Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Yapma be :smile: her gün oyunu aldığıma pişman oluyorum ama çok ters bir zamanda çıktı oyun yoksa bu kadar kolay almazdım . Görüntü de ki Kesinleştirme oranını full yap eşyönsüz süzmeyi 16x , kenar y. Bulanıklı SSMA 1x yap altta ki tıklı ayarları hareket izi hariç aç pozlama yı ortada bırak parlaklık Ayarını görebildiğin an kareleri bırak öyle kalsın bu ayarlarla bir tık iyileştirdim ama çimler hala dikkat çekiyor .
Oyunda sadece çimenler değil, genel olarak benim oyun zevkimi yerden yere vuran unsur yükleme mesafesi. Yemin ederim sırf yükleme mesafesi çok kötü olduğundan dolayı oyunda sefere başlayamadım, warband oynuyorum. Tam sürüme çıkmasını bekliyorum çıktıktan sonra da yükleme mesafesi böylesine kötü olursa buraya bir isyan konusu atacağım.

Oyunda sadece çimenler değil, genel olarak benim oyun zevkimi yerden yere vuran unsur yükleme mesafesi. Yemin ederim sırf yükleme mesafesi çok kötü olduğundan dolayı oyunda sefere başlayamadım, warband oynuyorum. Tam sürüme çıkmasını bekliyorum çıktıktan sonra da yükleme mesafesi böylesine kötü olursa buraya bir isyan konusu atacağım.
Warband a başlamayı bende düşünüyorum sanırım sizinle zevkimiz aşağı yukarı aynı .native geliştimeli modlar seviyorum ben Floris hariç o başka bir oyun olmuş hiç hoşlanmadım . Warband için Kullandığın modları paylaşır mısın özelden ? Verdiğim ayarlar en az çimenlere etki ediyor zaten dünyaya en azından savaş alanında uzağı bulanıklaştırarak çirkin kenar yumuşatma hatalarını göstermiyor uzak gerçekten uzakmış gibi oluyor idare edecek bir ayar

Campaing de mi? Normal haritadamı benim gözüme batmamış nedense

Warband için Kullandığın modları paylaşır mısın özelden ?
Ben native halini oynuyorum oyunun, modlar oyunu bu kadar süre yaşatan farkındayım fakat benim güncel olarak oynadığım son 2 yıldır sadece 1 tane oyun var zaten. Warband ise ara oyun olarak arada girip chill takılıyorum öyle.
Campaing de mi? Normal haritadamı benim gözüme batmamış nedense
Oyun içi haritada o şekilde, sefer haritasında ise ağaçların yükleme mesafesi gerçekten rezil. Bir video çekmiştim aşağıya bıraktım.

Oyun içi haritada o şekilde, sefer haritasında ise ağaçların yükleme mesafesi gerçekten rezil. Bir video çekmiştim aşağıya bıraktım.

[/QUOTE]

oyuna girip baktım şimdi dikkatimi çekti. 170 saat oynamışım farketmemişim şimdi çok gözüme battı. Sefer haritasındaki ağaçları o kadar önemsemiyorum şahsen ama çevredeki çimler önemsenmiyecek gibi değil .

oyuna girip baktım şimdi dikkatimi çekti. 170 saat oynamışım farketmemişim şimdi çok gözüme battı. Sefer haritasındaki ağaçları o kadar önemsemiyorum şahsen ama çevredeki çimler önemsenmiyecek gibi değil .
[/QUOTE]
Evet özellikle çimler çok sinir bozucu. Ben daha çok görselliğe dikkat ettiğimden dolayı o ağaçları kafaya taktım.

Spam
2d yarışması için tasarladığım çizim fikrinin WIP görseli:
y9-RM.png

Çalışmamın temasını yarışma açıklandığı gün, detaylarını ise bugün itibariyle tamamen planladım, hazırlıklar tamam.

Çizimi tek tek neleri ekleyerek yapacağımı ve şekillendireceğimi ilerleyen süreçte yavaş yavaş aktaracağım, bugün birazını açıklıyorum..
Haberini paylaştığım tarihi bir eserden(reserved) hareket ediyorum. Çok ufak bir kısım hariç çalışmanın kalanını tamamen mozaik görünümünde çizip bitirmeyi hedefliyorum.

Sizlere gösterdiğim haliyle " Tavernde keyfine bakan bir ziyaretçi; tarihi bir tavsiye ve bannerlordla uyumlu mizah " benim çalışma temamın içerisinde.

Sizde ne var ne yok?

Main Hotfix (22/10/2020)
  • Fixed the issue of parties without any healthy soldiers existing on the campaign map after battles if an army leader died in a battle.
  • Fixed the issue of Clan Warrior troop of Battania having the wrong default sword in Captain Mode.
  • Fixed Couch Lance bouncing on certain occasions.
  • Fixed an asset packaging issue that caused UI icons to show up in the wrong places.
  • Fixed a crash that occurred when a player joined a siege server that had an already broken siege tower.
  • Missing main map edit data has been re-added to the modding tools.

Ek olarak Beta 1.5.4 için de bunlar

"

Beta e1.5.4
  • All 1.5.3 fixes above.
  • Fixed the issue of baby siblings' names appearing on the inventory menu.
  • Fixed the issue of broken perk icon placements for the 300 level perks.
  • Fixed the issue where locking items in the trade screen prevented the "Take All/Buy All" feature from working as intended.
  • Fixed the issue of health bar of non-heroes being shown on the hideout troop management screen.
  • Replaced the gloves of the Oathsworn troop of Battania as a temporary fix until the model morphing issue is fixed.
  • Fixed the issue of the white background texture being shown in the perk trees.
  • Fixed a crash that occurred when pressing "Exit to Main Menu" option while a conversation was active.
  • Fixed the issue of siege engines building too fast which was caused by the Sweatshop perk of Steward skill.

"]

Nacizane idarelik hızlıca çevirim hata olabilir pek tabi
+Üstte ki lerin hepsi
(Bu problem çözüldü olarak yazacağım ben )
+Problem çözüldü : Bebeklerin isimleri envanterde ki görünümü ?? :grin:
+Problem çözüldü : 300 lvl perkler için bozuk icon yerleri düzeltmesi
+Problem çözüldü :Kilitlenmiş eşyaların ticaret ekranında ''hepsini al/ hepsini satın al'' istenildiği gibi çalışması için
+Problem çözüldü :Kahraman olmayan NPC lerin canbarı birlik yönetim ekranın da gözükmesi
+Bir battania biriminin eldiven sorunu
+Problem çözüldü : perk ağacına bakınca arka plan kaplamaların beyaz olması
+Bir çökme sorunu çözüldü : Bir olay/konuşma aktifken ''Ana menüye çık'' seçeneği seçildiğinde
+Problem çözüldü : Kuşatma aletleri ile ilgili perklerin 2 tanesinin etkisi fazlaymış sanırsam

Last edited:
"Refakat/Takip Et" özelliği Warband'de zaten yerine oturmuş bir sistemdi ve oldukça kolaydı, yeni hali de kolay olmuş (alt+sol tık) da niye değiştiriliyor bunlar anlamıyorum. Warband'ın mükemmelini yapsaydık nasıl bir oyun olurdu? deyip Warband'deki işleyen sistemleri çıkarıp ya da çok daha farklı/daha işlevsiz yapmak tuhaf bence.

Ekleme: Lame Horse'ı görünce de aklıma geldi tekrar (ki bu da Warband'de vardı zaten, neden neredeyse 1 yıl sonra ekleniyor tuhaf) oyuna silahlar/zırhlar ve atlar için Warband'de olan Ustaişi/Görkemli/Şampiyon olayını eklemeyi düşünmüyorlar mı? Bu da mı eklenmeyecekmiş? Bu dediklerim de dahil pek çok şeyin çıktığında mutlaka olacağını düşünmüştüm ben.
Ekleme 2: Warband'deki çoğu şey geri gelmeyecekmiş gibi görünüyor geliştiricilerden birinin attığı yoruma göre. Yazık olmuş, bir kez daha GG.

Last edited:
"Refakat/Takip Et" özelliği Warband'de zaten yerine oturmuş bir sistemdi ve oldukça kolaydı, yeni hali de kolay olmuş (alt+sol tık) da niye değiştiriliyor bunlar anlamıyorum. Warband'ın mükemmelini yapsaydık nasıl bir oyun olurdu? deyip Warband'deki işleyen sistemleri çıkarıp ya da çok daha farklı/daha işlevsiz yapmak tuhaf bence.

Ekleme: Lame Horse'ı görünce de aklıma geldi tekrar (ki bu da Warband'de vardı zaten, neden neredeyse 1 yıl sonra ekleniyor tuhaf) oyuna silahlar/zırhlar ve atlar için Warband'de olan Ustaişi/Görkemli/Şampiyon olayını eklemeyi düşünmüyorlar mı? Bu da mı eklenmeyecekmiş? Bu dediklerim de dahil pek çok şeyin çıktığında mutlaka olacağını düşünmüştüm ben.
Ekleme 2: Warband'deki çoğu şey geri gelmeyecekmiş gibi görünüyor geliştiricilerden birinin attığı yoruma göre. Yazık olmuş, bir kez daha GG.
tek umudum modcular artık.

Back
Top Bottom