Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Biraz sakin olmakta fayda var. Çünkü moderatörler el atacaklar.
Şu an düzgün bir tartışma dönüyor, tam her yeri okumaya vaktim yok ama okuduğum kadarıyla verilen cevaplarda sakin verilmiş moderatörlük bir durum yok diye düşünüyorum

Çok kez ceza yediğim için çalışma usullerini biraz anlamaya başladım. Ortada sakince konuşsan bile kişisel tartışmaya yöneldiğinde veya konudan uzaklaştığında en iyi ihtimal konu kilitleniyor. Ondan söyledim yoksa hakaret falan yok tabi.

Çok kez ceza yediğim için çalışma usullerini biraz anlamaya başladım. Ortada sakince konuşsan bile kişisel tartışmaya yöneldiğinde veya konudan uzaklaştığında en iyi ihtimal konu kilitleniyor. Ondan söyledim yoksa hakaret falan yok tabi.
Doğru, yazacağım cevapta konuyu kişi bağımsız olarak yazmaya çalışacağım. Konu Bannerlord zaten

Düşünmen yeter sağolasın.

Yav hemen üste çıkma manevraları. Kardeşiö eleştir , kötü değil ama yaptığınız ayıp ayıp. Her konuda taleworld bunu yapmaz , boşa hayal kurma gibi millete negatif konuşuyorsunuz. Derdiniz düzeltilmesi olsa , hayal kurma yapmazlar vs. Demezsiniz. Bazılarınızı her gün her konuda görüyorum ve çoğu zaman negatif konuşuyorsunuz. Sürekli oyunun eksiklerini öne çıkarıp bana seviyorum , sevdiğim için yapıyorum demeyin. Şu sözleri Armağan Yavuz'a söyleseniz , adam kendisinden nefret ettiğinizi düşünür , ne sevmesi. Ayrıca aylar sonra oyuna geri döneyim mi diye soran adamlara da "hiç dönme , herşey aynı kötü " diyorsunuz. Milletin isteğini kırıyorsunuz. Aynı falan değil , ben Temmuzda ilk başladığımda kartopu vardu , Sturgiya ve iki Empire yok oldu. Hatta sonra sıra bize , Kuzaitlere geldi ve barış yapmadan bütün dünyayla savaştık. Sonra gelen güncellemeler bunu düzeltti , kartopu yok doğal şekilde savaşıyorlar. Yine nüfuz , baskınlar gibi bazı şeyler toparlandı. Perkler düzeltiliyor yavaş yavaş. Siz erken erişim değil de tam oyun gibi davranıyorsunuz. Bir de savunuyorsunuz kendinizi. Yahu yeni oynayacak adam sizi okusa oyunu almaktan vaz geçer , ne sevmesi :grin: bir de bana , şahsıma laf ediyorsunuz yazık. Yaşınız belli diye size laf etmeyeceğim.
Süpersin.:party::party::party:

Envantere alabileceğimiz at sayısına bir sınırlandırma getirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Aynı tutsak sisteminde olduğunu gibi asker sayımızla alakalı bir kısıtlama olabilir. Çünkü bir zaman sonra zevki öldürüyor gibi geldi bana. 1k dan fazla atım var, 120 civarı bir birliğim. Yıllarca yetecek gidam var envanterde. Ve yük kapasitesinin yarısına bile erişemedim. Tabi gida dışı birçok ürün de var. Para sıkıntım da yok. Genellikle asker sıkıntım da yok. Esirlerden devşir, düşmanın esirlerini al vs. Hal böyle olunca şehire girmek için bir sebebim kalmıyor. Düşman krallığın derinliklerine kadar "erzak biterse ne yaparız?" gibi şeyleri hiç düşünmeden gidebiliyorum. Hani asker sayımıza göre at alabilirsek, ona göre de gıda alabiliriz ve savaş sırasında 'aclik" faktörünü de hesaba katar ona göre sefere çıkarız. Daha gerçekçi ve hoş olur gibi geliyor bana.. (yazım hataları varsa kusura bakmayın, telefondan yazıyorum biraz sıkıntılı oluyor yazmak) ???

Envantere alabileceğimiz at sayısına bir sınırlandırma getirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Aynı tutsak sisteminde olduğunu gibi asker sayımızla alakalı bir kısıtlama olabilir. Çünkü bir zaman sonra zevki öldürüyor gibi geldi bana. 1k dan fazla atım var, 120 civarı bir birliğim. Yıllarca yetecek gidam var envanterde. Ve yük kapasitesinin yarısına bile erişemedim. Tabi gida dışı birçok ürün de var. Para sıkıntım da yok. Genellikle asker sıkıntım da yok. Esirlerden devşir, düşmanın esirlerini al vs. Hal böyle olunca şehire girmek için bir sebebim kalmıyor. Düşman krallığın derinliklerine kadar "erzak biterse ne yaparız?" gibi şeyleri hiç düşünmeden gidebiliyorum. Hani asker sayımıza göre at alabilirsek, ona göre de gıda alabiliriz ve savaş sırasında 'aclik" faktörünü de hesaba katar ona göre sefere çıkarız. Daha gerçekçi ve hoş olur gibi geliyor bana.. (yazım hataları varsa kusura bakmayın, telefondan yazıyorum biraz sıkıntılı oluyor yazmak) ???

Her şehirde 5 seviyrli, geliştirilebilir ahir ve ciftlik olsa, atıyorum 5.seviyede 400 at o şehrin ahirlarinda tutulabilir, kalan 600ü diğer şehirlerine gotururdun. Tabi her bir seviye ahir bloğunun, günlük belli ihtiyaçları sehir kaynaklarından götürmesi, atların üremesi, yarışmalarda kullanılıp para kazandırması, özel yarış atı geliştirme ve diğer şehirlere/lordlara/krallıklar hediye etme-satma durumunda veya ölmeleri durumunda at sayısının azalması.. vb ihtimal ve fonksiyonlar ile orduyla birlikte götürülen at sayısı 1e1 olacak şekilde azaltılabilir. 500 kişilik ordunun goturebilecegi Max 500 at, şehirlere dağıtılır, aksi halde şehirdeki ahirlarda duranlara gore daha fazla ve hızlı kaynak tüketirler ordu ile birlikte hareket ederken bu bostaki atlar...

Böyle bir sınırlama kimseyi üzmez bence.
Ahir ciftlik tarla demirci depo vs derken şehirdeki diğer unsurlar da seviyelendirilip eklenebilir, bazı fonksiyonlari ile beraber.

Her şehirde 5 seviyrli, geliştirilebilir ahir ve ciftlik olsa, atıyorum 5.seviyede 400 at o şehrin ahirlarinda tutulabilir, kalan 600ü diğer şehirlerine gotururdun. Tabi her bir seviye ahir bloğunun, günlük belli ihtiyaçları sehir kaynaklarından götürmesi, atların üremesi, yarışmalarda kullanılıp para kazandırması, özel yarış atı geliştirme ve diğer şehirlere/lordlara/krallıklar hediye etme-satma durumunda veya ölmeleri durumunda at sayısının azalması.. vb ihtimal ve fonksiyonlar ile orduyla birlikte götürülen at sayısı 1e1 olacak şekilde azaltılabilir. 500 kişilik ordunun goturebilecegi Max 500 at, şehirlere dağıtılır, aksi halde şehirdeki ahirlarda duranlara gore daha fazla ve hızlı kaynak tüketirler ordu ile birlikte hareket ederken bu bostaki atlar...

Ahir ciftlik tarla demirci depo vs derken şehirdeki diğer unsurlar da seviyelendirilip eklenebilir, bazı fonksiyonlari ile beraber.
Gerçekten yaratıcı, ve gerçekçi fikirler sunuyorsunuz, sizi önlerine oturtup dinlemeleri gerekiyor yapımcıların. :grin:

Çok iyi olmuş bu. Bence de üzmez.

Ustune şunları da ekleyim o zaman. Zaten düşünmüşlerdir bunları ama biz de düşünmüş olalım zararımız yok:

Şehirlerde fonksiyonel ve şehir kaynaklarını günlük olarak etkileyen ör. 15 adet 5. seviyeye kadar geliştirilebilir ve dolaşımda görülebilir bölüm/mekan var diyelim(tarla, ahır vs vs). Bu 15 geliştirililebilirden bazıları, başkent için 6. seviyeye çıkabilsin her bir fanctionda. Yani 6 adet 6. seviye. Ayrıca her bir fanctionda bu 15 geliştirilebilirden bazıları, diğerlerine göre daha fazla günlük dolaşıma katkı sunsun, ör: aserailerde ahır kapasitesi ve özel yarış atı yetiştirme şansı ile buradan çıkacak atın özellikleri diğer tüm fanctionlara göre daha avantajlı olsun.

Tüm bunlardan sonra, eğer bir şehrin günlük kaynak ihtiyacı sıfırlanır veya sarı limitin altında kırmızı alana değerler düşerse(ekmek, yay, dinar, kıyafet vs) bulunamazsa:
-Kervanlarla dinar karşılığında, şehrimiz kaynağı yeşil+++ olan yani fazla stoğu olan şehirlerden(ne kadar uzaktan gelirse kaynak o kadar pahallı + yabancı krallıktan gelirse daha da pahallı) bu kaynakları hızlıca temin etsin her gün dönümünde.

Eğer seviyeler güzelce gelişmiş ve atıyorum ahırda 400 at varsa, şehir otomatik olarak bunun 150sini para karşılığında isteyenlere yollamak üzere günlük kullanabilme yetkisine sahip olsun(böylece otomatik olarak sehir ürettiği kaynaktan para kazanacak).

Üstüne, zararına şehirler arası kervan ticareti bir süre boyunca yapılabilsin, örneğin 1 ay boyunca bir şehir borçlanarak(-dinar değerleriyle), suyunu atını kıyafetini getirtebilsin gene ama 3 günde bir ekrana uyarı bildirimi gelsin. Eğer 1 ay boyunca biz gidip o şehre para koymazsak(sistemi rahatlatacak kadar) o zaman sehirdeki insanlar ölmeye veya göç etmeye başlasın, yavaş yavaş gelişmiş 15 birimin seviyeleri 1. seviyeye kadar insin günler geçtikçe.

Bunların üstüne, gene şehirlerin otomatik kaynak döngüsünü, birim seviyelerini ve nüfusunu etkileyecek doğal afet, veba gibi hastalıklar ve bunların zaman kısıtında müdahale ihtiyacı ile birlikte uyarı bildirimi vs eklenirse. Güzel olur.

Bu EG'yi nasıl yorumlarsınız bilmem ama ben insanların oyundan soğumaları saikiyle kötü inceleme bile yapmadıklarını düşünüyorum.

*EG - Ekran Görüntüsü
o birazda oyunun ilk çıkış gazından kaynaklı bence.mesela şuan ben oyunu sürekli eleştiriyorum ama oyunun çıktığı ilk gün 8 yıllık hasret bittiğinden olumlu oy vermiştim.

o birazda oyunun ilk çıkış gazından kaynaklı bence.mesela şuan ben oyunu sürekli eleştiriyorum ama oyunun çıktığı ilk gün 8 yıllık hasret bittiğinden olumlu oy vermiştim.
Benim de öyle olmuştu. "Optimizasyon ve buglar dışında oyun oldukçe güzel" yazmıştım. Şimdi değiştirdim ve " Oyunun içi tamamen boş, Warbandı budamışlar, yok etmişler. 8 yıllık bir EA böyle olamaz!" yazdım. Aslında eğer tek bir şey yapılsaydı bunlara göz yumabilirdim. Eğer EA özel 140 TL değil de 70-90 TL olsaydı... Hem zahmete girip EA'e katılıyoruz, geri-bildirim vermek için bug arıyoruz hem de 140 TL gibi bir AAA Full-Game parası veriyoruz.

Benim de öyle olmuştu. "Optimizasyon ve buglar dışında oyun oldukçe güzel" yazmıştım. Şimdi değiştirdim ve " Oyunun içi tamamen boş, Warbandı budamışlar, yok etmişler. 8 yıllık bir EA böyle olamaz!" yazdım. Aslında eğer tek bir şey yapılsaydı bunlara göz yumabilirdim. Eğer EA özel 140 TL değil de 70-90 TL olsaydı... Hem zahmete girip EA'e katılıyoruz, geri-bildirim vermek için bug arıyoruz hem de 140 TL gibi bir AAA Full-Game parası veriyoruz.
Millet "türk oyunu destek vermek lazım moruq" kafasında olduğu için olumlu puan veriyor genelde. Çok gördüm adam ful eksi puan yazmış neyse destek olsun diye olumlu puan veriyorum demiş felan, yazık.

Back
Top Bottom