Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Maalesef bu ve bunun gibi pekçok özelliğin eklenme aşaması çoktan geçildi. Artık bunu kabullendim ve TW'den Bannerlord için bu tarz konularda ümidimi çoktan kestim. Açıkçası şimdiden bile bir an önce BL furyası bitsin ve heni bir oyun ile karşıma çıksınlar istiyorum. Ne yazıkki BL bir ortaçağ simülasyonu değil, ortaçağ rpg savaş oyunu. Oyunda ne yaparsak yapalım hep bir şeyler bizi savaşmaya ve haritayı ele geçirmeye itiyor ve oyunun da en büyük olayı bu zaten. Diplomasi bile savaş ve barış üstüne, iki ülke arasında dış diplomasi yapılamıyor zaten oyunda. Ticaret anlaşmaları yok ve taht kavgaları yok. Oyundaki vasalların bile tek amacı ordu gücü adına. Nüfuz sisteminde bile tek derin olan şey klanlarin nüfuzları dengesizleşirse kararların sarsılabiliyor. Onun dısında pek bir sey yok. Bu oyundaki pek çok feature sadece olması gerektiği için olmuş, bu yüzdendir ki bu feature'ların sayısı asgari düzeyde.
BL'ye yarın birgün deniz savaşları gelir, savaş filleri gelir hatta belki co-op bile gelebilir ( -ki çok minik ihtimal) ama ne evliliğe çeşitlilik, ne ziyafet verme ne de kralı selamlama, şiir okuma, elçi yollama vs. Hiçbiri gelmez, çünkü hiçbiri seni savaşa sürükleyecek feature'lar değil.
Dip not: BL'deki pek çok feature sizi sıkıyorsa ve sadece savaşmaktan keyif alıyorsanız karakter gelişimi ordu kurma vs. ile de uğraşmanıza gerek yok. Direk hızlı savaş modunu oynamanızı tavsiye ederim, baya bir vakit kazanırsınız. Zaten oyunda bu mod üzerine inşa edilmiş gibi hissettiriyor. Hızlı savaş BL'nin en net özetidir.
inanılmaz doğru bannerlord = hızlı savaş modu

Ziyafet surekli geri gelsin diye millet soyleniyor 2 yildir. Callum'un buna verdigi cevap ne biliyo musun? Oyundaki diger sistemler bozuluyomus onu ekleyince.
Nasıl bozuyor pek kafama yatmadı açıkçası. Bazen lordlar çağırıyor mesela ordu halinde geziyoruz , şehirlerede giriyorlar. If savaş yoksa , {ordu 2 gün şehirde dur/kale içinde ziyafet görünümlü masa nesnesi görünsün} bence bu çok zorlamaz , adamlar komple çocuk , klam sistemi falan getirdi oyuna , her karaktere 4 saldırı 4 savunma yönü vermişler bence bunlar daha zor işler

Kodları ne kadar karmaşık yazarsan bir şey eklediğinde veya çıkarttığında o kadar çöker. Eğer temiz ve kitabına göre yazarsan zaten altyapıyı ona göre ayarladığın için istediğini ekleyip çıkartırsın. Yıllar önce "Refactor" yapıcaz diye 2 ay güncelleme getirmediklerinde bir ihtimal bundan sonra hızlanır diye düşünmüştük. Hoş ben dümdüz palavra olduğunu düşünüyorum. Oyun bu kadar pamuk ipliğine bağlıysa her şeyde bozulacaksa zaten kepenkleri kapatıp gidelim. Kaldı ki düğünde vs. olduğu gibi saçma sapan bir ekranda video oynayayacaksa ve her tıkladığında aynı video baştan başlayacaksa hiç yapmasınlar daha iyi.

Aaaa ne tesadüf. Modcular ziyafet eklemişler hem de oyunu BOZMUYOR: https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/4539?tab=description

Last edited:
hangisi nereyi bozmuş hani :smile:
Emin değilim ama bir yapımcı eskiden sanırım çoğu modun oyunun arkaplan işleyişindeki şeylerin bir çoğunda büyük veya küçük bozukluklar ortaya çıkardığını söylemişti. Belki de oyunu oynarken anlam veremediğimiz bazı şeyler, olaylar, hatalar hiç alakası olmadığını düşündüğümüz bir moddan oluyordur.
Bu bir varsayım böyle bir cümlenin söylenip söylenmediğinden emin değilim

3 sene nexus'a alıştım yahu :grin:
Güzel bir güncelleme ama insanların neden bu kadar yükseldiğini anlayamadım. Mod yapımını mı hızlandırıyor, kurulumu mu kolaylaştırıyor? Bu zamana kadar atölyeyi 2 oyunda kullanmışım(mümkün olan her oyunu modlamama rağmen). İnşallah mod geliştirme sürecine olumlu etkisi olur.

Güzel bir güncelleme ama insanların neden bu kadar yükseldiğini anlayamadım. Mod yapımını mı hızlandırıyor, kurulumu mu kolaylaştırıyor? Bu zamana kadar atölyeyi 2 oyunda kullanmışım(mümkün olan her oyunu modlamama rağmen). İnşallah mod geliştirme sürecine olumlu etkisi olur.
Tabiki modcular için sevineceğim olay tam sürüm olup rahatlamaları bize umut veren bu dostum.
Ben Nexus' dan saşmam
+1000 :grin:

Emin değilim ama bir yapımcı eskiden sanırım çoğu modun oyunun arkaplan işleyişindeki şeylerin bir çoğunda büyük veya küçük bozukluklar ortaya çıkardığını söylemişti. Belki de oyunu oynarken anlam veremediğimiz bazı şeyler, olaylar, hatalar hiç alakası olmadığını düşündüğümüz bir moddan oluyordur.
Bu bir varsayım böyle bir cümlenin söylenip söylenmediğinden emin değilim
dogrudur tabi,olabilirde.ama oyunu modsuz/mümkün olan en az modla oynayan birisiyim.şahsen gördügüm hiç bi sorunun modla alakası olmadıgına eminim yani :smile:

Başarımları daha çoğaltırlar.Bakalım Puan Dükkanına neler gelecek.Arena şampiyonu olmak artık günde +1 nam veriyormuş az geldi bana ama keşke adım adım böyle ekler getirseler işte.
Nam olayı bayadır var en azından son oynadığım savede vardı ama uğraşmaya hiç değmez. Ben challenge olarak rolüme uygun olduğu için yapmıştım. Fakat +30 kere aynı arenada, aynı silahla, 3-5 adetten fazla olmayan ödül çeşitliliği için savaşmak çok sıkıcı. Bir yerden sonra grinde dönüyor iş. Benim kadar turnuva seven adam bile sıkılabiliyorsa herkes sıkılırç

Nam olayı bayadır var en azından son oynadığım savede vardı ama uğraşmaya hiç değmez. Ben challenge olarak rolüme uygun olduğu için yapmıştım. Fakat +30 kere aynı arenada, aynı silahla, 3-5 adetten fazla olmayan ödül çeşitliliği için savaşmak çok sıkıcı. Bir yerden sonra grinde dönüyor iş. Benim kadar turnuva seven adam bile sıkılabiliyorsa herkes sıkılırç
Mod şart zaten turnuva işinde ki zaten hep lazım modlar :sad: 1.8.0 geldiğinde bir save yaptım sonra saldım yine farketmemiştim hiç.

Back
Top Bottom