Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

M&B serisin realist tarzının dışına çıkmış olur ama öyle.Mod olabilir tabiki.
Ortaçağda geçen bir oyun olacak ve Taleworlds isimli bir firmanın nam yapacak olan bir oyunu hem de? Böyle olacaksa gerçekçiliğe saplanılmasından korkarım. Biraz hikaye kısmı da olacak, efsaneler, efsunlardan izler bulunacak..

Ortaçağda geçen bir oyun olacak ve Taleworlds isimli bir firmanın nam yapacak olan bir oyunu hem de? Böyle olacaksa gerçekçiliğe saplanılmasından korkarım. Biraz hikaye kısmı da olacak, efsaneler, efsunlardan izler bulunacak..
'Efsaneler abartılmayı hakeder' diyorsunuz yani beyim. :smile: (Bu arada söz bana ait değil , Gri Gandalf'ımıza ait)

Hayal ettiğim bir konuda artık düşmanımız olan kral'ın bize bir mektup ile 'Kral Raganvad ordusu ile sizi omor yakınlarında
Çok güzel bir öneri bence, eklemesi hiç zor değil gibi ayrıca. Savaş sonrası kazanan taraf çokça nüfuz ve nam ile ödüllendirilir, hoş olurdu.

Keşke savaşlar artık gerçek bir hal alsa , NPC lordlara güzel bir sistem kurularak ölmelerini hem gerçekçi hemde zevkli yapabilirler yendiğim adamı her gün karşımda görmek istemiyorum. İdam etmek hem sevmediğim bir olay hemde zevkli bir mekanik değil . Savaşta mertçe ölmesi hem idam kadar zedelemesin hemde lordlar daha iyi savaşsın yada ne bileyim özelliğine göre cesaretli ise en önde liderse arkada dursun. Cesaretli adam önde olduğu için kolay ölmemeli, lider de kendi savaşmadığı için iyi taktik uygulamalı.

Keşke savaşlar artık gerçek bir hal alsa , NPC lordlara güzel bir sistem kurularak ölmelerini hem gerçekçi hemde zevkli yapabilirler yendiğim adamı her gün karşımda görmek istemiyorum. İdam etmek hem sevmediğim bir olay hemde zevkli bir mekanik değil . Savaşta mertçe ölmesi hem idam kadar zedelemesin hemde lordlar daha iyi savaşsın yada ne bileyim özelliğine göre cesaretli ise en önde liderse arkada dursun. Cesaretli adam önde olduğu için kolay ölmemeli, lider de kendi savaşmadığı için iyi taktik uygulamalı.
Söylediklerine katılıyorum savaşlarda beni zorlayan veya taktik uygulamaya zorlayan bir olay yok orduların dümdüz koştuğu birbiri ile düzensiz 1 kişiye 10 kişinin vurmaya calıştığı şekilde savaştığı bir oynanış var şuan.

Söylediklerine katılıyorum savaşlarda beni zorlayan veya taktik uygulamaya zorlayan bir olay yok orduların dümdüz koştuğu birbiri ile düzensiz 1 kişiye 10 kişinin vurmaya calıştığı şekilde savaştığı bir oynanış var şuan.
Senin bahsettiğin hayal hocam ben sadece lordlara beyin istiyorum

Kesinlikle lord kişilik yapıları çok hoş olurdu. Oyunun başındaki büyük klanlar ve krallar için script olabilir. Diğerleri ve doğanlar için rastgele

Edit:
Savaş yapay zekasından da konu açılmışken savaş devam ederken 30 tane askerim kaçan askerleri kovalamasın artık ya. Vuruşulan alanda kaybetmeye başlıyorum o zaman direk ve gereksiz zayiat

Hazır savaşlar konuşulurken ben de bir şey eklemek istiyorum. Spesifik bir birliğe saldırı emri verebilmeliyiz. Mesela piyadelerimle düşman piyadelerini oyalarken süvarilerimi, açıkta kalan düşman okçularının üzerine salmak istiyorum ama olmuyor. Gidiyor benim süvariler Aseray acemilerine, mızraklı askerlerine dalıyor, kalbura çeviriyorlar. Bu özellk geldi mi bilmiyorum ama gelmediyse eklenmeli. "Beni takip et" komutuyla da doğru düzgün saldırmıyor süvariler.

Hazır savaşlar konuşulurken ben de bir şey eklemek istiyorum. Spesifik bir birliğe saldırı emri verebilmeliyiz. Mesela piyadelerimle düşman piyadelerini oyalarken süvarilerimi, açıkta kalan düşman okçularının üzerine salmak istiyorum ama olmuyor. Gidiyor benim süvariler Aseray acemilerine, mızraklı askerlerine dalıyor, kalbura çeviriyorlar. Bu özellk geldi mi bilmiyorum ama gelmediyse eklenmeli. "Beni takip et" komutuyla da doğru düzgün saldırmıyor süvariler.
Nasıl kale kuşatmalarında askerlerin gidecekleri yeri belirten bayrak simgeleri merdiven tarzı şeylerin üzerine geldiğinde çark çıkıyorsa, meydan savaşında düşman askeri üzerine getirdiğimizde imleç kılıç halini alıcak. Hayır anlamıyorum niye eklemiyorlar bunu acaba? Kaptan modu oynarken bile çok kritik bir eklenti olduğunu anlıyorum bunun, atak emri verilen askerlerin okçulara sırtını dönüp arkasında bulunan piyadeye yönelip oklardan ölmesi falan...

Nasıl kale kuşatmalarında askerlerin gidecekleri yeri belirten bayrak simgeleri merdiven tarzı şeylerin üzerine geldiğinde çark çıkıyorsa, meydan savaşında düşman askeri üzerine getirdiğimizde imleç kılıç halini alıcak. Hayır anlamıyorum niye eklemiyorlar bunu acaba? Kaptan modu oynarken bile çok kritik bir eklenti olduğunu anlıyorum bunun, atak emri verilen askerlerin okçulara sırtını dönüp arkasında bulunan piyadeye yönelip oklardan ölmesi falan...
Biz bunlarin hepsini yapabiliyor olduktan sonra yapay zeka gene sadece üzerimize koşacaksa gene büyük sıkıntı zaten 2 ordu birbirine girince gene düzen falan kalmiyor herkes küçücük alanda iç içe giriyor elini havaya kaldıran indiremiyor ?.Zombi oyununa dönüyor ölümüne saplantili şekilde 1 hedefe yönelen askerler birbirine takilan askerler takılıp kaya kaya ilerleyen askerler at ile gezintiye çıkanlar 1 atlıyı 30 kişi kovalayan yayalar ben sanırım bunlari warbandda bile görmemiştim yani savaş oyununun da en hatali yerinin savaş kısmı olması ve bu şekilde piyasaya sürülmesi çok ilginç tek teselli erken erişim olmasi çünkü savaşıda kırparsak oyunda ne kaliyor bilemiyorum.

Kesinlikle kptan modu için çok gerekli bir özellik. Okçu yönetmenin piyade yönetmekten farkı olmuyor böyle, tepeye bir yere okçuları bırakıp birinin atını çalıp tek başıma savaşmaya gidiyorum ben o da sıkıcı oluyor :d
Okçular için nizami atış (oku çekip bekletme yani, gerçekçiliğe uygun olmasa da yapay zeka bu durumdayken şart olan bir mekanik), bahsettiğin gibi hedef aldıma ve son olarak belki biraz abartı olacak ama eğimli atıp atmayacağını belirleme. Kalkan duvarı için havaya doğru eğimli olacak şekilde atılabilir, bu sayede duvardaki piyadelere hasar verilebilir. Kaptan Modu'nda kalkan duvarına karşı okçu birliği yöneten biri olarak sona kalmak = yenilgi oluyor. Az hedefi tutturma oranı sağlayacak da olsa en azından bir umudumuz olmasını sağlayabilir bu mekanik.

Back
Top Bottom