Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Bence bu gelecek güncellemeden sonra önümüzdeki 2 ay boyunca hızlı hareket edip stabil bir hale getirmeleri gerek oyunun. Elde avuçta bir şey olsun hani artık üzerine major modlar kurabileceğimiz oynanışın tatmin edeceği, daha sonra tam sürüm çıkana kadar bir şey yayımlamasalar da gam yemem. Yaz tatili eridi gitti saçma sapan oyunlara sardık evde tıkılı kala kala. Fırsat varken suyunu çıkarana, atomlarına parçalayana kadar oynamak istiyorum şu oyunu

Bilen biri varsa aydınlatırsa sevinirim. Benim bilgimce bu refaktör olayı ram optimazyonunda da katkı sağlayacak değil mi

refaktör dediğimiz olay nedir beyler

45 gündür ana bir güncelleme gelmedi oyuna, oyuncu sayısı bir hayli düşmüş ve Twitch tarzı streaming platformlarda hiç izlenmiyor.

Basit sürümde modlama araçları gelse iyi olurdu, belki gelir de. Ya da en azından 15dklik güzel bi modlama araçları içerik videosu. 2ay daha beklerim bu video karsiliginda..

Basit sürümde modlama araçları gelse iyi olurdu, belki gelir de. Ya da en azından 15dklik güzel bi modlama araçları içerik videosu. 2ay daha beklerim bu video karsiliginda..
2 ay değil de bir ay daha beklerim net

iyide bu refactor okuduğuma göre bi nevi başlangıç için temel olarak yazılan kodlar 1. bu kodları neden tekrardan yazıyorlar 2. bunu yapınca sil baştan olmayacak mı ? avantajı ne olacak

iyide bu refactor okuduğuma göre bi nevi başlangıç için temel olarak yazılan kodlar 1. bu kodları neden tekrardan yazıyorlar 2. bunu yapınca sil baştan olmayacak mı ? avantajı ne olacak
Oturdun bir essay yazdın. Sonra oturdun kontrol ettin. Bazı cümleleri daha güzel şekilde kurdun, daha anlaşılır bir şablona oturttun. İş bundan ibaret. Bunu yaptıklarında kodları okuması daha rahat olacak hem kendileri hem moderlar için. Kodlar da daha verimli şekilde yazılmış olcağını için temelde ram kullanımında da baya gelişme olur dedi arkadaşlar burda sorduğumda

Global forumda ve diğer platformlarda yazılanlara (özellikle steam) baktım da, TW halkla ilişkiler konusunda daha profesyonel destek alsa iyi olacak sanki. İnsanlar feci şeyler saydırıyor. Biraz açık iletişim çok iyi olur. Oyun erken erişim, ilk bir kaç aydan sonra ekip gelen verileri topladı şimdi eli yüzü düzgün bir oyun yapmak için işine gücüne bakıyor, millete de bunu söylüyor ama anlaşılamamış durumda gördüğüm kadarıyla. TW size naçizene önerim; konuşun abi milletle, siz konuşuyoruz zaten diye düşünüyorsunuz ama durum öyle değil gibi.

Global forumda ve diğer platformlarda yazılanlara (özellikle steam) baktım da, TW halkla ilişkiler konusunda daha profesyonel destek alsa iyi olacak sanki. İnsanlar feci şeyler saydırıyor. Biraz açık iletişim çok iyi olur. Oyun erken erişim, ilk bir kaç aydan sonra ekip gelen verileri topladı şimdi eli yüzü düzgün bir oyun yapmak için işine gücüne bakıyor, millete de bunu söylüyor ama anlaşılamamış durumda gördüğüm kadarıyla. TW size naçizene önerim; konuşun abi milletle, siz konuşuyoruz zaten diye düşünüyorsunuz ama durum öyle değil gibi.

Topluluk yöneticisi olarak birini işe almışlar, adam en son 9 temmuzda foruma mesaj yazmış :grin:. İnsanlar isyan ediyor, beta konusunun altı sürekli şikayetler ve yakınmalarla dolu, zahmet edip tek bir mesaj ile açıklamada bile bulunmuyor. Sanırım kendisini zamandan zamana patch notlarını yayınlasın diye işe almışlar. Zira kendisini başka hiçbir işe yararken görmüyorum. Topluluk yöneticisinin olduğu yerde geliştiriciler insanlarla muhatap oluyor. Topluluk yöneticisinin görevi sanırım şikayet eden insanların mesajlarını silmek ve onları susturmak. Bugüne kadar kendisinin iletişim kurmak adına bir çabasını da göremedim. Gerçi iletişim kurduğunda da toplulukta sadece daha fazla hayal kırıklığı yaratıyor. Bu yönüyle de bana Igor Tudor'un basın toplantılarını hatırlatıyor.

Gerek Türkçe forumda gerekse ana forumda insanların hayal kırıklıklarını dindirmeye çalışan insanlar şirketteki rolü "topluluk yöneticisi" olmayanlar. Bence onlar da toplulukla doğru bir iletişim kurmuyor ama yine de şu anda süreçle alakalı olan bitenle alakalı ne öğrenebiliyorsak kendilerinden öğrenebiliyoruz.

8 yıldır bu forumu takip eden biriyim.taleworlds bannerlord'un yapımı sırasında da toplulukla iletişimde sınıfta kaldı.eskiler iyi bilir bu forumda millet blog bekliyordu zamanında,kimseden en ufak ses çıkmıyordu.yıllar sonra frank gitti yerine başka biri geldi.bloglar perşembeden perşembeye gelmeye başladı falan dedim tw iletişimi arttırıcak herhalde kitleyle.ama görüyorum ki hala aynı tas aynı hamam.oyun erken erişime çıktı,4 ay olmuş ne adam akıllı bir bilgilendirme var,ne bir iletişim var,global foruma birşeyler söyleniyor yarım yamalak ama burayı zaten takan yok.resmen oyuncular olarak mücadele veriyoruz kendi kendimize.firma oyuncuların geri dönüşleriyle ilgilenmesi gerekirken biz firmanın peşinden koşuyoruz.bence bu işe bir el atılmalı ve daha profesyonel bir iş yapmalılar bu konuda.

Topluluk yöneticisinin görevi sanırım şikayet eden insanların mesajlarını silmek ve onları susturmak.
TaleWorlds çalışanları forum moderasyonu yapmamakta. Yanlış bilgiler yaymayalım lütfen.
İletişim konusunda yeterince dakik ve dolu dolu cevaplar verilemediğinin farkındayım. Şahsen daha çok vakit harcamaya çalışıyorum ama benim de yapabileceklerim ve söyleyebileceklerim sınırlı. Her konu hakkında yorum yapamam ve her konuyu en ince detayına kadar bilemem. Yazılan mesajlara cevap verilmese bile hepsinin okunduğunu bilmenizi isterim.

Yama üzerinde çalışıyoruz. Pek çok hata düzeltmesini oyuna yollayamıyoruz ve bu durum bizim de canımızı sıkıyor. Yama yollarken her aşamada test yapıyoruz ve bu da süreci doğal olarak uzatıyor. Günün sonunda yollayamayacağımız ve düzeltmemizin şart olduğu hataları bulunca onları düzeltmemiz gerekiyor. ŞU an oyunda hata olmadı hadi gönderelim desek bile o süreç en iyi ihtimal ile en az 3-4 gün sürebiliyor, testler dahil. Tarih ve bir tahmin yürütmek istemiyoruz çünkü bu gibi konularda net konuşmak çok yanlış her an bir şey olup o haftayı çöpe atabiliyor. Beklenti yaratmak ise istediğimiz son şey tarih vererek.

Biz de sıradaki yamayı en az sizler kadar göndermek istiyoruz ancak bunun için acele ederek yanlış bir şekilde göndermek istemiyoruz.

Sevgiler.

Last edited:
Back
Top Bottom