Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

1.5.7 daha erken gelecekmiş diğer güncellemelere göre, Ocağın ortası makul görünüyor tarih olarak. Kartopu daha iyileşecekmiş ve kısa süren savaşlar azalacakmış

1.5.6 ortalama snowball skoru 60’lara düştü. 1.5.5’te 105, 1.5.4’te 115 ortalama vardı. 1.5.7’de aşırı düşmez ama 50’lere düşer. Bu arada bilmeyenler için ne kadar azsa o kadar iyi. Yani orada (snowball sorunu) 1.5.6’dan 1.5.7’ye büyük gelişme olmaz ama savaş süreleri 1.5.6’da sıkıntılı onlar uzayacak o gameplay’i iyi etkiler. Bunun dışında sen de 1-2 test atacaktın hani:smile: Sample sayısının artması gelişimi takip etme adına olumlu olur. Vakit bulursan iyi olur. 1.5.7 için Ocak ortası makul evet. Oyuncu sayısı 1.5.6 ile hafta boyu maks 18K’lara çıktı iki kat olmasa da 1.3 kat oldu iyi sonuç alındı. Uzun zamandır azar azar düşüyordu eşyanın doğası gereği.

1.5.6 ortalama snowball skoru 60’lara düştü. 1.5.5’te 105 ortalama vardı. 1.5.7’de aşırı düşmez ama 50’lere düşer. Bu arada bilmeyenler için ne kadar azsa o kadar iyi. Yani orada (snowball sorunu) 1.5.6’dan 1.5.7’ye büyük gelişme olmaz ama savaş süreleri 1.5.6’da sıkıntılı onlar uzayacak o gameplay’i iyi etkiler. Bunun dışında sen de 1-2 test atacaktın hani:smile: Sample sayısının artması gelişimi takip etme adına olumlu olur. Vakit bulursan iyi olur. 1.5.7 için Ocak ortası makul evet. Oyuncu sayısı 1.5.6 ile hafta boyu maks 18K’lara çıktı iki kat olmasa da 1.3-1.4 kat oldu iyi sonuç alındı.
Ben bağımlı oldum 1.5.6'ya, 1-2 gün oynarım çıkarım diyordum şimdi tüm boş vaktimde oyunu oynuyorum :grin: Atıcam ama yarın umarım. Hafta içleri 7-8kya düşüyordu bazen. Şu an 14K. Bu sayıya kış indirimleride etki etmiştir tabi

Last edited:
B

Ben bağımlı oldum 1.5.6'ya, 1-2 gün oynarım çıkarım diyordum şimdi tüm boş vaktimde oyunu oynuyorum :grin: Atıcam ama yarın umarım

Oyun dinamikleri biraz değişmiş olmalı. Arada beklenmedik alışık olmadığınız şeyler oluyordur. Eskiden bir krallık toprak kaybetmeye başladığında neredeyse devamlı küçülüyordu ve en sonunda yok oluyordu. Şimdi bir krallığın tüm şehirlerini alsanız bile bir süre sonra yeni bir yer alabiliyorlar veya 2-3 şehre düşen krallık çok olmasa da bazen kaybettiği yerleri geri alabiliyor. Tüm krallıklar daha dirençlidir. Bir de rebellion özelliği oyuncu için başlangıç şehri almak için kolay opsiyon yaratıyor. Onları takip edebilirsiniz düşman kazanmadan toprak kazanmak için. Düşman kazanmak eskisi kadar sorunsuz kurtulunacak bir dert değil çünkü artık. Eskiden krallıklar oyuncu zayıfsa bedavaya peace yapıyorlardı şimdi pek olmaz. Loyality ve security de daha anlamlı oldu o iki değişken biraz havadaydı eskiden. Tabii daha eksik çok ama bunlar oyunu iyi etkilemiştir.

İyi oyunlar.

Oyun dinamikleri biraz değişmiş olmalı. Arada beklenmedik alışık olmadığınız şeyler oluyordur. Eskiden bir krallık toprak kaybetmeye başladığında neredeyse devamlı küçülüyordu ve en sonunda yok oluyordu. Şimdi bir krallığın tüm şehirlerini alsanız bile bir süre sonra yeni bir yer alabiliyorlar veya 2-3 şehre düşen krallık çok olmasa da bazen kaybettiği yerleri geri alabiliyor. Tüm krallıklar daha dirençlidir. Bir de rebellion özelliği oyuncu için başlangıç şehri almak için kolay opsiyon yaratıyor. Onları takip edebilirsiniz toprak kazanmak için. Loyality ve security de daha anlamlı oldu o iki değişken biraz havadaydı eskiden. Tabii daha eksik çok ama bunlar oyunu iyi etkilemiştir.

İyi oyunlar.
Evet, loyalty ve security çok daha iyi görünüyor şu an, bende henüz bir krallık çok şehir kaybetmedi ondan deneyemedim. Atıcağım testlerde 5 yılda bir kaç şehirleri var falanda yazmayı düşünüyorum (üşenmezsem :grin:) o zaman anlarım tam olarak

Kişisel görüş olarak, burada ahaliye bir şey demek istiyorum. Beta versiyonlara x.x.x geldi demekten vazgeçmeniz lazım bence. Oyun güncellemelerini sık takip etmeyen birisi olarak 1.5.6 geldi zannettim mesela siz bu kadar yazdığınız için - halbuki betada. Beta dediğiniz branch kafasına göre güncellenen, stabil olmayan bir sürüm. Bunu yeni komut ekranında gördük. Pat diye attılar içine. Betaya bir şey koyarken iki kere düşünmüyorlar. Düşünmesinler de zaten, adının bir anlamı olsun ama bir şey main branch'e gelmeden geldi denilmesi garip. Hadi yine ben forumu takip eden birisiyim de oyuncu kitlesinin büyük bir kısmı ne olduğunu takip dahi edemiyor bir şey geldiği zaman. Oyunu basit tutmayı hedefleyen bir oyunun oyuncularına git-branching öğretmeye çalışması garip. O zaman kaldır gitsin main branchi zaten herkesi betaya geçmeye teşvik ediyorsan aylar süren merge süresi ile.

Kişisel görüş olarak, burada ahaliye bir şey demek istiyorum. Beta versiyonlara x.x.x geldi demekten vazgeçmeniz lazım bence. Oyun güncellemelerini sık takip etmeyen birisi olarak 1.5.6 geldi zannettim mesela siz bu kadar yazdığınız için - halbuki betada. Beta dediğiniz branch kafasına göre güncellenen, stabil olmayan bir sürüm. Bunu yeni komut ekranında gördük. Pat diye attılar içine. Betaya bir şey koyarken iki kere düşünmüyorlar. Düşünmesinler de zaten, adının bir anlamı olsun ama bir şey main branch'e gelmeden geldi denilmesi garip. Hadi yine ben forumu takip eden birisiyim de oyuncu kitlesinin büyük bir kısmı ne olduğunu takip dahi edemiyor bir şey geldiği zaman. Oyunu basit tutmayı hedefleyen bir oyunun oyuncularına git-branching öğretmeye çalışması garip. O zaman kaldır gitsin main branchi zaten herkesi betaya geçmeye teşvik ediyorsan aylar süren merge süresi ile.
aslında haklısın, epicde oynayanlar falanda var. Bundan sonra betaya düştü olarak yazmaya özen göstereceğim(subject to change kafasıyla yani)

Last edited:
Oyun dinamikleri biraz değişmiş olmalı. Arada beklenmedik alışık olmadığınız şeyler oluyordur. Eskiden bir krallık toprak kaybetmeye başladığında neredeyse devamlı küçülüyordu ve en sonunda yok oluyordu. Şimdi bir krallığın tüm şehirlerini alsanız bile bir süre sonra yeni bir yer alabiliyorlar veya 2-3 şehre düşen krallık çok olmasa da bazen kaybettiği yerleri geri alabiliyor. Tüm krallıklar daha dirençlidir. Bir de rebellion özelliği oyuncu için başlangıç şehri almak için kolay opsiyon yaratıyor. Onları takip edebilirsiniz düşman kazanmadan toprak kazanmak için. Düşman kazanmak eskisi kadar sorunsuz kurtulunacak bir dert değil çünkü artık. Eskiden krallıklar oyuncu zayıfsa bedavaya peace yapıyorlardı şimdi pek olmaz. Loyality ve security de daha anlamlı oldu o iki değişken biraz havadaydı eskiden. Tabii daha eksik çok ama bunlar oyunu iyi etkilemiştir.

İyi oyunlar.
DomtasticGaming - Twitch
Peace ve düşman sayısı hakkında bir şeyler yazmak istiyorum. Yukarıdaki bağlantı adresinde bannerlord oynayan yayıncıyı izliyordum. Bir kaleyi kazanan ve 300 küsür askeri geri kalan batanya lordu, kaleden çıkıp giderken, bu yayıncı askerleriyle yanına geldi(260 askerle), batanyalı 300 küsür asker önce (düşman olduklarından) bu yayıncının askerlerini kovalamaya başladı, fakat zamanla açtıktan 150~ civarına düştü batanyalıların sayısı, bu sefer tersine yayıncının askerlerinen kaçmaya başladılar.. Bir süre sonra 150 asker 180lere çıktı.. Sonra hızla -3- askere kadar üştü batanyalılar(700 küsür wounded asker barındıran halde).. Tam bu süre içerisinde batanya sürekli barış istedi. Barışı kabul etmeyen yayıncı, bir süre sonra infulence puanı yetmediği için barışı tıklamak zorunda kaldı. Hem -3'e kadar düşen- düşman batanya askerlerine şaşırdı/kızdı, hem de barışa (inf yetmezliğinden dolayı) zorlanmasına şaşırdı/kızdı. Son save'i ne geri döndü.. Şu an devam ediyor. Bu olay rahatsız etti yayıncıyı.

Finaller ocak ortası gibi bitiyor oyunu indiririm o zaman, betaya 1.5.7 gelirse o zamana bir taşla iki kuş vurmuş olurum :smile:

İyi oyunlar.
Cidden 1.5.6 sürümü çok güzel olmuş, uzun zamandır girmiyordum oyuna 1.5.6 da girince çok daha gelişmiş geldi oyun bana, bunun için tüm Taleworlds ekibine teşekkür ediyorum, ve bir sorum olacak, şimdi 1.5.7 sürümü betaya geçtiğinde ben eski beta 1.5.6 kaydımda 1.5.7 yeniliklerini görebilecek miyim? Bu arada Türkçe forumdaki aktifliginiz ve cevaplarınız için size de ayriyetten teşekkür ederim...

DomtasticGaming - Twitch
Peace ve düşman sayısı hakkında bir şeyler yazmak istiyorum. Yukarıdaki bağlantı adresinde bannerlord oynayan yayıncıyı izliyordum. Bir kaleyi kazanan ve 300 küsür askeri geri kalan batanya lordu, kaleden çıkıp giderken, bu yayıncı askerleriyle yanına geldi(260 askerle), batanyalı 300 küsür asker önce (düşman olduklarından) bu yayıncının askerlerini kovalamaya başladı, fakat zamanla açtıktan 150~ civarına düştü batanyalıların sayısı, bu sefer tersine yayıncının askerlerinen kaçmaya başladılar.. Bir süre sonra 150 asker 180lere çıktı.. Sonra hızla -3- askere kadar üştü batanyalılar(700 küsür wounded asker barındıran halde).. Tam bu süre içerisinde batanya sürekli barış istedi. Barışı kabul etmeyen yayıncı, bir süre sonra infulence puanı yetmediği için barışı tıklamak zorunda kaldı. Hem -3'e kadar düşen- düşman batanya askerlerine şaşırdı/kızdı, hem de barışa (inf yetmezliğinden dolayı) zorlanmasına şaşırdı/kızdı. Son save'i ne geri döndü.. Şu an devam ediyor. Bu olay rahatsız etti yayıncıyı.

Kovalama yapay zekası alt seviye bir yapay zeka. Kaleyi kuşatayım yağma yapayım tipi karalar ise üst seviye yapay zeka. İki seviye var yani. Üst seviye yapay zeka kendisine bir hedef belirliyor ve bunu yaparken alt seviye de çalışıyor. Yani kale kuşatmaya giden parti adam kovalarsa üst seviye kuşatmayı gerçekleştirme ve alt seviye yapay zeka da kovalama oluyor.

Alt seviye yapay zekası genelde uzun süreli işler yapmadığından açlığı umursamıyor bu yüzden bu durum oluşmuş. Sanırım hızları çok yakınmış ve kovalama uzun sürmüş. Yayıncı bir krallıkta vassal mıydı? Kendi krallığı değil yani? İçinde bulunduğu krallık için peace mantıklıysa lordlar peace ister bu durumda buna uzun süre engel olamaz.

Kovalama yapay zekası alt seviye bir yapay zeka. Kaleyi kuşatayım yağma yapayım tipi karalar ise üst seviye yapay zeka. İki seviye var yani. Üst seviye yapay zeka kendisine bir hedef belirliyor ve bunu yaparken alt seviye de çalışıyor. Yani kale kuşatmaya giden parti adam kovalarsa üst seviye kuşatmayı gerçekleştirme ve alt seviye yapay zeka da kovalama oluyor.

Alt seviye yapay zekası genelde uzun süreli işler yapmadığından açlığı umursamıyor bu yüzden bu durum oluşmuş. Sanırım hızları çok yakınmış ve kovalama uzun sürmüş. Yayıncı bir krallıkta vassal mıydı? Kendi krallığı değil yani? İçinde bulunduğu krallık için peace mantıklıysa lordlar peace ister bu durumda buna uzun süre engel olamaz.
Belli bir süre takipten sonra vazgeçmesini eklemek güzel olur bence, benide bazen lordlar kovalıyor epey uzun bir süre ama asla yakalayamıyorlar

Galiba öyleydi, barışta oluru isteniyordu sürekli, 20dk kadar ancak izledim.

3 askere kadar açlıktan ölmeleri iyi gözükmüyor yine de. Kale(şehir de olabilir) almaya giden 700-800 kişilik ordu neden hemen açlığın pencesine düşüyor ki? Kuşatma oyun suresiyle 1 yıl vs mi sürdü ve bu batanyalilar(kuşatma yapan yapay zeka) hiç mi erzah tedarik edemedi(kuşatan olmasına rağmen), yahut kazandiklari yeni yerleşimde hiç mi gıda yoktu da = aç bir şekilde orayı kazanıp, yayınciyi kovaladilar , 300kusur askerleri, 150-180 en son 3 askere kadar indi. Özel durumlar yasanmadiysa aç kalmamaliydilar, yayinciyi çok fazla kovalamamaliydilar(bir miktar kovalamadan sonra görmezden gelmeliydiler bir süre için), belli bir oranda açlıktan ölümden sonra o batanya ordusundaki birimler ayrılıp merkezlerine donmeliydi, düşmanı görmezden gelerek.

acaba yapay zeka köy yağmalamaktan vazgeçecek mi? ölümüne yağma atması oyunu oynanmaz hale getiriyor da?
bazı konularda eksik gördüğüm noktalara değinmiştim oynanabilirlik adına.

Acaba yapımcılar oyunu hiç oynuyor mu? | TaleWorlds Forums

tamamen %100 eleştirisel olarak algılamazsanız sevinirim.

İşte bizim forumda ki bazı üyeler bunu %100 eleştirisel algılayabiliyor. Hatta şu anda bile sana bir dolu şeyler yazacak kişiler var ve kendilerini şarj ediyorlar senin için bile diyebilirim. Bol şans.

DS fotoğraf moduyla oyuncularından 3 adet alıntıyı paylaşmış(diğer 2si için bağlantıya bakabilirsiniz).
DEATH STRANDING - COMMUNITY UPDATES: DECEMBER 29, 2020 - Steam Haberleri (steampowered.com)
q2fZT.png

Kabaca "steam yorumlarında vs, bizimle alıntılarınızı paylaşın, alıntınızı sitemizde ve duyurularda görme şansınız olsun" demişler.
Bannerlord gibi-ödüllü bir yarışma-işine henüz girişmemişler ama onlar da yapabilir benzerini.
Biz şimdi yenilenen ekran alıntısı katılım hakkımızla, Şubat ayı gelmeden, güzel bir kare yakalamalıyıkBannerlordda.
Bannerlord,seçilen alıntıları hem sitesinde hem steam duyurularında gösterecektir,hem de DS den farklı olarak ödül de verecek.

Back
Top Bottom