Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Steam ayarlarlarinda yükleme ysparken oyna secenegini aktif edince, mod kiti indirirken ana oyunu oynatmasi lazım normalde. Şu an net konuşamam ama ben haftasonu indirecem 2 güncellemeyi de.
oyun açılmıyor mod araçlarını yüklerken. girişte hata verip kapatıyor. yükleme bittikten sonra açılıyor.

15,6 mb güncelleme geldi acaba içerik nedir eskiden Türkçe çeviri yapıyorlardı artık güncellemelerden de uzak kaldık. TW forumda anca ceza puanı yazmaya yarıyor başka bi işe yaradığı yok...

İyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar. En azından geliştirici günlüklerinin Türkçe çıkmalarını sağlasam yarardır diye düşünüyorum. Bakalım. Tekrar teşekkürler!

arkadaş TW ye işe girdiğinde attığı mesaj. ama beklemedeyiz haftaya paylaşıcam dedi 2 ay geçti halen üzerinden :grin:

Mod araçları yayınlanmış ama sanırım hata dolu, bu araçları kullanarak geliştiricilerin görevi olan oyunu düzeltmek artık modculara düşüyor. Belinize kuvvet, umarım modlar oyuncu sayısını arttırır

Mod araçları yayınlanmış ama sanırım hata dolu, bu araçları kullanarak geliştiricilerin görevi olan oyunu düzeltmek artık modculara düşüyor. Belinize kuvvet, umarım modlar oyuncu sayısını arttırır
Arttırdı bile Desem? Günlük 150-200 bin civarında kişi oynuyordu, anlık oyuncu sayısı 10-15 bin arasındaydı. Bugün 20 bin ile peak yapmış.Buda aşağı yukarı 40 bin kişi geri başlamış oynamaya demek.

Bunların büyük bir çoğunluğu mod aletlerini kurcalamak için girmiştir ama. Fakat modlar gelmeye başlayınca artmama ihtimali yok.

Bunların büyük bir çoğunluğu mod aletlerini kurcalamak için girmiştir ama.
Mod araçlarını kullananların sayısı oyundakilerin sayısına etki etmiyor. Mod araçlarını kullananlara buradan bakabilirsin. Ama oyuncu sayısının arttığı reddedilemez.

image.png

Mod araçlarını kullananların sayısı oyundakilerin sayısına etki etmiyor. Mod araçlarını kullananlara buradan bakabilirsin. Ama oyuncu sayısının arttığı reddedilemez.

image.png
Zaten çıktığı gün 300-400 bin anlık oyuncu sayısı vardı. Steam kitlenmişti satın alamamıştım bi kaç saat.Twitch e girip bakayım dedim 500k anlık izlenme :smile:. Bu adamlar bir müddet oynadıktan sonra oyunun güncelleme almasını bekleyen adamlar. Kalan 10-20 bin kişi ise çıktığı günden beri oyunun müptelası olanlar. Güncelleme aldıkça, yeni özellikler barındıran betalar veya illallah ettiren buglar giderildikçe oyuncu sayısı daha da artacaktır.

Zaten çıktığı gün 300-400 bin anlık oyuncu sayısı vardı. Steam kitlenmişti satın alamamıştım bi kaç saat.Twitch e girip bakayım dedim 500k anlık izlenme :smile:. Bu adamlar bir müddet oynadıktan sonra oyunun güncelleme almasını bekleyen adamlar. Kalan 10-20 bin kişi ise çıktığı günden beri oyunun müptelası olanlar. Güncelleme aldıkça, yeni özellikler barındıran betalar veya illallah ettiren buglar giderildikçe oyuncu sayısı daha da artacaktır.
Hocam 400 bin anlık oynanma da yoktu :grin: Benim bildiğim rekor anlık 240k oyuncuydu, sonra da söndü zaten genelde hep 10-15k da dolanıyor.

Not: 10 15k ya kötü demiyorum bu arada. 2 yıldır tek oynadığım For Honor bile 5 6k oyuncu sayısına çıktı mı mutlu oluyorum sonunda oynanıyor diye.

Hocam 400 bin anlık oynanma da yoktu :grin: Benim bildiğim rekor anlık 240k oyuncuydu, sonra da söndü zaten genelde hep 10-15k da dolanıyor.

Not: 10 15k ya kötü demiyorum bu arada. 2 yıldır tek oynadığım For Honor bile 5 6k oyuncu sayısına çıktı mı mutlu oluyorum sonunda oynanıyor diye.
Oyun erken erişime çıktığında tam sürüme yakın olacak sözüyle çıkmıştı, ama oyunu çıktığı saniye alanlardan biri olarak singleplayer oynanmaz bir halde, multiplayer kısmen oynanabilirdi, bazı arkadaşlarda oyna butonu bile yoktu, o kadar eksik çıktı ki. Çıkışında biraz daha oturaklı ve oynanabilir çıksa şuan bu oyuncu sayıları 30 bin civarında olabilirdi, gayet ciddi bir rakam, ama çıkışla gelen hype buglar ve glitchler yüzünden hızlı söndü, tam sürüme kadar oyuncu sayısını arttırsa arttırsa çıkacak modlar arttırabilir artık. Ama dediğim gibi baştaki şans kaçtı ve tam sürüme kadar gelmez.

Oyun erken erişime çıktığında tam sürüme yakın olacak sözüyle çıkmıştı, ama oyunu çıktığı saniye alanlardan biri olarak singleplayer oynanmaz bir halde, multiplayer kısmen oynanabilirdi, bazı arkadaşlarda oyna butonu bile yoktu, o kadar eksik çıktı ki. Çıkışında biraz daha oturaklı ve oynanabilir çıksa şuan bu oyuncu sayıları 30 bin civarında olabilirdi, gayet ciddi bir rakam, ama çıkışla gelen hype buglar ve glitchler yüzünden hızlı söndü, tam sürüme kadar oyuncu sayısını arttırsa arttırsa çıkacak modlar arttırabilir artık. Ama dediğim gibi baştaki şans kaçtı ve tam sürüme kadar gelmez.
Tam sürüme çıktığında yeniden bi hype oluşur, iyi değerlendirmeleri lazım.

Tam sürüme çıkarken büyük yeniliklerle çıkarsa muhtemelen yine bir süre 200k oynanmayı görür oyun. Tabi bu durumda bizim gibi 2-3 haftada bir güzel gelişmeler bekleyen oyuncuları hayal kırıklığına uğratma ihtimalleri de yüksek. Bunun dengesini iyi ayarlamalılar diye düşünüyorum. Şu yetenekler yüzde 100 tamamlansın yakın zamanda başka bir beklentim yok oyundan.

Tam sürüme çıkarken büyük yeniliklerle çıkarsa muhtemelen yine bir süre 200k oynanmayı görür oyun. Tabi bu durumda bizim gibi 2-3 haftada bir güzel gelişmeler bekleyen oyuncuları hayal kırıklığına uğratma ihtimalleri de yüksek. Bunun dengesini iyi ayarlamalılar diye düşünüyorum. Şu yetenekler yüzde 100 tamamlansın yakın zamanda başka bir beklentim yok oyundan.
Benim tek beklentim optimizasyonu daha iyileştirmeleri. Halen açık alana bakarken 60fps görüp 1 tane meşaleye bakarken 20fps görüyorum.

Scene.editorde bir şeyler yapıp/deneyip ekran görüntülerini atabilecekler cekinmesin lütfen. Dcye bakıyorum ufak ufak paylaşımlar var ve fazlası göz cikarmaz. Köy before/after ları, harita büyüklüğü/birimler/fps testleri, güzel tasarımlar, spontane kurcalama çıktıları vs Yollayın buraya da 3-5.

Benim tek beklentim optimizasyonu daha iyileştirmeleri. Halen açık alana bakarken 60fps görüp 1 tane meşaleye bakarken 20fps görüyorum.
Geçen gün optimizasyon problemini büyük oranda aştıklarına dair yanıtı vardı bir geliştiricinin. Şikayetçi olan kişiye sürücülerini güncellemesini önermişti hatta.

Geçen gün optimizasyon problemini büyük oranda aştıklarına dair yanıtı vardı bir geliştiricinin. Şikayetçi olan kişiye sürücülerini güncellemesini önermişti hatta.
2-3 update dir bir performans seçeneği yok güncelleme notlarında. Böyle diyorlarsa kendilerini kandırıyor demektir. Kendi veridkleri sistem gereksinimlerini bile karşılamıyor oyun.

Sefer haritası üzerinde oynama yapılabiliyor mu mod araçlarında?
Yapılabiliyor evet. Campaign Map zaten normal sahnenin daha kompleks bir hali gibi bir şey ki çoktan haçlı seferleri ile alakalı haritaya başlayanlar var
unknown.png

Performans ile alakalı hala sorunlar olsa da yine de ilk zamanlara göre çok yol kat ettiler o konuda hak vermek lazım. Yine de ana unsurlar olan kuşatmalar veya sahne sayısına bağlı savaş alanları gibi durumlar beni rahatsız ediyor. Warband'ın otomatik savaş alanı sistemini tercih ederim buna. Bunlar dışında törpülenmesi gereken/eklenmesi gereken şeyler de var tabi ama onları zamanla ekleme kararlarını anlıyorum. Oyunda sancak yokken gidip berber eklemeleri garip ama yine de...

Back
Top Bottom