Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Teknik desteğe cevap vermeyi kestiler. 2-3 haftadır ilgilenilmiyor. Acaba yine büyük bir sorunla mı uğraşıyorlar diye tahmin yürüttüm.
Sadece teknik desteğe değil, mexxico çok az bakmaya başladı mesela forumlara büyük ihtimalle. Ya geçenlerde bayağı baktı diye sıkıldı yada bir sorun çıktı umarım haftaya kadar düzelir

Red Dead 2 Redemption 2 nin online kısmı, bağımsız bir oyun olarak da satılabilir hale getirilmiş. Hem de 15 şubata kadar 40 tl gibi çok uygun bir fiyata.. Videosunu izleyim dedim, bildiğin "yetenekler ve birim ekipmanlarını" yapmış adamlar. İsmi şöyle "Abilities & Roles".

Benim bahsettiğimde, Bannerlord'a uygun olarak, sürekli 1 "role"de ustalaşma ve 3 kategoride gruplanan yeteneklerden de 2 katagoriyi seçip onlar içinde özel ustalaşma ilerlemesi vardı tabi. Detaylar değişir ama detaylı güzel uygun bir mastery sistemi şart. Çok yakışmış Red Dead Online kısmına şu yetenek ve meslek ilerlemeleri..

Bu arada ilk kez mp'sini bu kadar detaylı inceledim ve 40tlye satıldıgını da ilk kez öğrendiğim.. -----150GB---- depolama alanı olmasa kesin alırdım -.- Belli de olmaz ama yani 150gb da çok yani.

Yetenekler ve meslekler(roles) ile ilgili kısaca bahseden türkçe bir video var. Buna bakıp, Bannerlorda da farklı ve uygun bir versiyonunu düşünebilirsiniz:

Not: İzledikçe bağlandım bu mp oyuna bayıldım........

Last edited:
RDR2 online gerçekten bomboş bir kısım yapacak çok az şey var, arkadaşlarınla girmediğin sürece çok kanser
Eğer tüm ilerleme sistemlerini tamamlarsan(saatler sonra), tüm kıyafet-ekipmanları açmış olursan(saatler sonra),

yapabilirsin. RP, etkinlikler, trollce davranışlar vs tüm ilerlemeleri bitirdikten sonraki en büyük "doluluk" olur mpde. Zaten yüzlerce saat oynamış eğlenmiş olacaksın 40tlye, üstüme bu tarz şeyler var. Ara ara girip keyfine bakarsın? Boş demek yakışmıyor hiç.

Bannerlorda da her türlü kostümü açsak, master sistemlerini yüzlerce saat sonra tamamlasak(sıfırlanabilir olursa tabi binlerce saati bulur, en sevdiğimiz kombinasyonda devam ederiz biraz sıkılsak, gene sıfırlar gene başka şekilde oynamaya devam ederiz) olacak olan şey gene:

-etkinliklere katılmak
-en gelişmiş halinle RP, koordineli oynayış, tatlı trollüklere girişmek
-yenilikleri denemek
-arada bir girip birkaç saat oynamak, aylık dozunu almak

olmayacak mı? (modlar ayrı, resmi sunuculardan bahsediyorum).

Her oyunda böyle, saatler sonra en etkin hale geldikten sonra oyun ne kadar yeniden oynanabilir içerikte o önemli. Rd2 de görüyorum var bu potansiyeli rahat. Bannerlordda da olur.

Bannerlorda şimdi RD2 deki kadar olmasa da güzel mekanikler gelir, özelleştirmeler her boyutuyla eklenir, mastery sistemi bazı modlara(siege ve battle) eklenirse, etkinliklerle yeni haritalarla vs sürekli oynatır kendini. Önemli olan bunları ne kadar iyi getireceği. Rd2de baya iyi gözüküyor.

Last edited:
sanmam, 2 değişim sadece TW tarafından yapılmış ondan önceki 2 değişimi Steam kendi yapıyor. Bugün geliceğini düşünmüyorum, haftaya gelirse gelir. Şu tag değiştirme muhabbetinide steam yapıyor olabilir
öyleyse üzdü be.ihtiyacımız vardı bi güncellemeye ?

Bu mp_test nedir çok merak ediyorum. Umarım yeni bir mod ya da bir sistemin ilk versiyonu vs test ediliyordur ve gelir.
En azından bazı sistemlerin üzerinde çalışılmaya başlandığını duymaya topluluğun çok ihtiyacı var bence. (Oyunun da ihtiyacı var. Sonuçta saatler sonra en etkin hale geldiğimizde, oyunu sürekli tekrar oynatabilecek ve diğer oyunlardan farklı kılacak şey bu tarz sistemlerin varlığı)

multiplayer test olabilir mi acaba :grin:

De ney işte sonu düşünüyorum.

Karakter oluşturma ekranında(çok daha büyük ve çok daha küçük vucutlu/kilolu-zayıf formlar da dahil) karakterler oluşturup, çeşit çeşit kıyafetlerle ve sınıf silahları ile(açılabilir skinlere sahip) devam ettirirmiş, üstüne [kendi içinde seçilmiş meslek/birim ekipmanları(açılabilir skinlere sahip) ve ayrıca gene seçilmiş kişisel yeteneklerle oluşturulmuş] bir ustalık sistemi ile -kişiselleştirmeyi- içeren bir mp_test adımı mı? Yoksa Battle modu mu? vs..

>Ve böyle bir ihtimaldeki kişiselleştirmenin kapsamı, karakter oluşturma penceresinde başlamalı ve olası her yerde açılabilir skinlerle birlikte ustalık sistemiyle devam etmeli. Tüm bu süreç kişisel ve benimsenmiş bir karakter için güzelce tasarlanmalı, kişiselleştirmek için seçimeler istenmeli ama oynayış yeterince özgür kılınmalı.

>Sınıf sistemi devam ederse sınıfımıza özel kıyafet skinleri ile sınıfımıza özel silah skinleri açabilmemiz lazım.
Sınıf sistemi devam etmez kalkarsa, sadece kültür ile sınırlandırışmış kıyafet ve silah yığını içerisinde seçtiğimiz kıyafet/silah için özel skinler açabilmemiz lazım.

>Ustalık sisteminde her yetenekte değil ama seçtiğimiz/benimsediğimiz bazı yeteneklerde ustalaşmalıyız(nihai tatmin edici fayda yüzdeleri ile, ör +%50)
-Gene ustalık sisteminin meslek(birim) bölümünde, özel ekipmanlar açabilmeliyiz ve bunlara da özel skinler açabilmeliyiz.
-Ayrıca özel meslek(birim) ekipmanlarının hepsini değil bir kısmını açabilmeliyiz ve bu bizim seçimimize bağlı olmalı(ister iki normal meslek ekipmanlı, ister bir legendary meslek ekipmanı).
-Gene ayrıca meslek ekipmanlarının bazıları deployable/breakable/useable? olurken bazıları sadece yeteneklerdeki gibi +% pasif faydalar sağlamalı.

> Karakter oluşturma ekranındaki karakter boyut oranı genişlemeli. Kilolu veya zayıf karakterler de oluşturabilmeliyiz. Bu durumlar hareket hızı gibi pasiflere etki etmeli.

>İkişer parmağımızı başımıza dokundurup güzel de UI ler tasarlamalıyız böyle güzel/detaylı/bağlatıcı bir kişiselleştirmenin bazı kısımları için.

İşte bu tarz şeyleri umarak, mp_test ne ile ilgili diye düşünüyorum. mpnin açılımını bilmiyor değilim hani :xf-wink::xf-wink:

De ney işte sonu düşünüyorum.

Karakter oluşturma ekranında(çok daha büyük ve çok daha küçük vucutlu/kilolu-zayıf formlar da dahil) karakterler oluşturup, çeşit çeşit kıyafetlerle ve sınıf silahları ile(açılabilir skinlere sahip) devam ettirirmiş, üstüne [kendi içinde seçilmiş meslek/birim ekipmanları(açılabilir skinlere sahip) ve ayrıca gene seçilmiş kişisel yeteneklerle oluşturulmuş] bir ustalık sistemi ile -kişiselleştirmeyi- içeren bir mp_test adımı mı? Yoksa Battle modu mu? vs..

>Ve böyle bir ihtimaldeki kişiselleştirmenin kapsamı, karakter oluşturma penceresinde başlamalı ve olası her yerde açılabilir skinlerle birlikte ustalık sistemiyle devam etmeli. Tüm bu süreç kişisel ve benimsenmiş bir karakter için güzelce tasarlanmalı, kişiselleştirmek için seçimeler istenmeli ama oynayış yeterince özgür kılınmalı.

>Sınıf sistemi devam ederse sınıfımıza özel kıyafet skinleri ile sınıfımıza özel silah skinleri açabilmemiz lazım.
Sınıf sistemi devam etmez kalkarsa, sadece kültür ile sınırlandırışmış kıyafet ve silah yığını içerisinde seçtiğimiz kıyafet/silah için özel skinler açabilmemiz lazım.

>Ustalık sisteminde her yetenekte değil ama seçtiğimiz/benimsediğimiz bazı yeteneklerde ustalaşmalıyız(nihai tatmin edici fayda yüzdeleri ile, ör +%50)
-Gene ustalık sisteminin meslek(birim) bölümünde, özel ekipmanlar açabilmeliyiz ve bunlara da özel skinler açabilmeliyiz.
-Ayrıca özel meslek(birim) ekipmanlarının hepsini değil bir kısmını açabilmeliyiz ve bu bizim seçimimize bağlı olmalı(ister iki normal meslek ekipmanlı, ister bir legendary meslek ekipmanı).
-Gene ayrıca meslek ekipmanlarının bazıları deployable/breakable/useable? olurken bazıları sadece yeteneklerdeki gibi +% pasif faydalar sağlamalı.

> Karakter oluşturma ekranındaki karakter boyut oranı genişlemeli. Kilolu veya zayıf karakterler de oluşturabilmeliyiz. Bu durumlar hareket hızı gibi pasiflere etki etmeli.

>İkişer parmağımızı başımıza dokundurup güzel de UI ler tasarlamalıyız böyle güzel/detaylı/bağlatıcı bir kişiselleştirmenin bazı kısımları için.
İşte bu tarz şeyleri umarak, mp_test ne ile ilgili diye düşünüyorum. mpnin açılımını bilmiyor değilim hani :xf-wink::xf-wink:
mp_test multiplayer test olmak zorunda değil ama ondan olabilir mi dedim. Atıyorum, map part olabilir

Bu arada TW ses dizayncısı alıyor işe Bannerlord için. Daha fazla karakter sesleri falan gelirse güzel olur, vuruş sesleri falan

Bu arada TW ses dizayncısı alıyor işe Bannerlord için. Daha fazla karakter sesleri falan gelirse güzel olur, vuruş sesleri falan
Bu iyi olur çünkü şu anki ambiyans sesleri bana çok baştan savma yapılmış gibi geliyor. Özellikle handaki şu yudum ve doldurma sesi çok sinir bozucu ve senkronize değil. Elden geçirseler iyi olur.

Bir de şöyle birbirlerine gönderme yapan oyunalar yok mu.. Başka oyundan, kaynaklardan; kitaplardan vs -direk- kendi oyununa parçalar koyanlar.. Çok hoş oluyorlar..

Bannerlordda da gayri-resmi modlarıyla bile olsa başka oyunlara bol bol gönderme(veya direk onlardan izler) görmek iyi olacaktır, olursa.

Bir de şöyle birbirlerine gönderme yapan oyunalar yok mu.. Başka oyundan, kaynaklardan; kitaplardan vs -direk- kendi oyununa parçalar koyanlar.. Çok hoş oluyorlar..

Bannerlordda da gayri-resmi modlarıyla bile olsa başka oyunlara bol bol gönderme(veya direk onlardan izler) görmek iyi olacaktır, olursa.

o değil de şu cyberbug ne güzel patladı öyle

cyberpunk çok büyük balon çıktı evet
Ben bu iki oyundan da tek birşey öğrendim, asla geliştirilmeye başlandığı tarihi söylemeyeceksin asla teaser yayınlamayacaksın sonra sonuç bu oluyor :grin:
Seneler geçti millet gazlandı kat kat arttı adamlarda heyecan bi çıktı... Reklamın altında ezildi.

Ben bu iki oyundan da tek birşey öğrendim, asla geliştirilmeye başlandığı tarihi söylemeyeceksin asla teaser yayınlamayacaksın sonra sonuç bu oluyor :grin:
Seneler geçti millet gazlandı kat kat arttı adamlarda heyecan bi çıktı... Reklamın altında ezildi.
o kadar abartmayın en azından oynanabiliyor :smile:

Oynanabildiği için şirket özür diledi zaten demi :grin: Oyunu sen 8 sene geliştir reklamlarla coşturda coştur main quest süresini 40 50 saat yap.Buglar ve hatalar desen cabası. Oyun bir kere bana kalırsa rpg olarak inanılmaz derecede basit, rpg demeye dilim varmıyor.Silah özelleştirmedir karttır, özellikle zenginleştirme falan demiyorum, onlar güzel ancak şehirde sıfır yaşam, hiç hissetmiyorsun gerçekliği yani hiç bir inovasyon katmamış. Şehir dinamik fizikleri bozuk. NPC lerin güzergah alanları hatalı saçma sapan duvara takılan seni görüp sıkmayan falan. İnsanlar öyle bir RPG oyunu bekledi sektöre farklılık kazandıracak falan dendi. Ama sıradan hikayesi güzel normal bir oyun çıktı. Bir kere RPG oyunu yapıyorsan insanlara her imkanı sağlamalısın bir kere kendi karakterini yaratmalı ona ruhunu hikayesini kendi katmalı, ama v olarak oynuyorsun saçmalık. Diyaloglarda bazı yerlerde zorlama olmuş kısacası eğer hataları giderirlerse güzel hikayeli bir oyun çıkacak ortaya. Ama öyle yüz yılın oyunuymuş buymuş falan hava civa.

Last edited:
oynanıyor mu? :grin: PCde isen evet. Konsolda oynanmasa daha iyi olacak durumda zaten Şu 2018 yılında 48 dakikalık oynanışta olacak dedikleri şeylerin yarısından çoğu yalanmış geçen tekrardan izledim. Konsollarda iyi çalışıyor falan diyorlardı bide :grin:

Back
Top Bottom