Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

İlettim gerekli arkadaşlara. Arada çıkıyor böyle ne yazık ki.
benimde gözüme ilk defa carpti eski oyunlarinada baktim warbanddan almis yine ve bayadir yapiyor bu isi, 2017 den kalma videolar var oyun hakkinda. Baya warband ve warband modlarinin modellerinin ekmegini yemis, ama sanirsam herif rus yapabileceginiz cok bir sey var mi bilmiyorum hukuki olarak. en kötü apple store ve play store üyeligini kapatabilirsiniz sanirim copyrighttan. Resonant bile 2017 de video cekmis bunun hakkinda vs.

adam bütün warbandi bannerlordu exportlayip oyun yapmis
ben bunların ilk oyunlarını da hatırlıyorum florising empires yaptılar ilk sonra stell and flesh sonra stell and flesh 2 yi yaptılar arada telefondan oynuyordum bu oyunu yani bu oyun aslında telefonda oynanabilecek çakma warband gibi birşey ama adamlarda warbanddan fazla şey almışlar bir süre sonra bu çalmaya giriyor

ben bunların ilk oyunlarını da hatırlıyorum florising empires yaptılar ilk sonra stell and flesh sonra stell and flesh 2 yi yaptılar arada telefondan oynuyordum bu oyunu yani bu oyun aslında telefonda oynanabilecek çakma warband gibi birşey ama adamlarda warbanddan fazla şey almışlar bir süre sonra bu çalmaya giriyor
Tw warbandı Nvidia Tegra gibi birkaç şey olmadan oynanmaz şekilde çıkarmıştı androide. Gta san andreas bile düzgünce oynanıyor , aslında warbandı güzelce her cihazın açacağı şekilde koysalar böyle oyunlar tutmaz bile. Bi ara ben oynadım arkadaşın paylaştığı oyunları , neredeyse oyun motoru hariç herşey warband alıntısıydı. Modlardan da bayağı içerik almışlar.

Ek olarak , cidden bundan kimsenin haberi olmadıysa Tw çalışanları Mount and Blade serisini pek umursamıyor gibi geldi bana. Cidden şu oyunu illaki telefonda açıp oynamak isteyen olmuştur ve forumun %90ının steel and flesh gibi warband çakması olan o oyunlardan haberi vardır. Developerların da bilgisi çoktan olmalıydı bence.

Tw warbandı Nvidia Tegra gibi birkaç şey olmadan oynanmaz şekilde çıkarmıştı androide. Gta san andreas bile düzgünce oynanıyor , aslında warbandı güzelce her cihazın açacağı şekilde koysalar böyle oyunlar tutmaz bile. Bi ara ben oynadım arkadaşın paylaştığı oyunları , neredeyse oyun motoru hariç herşey warband alıntısıydı. Modlardan da bayağı içerik almışlar.

Ek olarak , cidden bundan kimsenin haberi olmadıysa Tw çalışanları Mount and Blade serisini pek umursamıyor gibi geldi bana. Cidden şu oyunu illaki telefonda açıp oynamak isteyen olmuştur ve forumun %90ının steel and flesh gibi warband çakması olan o oyunlardan haberi vardır. Developerların da bilgisi çoktan olmalıydı bence.
evet haklısın bu tür oyunları elinde bilgisayar bulunmayan ama warbandı deneyimlemek isteyen kişiler oynuyor. Ben bu oyunda cwe, cihat ve haçlılar gibi modların itemlerini gördüm bu hırsızlığa girmiş oyunun içinde warband itemleride var ama genelde oyun 1200 lerde geçtiği için tarihi bir oyun yapmaya çalışmışlar bunun içinde hem warband hemde diğer modlarından baya bi alıntı yapılmış. Taleworlds istese oyunla ilgili hukuki işlem başlatabilir ama dediğin gibi pek umrlarında olduğunu sanmıyorum. Hem zaten hangi oyunuyla uğraşsınlar bir sürü bu türden warband çakması olan oyunları var.
Ben o oyunda warbanda benzeyen çok fazla şey görsemde benzemeyen ve yeni eklenen şeyler de gördüm yani çoğunluğunda hazıra kaçmışlar ama yeni eklenen birkaç şey var

Ya kral madem 300 saat sol click simülasyonu bu oyun sen niye senelerdir burdasın? Aşağı yukarı 2017'den beri bu forumdayım, ilk geliştirici blog yazıları çıktığından beri bu oyuna sallamaların bitmedi yahu. Oyuna tepki gösteren sadece sen değilsin tabi de, bu kadar ısrarla ve azimle senelerdir çamur atan bir sen varsın şu forumda. "Hiç sevmediğin / oynamadığın" oyuna ne bu öfke, ne bu kin? İşinle gücünle uğraş be kardeşim. Madem bu kadar bıktırdı seni bu oyun girme forumlarına da olsun bitsin.
çamur atmak değil bu bence

En son birkaç işe yarar yeniliğin geldiği 1.7.0 den bu yana hiç birşey gelmemiş. 1.7.0 dan sonra ne kadar süre geçtiğini hatırlamıyorum bile. Sürekli stabilite, fps bilmem ne üzerine çalışıp duruyorlar bilgisayarı dandik olan arkadaşlar oyuna girebilsin diye...
Onlar oyuna girebilsin diye oyunu oynayacağım diye bilgisayar alanı veya bilgisayarı olanı oyundan soğuttular. Neyse bannerlord çıktığında 33 yaşında idim çocuğum 3 yaşında idi 35 oldum o da 5 yaşında. İnşaallah 40 ımıza dayanıp 10 yaşındaki çocuğumla birlikte oynayabileceğim beni bannerlord hakkında teselli eden tek şey bu kaldı?

abi inanamıyorum, yine ödüllü yarışma falan düzenleniyor, koskoca stüdyo da fikir üretecek, hayal edecek adam kalmadığı için içeriği topluluktan yarışma adi altında toplayıp oyuna eklemeye mi çalışıyorsunuz, bu hatadan vazgeçin lütfen..

abi inanamıyorum, yine ödüllü yarışma falan düzenleniyor, koskoca stüdyo da fikir üretecek, hayal edecek adam kalmadığı için içeriği topluluktan yarışma adi altında toplayıp oyuna eklemeye mi çalışıyorsunuz, bu hatadan vazgeçin lütfen..
Dostum 1 sene önce yaptıkları etkinlikte kazanan karakterleri daha ekleyemediler. Bu etkinliğin fikir üretmekle ilgisi olduğunu hiç sanmıyorum. Amaçlarının fikir edinmek olduğunu hiç sanmıyorum. Çünkü bu kadar fikir zengini olup bu kadar vizyonsuz geliştirilen bir oyun piyasada yok. Çok istiyorlarsa bir zahmet NexusMods'a girip en çok indirilen modlara baksınlar. 3 sene yetecek fikir çıkar kendilerine.

Bu etkinliğin olayı mod kiti ön plana çıkartmak, topluluğa mod yapacak adam kazandırmak. Daha güzel etkinlikler yapılabilecekken bunu yapmaları can sıkıcı ama kızılacak bir şey göremiyorum.

Sadece 10 modcu arkadaşın kısa sürede kendi imkanıyla hazırladığı şeyleri 100 kişinin 1 sene içerisinde yapamadağını göreceksin.
Bunu zaten geçen sene gördük, bu yarışmada yapılan sahnelerinde ne kadar güzel olduğunu gördük, taleworlds den daha güzel işler çıkartıyorlar bu zaten 2 yıldır böyle. Ben sadece yarışma yapıyolar diye yükselmeye gerek yok dedim, belkide yarışmanın tek amacı intel ve razer ürünlerini göstermektir bilemem.

Niye bu kadar anlam arıyorsunuz ki onu anlamadım. Mod yarışması yapılması çok doğal bir şey modlanmasıyla ünlü olan bir oyun ve topluluğu için. Şirketlerin kendi içerisinde de böyle etkinlikler yapılır ve ödüller dağıtılır. Güzel çalışmaları göreceğimizi bir etkinlik olacağını düşünüyorum.

Niye bu kadar anlam arıyorsunuz ki onu anlamadım. Mod yarışması yapılması çok doğal bir şey modlanmasıyla ünlü olan bir oyun ve topluluğu için. Şirketlerin kendi içerisinde de böyle etkinlikler yapılır ve ödüller dağıtılır. Güzel çalışmaları göreceğimizi bir etkinlik olacağını düşünüyorum.
Sorun belki güzel olan şeyleri sadece görebilmektir ve sende bunu görebilirsin artık.

Last edited:
Back
Top Bottom