Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

O dediğin olaydan dolayı burada çok dil döktüm ben, en yüksek grafik olmasına rağmen diğer insanlara göre daha kötü görüntü gördüğümden bahsetmiştim ve bir çok kişi de bana katılmıştı fakat teknik destek kısmında pek takan olmadı.
Eski çektiğim fotoğraflardan buldum; değerlerimde bir sorun yok gibi. İşlemcim %30 40 larda ekran kartım %95 lerde geziyor hocam.
Bilmiyorum belki de bizim gözlerde sorun vardır :grin:. Gayet normal ya oyunun daha çok opti kasması lazım yada GPU nun kapasitesi bu ,afterburner ile iyice bakmak gerekli.

Bilmiyorum belki de bizim gözlerde sorun vardır :grin:. Gayet normal ya oyunun daha çok opti kasması lazım yada GPU nun kapasitesi bu ,afterburner ile iyice bakmak gerekli.
Ben diğer normal insanlar gibi oyuna girdiğimde düzgünce oynamaya başlayamıyorum, afterburner 7/24 açık zaten oc olduğu için, hemen kullanım değerlerini açıp grafik ayarlarına koşturuyorum :grin:.
İşlemcim oyunda cidden az kullanılıyor sanırım ekran kartının güçsüzlüğünü kabul etmekten başka yapacak bir şey yok hocam, gönül isterdi ki 1050 ile high ayarlarda akalım ama yapacak bir şey yok.

Ben i5 8350h ve 1050 ile rdr2 yi highda 26-30 fps arası oynamıştım ama bunda mediumda oynayabiliyorum. Abdullatif hocamın dediğine geliyoruz galiba

Cpu minimum gereksinimin biraz aşağısında kalıyor maalesef dediğin gibi. Savaş kalabalığını azaltarak performansı artırmayı deneyebilirsin. Cpu bound olduğun sahnelerde grafiği kısmanın bir getirisi olmayacaktır.
Çok güzel değindiniz maalesef çoğu kişinin görmediği veya görmezden geldiği bir durumdu. R5 2600 kullanıyorum, eski sürümlerde 1000 kişilik savaş başlatınca Prime 95 çalıştırıyormuş gibi zorluyordu işlemciyi. Stok soğutucuyu NT-H1 termal macunla kullanıyorum, savaşta 87 dereceye çıktığını hatırlarım :grin: .

Performans konusunda ben memnunun aslında oyundan, r5 4600 ve 1650ti var yüksek aylarlarda (bazı ayarlar ultra- gölge yok) büyük savaşlarda dahi 60 altına inmiyor ama diğer oyunlara göre bir tık fazla ısınıyor gibi hissediyorum.

1.6 gelsin lakin güzel gelsin lütfen. “TW” bir fark koysun ortaya artık.

Dört ay sonra tekrar indirdim planım şimdilik sadece MP oynamak ama 1.6 güzel olursa büyük ihtimal SP geçerim erken erişimin 1. yılını tamamlayacak olmasını ve çoğu insanın geri döneceğini düşünürsek 1.6 güzel olmalı insanları tatmin etmeli yoksa tepkiler hiç hoş olmayacaktır.
Gerçekçi olacak olursak en iyi ihtimalle paylaşılan development videolarındaki henüz gelmeyen tüm özellikler gelecek bizi şaşırtan yeni bir şeyler olmayacak...

Geliştirici günlükleri yayınlanıyordu. Orda yazılanları uf şunu yapabilir miyiz şeklinde yazıp yayınladılar galiba. Globalde konusu vardı galiba orda yazılanlardan maksimum %10 %20 si var şuan elimizde

Dört ay sonra tekrar indirdim planım şimdilik sadece MP oynamak ama 1.6 güzel olursa büyük ihtimal SP geçerim erken erişimin 1. yılını tamamlayacak olmasını ve çoğu insanın geri döneceğini düşünürsek 1.6 güzel olmalı insanları tatmin etmeli yoksa tepkiler hiç hoş olmayacaktır.
Gerçekçi olacak olursak en iyi ihtimalle paylaşılan development videolarındaki henüz gelmeyen tüm özellikler gelecek bizi şaşırtan yeni bir şeyler olmayacak...
Bir şeyin fark edeceğine inandıran şey nedir? Hala hiç bir şey için tarih vermiyorlar aynı ilk günler gibi. Böyle devam edecek kimsenin de çıtı çıkmayacak ama ilerde göreceğiz TW nin düştüğü halin iyi mi kötü mü olduğunu yakın zamanda değil.

Ben i5 8350h ve 1050 ile rdr2 yi highda 26-30 fps arası oynamıştım ama bunda mediumda oynayabiliyorum. Abdullatif hocamın dediğine geliyoruz galiba
Dostum RDR 2 ile bu oyun aynı şey değil farkındasındır zaten de şunu bil GPU nun sınırı belli işlemci ye kimse laf atmasın işlemci en çok 1000v1000 ( yani çoklu savaşlar ) de sorun çıkartır o zaman anlarsın ki benim PC bunu kaldırmıyor boşuna işlemciye laf atmayın. Durduk yerde işlemci %100 olacaksa ya PC oyunu 10-20 fps de açardı yada oyunda optimizasyon olmazdı ki daha bugüne kadar ayarları açarken bile donan bir oyundan bahsediyoruz.

Last edited:
1.5.7 bende gayet stabildi.sonra 1.5.8 e geçtim,sürekli donmalar,kasmalar,grafik sorunları yaşadım işte pembe saçlar,kalkanlar,yüzler gibi...1.5.9a geç dediler,biçok sorun düzeldi diye ve ona geçtim ama sorunları daha az degil,belki daha çoktu.tabi beta diyede olabilir.dün tekrar 1.5.7ye düşürdüm,tüm gün oynadım ve keyfim yerine geldi.1.5.9un normali umarım bu sorunlardan arınmış olur,15dk oynayamadım çünkü 1.5.7den sonrasını.

Oyun 31 Mart diye duyurulup 30 Mart'ta çıkmıştı değil mi? Bir yıl geçmesinin şerefine yarın tabiki bir sihirli değnek beklemiyorum ama yeni bir sefer açmaya değecek bir güncelleme beklentim var. Umarım hayal kırıklığı olmaz.

Back
Top Bottom