Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

1.5.6nın türkçe çevirisi + tanıtım videosu lazım. Şöyle bir 10dk lık yenilik-eklemeleri(haritaların tamamı değil birkaçına hızlıca değinen , yeni özelliklerin hepsini gösteren) bir video.. Mp videosu, planlama videosu vs haftaya gelebilir. Önce bu lazım bize :'

Özelliklerin farkına varmalı geri dönmemiş-dönen-mevcut oyuncular.

Sadece fotoğraf modunu 15dk kurcaladım. Şu an itibariyle not edebileceğim şeyler şunlar:
1-Focus ayarlarında ustalaşmam gerekiyor, bu bende.

2-Npc veya karakterime yakınlaştığımda sinirli, korkmuş, endişeli vs (en azından kendi karakterim için) yüz ifadesi görmem gerek. Sabit ve sahneyi bozan bir yüz ifadesi var. Bunun bir şekilde eklenmesi lazım. -death stranding ayarında bir talep oldu ama napaym, lazım-
3-Bir de..hmm.. karakterim poz verse iyi olurdu. Oyunu durdurduğumuz fotoğraf modunda, karaktere(ata bindiğinde seçilemeyen bazı poz seçenekleriyle) poz aldırılabilse güzel olur. İskeleti biraz şekil değiştirir, foto modundan çıkınca sıfırlanır? Neyse. Poz alma da iyi olur. -mınster hunter ayarında bir istek-

4-Cinematik çerçeveyi seçince, onun filtresi geliyor otomatik. Bu filtreyi değiştirebiliyoruz ama filtresiz gelse daha iyi olur, seçili filtre yerine cinematic'e geçiyor çünkü. (yani biz istersek seçelim sinematik filtresini, otomatik atanmasın çerçevenin filtresi).
5-Filtre ve çerçeveler gibi; yazı ve sembol ekleme bölümü gelmeli. Kalp, ButterLord vs süslü sembol ve kelimeler yakışır. Hatta geçmiş oyunlardan bazı sembol ve resimler, karakter yüzleri vs de eklebilir.
6- Daha çok çerçeve ve bol yazı-sembol lazım.

7-Anı durdurmadan tüm diğer özelliklerin mp ye taşınması lazım. Sadece anı durdurma olmadan yapalım kalan her şeyi?

*2, 3 ve 7 acil değil ama sırada olmalı. 4,5,6'yı yakın zamanda görmek iyi olurdu.

Fotoğraf modunu genel olarak beğendim, basit bir şey yapılmamış. Oldukça fonksiyonel, fakat mümkünse first itelasyon olarak kabul edip daha da zenginleştirelim, ayrıca tanıtım videolarında vs görelim/gösterelim, bilinsin.

8 - Z ve Space ile kamerayı aşağı-yukarı hareket ettirebiliyoruz, fakat UI de bu tuşlar belirtilmemiş, eksiklik var sanılmasın diye UIye bunlar konulursa iyi olur.

Tam düşmanın başına cirit saplandığı an, ciritin izinden(istikametinden) farklı konumda sağlandıgını fark ettim:
1h34J.png

Bu da izden sapmanın olmadığı cirit ilerleyişi:
2K8bR.png

Tam düşmanın başına cirit saplandığı an, ciritin izinden(istikametinden) farklı konumda sağlandıgını fark ettim:
1h34J.png

Bu da izden sapmanın olmadığı cirit ilerleyişi:
2K8bR.png
İlk'i gördüğüm en iyi fotoğraf. İnanılmaz.

Bu imparator Lucon şehrindeki bütün turnuvalara katılıyor ama görüşmek istiyorum bir türlü bulamıyorum kendisini.Bakınca en son yine kendi şehrinde gözükmüş oluyor.

Ben nedense ne yaparsam yapayım 60fps i kurtaramadım oyunda, en düşük ayarlarda dahil. Hiçbir işe yaramadı indirdiğim 10 15 tane daha ileride kullanmak için fotoğraf çektim bugün tekrar sileceğim oyunu. Mx230 kullanan arkadaşın yüksek ayarlarda rahat oynayıp benim 1050 ile düşükte 60fps i görememem biraz ironik oldu. Herneyse, üzdü.

Ben nedense ne yaparsam yapayım 60fps i kurtaramadım oyunda, en düşük ayarlarda dahil. Hiçbir işe yaramadı indirdiğim 10 15 tane daha ileride kullanmak için fotoğraf çektim bugün tekrar sileceğim oyunu. Mx230 kullanan arkadaşın yüksek ayarlarda rahat oynayıp benim 1050 ile düşükte 60fps i görememem biraz ironik oldu. Herneyse, üzdü.
Optimizasyon hala sorunlu, benim bu versiyonda optimizasyonum çok daha iyi ama 1.5.5de can çekişiyordum. Benim arkadaşın 1050 Ti var bende 1060 6GB benden iyi performans alıyor bazen :grin:

Optimizasyon hala sorunlu, benim bu versiyonda optimizasyonum çok daha iyi ama 1.5.5de can çekişiyordum. Benim arkadaşın 1050 Ti var bende 1060 6GB benden iyi performans alıyor bazen :grin:
Normalde medium ayarlardayken 60fps alıyordum rahatça ama en düşükte bile kurtaramadım. Hiç sefer oynamadım adam gibi hep online da takıldım, sefer oynamama sebebim de oynamışken güzel grafik ayarlarında başlayım gibisinden düşünüyordum. Fakat şuanda oyunun geldiği durum daha iyi olduğundan dolayı en düşük grafik ayarı olsa bile artık sefere başlayacaktım ama nasipte yokmuş :grin:

Arkadaşlar 1.5.4 kaydıma devam etme kararı aldım ancak şöyle bir şey gördüm katafraktların şu anki zırhı lejyon zırhı, eskiden çok güzel zırhları vardı, değiştirdiler mi yoksa ben de bi hata mı var?

Bir de fotoğraf modu nasıl çalışıyor?

Arkadaşlar 1.5.4 kaydıma devam etme kararı aldım ancak şöyle bir şey gördüm katafraktların şu anki zırhı lejyon zırhı, eskiden çok güzel zırhları vardı, değiştirdiler mi yoksa ben de bi hata mı var?

Bir de fotoğraf modu nasıl çalışıyor?

Savaştayken ya da gezerken ESC'ye tıklayıp fotoğraf modunu seçiyorsun.

Back
Top Bottom