Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

TW çalışan arıyormuş, bir tane QA (kalite kontrol) ve 2 dal yazılım mühendisi. İlgimi çeken şey yazılım mühendisinin birinde Mount & Blade II: Bannerlord yazıyor, o daldan giren Bannerlord üzerine çalışacak. Fakat bir dalda Unannounced Project yazıyor, duyurulmamış proje. Acaba başka bir şey üzerinde de mi çalışıyorlardı

iTZmP.png

@MArdA TaleWorlds bu konuda bişeyler öğrenmeyi bekleyebilir miyiz Arda hocam

Şu noktada DLC işine gireceklerine ihtimal vermiyorum ben. Kaldı ki 'Tools' deyince aklımda o tür şeyler de canlanmıyor benim.
Ha tools değil olarak okudum ben o tools devi, bir fikrim yok. Tools dev yazdığı için o konuda çalışmak zorunda mı emin değilim umarım güzel bişey çıkar bekleyelim, zaten azakhi çalıştığım şey yakın zamanda açıklanmayacak yazmıştı

Şaka bi yana bu yeni işe alımlar da modlama araçları gibi güzel ve büyük bir haber. Bu nlar yeni oyun özellikleri, çok hoş UIleri, daha az yük altına giren bir feedbacj sistemi gibi orta vadede önemli iyileştirmeler ve kapasite gelişimlerinin işareti. Taktir edilesi.

Yıllar boyu sanırım en çok toollar yüzünden oyun gecikti. Engine ve toolları sürekli geliştirdiler. Yoksa içerikte 2015 2016 dan fark yok.
Artık single player üzerine daha kaliteli güncellemelerin daha hızlı gelebileceğini söyleyebilir miyiz? Veya single playera kaliteli bir güncellemenin geleceğini?

DLC olabilir?
DLC olsa Bannerlord üzerine çalışmış olmuyor mu zaten? Bence oyun değildir ama DLC olduğunuda düşünmüyorum
Yıllar boyu sanırım en çok toollar yüzünden oyun gecikti. Engine ve toolları sürekli geliştirdiler. Yoksa içerikte 2015 2016 dan fark yok.
Oyun motoru ile aynı anda geliştirme hatasına düştüler, Valve bile altından kalkamadı bunun. 2015de motorun hala geliştirildiğini biliyoruz, 2016da bitmiş olsa ve TWnin acemi sayılabilecek bir şirket olduğunu var sayarsan o seviyede bir oyun Bannerlord.

Art arda ileti
Şu oyun ellerinden adam gibi çıksın hele de, sonra istediklerini yapsınlar.

Halen Bannerlord'da bu kadar eksik varken yeni oyuna girişmek bana hiç mantıklı gelmiyor fakat görünüre bakılırsa başlamışlar bile.
Update'ler dışında bannerlordun başka şeylerede ihtiyacı var, belki dlc projesi gibi bişeydir zaten yakın zamanda gelmez hafif hafif başlasınlar

Update'ler dışında bannerlordun başka şeylerede ihtiyacı var, belki dlc projesi gibi bişeydir zaten yakın zamanda gelmez hafif hafif başlasınlar
Tutturdular mı oyunu aslında, bi gta kadar olmasa da yıllar boyu popülerliğini sürdürebilir. Bu haliyle çıkarsa eğer, modcular olmazsa sönüp gider.

Hocam konunun isminin değişmesi çok iyi olmuş eline sağlık :grin:
Bu konu ölmesin bu arada efsane devam ediyor...

Edit :Bende bir kaç gündür neden konu aktif değil diyordum ismi değişikmiş herhalde
Moderatörler degistirdi. Degistirme istegimiz oldu tekrar ama moderatorlerin degistirmesini bekledim. Bence de boyle daha iyi oldu. Herkese iyi forumlar.

Denemezlerse çok daha iyi olur bence
Bu hususta riotun yaptığını yapmamali TW. Bannerlord 5 yıl gelişir bi o kadar da parlar. Yıllarca da sürekli satar. Tabi aniden geliştirip(!) kesip atmazlarsa..HARİCİ olarak birer kart, fps, masa, telefon oyunu vs yapmazlarsa..Riot gibi olmazlarsa.. İyi olur.. Bannerlordun potansiyeli epeyi büyük. Bannerlord un içi cesitlenmeli, zenginleşmeli ama yeni ürün gelistirilmemeli yıllarca

Bu hususta riotun yaptığını yapmamali TW. Bannerlord 5 yıl gelişir bi o kadar da parlar. Yıllarca da sürekli satar. Tabi aniden geliştirip(!) kesip atmazlarsa..HARİCİ olarak birer kart, fps, masa, telefon oyunu vs yapmazlarsa..Riot gibi olmazlarsa.. İyi olur.. Bannerlordun potansiyeli epeyi büyük. Bannerlord un içi cesitlenmeli, zenginleşmeli ama yeni ürün gelistirilmemeli yıllarca
Her kelimesine katılıyorum. Riot yeni oyun yaptığı zaman aynı firmaya yaptırmıyor. Karakter seslendirmesi, animasyon ekibi bile başlı başına profesyonel ve çok başarılı ekipler. Hepsini aynı ekip yapmıyor

steam databasede local sürüm sürekli 3gb azalıp artıyor ve boyut 63gb gösteriyor acaba oyunu full sürüme yükselteceklerde onun hazırlığı mı ? sadece benim mi dikkatimi çekiyor bu mod toolslardan sonra bekliyorum açıkçası.Yani mod toolsta olan özelliklerin oyunda olmaması tuhaf olurdu o bakımdan söyledim mod araçlarında hava durumları var mesela ya da şehir tasarımları vb.

Back
Top Bottom