Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

dijiTurk

Banned
WBNWVCM&BWF&S
Biraz da modellerle ilgili bir şeyler koyayım. Bir sürü güzel miğferler yapılmakta şu an, ama ben bu ikisini paylaşayım yeter. tw forum - modding discord kanalında hepsini görebilir dileyen.

214c44d94fb25c7205c86ca929a83777.gif
IMB4j.png

Wattman

Sen yanlış çalıştığına emin olsan bile ne deniyorsa onu yapmak zorundasın. O yüzden başındaki adamın vizyonu ile sınırlısın.
Bunun farkındayım, demek istediğim baştakiler farkında mı onu merak ediyorum. Oyun geliştirme sürecinde bulunmadım daha önce, o yüzden bu konuda direkt doğru-yanlış diyemiyorum.

Biliyorlar, daha doğrusu çalışanları biliyor ama üst abiler Armağan bey falan kabul etmiyor olabilir. Çalışma modelleri şöyleymiş, checklist gibi. Yapılacaklar listesi var ve üstünden sırayla geçiyorlar, birini bitirip diğerine başlıyorlar. Bu inanılmaz yanlış, özellikle sandbox dediğimiz oyunlarda inanılmaz yanlış. Her şey birbirine bağlı. Diyelim diplomasi çatısı altında 3 tane A B C objektifleri var. TW hepsi diplomasi çatısı altında olduğu ve birbirine bağlı olduğu için A B Cye aynı anda başlaması gerekirken önce Ayı yapıyor, sonra A bitince Bye başlıyorlar falan. Bu şunu getiriyor, hepsi birbirine bağlı olduğu için Ayı bitirip Bye geçince, Bde oluşan sorun Ayı etkiliyor, bu sefer A'yı düzeltmeye çalışıyorlar falan. Zaten birde oyunu motorla aynı anda yapmaya kalkıştılar, daha büyük bir hata. Motorda değişiklik olunca oyun tamamen iptal oluyor gibi bişey. Yani bu oyunu 8 yıl geliştirdilerse 4 yılı zaten olan şeyleri düzeltmekle geçmiştir.

Bunu çalışanlarda söylüyor, mexxico mesela. Hatta @mexxico doğrulayabilirse güzelde olur

Edit: Bu arada mexxiconun sayfasına bakıyordum, 1.5.4 yakında geliyormuş 1.5.5de 3-4 hafta sonra betaya düşer demiş.

Edit 2: Yanlış anlamış olabilirim, 1.5.4 güncellemesi 2-3 haftaya geliyorda denmiş olabilir tam anlaşılmıyor
İzledikleri yol yanlış olabilir tabii ve eğer öyleyse nasıl bu kadar bihaber olabiliyorlar merak ediyorum. Yani hiç mi danıştıkları kimseler yok veya hiç mi geliştirici takımla ilgilenmiyorlar, görüşlerini almıyorlar şaşırtıcı gerçekten. Neyse, ben oyuna kafa yormayı bıraktım. Tam sürümden de çok bir beklentim yok, modlar çıksın oynayayım yeter.

Slader

Sergeant at Arms
M&B
Umarım tahmin ettikleri 1 yılın 6 ayını optimizasyon ve buglara diğer 6 ayını içeriklere ayırmışlardır çünkü neredeyse oyunu aldığım ilk günden bugüne değişen tek şey yarım yamalak hatta olmayan optimizasyonu tamamlamaları.Oyunun şuanda en temel özellikleri bulunuyor 2 3 sene önce söylenen şeyler bile yok bomboş resmen

Unique

Master Knight
WB
Umarım tahmin ettikleri 1 yılın 6 ayını optimizasyon ve buglara diğer 6 ayını içeriklere ayırmışlardır çünkü neredeyse oyunu aldığım ilk günden bugüne değişen tek şey yarım yamalak hatta olmayan optimizasyonu tamamlamaları.Oyunun şuanda en temel özellikleri bulunuyor 2 3 sene önce söylenen şeyler bile yok bomboş resmen
Firmanın verdiği zamana güvenilmemesi gerektiğini az çok herkes biliyordur. Erken erişimden 6 ay içinde kurtulamayacağı kabak gibi ortada bence. Senelerce beklemeye devam, artık kimlerin umrunda gerçi de neyse.

sniparsexe

Knight at Arms
Eğer bilmediğimiz bir gizlilikle tüm özellikleri hazırlamışlar eklemeyi beklemiyorlarsa (böyle olmadığı bariz ama neyse) en erken 2022 başında çıkar bu hızda. TWnin verdiği zamana güvenilmez

dijiTurk

Banned
WBNWVCM&BWF&S
Ana sürüm güncellemem bitti, modding kiti de indirdim sayılır, 2-3 saate hazır.. Burada uffacık da olsa sceneler hazrlayıp paylaşsak sorun olmaz sanırım. Hatta kiti biraz özemsedikçe güzel, büyük ve tehlikeli haritaları paylaşıp bizzat oynayarak deneyebiliriz diye düşünüuyorum.

Slader

Sergeant at Arms
M&B
1 2 ay daha böyle dalga geçer gibi koyun fiziğini değiştirmekle uğraşırlarsa tek umudumuz modçular demektir zaten

Segrek1234

Sergeant at Arms
güncelleme ne zaman gelir acaba
içimde bir his bu güncelleme ile oynanabilirlik açısından birşeyler değişecek diyor?

BetoffeN

Knight at Arms
M&BWBWF&SNWVC
güncelleme ne zaman gelir acaba
içimde bir his bu güncelleme ile oynanabilirlik açısından birşeyler değişecek diyor?
5 günün şafağında, doğuya bakın... Khuzait lideri Armağan han yavuz elinde güncelleme parşomeni ile bizleri kurtaracak...

Segrek1234

Sergeant at Arms
Ooo bende Balıkesir liyim
Toplanalım iş bankası önünde meydanda tw yi protesto edelim balıkesir e temsilcilik açılması hk :grin:
Forumun yarısı blk diye

Osmanlı Modu mu geliyor yoksam?

Ooo hacı sende 2 günde bir osmanlı modu isteye isteye yaptırcan sonunda 😀
Bana bi spoiler ver özelden kolları sıvayayım ipucu : mevcut 5 olan zırh , 4 olan silah 2 olan at yuvasını artırabiliyor muyuz? :smile:

Top Bottom