Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

yeni dev uptade videosu gelmiş.gerçekten güzel şeyler var gibi.video ile paylaşılan yazının çevirisini bırakıyorum.

GİRİŞ
Kalradya'nın savaşçılarına selamlar ve Geliştirme Güncellemesi # 7'ye hoş geldiniz.

Her zaman olduğu gibi, oyunda yakın zamanda yapılan ve yakında yapılacak değişikliklerin bazılarına göz atacağız. Videoyu beğeneceğinizi umuyoruz!

ÇOK OYUNCULU DUEL MODU
En garde! İlk olarak, şu anda dahili testin son aşamalarında olan yeni bir çok oyunculu oyun modumuz var ve her şeyin yolunda gitmesi koşuluyla, bir sonraki büyük güncellemeyle oyunun beta sürümüne gelecek.

Düello modu, gerçek bir bireysel beceri testinde sizi diğer oyunculara karşı tekli savaşta karşı karşıya getiriyor.

Bir düello sunucusuna katıldığınızda, tarafsız bir merkez alanında doğmadan önce mevcut tüm sınıflar arasından seçim yapmakta özgür olacaksınız. Buradan bir düello başlatabilir, sınıfınızı değiştirebilir veya haritada dolaşabilir ve devam eden düelloları izleyebilirsiniz.

Harita, tüm sınıf türlerinde düelloları desteklemek için çeşitli arenalardan oluşur ve size herhangi bir kesinti veya dikkat dağıtıcı olmadan savaşmanız için özel bir alan sağlar.

Bir rakiple düello talebinde bulunmak veya bunu kabul etmek için, doğrudan ona bakmanız ve 'F' tuşuna basmanız yeterlidir. Her iki taraf da kabul ederse, oyun ikinizi de ışınlamadan ve düelloya başlamadan önce uygun bir arena bulmaya çalışır.

Düello, 3 tur atan ilk kişi kazanan ilan edilerek birden fazla turda gerçekleşir. Bir düello başarıyla sonuçlandığında, kazanan rakibinin puanından pay alır ve daha değerli hedefler daha büyük ödüller getirir. Bu, kimin en iyi köpek olduğunu görebileceğiniz ve masadaki pozisyonları için rekabet etmeye çalışabileceğiniz puan tablosuna yansıtılır!

SAVAŞ ARAZİSİ SİSTEMİ
Sırada, bir süredir üzerinde çalıştığımız oldukça önemli bir değişikliğimiz var ve bunu göstermeye hazır olduğumuz noktaya geliyor. Ancak devam etmeden önce, bunun hala devam eden bir çalışma olduğu ve değişime açık olduğu konusunda net olmak istiyoruz ve bu güncellemenin ölçeğiyle, çalışmaların gelecekte de bu kadar iyi devam etmesi muhtemeldir.

Savaş Arazisi sistemi, muhariplerin dünya haritası üzerindeki konumlarına göre saha savaşları için sahnelerin nasıl seçildiğine dair yeni bir yaklaşımdır.

Şu anda, bir savaş başladığında, oyun dünya haritası konumunun arazi türünü kontrol ediyor ve bağlı bir harita havuzundan rastgele seçiyor.

Yeni sistemle dünya haritası, her bölge kendi özel sahnesine bağlanarak bölgelere ayrıldı.

Sistem ayrıca bölgedeki tarafların konumunu ve yönünü de hesaba katıyor ve bunu her iki tarafın savaşta nerede ortaya çıkacağını belirlemek için kullanıyor.

Bu güncelleme, savaşlarınızı planlarken araziyi hesaba katmanıza olanak tanıyan daha sürükleyici ve stratejik bir deneyim sunmayı amaçlamaktadır.

YENİ ŞEHİR VE KALE SAHALARI
Ve tam sahneler konusundayken, bir sonraki güncellemede oyunun beta sürümüne doğru ilerleyecek olan 6 yeni kuşatma sahnesini vurgulamak istiyoruz!

Bu yeni Empire ve Vlandia haritaları 4 şehir ve 2 kaleden oluşuyor, bu nedenle ev diyebileceğiniz yeni bir yer arıyorsanız, bir sonraki beta güncellemesi başlamanız için iyi bir yer olabilir!

YAĞLAMA
Belki de emlak gerçekten senin işin değil ve sen daha çok yıkımın içindesin. Peki, bu sonraki güncelleme sizin için bir tane!

Yağma, son e1.5.8 beta güncellemesinde başarılı kuşatıcılar için sunulan yeni bir seçenektir. Bu güncelleme ile fatihler, onları ele geçirdikten sonra yerleşim yerlerini yağmalayabilir veya tahrip edebilirler, bu da yerleşim birimlerine ve sakinlerine verilen zararlar karşılığında onlara hızlı bir altın ve moral artışı sağlar.

YENİ BATTAN KASKLARI
Sırada, yakın zamanda oyunun 1.5.8 beta sürümünde 9 yeni Celtic ilhamlı miğferin eklenmesiyle genişletilen Battanian cephaneliği hakkında bir güncelleme var.

SAVAŞ MİSYONU GÜNCELLEMELERİ
Ardından, savaşla ilgili birkaç güncellememiz var.

Birincisi, bir sonraki beta yamasıyla gelecek olan ölüm kamerasında küçük bir iyileştirme. Bu güncelleme onu değiştirir, böylece kamera önce lordlar, yoldaşlar, generaller ve çavuşlar gibi yüksek öneme sahip karakterler arasında geçiş yapar.

İkincisi, oyunun 1.5.8 beta sürümünde bulunabilen killfeed'de yapılan son değişiklikti. Bu değişiklik, kahraman olmayan karakterlerin adlarını killfeed'den kaldırmanıza izin vererek daha kompakt ve daha az rahatsız edici hale getiren bir seçenek ekledi.

SANDBOX MODU
Bu güncelleme videosundaki sondan bir önceki özelliğimiz olarak, klasik bir sandbox oyun modunun gelişini duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Sandbox, size rehberlik edecek ana hikaye olmadan Calradia'da kendi yolunuzu oluşturmanıza izin vererek oyuna temiz bir sayfa açmanıza izin verir.

Sandbox karakter oluşturma ile, karakterinizi daha da özelleştirebilmeniz için vücut ağırlığını tanıtıyoruz ve hem hikaye hem de sandbox modunda kaydırıcılar oluşturuyoruz.

Sandbox karakterinizi oluştururken, başladığınız yetenek puanlarının sayısını belirleyecek bir yaş grubu da seçmeniz gerekecektir. Dahası, karakterinizin kültürü dünya haritasındaki başlangıç konumunuzla bağlantılıdır ve maceranızın nerede başlayacağına karar vermenize olanak tanır.
DLSS
Son olarak, oyunu bir RTX grafik kartında oynuyorsanız, NVIDIA’nın Derin Öğrenme Süper Örnekleme görüntü yükseltme teknolojisini etkinleştirmenize olanak tanıyan en son 1.5.7 düzeltmesini indirdiğinizden emin olun.

OUTRO
Ve 7 Numaralı Geliştirme Güncellemesi için bu kadar. Videoyu izlemeye zaman ayırdığınız için teşekkürler, umarız beğenmişsinizdir! Paylaşmak istediğiniz herhangi bir yorumunuz, öneriniz veya geri bildiriminiz varsa, lütfen aşağıdaki yorum bölümüne bir yanıt bıraktığınızdan emin olun.

Tekrar teşekkürler, bir dahaki sefere görüşmek üzere!

Last edited:
bu update baya süper geldi ya elinize sağlık sayın geliştiriciler :smile: gören olursa tabi. savaş alanı sistemi çok büyük kapsamlı ve anlamlı bir sistem gelmesi gerekiyordu ama kimse beklemiyordu sanırım ben de dahil. şaşırdım ve geliştirme süreci ile ilgili heyecanlanmadım desem yalan olur. böyle sürprizlerle gelin yeter ki :xf-grin: düello modu da multiplayera kesinlikle gerekiyordu. umarım benim de aslında yapılır mı yapılmaz mı bilmeyerek beklediğim sadece 2 kişi kapışabildiğimiz ve daha fazla adam yönetebildiğimiz bir captain modu da gelir ileride. ben kendimce commander modu adını vermiştim. umudumu henüz kaybetmedim.

yeni dev uptade videosu gelmiş.gerçekten güzel şeyler var gibi.video ile paylaşılan yazının çevirisini bırakıyorum.

SANDBOX MODU
Bu güncelleme videosundaki sondan bir önceki özelliğimiz olarak, klasik bir sandbox oyun modunun gelişini duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Sandbox, size rehberlik edecek ana hikaye olmadan Calradia'da kendi yolunuzu oluşturmanıza izin vererek oyuna temiz bir sayfa açmanıza izin verir.

Sandbox karakter oluşturma ile, karakterinizi daha da özelleştirebilmeniz için vücut ağırlığını tanıtıyoruz ve hem hikaye hem de sandbox modunda kaydırıcılar oluşturuyoruz.

Sandbox karakterinizi oluştururken, başladığınız yetenek puanlarının sayısını belirleyecek bir yaş grubu da seçmeniz gerekecektir. Dahası, karakterinizin kültürü dünya haritasındaki başlangıç konumunuzla bağlantılıdır ve maceranızın nerede başlayacağına karar vermenize olanak tanır.

Sandbox modunda, ana, baba, kardeş, evlat, eş vb. ekleyebiliriz umarım kendimize.

Battle Terrain System gibi bir şeyi istiyordum tabii ki ama bu tarihten sonra asla beklemiyordum büyük sürpriz oldu. Şaşırdım ve çok sevindim umarım mapler de kaliteli olur üstün körü olmaz. Zaman alıcı ve kökten değiştirici değişikliklere kapalı bir TW vardı bu zamana kadar ama bu çok umut verici bir gelişme oldu. Bunu yapan neler yapmaz gibi hissediyorum ama çok da uçup yere sert düşmek istemiyorum :grin:

Battle Terrain System gibi bir şeyi istiyordum tabii ki ama bu tarihten sonra asla beklemiyordum büyük sürpriz oldu. Şaşırdım ve çok sevindim umarım mapler de kaliteli olur üstün körü olmaz. Zaman alıcı ve kökten değiştirici değişikliklere kapalı bir TW vardı bu zamana kadar ama bu çok umut verici bir gelişme oldu. Bunu yapan neler yapmaz gibi hissediyorum ama çok da uçup yere sert düşmek istemiyorum :grin:
Sandbox modunda, ana, baba, kardeş, evlat, eş vb. ekleyebiliriz umarım kendimize. +
Ben en çok, daha fazla diyalog ve turnuvalar gibi aktiviteler istiyorum açıkçası, roportajda geçen özelliklerden, ava gitme, at arışı vb. (Ne kadar çok özellik o kadar güzel oyun :razz:)

Ben en çok, daha fazla diyalog ve turnuvalar gibi aktiviteler istiyorum açıkçası, roportajda geçen özelliklerden, ava gitme, at arışı vb. (Ne kadar çok özellik o kadar güzel oyun :razz:)
Söylediğin tarz şeyler oyuna eklemesi kolay şeyler olduğundan şu anda oyunda sistemleri bozabilecek tarzda özellikleri ekliyorlar çünkü bunları sona bırakırlarsa daha fazla sistemler çakışacak daha fazla bug fixlenmek zorunda kalacak. Diyalog basit bir iş, ava gitme at yarışı yapay zekayı etkilemeyen bir özellik vs. o yüzden eklenmesi dertsiz özellikler. Yapılır mı bilmem ama diyaloglar en azından kesinlikle geliştirilecek.

Söylediğin tarz şeyler oyuna eklemesi kolay şeyler olduğundan şu anda oyunda sistemleri bozabilecek tarzda özellikleri ekliyorlar çünkü bunları sona bırakırlarsa daha fazla sistemler çakışacak daha fazla bug fixlenmek zorunda kalacak. Diyalog basit bir iş, ava gitme at yarışı yapay zekayı etkilemeyen bir özellik vs. o yüzden eklenmesi dertsiz özellikler. Yapılır mı bilmem ama diyaloglar en azından kesinlikle geliştirilecek.
Gergin görünüşlü adam ve kavgacı sarhoşta eklenirse tam olur :p

Açıkcası battle terrain system'i şu saatten sonra yapmazlar diye düşünüyordum, şaşırttı baya. Umarım kaliteli haritalar çıkarırlar. (Videodakiler hala geliştirme aşamasında olduğundan olsa gerek düşük kaliteli görünüyor, ayrıca köprünün veya nehrin olmadığı bir sahnede yine köprü haritası yükleniyor) Yeni sahnelerin eklenmesi de iyi hoş ama "interior" yani iç mekanlar için de aynı çeşitlilik olsa güzel olur(lordun huzuru, han vb. gibi)

Sandbox modunun geleceği belliydi de keşke Warband'dekine benzer bir şey yapsalardı, videoda gördüğüm kadarıyla çok üstünkörü yapılmış. Kültür kısmına "outsider-yabancı vb." seçeneği ekleyip bonus özellik olarak da savaş ve görevlerden %10+ nam bonusu veya başka bir şey eklenebilir ve Warband'deki gibi geçmişimizi seçerek yine başlayabiliriz oyuna. (Yaş seçme de iyi olmuş da 20 ile 30 yaş farkı çok tuhaf görünüyor, adolesan görüntüsünü değiştirmeleri lazım 20 yaştaki)

Yapılması mümkün müdür bilemem ama zamanın bi tık yavaşlatılması daha iyi olacak diye düşünüyorum, yani 1 hafta = 1 ay değil de 2 hafta = 1 ay gibi.

Son olarak ana haritadaki şehir-kale-köylerin konumlarının yeniden bir düzenlenmesi gerek diye düşünüyorum, hem stratejik olarak hem lore açısından hem de görünüm olarak; hiçliğin ortasında bir kale tuhaf duruyor en basitinden. Yabancı forumdaki bir konuda görmüştüm "beautification" diye 2015'deki köy ve köylerin üretim simgelerini geri getirmişlerdi, o kalitenin de geri gelmesi gerek, ana harita gerçekten fazla aydınlık ve simgeleri vs. çok kalitesiz.
Sin_titulo-1.jpg
Sin-titulo-1.jpg
frMzw.jpg

Last edited:
Battle terrain olayı mükemmel olmuş ama belirlenen bölgelerde keşke yerleşke olan yerlerde savaşırken uzaktan şehri falan da görebilseydik, herneyse yine de mükemmel.
Bu demek oluyor ki oyunda yapılacak tüm savaş sahneleri artık yapılmış. Yapılmadıysa da kaç tane yapılacağı belli artık. Umarım tüm köy kale ve şehirlerin birbirinden farklı olacağı konusuna da el atarlar. Sonraki oyunda da hanlar falan birbirinden farklı olur :grin:.

Duel modu ve battle terrain system yüzünden yeniden indiricem update geldiğinde,bir de şu 2.46 daki şehiler çok fazla taştan çok göz yorucu geliyor bana.Kültür farklılıkları da gözümüze sokuluyor şehirlerde,battania için odun imparator için betonarme gibi şehirler vb.tabii benim görüşüm beğenen vardır.
Çeşitlilik eklenirse ki ekleyeceklerine inanıyorum harika bir güncelleme bizleri bekliyor.

Back
Top Bottom