Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

yeni rakip geliyormuş

Görüntü Bannerlord ve conqueror's blade isim age of empires dlc si. Yorumlarda çinin her zaman ki gibi kopyacılığından bahsetmişler :ddd . Her neyse güzel olursa oynanır.

edit: yeni farkettim pvp oyunmuş yani bannerlorddan çok conqueror's blade'e rakip olur gibi duruyor.

Görüntü Bannerlord ve conqueror's blade isim age of empires dlc si. Yorumlarda çinin her zaman ki gibi kopyacılığından bahsetmişler :ddd . Her neyse güzel olursa oynanır.

edit: yeni farkettim pvp oyunmuş yani bannerlorddan çok conqueror's blade'e rakip olur gibi duruyor.
Bunda da özel güçleriyle sağa sola uçan karakterler olmaz umarım.

yeni rakip geliyormuş

Umarım güzel olur. Bannerlordda olması gereken çok güzel şeyler var. İzlerken yine hayallere daldım. Oynanış biraz odun gibi duruyor ama içerik olursa sıkıntı olmaz..

Bazı sahneler (kuşatma savunması, atla meydan savaşı) neredeyse birebir mb. Başka oyun olduğunu bilmesem mod zannederdim. Ama benim için sıkıntı yok, zaten çoğu oyun birbirinin kopyası değil mi? :smile:

edit: bende bunu yeni farkettim :smile:

Hareket ve saldırılar basit gibi, kuşatma silahlarının yıkımı ve inşaat imkan cesitliligi iyi duruyor. Bakmak lazım.

Sesler twnin değilse veya güç birlikteliği söz konusuysa telif neden yesin.

Son olarak, ben bannerlord a büyük bir haritada, insaatli-grindli-meslekli, pvp ve pve unsurlu, tüm kutulardan çok ender eşya düşme şansı olan ve binlerce eşya, yüzlerce yaratikli bir mmorpg modu isterdim. Keşke olsa.

yeni rakip geliyormuş
İkisinin pek alakası yok. Ki trailer'ın sonunda 5 FPS almaya başlıyor oyunu yapanlar bile. Çok bir şey beklememek lazım :smile:

Ama umarım Çinliler Mount&Blade'in birebir klonunu çıkarır da hem Asya hem Avrupa marketinde yayılır. Yoksa Taleworlds'ün akıllanacağı yok.

Kalitesiz warband.Bu seslerin kullanımı için TW telif atamıyor mu?
Ses kütüphaneleri olur bu tarz şeyler için. Aynı kütüphaneyi kullanıyor olmaları yüksek ihtimal. Telif olmaz o işlerde. Taleworlds 10 sene çay sigara içtiği için kendi ses kütüphanesini üretmek yerine oradan buradan toplamış demektir bu.
Mesela Battlefield serisinin seslerini başka oyunda göremezsin, çünkü tek tek stüdyo ortamında silahlar denenip kendi kütüphanelerini oluşturuyorlar. Ama Call of Duty'nin ilk oyunlarında bu durum böyle değildi.

Ses kütüphaneleri olur bu tarz şeyler için. Aynı kütüphaneyi kullanıyor olmaları yüksek ihtimal. Telif olmaz o işlerde. Taleworlds 10 sene çay sigara içtiği için kendi ses kütüphanesini üretmek yerine oradan buradan toplamış demektir bu.
Mesela Battlefield serisinin seslerini başka oyunda göremezsin, çünkü tek tek stüdyo ortamında silahlar denenip kendi kütüphanelerini oluşturuyorlar. Ama Call of Duty'nin ilk oyunlarında bu durum böyle değildi.
Reis adamlar Skyrim ve Witcher'dan da ses çalmış diyorlardı yorumlarda, TaleWorlds'ün sesleri arakladığını sanmam, öbür türlü Bethesda ve CDPR'de ordan burdan toplamış olur...

Taleworlds cukkayı topladı. Oyun 9 yıllık yapım aşamasındayken bir sürü böyle tahmini rakip oyunlar çıktı. Hiçbiri Mount&blade yerini dolduramadı. Gaza gelmeyiniz. Oyunun tam sürümünün efsane olacağını düşünüyorum. Ama ea'daki oyun iç açıcı değil. Warbandla temelde aynı oyun. Warbanddan devam ediyormuşum gibi geliyor hatta warbandı özlüyorum. Umarım Bannerlorda warbandda göre farklı bir hava verebilirler. Yoksa modlara kaldık

Taleworlds cukkayı topladı. Oyun 9 yıllık yapım aşamasındayken bir sürü böyle tahmini rakip oyunlar çıktı. Hiçbiri Mount&blade yerini dolduramadı. Gaza gelmeyiniz. Oyunun tam sürümünün efsane olacağını düşünüyorum. Ama ea'daki oyun iç açıcı değil. Warbandla temelde aynı oyun. Warbanddan devam ediyormuşum gibi geliyor hatta warbandı özlüyorum. Umarım Bannerlorda warbandda göre farklı bir hava verebilirler. Yoksa modlara kaldık
Rekabet çözer bizim işi :grin: bol bol çıksın böyle oyunlar dileğim.

Forumu bu aralar pek takip edemiyorum da. Neden bu kadar eminsiniz ? içeriden bir bilgi mi geldi ?
Bundan sonra bir özellik gelmeyeceğini tam dediğim gibi olmasa da söylediler. Oyunu Haziran gibi çıkarmak istiyorlarmış ki şuanki oyun bu kadar sıkıntılıyken yeni bir şey gelmeyeceğini tahmin etmek de pek zor değil. Zaten yayımladıkları yeni planlamalar burada da paylaşıldı Türkçe olarak, orayı okuyabilirisiniz.

Back
Top Bottom