Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

benim de 4gb geldi. Bu arada COD warzone hotfix güncellemesi 19gb gelmişti. :grin: Olabiliyor öyle şeyler.
Yok ya ben almayayım Mp güncellemesi ile bir heves gireyim arada 2-3 el atarım diye indirdim. 2 denemede 3 crash 2 loading ekranında sıkışma benim için yeterli oldu. Başka bir zamana artık.

Az önce Youtube'de gezinirken şöyle bir fan yapımı sinematikle karşılaştım:

Taleworlds'ün kendi yaptığı sinematiği bunun yanından geçmez.Sinematiği bile fanlar daha iyi yapıyorsa beklentimin çoğu modculardan yana.

Aga fan dediğin adam bu işi profesyonel olarak yapıyor, total war oyunlarından yaptığı bunun gibi profesyonel videolardan kesitlerini birçok belgeselde gördüm. Ama değinmek istediğin noktalarda haklısın tabiiki.

Aga fan dediğin adam bu işi profesyonel olarak yapıyor, total war oyunlarından yaptığı bunun gibi profesyonel videolardan kesitlerini birçok belgeselde gördüm. Ama değinmek istediğin noktalarda haklısın tabiiki.
ben fan yapımı orijinalden daha güzel diyen insan bu işten hiç bişi anlamıyordur sen yapmayacağın bir özelliği videonda oyunda varmış veya yapılacakmış gibi gösterirsen bu iş olmaz

ben fan yapımı orijinalden daha güzel diyen insan bu işten hiç bişi anlamıyordur sen yapmayacağın bir özelliği videonda oyunda varmış veya yapılacakmış gibi gösterirsen bu iş olmaz
Arkadaş illa ateşli oklar olsun, TW'ün eklemediği şeyler olsun dememiş. Sinematik daha iyi yapılabilirdi diye düşünmüş.

Akşama yetiştirebilirsem güncellemeyi yapıp biraz böcek araştırması yapacam. Bir de wither3 - mb2b yakın/uzak/çok uzak çevre görünüm kıyaslaması üzerinden sorun ekranımda mı yoksa bannerlord yüksek ayarları henüz yeterince yetkin değil mi sorunsalını da masaya yatıracam, tr foruma özel.

Akşama yetiştirebilirsem güncellemeyi yapıp biraz böcek araştırması yapacam. Bir de wither3 - mb2b yakın/uzak/çok uzak çevre görünüm kıyaslaması üzerinden sorun ekranımda mı yoksa bannerlord yüksek ayarları henüz yeterince yetkin değil mi sorunsalını da masaya yatıracam, tr foruma özel.
Tr forum'a özel be...

Şu oyun hakkında emin olduğum tek şey yükleme mesafesinin rezil olmasıdır.

Konuyu tr to bölümde açtım, bu arada 590liralik Asus vp228H 1ms 1080p mavi ışık azaltabilen fakat 50hz ve %72 ntscli ekranım var . (Bir ara mevcutu satip almaya niyetlendigim, bir ekrandan bekleyebilecegim en yeteri özellikleri barindiran ama zamlar ve işlemci arızamdan sonra vazgectigim ekran modeli ) MSI g241 optix ise 1ms 1080p 144 Hz ve %128 sRGB değerlerine sahip. Şu anki ekranım bannerlordu kötü gormeme yol açıyor da g241 olsa çok büyük farklar mi olacaktı' diye kendime sorduğumda malesef ekranimi fazla suclayamiyorum. Daha iyi bir ekranla epeyi olumlu farklar alınabilecek olsa da ekran özelliğinden değil, büyük oranda bannerlordun iyilestirmelere ihtiyaç duymasindan ötürü görüş alanı ve bitki örtüsü hususunda sıkıntı gözüküyor. Konuya bir göz atın sizce haklimiyim, neler yapılabilir vs yapici yoruma açık bir konu.. Araçların yayımlanmasına da son 3-5 gün bu btw.

Last edited:
Berber gelmiş :grin:
Şehirde dikiliyor, özel bir sunumu veya ilgi çekici bir yanı yok. Böyle ekleyeceklerine berbere mekan tasarımı yapıp özel bir sunumla ekleselermiş keşke, şu anki hâli 100 dinar ve zaman kaybından başka bir şey değil..

Şehirde dikiliyor, özel bir sunumu veya ilgi çekici bir yanı yok. Böyle ekleyeceklerine berbere mekan tasarımı yapıp özel bir sunumla ekleselermiş keşke, şu anki hâli 100 dinar ve zaman kaybından başka bir şey değil..
Tam umutlanıyorum böyle oluyor :smile:

Back
Top Bottom