Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Hocam şu yeni haritada çimenler çok bulanık gözükmüyor mu ya? Sevmediğim olay o. Bir de, ağaçların yükleme mesafesi çok düşük en ufak uzaklaştırınca kare kare oluyor uyuz oluyorum. Görselliğe dikkat ettiğimden dolayı bu bazılarına göre ufak sayılabilecek şeyler beni oyundan soğutmaya çok yeterli oluyor ve gidip Warband oynuyorum.
Düzelteyim sağol hocam.

Arayüz tartışmalarına ek olarak,

Eski yetenek ağacı arayüzü şu şekildeydi;

blog_post_54_taleworldswebsite_02.png

Şimdiyse bildiğiniz gibi böyle;

images

Önceki versiyon çok daha güzel görünüme sahip bence. Siz ne düşünüyorsunuz?

Yok..bea. Yetenek sütünü bugün çok daha iyi. O sayfada tek değişebilecek yer 2li seçenekler arasi seçim yaotigimiz yer.

O sarı bölge animasyonlu bir bayrakla betimlenebilir, bayrağı da oradaki karakter tutar elinde, beceri 275 level olduğunda, o beceride ustalık ilerleyişi tamamlanır ve karakterin bayrağı tamamen renklenmis olur.. Böyle bi değişim haricinde başka bir değişime gerek yok, yetenek sütünü iyi bence.

Arayüz tartışmalarına ek olarak,

Eski yetenek ağacı arayüzü şu şekildeydi;

blog_post_54_taleworldswebsite_02.png

Şimdiyse bildiğiniz gibi böyle;

images

Önceki versiyon çok daha güzel görünüme sahip bence. Siz ne düşünüyorsunuz?
Şimdiki versiyon daha okunabilir duruyor, hangisine ne kadar odak puanı verildiği anında görülüyor. Diğer türlü tek tek bakmak lazım gibi..
+
Yakınlaştırinca gözüküyormuş ? görmek için biraz emek lazımmış

Şimdiki versiyon daha okunabilir duruyor, hangisine ne kadar odak puanı verildiği anında görülüyor. Diğer türlü tek tek bakmak lazım gibi..
+
Yakınlaştırinca gözüküyormuş ? görmek için biraz emek lazımmış
Bence şimdiki arayüz daha güzel sadece orda ki yeteneklere bastığınızda karakterimiz o yeteneklere uygun hal alması gibi küçük bir ek olabilirdi. Oyunun başında karakterin hikayesini yaratırkenki gibi.

Zaten bazı oyuncuları anlamak mümkün değil gibi duruyor. Sürekli bir yeniliklere karşı çıkma kafası var. Yok eski harita daha iyiydi, yok eski skill bölümü daha iyiydi, yok eski order menüsü daha iyiydi, yok warband armorları daha iyiydi gibi gibi bir sürü şey. O zaman yapılmasın yeni oyun falan yada güncelleme yapılmasın ne gerek var ki? Hiç ileri gitmeyelim kalalım olduğumuz yerde.

Zaten bazı oyuncuları anlamak mümkün değil gibi duruyor. Sürekli bir yeniliklere karşı çıkma kafası var. Yok eski harita daha iyiydi, yok eski skill bölümü daha iyiydi, yok eski order menüsü daha iyiydi, yok warband armorları daha iyiydi gibi gibi bir sürü şey. O zaman yapılmasın yeni oyun falan yada güncelleme yapılmasın ne gerek var ki? Hiç ileri gitmeyelim kalalım olduğumuz yerde.
anlamak zorunda değilsin zaten.herkes kafasına göre kendi fikrini değişmez ve en doğru kabul ediyor burada ama kaç sene öncenin görüntüleri bugünkü oyunla niye kıyaslanıyor diye düşünmüyor.belki bir yerlerde oyun geri gitmiş olabilir mi? ya da herkes sizinle aynı fikirde olmak zorunda mı?

Yeni güncellemeyle (ana sürüm 1.5.4) sanki oyunun açılışı yavaşlamış gibi geldi, eskiden çok daha hızlı açılıyordu oyun. Dün aynı sorunu yaşadım benden kaynaklı diye çeşitli şeyler denedim düzelmemişti, şimdi tekrar girmeye çalışıyorum aşırı bekletiyor launcher dan sonraki ilk yükleme ekranında. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı?

Yeni güncellemeyle (ana sürüm 1.5.4) sanki oyunun açılışı yavaşlamış gibi geldi, eskiden çok daha hızlı açılıyordu oyun. Dün aynı sorunu yaşadım benden kaynaklı diye çeşitli şeyler denedim düzelmemişti, şimdi tekrar girmeye çalışıyorum aşırı bekletiyor launcher dan sonraki ilk yükleme ekranında. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı?
bende de aksine 1.5.3'e göre baya hızlandı, 1.5.4'te girişi, şehirlere giriş falan

1.5 veya öncesinde hiç sorun yaşamıyordum fakat 1.5.4 ve 1.5.5 çok sorunlu bende, yavaş yükleniyor lag spikelar var falan hafiften bir kanser olmadım değil

Oyunun
1.5 veya öncesinde hiç sorun yaşamıyordum fakat 1.5.4 ve 1.5.5 çok sorunlu bende, yavaş yükleniyor lag spikelar var falan hafiften bir kanser olmadım değil
Internet hızımda bir değişiklik olmamasına rağmen ping çok iniş çıkışlı olmaya başladı 1.5.4 ile hâla da devam ediyor. 1.5.5 ile ölümlerin kurukafa ile simgelenmesi ile sunucularda da lag olmaya başlamadı değil. Herkesin pingi 60 civarındayken dahi chat "Laggg"dan geçilmiyor, oyun bazlı bir sorun var belli ki.

Oyunun

Internet hızımda bir değişiklik olmamasına rağmen ping çok iniş çıkışlı olmaya başladı 1.5.4 ile hâla da devam ediyor. 1.5.5 ile ölümlerin kurukafa ile simgelenmesi ile sunucularda da lag olmaya başlamadı değil. Herkesin pingi 60 civarındayken dahi chat "Laggg"dan geçilmiyor, oyun bazlı bir sorun var belli ki.

Normalde 20-40 pingleri görmeliyiz ama hadi tam sürümde diyelim, fakat test sunucusunda pingin 153den kötü olabilmesi, olası..

MP yenilikleri nasıl? Nisanlama-atis farklılıkları, dengelemeler vs? Deneyenler denetimlerini paylaşabilir mi?

bende 1.5.5 i yeni denedim aynı sorunu alıyorum, geç yüklenme ve fontlarda bulanıklık. Geçen hafta ara vermiştim oyuna o yüzden çok takmıyorum ama umarım kısa zamanda düzelir.

Back
Top Bottom