Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Oyunun kendisi oyunu oynatmalı. Bu durum özellikle AAA tipi oyun fiyat etiketi olan bir oyun için geçerli. Eğer bir oyun daha EA aşamasındayken oyuncu kitlesi oyun takımının modculara bel bağladığını düşünmeye başlamışsa o noktada sıkıntı vardır.

Modlar oyunun oynanış süresini uzatabilir veya değişik bir alanda eğlence verebilir. Bu TWden official olarak asla gelmesi legal olarak mümkün olmayan GoT, LoTR modları olabilir. Veya eklenmesi/düzeltilmesi yıllar sürecek Napoleonic Wars gibi modlar da olabilir. Ama oyunun kendisi yetersiz ise ve modcuların iki günde yapabildiği şeyler aylardır talep edilmesiner rağmen eklenmiyorsa burada problem vardır.

Warband kendi halinde tam bir oyundu. Bir oyun ne kadar tam, ne kadar sandbox olursa olsun ömrü maksimum 3 yıldır. Warband'ın neredeyse on yıl dayanması sebebi ise modlar ve modlardan türeyen DLClerdi. Tüm Warband DLCleri mod kaynaklı. Yani baya baya modu sattı Taleworlds bir bakıma. Bu konuda kimse "satamazsınız hayır" demedi. Çünkü zaten oyun kitle tarafından seviliyor ve tamam olarak görülüyordu. Modlar farklı alanlarda yeni dünyalar ekledi. Burada kimse mod yapılmasın, her şeyi TWden bekliyoruz dememiş gördüğüm kadarıyla. İnsanların beklediği en azından Warband düzeyinde bir oyuna sahip olabilmek - böylece en azından Vanilla game olarak 1-2 sene aşırı baymadan oyunu oynamak. Bu durum şu an imkansız.

Bannerlord içine doğrudan entegre edilebilecek her şeyi oyunun ana sürümünde beklemek oyuncunun hakkı. Gemi savaşı denen şey Bannerlord içine eklenebilecek bir şey. Teknik olarak da "küçük" bir şey. Yani komple Bannerlord evrenini değiştirmeye gerek olmayan bir durum. Vaadedilmemiş olması durumu doğru - zaten kimse eklenmezse oyunu almam dememiş. Eklenirse DLC yapabilirler mi? Evet. Sonuçta hoş olmayan EA Games örnekleri var. Veya Blood&Gore adı altında sadece kan eklemeyi DLC olarak satmış Total War örnekleri de var. Ama bu şirketlerin oyuncu hacmi TW ile bir değil. Onun da ötesinde Total War bile Blood&Gore'u veya yeni devlet eklentisini DLC olarak satmanın mantıksız olduğunu fark ederek bu durumdan vazgeçti. Onun yerine "senaryo"ları satmaya başladı. Olurda Bannerlorddan da 500 sene öncesi imparatorluğun birleşik olduğu bir yılı anlatan daha farklı zırhlar unitler ile Empire United DLCsi çıkarırsa Taleworlds, o zaman kimse "Hayır kardeşim bunu DLC satamazsınız" demez.

Verdiğin Witcher örneği inanılmaz alakasız bu arada. Bir oyunun Multiplayer'ini yapmak ile zaten varolan bir oyuna gemi savaşı ekleyi kıyaslamanın açıklaması yok. Allahtan Armağan abi sizin gibi düşünmüyor. Feature-DLC sistemine karşı kendisi. Bu tarz bir karar alınırsa bile ancak finansal sebeplerden alınır ilerleyen zamanlarda.
Yorumun alnı olsada öpsem

Flaming
@Rkar açıkçası böyle bir yoruma karşılık vermeye hiç uğraşmazdım çünkü değmezdi ama gereken cevap zaten verilmiş, umarım bu fanboyluğu bırakabilirsin ama yorumuna bakınca hiç umut vaad etmiyor gibisin.

Ama oyunun kendisi yetersiz ise ve modcuların iki günde yapabildiği şeyler aylardır talep edilmesiner rağmen eklenmiyorsa burada problem vardır.
Oto blok, sığınağa girerken asker seçmek vb. özellikler çok geç getirildi farkındayım fakat bunun nedeni oyunun bütün yapısı bozulmadan mekaniğin sunulmasının istenmesiydi. Direk olarak ana mekaniği etkileyen modlar oyun yapısını bozduğu için o kadar hızlı çıkabildi. Her ne kadar beklemek hoş olmasa da bekledik ve düzgün bir şekilde getirildi. Şu an incelediğimizdeyse bu tarz elzem mekanik neredeyse kalmadı, birkaç ufak tefek özellik dışında şu an oyun gayet modculara emanet edilebilir durumda. Ben vadedilenleri modcular yapar vb. demiyorum (Oyun içi ara sahne, demircilikteki çeşitlilik vb) neden modculardan medet ummayalım diyorum ki onu da açıklamamışsın. Modcular yapımcı ekibin eklemeyeceği ek içerikler yapar, diye saçma sapan bir kaide yok. Vadedilenler sunulduktan sonra istediği gibi yeni bir ürüne geçebilir bu firma, bizi ilgilendiren bir durum olmaktan çıkıyor artık bir şey diyemeyiz. Oyuncu olarak eleştirirsin ve bu oyunu açmam için neden yok dersin o zaman da firma akıllanır ve oyunlarını ona göre şekillendirir o ayrı fakat sen vadedilenin dışında bir beklentiye girip de beklediğini bulamadıysan bu senin sorunun.

Bannerlord içine doğrudan entegre edilebilecek her şeyi oyunun ana sürümünde beklemek oyuncunun hakkı. Gemi savaşı denen şey Bannerlord içine eklenebilecek bir şey. Teknik olarak da "küçük" bir şey. Yani komple Bannerlord evrenini değiştirmeye gerek olmayan bir durum. Vaadedilmemiş olması durumu doğru - zaten kimse eklenmezse oyunu almam dememiş. Eklenirse DLC yapabilirler mi? Evet. Sonuçta hoş olmayan EA Games örnekleri var. Veya Blood&Gore adı altında sadece kan eklemeyi DLC olarak satmış Total War örnekleri de var. Ama bu şirketlerin oyuncu hacmi TW ile bir değil. Onun da ötesinde Total War bile Blood&Gore'u veya yeni devlet eklentisini DLC olarak satmanın mantıksız olduğunu fark ederek bu durumdan vazgeçti. Onun yerine "senaryo"ları satmaya başladı. Olurda Bannerlorddan da 500 sene öncesi imparatorluğun birleşik olduğu bir yılı anlatan daha farklı zırhlar unitler ile Empire United DLCsi çıkarırsa Taleworlds, o zaman kimse "Hayır kardeşim bunu DLC satamazsınız" demez.
Sunulmayan veya gösterilmeyen bir şeyi bekleyerek firmayı eleştirmek oyuncunun hakkı değil. Deniz yeniliği ek paket ile getirileceği açıklandı, bunun üzerine daha fazla tartışma yapmak gerçekten manasız. Ayrıca eklenecek olan şey hazır olan bir gemi kaplamasının üzerine ileri geri tuşlarıyla kontrol imkanı değil. Ticaret vb. eklenecek, bunu yapmak da iş gücü ve zaman ister. Para kazandırmayacak bir şeyi de firmanın bir bütçe ayırarak geliştirmesi gerçekten saçma olur. Ne kadar bir oyuncu olarak bunları düşünmek zorunda olmasanız da eklenmeyecek olmasının belirtilmiş olmasına rağmen ''Bu böyle olmamalı'' diye saçma hükümler vermek gereksiz.,

Verdiğin Witcher örneği inanılmaz alakasız bu arada. Bir oyunun Multiplayer'ini yapmak ile zaten varolan bir oyuna gemi savaşı ekleyi kıyaslamanın açıklaması yok.
Ben iş gücü veya bütçe olarak bir kıyaslama yapmadım, vadedilmeyen bir şey üzerinden yapımcıyı eleştirmenin saçmalığını göz önüne vurmak için en uç örnek ile Bannerlord'u kıyasladım. Gayet açık olduğumu düşünüyordum fakat anlaşılmamış sanırım.

@Rkar açıkçası böyle bir yoruma karşılık vermeye hiç uğraşmazdım çünkü değmezdi ama gereken cevap zaten verilmiş, umarım bu fanboyluğu bırakabilirsin ama yorumuna bakınca hiç umut vaad etmiyor gibisin.
Hiç tanımadığın bir insanı ''Hiç umut vaat etmiyor'' diye yaftalamak da ayrı bir komik ya. Ben fikrimi sundum, katılmıyorsan belirtir geçersin. Sadece kişisel tartışmaya çevirmeye yönelik bir ileti atmanın ve burada tartışmamızın anlamı yok. Rica ediyorum, haddin olmayan şeyleri üzerine vazife edinme. Kendi karar terazimle neyin doğru neyin yanlış olduğunu algılayabilecek yaş ve olgunluğa sahibim. Eğer iletimi cevap vermeye değmez bulduysan da gerçekten rica ediyorum ki bunu belirtme. Değmeyecekse değmiyor de geç, iletinin akışı kişisel tartışmaya çevirmekten başka bir amacı veya işlevi yok.

Oto blok, sığınağa girerken asker seçmek vb. özellikler çok geç getirildi farkındayım fakat bunun nedeni oyunun bütün yapısı bozulmadan mekaniğin sunulmasının istenmesiydi. Direk olarak ana mekaniği etkileyen modlar oyun yapısını bozduğu için o kadar hızlı çıkabildi. Her ne kadar beklemek hoş olmasa da bekledik ve düzgün bir şekilde getirildi.
Söylediğin şeyler zaten yenilik değil. Fix. İkisi arasında farklar var. Sığınağa giderken askerleri seçme olayı o görevin fixiydi. Öteki türlü görev saçma sapan bir hal alıyordu, ki hala o görev saçma zaten.
Bunların yanın komik şeyler de var. Bannerlord'da banner yok hala. Onu bile modcular ekledi aylardır mod sayesinde banner görüyorsun askerlerin elinde.
Şu an incelediğimizdeyse bu tarz elzem mekanik neredeyse kalmadı, birkaç ufak tefek özellik dışında şu an oyun gayet modculara emanet edilebilir durumda. Ben vadedilenleri modcular yapar vb. demiyorum (Oyun içi ara sahne, demircilikteki çeşitlilik vb) neden modculardan medet ummayalım diyorum ki onu da açıklamamışsın.
Yanlış. Şuradan bile çok basit bir şekilde Warband içinde olup Bannerlord içinde olmayan şeyleri görebilirsin. Bunun dışında zaten bozuk olan şeyler ortada. Formasyonların olmaması, haritaların yavanlığı, yapay zekanın kaliteli olmaması, oyundaki görevlerin azlığı veya kalitesinin düşüklüğü, yönetim sistemlerinin, diplomasinin basitliği, snowballing olayının hala olması vs vs. Liste uzun. Aslında yazdım neden modculardan medet ummaman gerektiğini ama anlamamışsın. Bannerlord AAA fiyat etiketi ile satılıyor. Red Dead Redemption 2 ile aynı fiyat neredeyse. Aralarında 10€ fark var. Sen böyle bir fiyat etiketi koyarsan "Tamam Mount da var Blade de ya. Ne dediysek koyduk" diyerek satamazsın. Önceki oyunu ve daha iyisini yapmalısın. Modcular para almayan kendi halinde insanlar. Modcular gökten gelmiyor. Senin oyuncu tabanındaki ihtiyacı dindirmeye çalışan kişiler modcular. Nexus moda bakarsan en çok indirilen modların ne olduğunu görebilirsin. Bu modların hepsi "addition" modlar. Yani total conversion değiller. Bu modların binlerce indirilmesinin sebebi insanların o özelliği istiyor ve bekliyor olması. Modcular bile bunu ekliyor ve bu eksiği gidermeye çalışıyorsa şirket olarak senden beklenen oyunu en çeşitli haliyle insanlara vermektir. "Adam yapmıyor işte almazsan alma diyor" diyebilirsin. O durumda insanlar almayı da bırakır zaten. Şu an Bannerlordun oyuncu sayısındaki uçucum bunu da indike ediyor. Yine de buradaki kişilerin eleştirmeye hakkı yoktur diyemezsin.
Modcular yapımcı ekibin eklemeyeceği ek içerikler yapar, diye saçma sapan bir kaide yok
Dediğimi zaten anlamamışsın bu yorum ile. Modcular yapımcı ekibin eklemeyeceği ek içerikler de yapar. Yazdığımı bir daha oku önceki yorumda. Skyrim modları da var. Skyrimde eksik olan şeyler modlarla da eklendi. Ama oyun tamdı. Önceki Elder Scrolls oyununun üstüne çok şey ekledi. Bannerlordda bu durum yok. "Modcular immersiveness yapar ya" diyorsan o senin problemin. Olması gereken bu değil. Modcunun değil şirketin görevi o.
Sunulmayan veya gösterilmeyen bir şeyi bekleyerek firmayı eleştirmek oyuncunun hakkı değil.
Sunulmayan bir şeyi beklemek oyuncunun hakkı. Özellikle bu sunulmayan şey önceki oyunda mevcutsa. Senin düz mantığına göre GTA ilk çıktığında kimsenin neden polis bizi suç işlediğimizde kovalamıyor diye eleştirmeye hakkı yok. Çünkü Rockstar "Polis sizi kovalayacak" açıklaması yapmadı. Yine senin düz mantığına göre otoblok yok diye de eleştiremezdi kimse çünkü TW "Otoblok olacak" demedi.
Bunlar dışında, vaat edip sonra "Yapamadık arkadaşlar üzgünüz" dedikleri de çok özellik var. Açıp bakarsın bloglardan istersen.
Deniz yeniliği ek paket ile getirileceği açıklandı,
Açıklanmadı. Eklenme planları olduğu söylendi. Kimse DLC olacak, şöyle olacak böyle olacak demedi.

Bunun dışında uzun uzadıya açıklama yapmayacağım bir daha çünkü gerekli tüm fikirlerimi belirttiğimi düşünüyorum. Senin düşünce yapını da anladım ama hem katılmıyorum hem de olmaması gereken bi düşünce yapısı olduğunu düşünüyorum. Senin gibi düşünürsek zaten oyun endüstrisinde hiçbir ilerleme veya yenilik görmemiz mümkün olmaz. Şirketler de akıllıca hareket edip sadece temel şeylerden bahsederler ve hiç yenilik yapmazlar, nasılsa oyuncu kitlesinin eleştirmeye hakkı yok. Zaten sadece aynı şeyleri isteseydim Warband oynamaya devam ederdim

iletinin akışı kişisel tartışmaya çevirmekten başka bir amacı veya işlevi yok.
Sana önerim, sen de insanların düşüncesine zırva demekten vazgeç. Kişisel tartışmaya çevirmekten başka bir amacı yok kişinin düşüncesine hakaret etmenin.

Oto blok, sığınağa girerken asker seçmek vb. özellikler çok geç getirildi farkındayım fakat bunun nedeni oyunun bütün yapısı bozulmadan mekaniğin sunulmasının istenmesiydi. Direk olarak ana mekaniği etkileyen modlar oyun yapısını bozduğu için o kadar hızlı çıkabildi. Her ne kadar beklemek hoş olmasa da bekledik ve düzgün bir şekilde getirildi. Şu an incelediğimizdeyse bu tarz elzem mekanik neredeyse kalmadı, birkaç ufak tefek özellik dışında şu an oyun gayet modculara emanet edilebilir durumda. Ben vadedilenleri modcular yapar vb. demiyorum (Oyun içi ara sahne, demircilikteki çeşitlilik vb) neden modculardan medet ummayalım diyorum ki onu da açıklamamışsın. Modcular yapımcı ekibin eklemeyeceği ek içerikler yapar, diye saçma sapan bir kaide yok. Vadedilenler sunulduktan sonra istediği gibi yeni bir ürüne geçebilir bu firma, bizi ilgilendiren bir durum olmaktan çıkıyor artık bir şey diyemeyiz. Oyuncu olarak eleştirirsin ve bu oyunu açmam için neden yok dersin o zaman da firma akıllanır ve oyunlarını ona göre şekillendirir o ayrı fakat sen vadedilenin dışında bir beklentiye girip de beklediğini bulamadıysan bu senin sorunun.

Sunulmayan veya gösterilmeyen bir şeyi bekleyerek firmayı eleştirmek oyuncunun hakkı değil. Deniz yeniliği ek paket ile getirileceği açıklandı, bunun üzerine daha fazla tartışma yapmak gerçekten manasız. Ayrıca eklenecek olan şey hazır olan bir gemi kaplamasının üzerine ileri geri tuşlarıyla kontrol imkanı değil. Ticaret vb. eklenecek, bunu yapmak da iş gücü ve zaman ister. Para kazandırmayacak bir şeyi de firmanın bir bütçe ayırarak geliştirmesi gerçekten saçma olur. Ne kadar bir oyuncu olarak bunları düşünmek zorunda olmasanız da eklenmeyecek olmasının belirtilmiş olmasına rağmen ''Bu böyle olmamalı'' diye saçma hükümler vermek gereksiz.,

Ben iş gücü veya bütçe olarak bir kıyaslama yapmadım, vadedilmeyen bir şey üzerinden yapımcıyı eleştirmenin saçmalığını göz önüne vurmak için en uç örnek ile Bannerlord'u kıyasladım. Gayet açık olduğumu düşünüyordum fakat anlaşılmamış sanırım.

Hiç tanımadığın bir insanı ''Hiç umut vaat etmiyor'' diye yaftalamak da ayrı bir komik ya. Ben fikrimi sundum, katılmıyorsan belirtir geçersin. Sadece kişisel tartışmaya çevirmeye yönelik bir ileti atmanın ve burada tartışmamızın anlamı yok. Rica ediyorum, haddin olmayan şeyleri üzerine vazife edinme. Kendi karar terazimle neyin doğru neyin yanlış olduğunu algılayabilecek yaş ve olgunluğa sahibim. Eğer iletimi cevap vermeye değmez bulduysan da gerçekten rica ediyorum ki bunu belirtme. Değmeyecekse değmiyor de geç, iletinin akışı kişisel tartışmaya çevirmekten başka bir amacı veya işlevi yok.
Senin kafadan bende olsa derdim kalmazdı şuna da açıklık getireyim Warband olmuş bir oyun sadece insanlar basit bazı eklentiler yada küçük değişiklik için mod yüklediler ( büyük modlar ve farklı evrenlerde geldi elbet) ama ben bunları hiç kullanmadım farklı bir olaya çektiği için Warband ı native olarak oynayan ben bu oyunu oynayamıyorum her şey eksik ve saçma . Sen lordun biri benim köyümü yağmaladığında benle ilişki kaybetmesini istiyorsan bu güzel evet yap ama yanlış yapma karşı ilişki ekle benim onla onun benle bir ilişki derecesi olsun mantık bunu gerektirir yapımcı ne düşünürken mekanik ekliyor bilmiyorum

Kötü olan, artık insanların oyunun bu halini normal olarak görüp modlar sayesinde oynayabilecekleri için sevinmeleri. Adamlar resmen milletin beynini boyamış. Kendinize gelin arkadaşlar bir oyunu oynatan modlar olmamalı.

Ayrıca, şu gemi savaşı olayı felan dlc olarak gelmemeli, gelecekse tabii, oyuna direkt eklenmeli ki, oyunu diğer oyundan ayıracak bir oyun mekaniği olsun. Şurada kimse bana bu oyunun öncekine göre güzel ve değişik bir kaç oyun mekaniğini sayamaz. Arayüz kolaylığı, erişilebilirlikten vesayre bahsetmiyorum, oyun mekaniğinden bahsediyorum. Tam aksine, Warband üzerinde olan burada yok ve Warband üzerinde olup adamı en çok kanser eden lanet olasıca olay burada da duruyor ki, bu da sanırım Warband'i açıp remastered kafasında o oyunun üzerine eklemeler yaptığını kanıtlıyor. Demek istediğim, sıfırdan bir oyun yapmak yerine Warband üzerine inşaa edilmiş bir yapı, deneme.

Half-Life'ın ününe ün katan yalnız sadece oyunun kendisi değil Counter Strike olduğunu unutmamalısın. Ayrıca Bannerlord size dünyanın en manyak sandbox oyununu verecek hali yoktu ya? Paraları ve iş gücü bu kadarına yetiyor. Paranın ve iş gücünün verdiği kadarıyla da oyunun ömrünü uzatacak şey modlama.

Warband'a çıkan ek paketler bile modcuların ürünü, bu firmanın yaptığı iyi birşey varsa oda oyununu modlamaya son derece yatkın bir şekilde yapıyor olması. İlk oyuna gelen modlardan anladığım bu. Dolayısı ile bu oyunun çıkması bi yana oyunun modları da insanlarda heyacan yaratıyor. Dediğim gibi ilk oyun ortada. Öyle ki benimde içerisinde olduğum on binlerce kişi kingdom of arda modunu bekliyor :smile: . Oyunu oynatan modlar olmamalı sözü Warband serisi için geçerli olmayan bir sözdür.

Warband'a çıkan ek paketler bile modcuların ürünü, bu firmanın yaptığı iyi birşey varsa oda oyununu modlamaya son derece yatkın bir şekilde yapıyor olması. İlk oyuna gelen modlardan anladığım bu. Dolayısı ile bu oyunun çıkması bi yana oyunun modları da insanlarda heyacan yaratıyor. Dediğim gibi ilk oyun ortada. Öyle ki benimde içerisinde olduğum on binlerce kişi kingdom of arda modunu bekliyor :smile: . Oyunu oynatan modlar olmamalı sözü Warband serisi için geçerli olmayan bir sözdür.
Bahsettiğiniz modun içeriğini öğrenebileceğim bir link var mı?

Beyler ne çok derdiniz var ya :grin: Yıllarca beklediğimiz bannerlordu sonunda oynadık , en azından oyun motoru ortada , ve muhtemelen ömrümüz yeterse çoğumuzun en çok oynadığı oyun olacak. Burada günde 5 posta eleştiren arkadaşlar da bahse girerim benden en az on kat fazla oynadı Bannerlordu. Bakın warbandı %90 modlarıyla oynadık , bu da muhtmelen öyle olacak. Çünkü kimi orta çağ seviyor , kimi Viking seviyor , kimi osmanlı , kimi tüfek , kimi game of thrones , kimi star wars , kimi kovboy seviyor. Taleworlds oyunda tabiki çok eksik yaptı , o eksikleri görmezden gelemeyiz ancak bence şükretmek daha mantıklı. Zaten 1-2 seneye nativeyi neredeyse kimse oynamayacak , herkes ilgi duyduğu temadaki modlara geçecek. Tw de bunu bildiği için bazı hayallerimizi yapmayacak. Ama umarım oyunun hissiyatı , diyalog ve warbanddan eksik özelliklerini hallederler. Bu haliyle bile , bir update yüzünden oyundaki soyumun neredeyse kurumasına rağmen şahsen bırakamayacak kadar fena bağlandım oyuna. Eleştiride haklı olsanız da , günde 20 kere aynı eleştirileri okumak forumda kaliteyi düşürdü. Ne bilim savaş taktikleri yazın , bu kadar zamanınız varsa oyundakş hikayenizi anlatın okuyalım. Bir bakıyorum 40 satır tartışma yazısı yazmışsınız. Biraz relax olun :grin:
Aynı eleştirileri görmek sıkıyor da oyun çıktığından beri aynı oyunu görmek sıkmıyorsa o senin problemin knk.

Nerden biliyorsunuz ? İçerde misiniz ?
Hayır. Oyun firmalarını biraz fazla yakından takip etmeyi seviyorum diyelim. İş ilanları paylaştılar. Onun dışında developerlar ağızlarından bişeyler kaçırabiliyor discordda. Oradan kaptım bazı çalışanların başka bir projeye geçtiğini. + İş ilanlarından biri duyurulmamış bir proje üzerine yazılım mühendisi arıyoruz diyordu.

Edit: Bu arada geçen gün LinkedInden bannerlord data mine'ı yaparken Bannerlordun Çinde 500 binden çok daha fazla sattığını öğrendim. Çince çeviri işe yaramış

Aslında o söz Warband için daha geçerli :grin: Şimdi buradaki çoğu insan eleştiriyor oyunu Native sıktı Warband daha iyiydi falan diyor ama oyunu alan geriye kalmış 6-7 milyon kişi aynı düşünmüyor. Warbandin ortalama oynanma saati Bannerlord'dan daha az kullanıcı sayısına oranlayınca. Hani Warbandi oynayan ortalama bir kişi 50 saat oynamışsa Bannerlordu 100 saat oynamış. Bunda koronanın etkisi kesin var ama çoğu kişiye göre Bannerlord çok daha iyi bir oyun.

Herkes TW yanlış kararlar alıyor falan diyor ama aksine, TW kendilerine göre inanılmaz iyi kararlar aldı ve sonuçta oyun dev sattı. Daha konsol çıkılı var bunun. 10 milyon en az satışı olacak Bannerlordun, toplam Mount & Blade serisinin satışları 10 milyondan az bu arada Bannnerlordu saymassak.

Last edited:
Half-Life'ın ününe ün katan yalnız sadece oyunun kendisi değil Counter Strike olduğunu unutmamalısın. Ayrıca Bannerlord size dünyanın en manyak sandbox oyununu verecek hali yoktu ya? Paraları ve iş gücü bu kadarına yetiyor. Paranın ve iş gücünün verdiği kadarıyla da oyunun ömrünü uzatacak şey modlama.
Oyun oynanmıyor farkındaysanız iş gücü oyun yapmaya yetmiyorsa... aynı şeyleri tekrar tekrar yazmak istemiyorum lütfen okuduğunuzu anlayın bilmemezlikten gelmeyin burada eleştirilerimize yanıt olarak yazdığınız yazı sadece hedefi saptırma amaçlı . Verdiğiniz örnek yazdığınızın bahane ile çatışıyor ya neyse boşa yazıyorum burada bende biliyorum ama bi umut be . Ben şirket ağızından Modlama ile oyunumuz süper olacak diye bir kelime duymadan Modların başarısını oyuna yazmam. Para ve işgücü ile mod ne alaka ? Demek istediğiniz Modlar desteklenecek mi ? Yoksa tool dan mı bahsediyorsunuz ? Uyandırayım oyun 5M sattı

Last edited:
Oyun oynanmıyor farkındaysanız iş gücü oyun yapmaya yetmiyorsa... aynı şeyleri tekrar tekrar yazmak istemiyorum lütfen okuduğunuzu anlayın bilmemezlikten gelmeyin burada eleştirilerimize yanıt olarak yazdığınız yazı sadece hedefi saptırmaktan başka bir şey değil. Verdiğiniz örnek yazdığınızın bahane ile çatışıyor ya neyse boşa yazıyorum burada bende biliyorum ama bi umut be . Ben şirket ağızından Modlama ile oyunumuz süper olacak diye bir kelime duymadan Modların başarısını oyuna yazmam. Para ve işgücü ile mod ne alaka ? Demek istediğiniz Modlar desteklenecek mi ? Yoksa tool dan mı bahsediyorsunuz ? Uyandırayım oyun 5M sattı
Oyun oynanmıyor dediğinizi tam anlayamadım ama eğer Bannerlord oynanmıyor anlamında dediyseniz Bannerlordu hala günde 150-200 bin arasında oyuncu oynuyor.

Oyun oynanmıyor dediğinizi tam anlayamadım ama eğer Bannerlord oynanmıyor anlamında dediyseniz Bannerlordu hala günde 150-200 bin arasında oyuncu oynuyor.
O anlamda demedim ki bir oyun az oynandığı için kötü olamaz o açıdan eleştirecek kadar bilgisiz değilim , ne desek boş hocam .

Oyunun yaz Ortalarına kadar tam sürüme ulaşması pek olası görünmüyor ama ulaşabilirse ben tamamım, eleştirilerim bir yana bu oyunu EA olmasını kabul ederek aldık eleştiriyorsam kişisel olarak söylüyorum sevdiğim içindir ,dediğim gibi bu halde olmasını beklemiyorduk

Back
Top Bottom