Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Yani okudum ama avcrnin son yazdıkları çok ama çok daha fazla dikkatimi çekti, mp oyuncusu oldugumdan.

İnce ayarlara lafım yok ama sp için bi şansa bağlı çok değiken spawn sistemi, sahne içi görev sistemi, yerleşim sayısına göre değişen kudret göstergeleri(lord salonunda asker sayısı + dizilimi + banner sayısı vs), geliştirilebilir ve dolaşılabilir yerleşim unsurları(ahır seviye 1-2-3 tarzı vs), veya ileride olacak bir tavernde buluşması-coop tarzı bir şey;

>olmadıktan sonra, gerisi, yani son yazılanlar, bana modcuların da yapabileceği ince ayarlar gibi geliyor (isyan gibi büyük geliştirmelere tabi özelliklerden bahsetmiyorum). Dolayısıyla son yazılanlardan bazılarının kabul edilmemesi beni rahatsız etmedi.

Benim anlamadığım şey artık çoğu şeyin eklenmeyeceği belli olmuşken MB sayfasının yöneticileri neyin kafasını yaşıyor? Oyun yanıyor insanlar içeriklerden umudu kesmiş, çoğu veteran oyunu sileli ay olmuş ve güncellemeleri takip etmiyor. Facebook antik mısır müzik aletlerinden, flütten, 4000 yıllık lirden falan bahsediyor. Sanki bu kadar detaylı araştırma yapıyorlar da oyunun Lore'una eklenecekmiş, o kadar derin bir evreni olacakmış gibi takılıyorlar. Gemi batarken çalmaya devam eden kemancılar gibiler.

Benim anlamadığım şey artık çoğu şeyin eklenmeyeceği belli olmuşken MB sayfasının yöneticileri neyin kafasını yaşıyor? Oyun yanıyor insanlar içeriklerden umudu kesmiş, çoğu veteran oyunu sileli ay olmuş ve güncellemeleri takip etmiyor. Facebook antik mısır müzik aletlerinden, flütten, 4000 yıllık lirden falan bahsediyor. Sanki bu kadar detaylı araştırma yapıyorlar da oyunun Lore'una eklenecekmiş, o kadar derin bir evreni olacakmış gibi takılıyorlar. Gemi batarken çalmaya devam eden kemancılar gibiler.
Twitterdan da atmışlar şimdi gördüm.
Katılmıyorum. Belki açıklanmamış projelerden biri antik mısırla ilgili bir DLCdir. Müzik aletlerini de orada görürüz..

Öte yandan, böyle ufak bilgilendirmeler hoş oluyor.

Haftaya yeni modlar gelebilir. Bakalım etraf biraz canlanır.

Enstrumanlar arasında görmediklerim var. Dlc olcaksa hepsini isterim.
Sistrum ne, çalcan mı oyunda derse biri, canım ne zaman isterse çalıcam.
y1F8r.png

Eski Mısır Uygarlığında Müzik ve Müzik Enstrümanları GÖZDE TEKÇAM 2017

Benim çaldığım sistrumla birlikte, antik mısırda kullanılan birkaç enstrümanın daha diğer oyuncularca çalınması sonucunda güzel bir ritm yakalayacaz belki. Düşmana öyle ilerleyecez.. Enstrümansız olmaz zaten.

Ayrıca şarkılar bile olabilir.. Ör:

Twitterdan da atmışlar şimdi gördüm.
Katılmıyorum. Belki açıklanmamış projelerden biri antik mısırla ilgili bir DLCdir. Müzik aletlerini de orada görürüz..
Hiç sanmıyorum dostum. Sen genel şirkete karşı çok optimist yaklaşıyorsun. Her çarşamba tarih ile ilgili bir konu paylaşılıyor bundan öte bir şey değil. Her paylaşılanın DLC olarak gelmesi imkansız. Kaldı ki son olaylarda sonra aslında büyük bir DLC gelecek oyun şaha kalkacak falan diyenlere çocuklar bile inanmaz. Fazla şey bekliyorsun genel olarak. Hepimiz böyle yenilikler istesek de ne handa coop olayı ne de antik mısır DLC'si gelmez. Mod konusuna bir şey diyemem zaten ucu açık ve oyuna güvenmemin tek sebebi mod topluluğu.

Her çarşamba böyle şeyler atıyorlarki zaten bunların oyuna ekleneceği konusunda fazla takılmamak gerekir bende sanmıyorum.

Umut benim ekmeğim.. Bakalım soru-cevap, yeni modlar vs gelsin birkaç aya belki DLC konuları netleşir, bir şeyler görürüz.

Source Code(2011) adlı filme bakacağım birazdan. Bugünlük yeteri yorum yaptım, fikirlerimi paylaşım işte. Neyse güzel film bulmak zor, bulmuşken bir dene, izleyeyim.

Umut benim ekmeğim.. Bakalım soru-cevap, yeni modlar vs gelsin birkaç aya belki DLC konuları netleşir, bir şeyler görürüz.

Source Code(2011) adlı filme bakacağım birazdan. Bugünlük yeteri yorum yaptım, fikirlerimi paylaşım işte. Neyse güzel film bulmak zor, bulmuşken bir dene, izleyeyim.
"Umut iyi bir kahvaltı fakat fena bir akşam yemeğidir."
Gerçi bende aynıyım.

Bence oyunda bu kadar kolay save alıp bu kadar kolay eski save dosyasına dönme olayı kaldırılmalı. Şansa dayalı olan ikna diyaloglarının zerre zevki kalmıyor böyle, doğrusu olana kadar önceki save'e geçiyorsun :grin:

fazla iyimserlik kötü bir şey ama, bunun tam tersi, fazla kötümserlik te can sıkıcı. Her 10 yorumdan 7-8'u şirket beceremedi, bir şey beklemeyin, ya da oyunun ne kadar tatsız olduğu ile alakalı. Kendi istekleriniz olmadı diye bu kadar fazla yerden yere vurmak garip geliyor. Hayır, üzücü olan bu forumu bilgi almak ve insanların değişik fikirlerini görmek için girerken, artık sizlerin oyuna ve şirkete laf edişleriniz dışında bir şey çıkmıyor. Sizlerin yorumlarına bakarsak oyun iflas etmiş. Steam'e bakıyorum %86 oyuna çok olumlu diye değerlendirmiş. Bazen aynı oyunu mu oynuyoruz diye merak ediyorum.

Steam'e bakıyorum %86 oyuna çok olumlu diye değerlendirmiş. Bazen aynı oyunu mu oynuyoruz diye merak ediyorum.
Çoğu "turk oyunu destek vermek lazım moruk" kafasında olduğu için olumlu oy veriyor. Adam oyunu beğenmemiş ama yine de olumlu oy veriyor.

Çoğu "turk oyunu destek vermek lazım moruk" kafasında olduğu için olumlu oy veriyor. Adam oyunu beğenmemiş ama yine de olumlu oy veriyor.
150k değerlendirmeden sadece 15k türkçe dilinde.
131,217 olumlu, 18,851 olumsuz değerlendirme.
bütün türkçe değerlendirmelerini olumlu olduğunu varsayarsak, geriye 115k gibi bir olumlu değerlendirme yabancı dillerde yapılmış olarak duruyor.

Demem o ki, bu oyun genel oyuncu kitlesi tarafından beğenildi. Herkesin kendi isteklerine göre farklı bir bannerlord hayalı vardı elbette ama elimizde bu var. Sen beğenmezsin başkası beğenir. Sen beğenmiyorsun diye oyun iyi ya da kötü olucak hali yok.

Eleştirilere veya hakaret sayılan çoğu yorum kişilerin kendilerinde olan tepki tonları sadece.Herkesin tonları farklı bunu herzaman söylüyorum.Çoğu kişinin derdi verdiğim paraya değmedi değil bana göre 'neden bu kadardı , şuda olsaydı , bu neden yoklar' sadece.Herkes iyi olsun istiyor doğal olarak.Ben hayatımda iki oyunu büyük bir aşkla oynuyorum (Silkroad Online ve Mount&Blade çıktığından beri) ve başka kapıları çalmama bile gerek kalmadı benim için.Hayal dünyamı bilgisayarıma taşıyan iki oyunum bu. O yüzden pek takılmayın kişisel tepkilere bence.Ben böyle düşünüyorum.

fazla iyimserlik kötü bir şey ama, bunun tam tersi, fazla kötümserlik te can sıkıcı. Her 10 yorumdan 7-8'u şirket beceremedi, bir şey beklemeyin, ya da oyunun ne kadar tatsız olduğu ile alakalı. Kendi istekleriniz olmadı diye bu kadar fazla yerden yere vurmak garip geliyor. Hayır, üzücü olan bu forumu bilgi almak ve insanların değişik fikirlerini görmek için girerken, artık sizlerin oyuna ve şirkete laf edişleriniz dışında bir şey çıkmıyor. Sizlerin yorumlarına bakarsak oyun iflas etmiş. Steam'e bakıyorum %86 oyuna çok olumlu diye değerlendirmiş. Bazen aynı oyunu mu oynuyoruz diye merak ediyorum.
Burada karamsar yorum yapan çoğu kişi daha önceden son derece pozitif yaklaşan insanlardı. Bir ton öneri vs yapıldı. Forumda hala bilgi alış verişi yapılıyor ama artık paylaşacak çok az bilgi kaldı. Yapılan muhabbetlerin çoğu ya bir sorun ya da öneri şikayet. Burası Bannerlord hakkında tartışma ortamı ve Developerlar'ın gündemi bile bu şekilde karamsarken bizden ne bekliyorsun? Bu kadar insan seni eğlendirmek için toplanmadık. e222143 nicki kullanıcının hoşuna giden yorumları atma derneği de değiliz. Ortada çalışmayan/eksik bir sistem varsa ona göre konuşuruz. Kimse her şey günlük gülistanlıkken, mükemmelken burada kötülemiyor. 1 kişi bile beğenmediyse, hayal kırıklığına uğradıysa burada paylaşma hakkına sahip. Gelipte %86 beğeniyor yav niye böyle konuşuyorsunuz diyemezsin. Rahatsız olduğun birileri varsa engelle geç, o konudaki mesajları okuma. Kimse sana zorla okutturmuyor.

callum, community manager paylaşıyor onu. Çok alakası yok şirketle, history wednesday yani tarih çarşambası diye bi muhabbetleri var çarşamba günleri tarihi şeyler paylaşıyorlar. Oyunların Twitter sayfaları böyle şeyler yapar hep

Oyun iflas etti sayılır zaten, yaptıkları satışlar bunu değiştirmiyor ki onların tamamına yakını tuhaf bir "hype" akımına kapılıp alanlardan ibaret, steam'deki olumlu yorumlar da bunun sonucu yine. Eleştirilerin temel sebebi de kişisel isteklerin olmaması değil, defalarca kendi yaptıklarını bozup, oyunu "basitleştirme" adı altında pek çok açıdan tarayıcı oyunlarından hallice bir hale çevirmeleri. 2013-17 arasındaki blogları bulabilirseniz bir okuyun sonra oyunun şimdiki haline bakın belki anlarsınız ne kastedildiğini ve oyunun ne hale geldiğini, getirildiğini.

2017'den sonra oyunun gidişatının farklılaştığını/değiştiğini görmemek için kör olmak gerekiyordu; en sonunda kendileri de açık açık söylediler işte, oyun bu, temelden mekanik değiştiren, oyunu satın aldığınız o ilk gündeki halinden çok farklı bir hale getirecek bir oyun olmayacak çıktığında. Asıl tuhaf olan hala,yıllarca uğraşıldığı halde Warband'e kıyasla bile pek çok açıdan geri kalmış bir oyun için beklentiye girmek.

Şuan ki öncelikleri de büyük ihtimal optimizasyonu bitirip, ufak-tefek özellik(!) ekleyip oyunu çıkarmak ve konsol sürümünü de aynı hızla çıkartmaktan ibarettir herhalde. Kısaca oyun kötü değil ama bu kadar uzun bir geliştirme sürecinin ardından da eski oyunlarının üzerine pek bir şey katamamış hatta bazı iyi mekanikleri çıkarmış, grafikleri yenilenmiş bir oyundan ibaret. TW'nin pek umurunda olmayacaktır çünkü modcular var, onlar halleder nasıl olsa...

kötümser olmak için çok sebep var ama iyimser olmak için bir sebep yok dostum.oyunun dev'i bile gidişattan memnun olmadığını,yeterli iş gücünün olmadığını söylerken biz ne kadar iyimser olabiliriz ki? makaveli'nin dediği gibi bu hep böyle değildi,500 tane öneri konusu açıldı,detaylarına kadar birçok şey söylendi ki hala söyleniyor.sen diyorsan ki siz burada şirketi eleştirince sanki bir şey mi değişecek onu bilemem.ama en azından ortada bir memnuniyetsizlik varsa dile getirilmeli diye düşünüyorum.

Oyun iflas etti sayılır zaten, yaptıkları satışlar bunu değiştirmiyor ki onların tamamına yakını tuhaf bir "hype" akımına kapılıp alanlardan ibaret, steam'deki olumlu yorumlar da bunun sonucu yine. Eleştirilerin temel sebebi de kişisel isteklerin olmaması değil, defalarca kendi yaptıklarını bozup, oyunu "basitleştirme" adı altında pek çok açıdan tarayıcı oyunlarından hallice bir hale çevirmeleri. 2013-17 arasındaki blogları bulabilirseniz bir okuyun sonra oyunun şimdiki haline bakın belki anlarsınız ne kastedildiğini ve oyunun ne hale geldiğini, getirildiğini.

2017'den sonra oyunun gidişatının farklılaştığını/değiştiğini görmemek için kör olmak gerekiyordu; en sonunda kendileri de açık açık söylediler işte, oyun bu, temelden mekanik değiştiren, oyunu satın aldığınız o ilk gündeki halinden çok farklı bir hale getirecek bir oyun olmayacak çıktığında. Asıl tuhaf olan hala,yıllarca uğraşıldığı halde Warband'e kıyasla bile pek çok açıdan geri kalmış bir oyun için beklentiye girmek.

Şuan ki öncelikleri de büyük ihtimal optimizasyonu bitirip, ufak-tefek özellik(!) ekleyip oyunu çıkarmak ve konsol sürümünü de aynı hızla çıkartmaktan ibarettir herhalde. Kısaca oyun kötü değil ama bu kadar uzun bir geliştirme sürecinin ardından da eski oyunlarının üzerine pek bir şey katamamış hatta bazı iyi mekanikleri çıkarmış, grafikleri yenilenmiş bir oyundan ibaret. TW'nin pek umurunda olmayacaktır çünkü modcular var, onlar halleder nasıl olsa...
Cevabın için teşekkür ederim. @Makaveli23 gibi agresif bir tutum sergilemediğin içinde ayrıca teşekkür ederim.

Back
Top Bottom