Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Uzun aradan sonra tekrar bi save açıp oynayayım dedim de üsteki arkadaş gibi menülerde donmalar yaşıyorum. Patchlerden dolayı mı oluyor yoksa silip yüklesem düzelir mi? Inventory, party ekranı gibi yerler açılırken falan da lag yapıyor. Eskiden yapmıyordu.
1.5.9 böyle maalesef yabancı forumda da bir sürü şikayet var.

Oyun içi şöyle mekanikler Bannerlorda da lazım. Bannerlord mp modlarına ise çokça lazım..:

Oyun içi şöyle mekanikler Bannerlorda da lazım. Bannerlord mp modlarına ise çokça lazım..:

Şuan mp ye adam gibi bir oyun modu gelmesi gerekiyor, elimizde olanlar oldukça sıkıcı ve uzun süre oyunda tutmuyor.

Evet ama sadece yeni modlar değil acil ihtiyac duyduklarımız.

Mevcut bazı modlar için daha büyük haritalarda, daha fazla yerleşim alanı & yerleşim yayılımı lazım.
Gene mevcut bazı modlarda eglenceyi artırmak için videodaki gibi bir sürü değişik mekanikler lazım(mevcut modlarda da bir şekilde kullanılacak mekanikler)
Gene mevcut bazı modlarda da kullanılmak üzere kişiselleştirmeyi/eğlenceyi artıracak bazı sistemlerin mpye dahil edilmesi lazım bence. Ör: iki aşamalı ustalık sistemi tarzında zenginleştirici sistemler..

Battle modunu muhtemelen baya beğeneceğiz fakat ne kadar kendine bağlatacak? Casual; (bana göre) saman tadında kalmaması lazım ki sürekli oynatabilsin. Harita/ışıklandırma/(oyuncu-yapı vb üzerinde kullanılabilen) mekanikler/zengin kişiselleştirmeler derken; battle modu bağlatır. Mevcut modlar da rahatlar, yenileri de tutar.

@Emre DANACI O mod nasıl bilmiyorum. Nasıl bir şey? For Honor oynamadım hiç.

Bu videodan anladığım kadarıyla Bannerlord uçan nesneleri pek desteklemiyor? Oysa bi Fellbeast, bi Dragon çok lazım KoARDA moduna. Diğer modlarda da uçan binek/ucan araçlara binmek isterim şahsen. Ortaçağ oyunu diye, fantazik modlar yapılamaz mı kenarda köşede? Bence yapılır, yapılmalı. Ve bu tarz sıradışı modlarda uçan binekler/araçlar olabilmeli. Bannerlordun lugatı çok mu dar? Piton mudur, B+ mıdır nedir bilmiyorum da, merak ediyorum acep neden uçan binek/araç kullanmak-uçan bir objeye yapay zeka ve komutlar vermek mümkün değil.. Güzelim KoA modunda, en önemli yaratıklardan ikisi olmayacakmış büyük ihtimalle.

İçimizdeki ıspartalı @Bloc , sen biliyor musun neden Bannerlordda uçan bir AI yapmak olası gözükmüyor?(KoA öngürüsü itibariyle). Bu tarz güzellikleri engelleyen yazım dili mi?

Bu videodan anladığım kadarıyla Bannerlord uçan nesneleri pek desteklemiyor? Oysa bi Fellbeast, bi Dragon çok lazım KoARDA moduna. Diğer modlarda da uçan binek/ucan araçlara binmek isterim şahsen. Ortaçağ oyunu diye, fantazik modlar yapılamaz mı kenarda köşede? Bence yapılır, yapılmalı. Ve bu tarz sıradışı modlarda uçan binekler/araçlar olabilmeli. Bannerlordun lugatı çok mu dar? Piton mudur, B+ mıdır nedir bilmiyorum da, merak ediyorum acep neden uçan binek/araç kullanmak-uçan bir objeye yapay zeka ve komutlar vermek mümkün değil.. Güzelim KoA modunda, en önemli yaratıklardan ikisi olmayacakmış büyük ihtimalle.

İçimizdeki ıspartalı @Bloc , sen biliyor musun neden Bannerlordda uçan bir AI yapmak olası gözükmüyor?(KoA öngürüsü itibariyle). Bu tarz güzellikleri engelleyen yazım dili mi?

Bizzat geçenler de modun yapımcısına sordum, ejderha tarzı bineklerin ve yaratıkların olmayacağını söyledi. Bannerlordun bunu desteklemediğini söyledi. Teknik kısmını onlar biliyor artık.

bişey soracağım; hiç kale savunması yapabilen var mı? ben kale veya şehirdeyken karşımdayken ordu ne kadar büyük olursa olsun kuşatma yapmıyor en sevdiğim şeylerden biri kale şehir savunma savaşı yapmak oyunun yapay zekası yüzünden yapamıyorum

bişey soracağım; hiç kale savunması yapabilen var mı? ben kale veya şehirdeyken karşımdayken ordu ne kadar büyük olursa olsun kuşatma yapmıyor en sevdiğim şeylerden biri kale şehir savunma savaşı yapmak oyunun yapay zekası yüzünden yapamıyorum
Oyundaki en büyük sorun kale,şehir saldırı ve savunma mekanizması zaten. En büyük odakları da bunu düzenlemek olduğunu belirtiyor yayınladıkları recap'te de. Merdivenin önünde sağa sola bakarak dona kalan askerler mi dersin, kale veya şehir kapısı açıkken kuşatma merdivenine tırmanan zeka mı dersin. Tonla berbat sorun var.

Çok detayına girmeyeceğim ama aslında olası. Ama "aldım X modeli yerine dragon modeli koydum" şeklinde olabilecek bir şey değil. Uçan obje yapay zekasını kendileri yazmaları gerekiyor bunu yapabilmek için onunla da uğraşmak istemiyor olabilirler. Kafalarında ne var vs çok bilmiyorum, veya lore'a hakim değilim Silmarillion'u komple bitirmedim daha ama BL içinde yapılması imkansız değil. Fazla emek istiyor sadece.

Oyundaki en büyük sorun kale,şehir saldırı ve savunma mekanizması zaten. En büyük odakları da bunu düzenlemek olduğunu belirtiyor yayınladıkları recap'te de. Merdivenin önünde sağa sola bakarak dona kalan askerler mi dersin, kale veya şehir kapısı açıkken kuşatma merdivenine tırmanan zeka mı dersin. Tonla berbat sorun var.
vallahi başından kalkmak istemiyorum oyunun ama bu sorunlar yüzünden oynayasım gelmiyo.. çözüleceğine dair açıklama geldi mi?

Oyun 4v4 şeklinde oynanıyor, "Defender" ve "Attacker" takımı var. Defenderlar mavi rengi, Attackerlar kırmızı rengi temsil eder.

Oyunda "A", "B" ve "C" olmak üzere 3 tane bölge var. A ve C bölgeleri fotoğraftan görülebileceği üzre (2. fotoğraf sağ alttaki mavi ile çevrilmiş bölge), içerisine geçtiğinizde ortalama 5 saniyede "Capture" yapıyorsunuz. Capture yaparsanız o bölge tek başına sizin takımınıza 100 point veriyor ve her saniye o zone sayesinde 1 puan kazanıyorsunuz. Eğer bölgenin içnerisinde takımınızdan birisi varsa saniyede 2 puan veriyor. Başka bir takım bölgeye girip ele geçirirse 100 puan sizden gidip takıma geçiyor ve onlar her saniye 1 point kazanmaya başlıyor. İki farklı takım üyesi bölge içerisinde olursa bölge rengi beyaz oluyor ve birisi ölene kadar puan vermiyor nötr durumdayken. B bölgesinde ise minion lar var ve bunlar kendi arasında savaşan tek vuruşta ölen çocuk adamlar :grin:. 2. fotoğrafta minionları orta bölgede görebilrisiniz, 2 tane çizgi var. Minionlar takımınızın base bölgesinde spawn olup o bölgeye gidiyorlar ve kendi aralarında savaşıp karşıdaki beyaz çizgide duruyorlar. Karşı takımdaki minionlar da sizin base e yakın olan çizgide hiza almaya çalışıyor. B bölgesi kimdeyse orası da saniyede 1 point veriyor. 1000 puana hangi takım ulaşırsa karşı takım "Breaking" e geçiyor. Yani birisi ölürse takım arkadaşı canlandırmadıkça kendisi spawn olamıyor. 1000puan kimse olmadıysa öldükten 10 saniye sonra kendi baseiniz üzerinde tekrar spawn oluyorsunuz.

Bence Bannerlord için de uyarlanabilir ama teknik kısmını bilmiyorum.

Oyun 4v4 şeklinde oynanıyor, "Defender" ve "Attacker" takımı var. Defenderlar mavi rengi, Attackerlar kırmızı rengi temsil eder.

Oyunda "A", "B" ve "C" olmak üzere 3 tane bölge var. A ve C bölgeleri fotoğraftan görülebileceği üzre (2. fotoğraf sağ alttaki mavi ile çevrilmiş bölge), içerisine geçtiğinizde ortalama 5 saniyede "Capture" yapıyorsunuz. Capture yaparsanız o bölge tek başına sizin takımınıza 100 point veriyor ve her saniye o zone sayesinde 1 puan kazanıyorsunuz. Eğer bölgenin içnerisinde takımınızdan birisi varsa saniyede 2 puan veriyor. Başka bir takım bölgeye girip ele geçirirse 100 puan sizden gidip takıma geçiyor ve onlar her saniye 1 point kazanmaya başlıyor. İki farklı takım üyesi bölge içerisinde olursa bölge rengi beyaz oluyor ve birisi ölene kadar puan vermiyor nötr durumdayken. B bölgesinde ise minion lar var ve bunlar kendi arasında savaşan tek vuruşta ölen çocuk adamlar :grin:. 2. fotoğrafta minionları orta bölgede görebilrisiniz, 2 tane çizgi var. Minionlar takımınızın base bölgesinde spawn olup o bölgeye gidiyorlar ve kendi aralarında savaşıp karşıdaki beyaz çizgide duruyorlar. Karşı takımdaki minionlar da sizin base e yakın olan çizgide hiza almaya çalışıyor. B bölgesi kimdeyse orası da saniyede 1 point veriyor. 1000 puana hangi takım ulaşırsa karşı takım "Breaking" e geçiyor. Yani birisi ölürse takım arkadaşı canlandırmadıkça kendisi spawn olamıyor. 1000puan kimse olmadıysa öldükten 10 saniye sonra kendi baseiniz üzerinde tekrar spawn oluyorsunuz.

Bence Bannerlord için de uyarlanabilir ama teknik kısmını bilmiyorum.

Tam da fazla büyük olmayan Bannerlordish mp haritalarına göre bir mod anladıgım kadarıyla :grin: Bayrak kaçırmaca değil, nokta kazanıp tutarak puanla kazanma olayıymış, o oyunu hiç oynamadıgım için sormak istedim. Güzel. Eklenir bence sorun olmaz, hem de resmen gelebilir.

Çok detayına girmeyeceğim ama aslında olası. Ama "aldım X modeli yerine dragon modeli koydum" şeklinde olabilecek bir şey değil. Uçan obje yapay zekasını kendileri yazmaları gerekiyor bunu yapabilmek için onunla da uğraşmak istemiyor olabilirler. Kafalarında ne var vs çok bilmiyorum, veya lore'a hakim değilim Silmarillion'u komple bitirmedim daha ama BL içinde yapılması imkansız değil. Fazla emek istiyor sadece.

Umarım gelir öyleyse. TW'den süprizler görmek isterim.
Demin ModdinKit'i tekrar yükledim. Boyutu azalmış sanki, ama çok güzel yeni içerikler var daha önce eksikliğini hissettiğim türden şeyler. Güzel ufak süprizler diyebilirim bunlara.

Uçan binek/araç veya AI dışında, olası muhtemel -iki aşamalı ustalık sistemi- önerime benzer gelişmiş bir sistemde hayat bulabilecek tipte sıradışı ve mümkünse fonksiyonel ekipmanlar(eşyalar) da görmek isterdim. Umarım bunlar da olabilir, süpriz olarak gelir bir gün..

Öyle ki, Barum babanın kalkanı gibi büyük ve heybetli kalkanlar, ustalaşana sunulabilmeli Bannerlordda. Bu kalkanlar mümkünse hem pasif hem de aktif olarak etki sağlayabilmeli. Ayrıca kaplama satın alımına(oyun parası ve gerçek para birlikteliğinde) da açık olmalı bu tarz ekipman/kalkanlar.. Son olarak, yürürken-koşarken normal kalkanlara göre çok daha fazla alanı koruyup, yüksek dayanımlar sunarken; durup sabitleyerek; arkasına tamamen sığınma/yolu kapatma da saglayabilmeli, kalkan sağlayan birimdeki bu özel eşyalar..

Umarım bunlar olur..

Barumdaki gibi büyük kalkanlar için,
0HUfj.jpg

bir örnek çalışma:
shPU5.png

TW ile alakası yok dediğinin. TW böyle bir şeye efor sarf etmez çünkü oyun ile alakası yok

Yani resmi sunucularda; (karakterli-fonksiyonel-mekanik opsiyonlu kalkan anlamında) fantazik-konu dışı bir moda yer vermez TW öyle mi? O zaman uzay istasyonunda dtv vari bir oyun da resmi sunucularda gelmez. İkisi de bence gerekli ve tutar. Orta çağda ve casual formatta kalınmak zorunda mı? Belki DLC ler bu dediklerimi sunar?

Ayrıca ustalık sistemi önerime gelicek olursam, o her konuya uyarlanabilir, sırıtmaz.

eğer kuşatma yapan taraf sadece koç başı ile saldırıyorsa ve koç başını surlara gelmeden yok edebilirsen, armut gibi kalıyor yapay zeka (1.5.8'de böyle, 1.5.9 da denemedim) tahminimce sorunun kaynağı savaş başında yz'nin verdiği "surlara saldırmak için kuşatma araçlarını bekle" gibi bir emir. Kuşatma komutanı bu emri veriyor ve daha sonra durumu kontrol etmiyor. Kuşatma araçlarını da yok edebilirsen surlara ulaşamayacakları için kuşatma GG. 200 vs 900 de başıma geldi, oklar bittiği için gir-çık yapmak zorunda kaldım. 4 kez savaşa girdim, her sefer aynısı oldu.

Yani resmi sunucularda; (karakterli-fonksiyonel-mekanik opsiyonlu kalkan anlamında) fantazik-konu dışı bir moda yer vermez TW öyle mi? O zaman uzay istasyonunda dtv vari bir oyun da resmi sunucularda gelmez. İkisi de bence gerekli ve tutar. Orta çağda ve casual formatta kalınmak zorunda mı? Belki DLC ler bu dediklerimi sunar?
TW herhangi bir moda resmi sunucularında izin vermez - vermesi de mantıklı olmaz zaten. Custom/Community sunucu yapısı ayarlandığı zaman modlar ne yapıyorsa yapar ama onun gelmesine de daha çok var.
DLC olarak böyle bir şey yapacağına ihtimal vermiyorum ki fantasy türünde DLCden önce oyuna adam gibi mekanik eklesin TW. Sonra Viking, Napolenic DLC falan kendileri yapar isterlerse zaten.

Back
Top Bottom