Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

WaziG

Knight
WBNWWF&S
yaptığın modlar gerçekten çok güzel. tw ye bazı şeylerin yapılabilir olduğunu, oyuna oynanabilirlik ve içerik anlamında basit şekilde yapılsa dahi çok dehşet yenilikler katacağını her an haykırıyorsun ve bunları göstere göstere yapıyorsun. freelancer ve pusu olayları ile oyunu gerçekten üst kademelere taşıyorsun. başarılar dilerim, tebrik ederim. tw %50 falan ihtimal veriyordum ancak bugün %99 söyleyebilirim ki yeni bir veya iki oyun üzerinde çalışıyor. bannerlord ile bütün ipleri koparmış durumda. bannerlord gerçekten umurlarında bile değil ne olursa olsun aha attık oynuyorlar gözüyle bakılıyor şuan. yani senin bu iki modunu koysalar, improved garrison ekleseler ana sürüme başka birşey yapmasalar gerçekten oyun çağ atlayacak.

bir başka nokta ise sürekli gelen güncellemeler. 2-3 gün önce realistic battle module ile improved garrisons indirip bir iki daha mod kurarak 1.6.1 oynayayım dedim. bi girdim freelancer çalışmıyor. sanırım sende, sürekli patch gelmesi ile modların bozulmasından sıkıldın bıraktın, gerçekten çok haklısın. senin gibi 1.5.8 ve 1.5.9 da bırakan o kadar çok modcu varki modlara bakarken farkettim saymakla bitmez. 2 gün önce kurdum modları oynadım save o kadar güzel oldu, bir şehrim oldu savaştık bir kale verdiler tam yanında sınır bölgede. savaşıyorum, kaçıyorum bir yandan para bitiyor para arıyorum mücadele derken hoooop dün akşam 13 mb patch ve modlar şimdi çalışmıyor... bu nasıl bir rezalettir arkadaş??? sen oyun yapamamışsın modlar ile oynanabilir şekle getirmeye çalışıyoruz 13 mb patch nedir? zaten ayda bir yeni patch getiriyorsun hiç bişeye yaramayan içi dışı bomboş 1.1 ile 1.6 arasında 2 yıllık değil 2 haftalık fark yok ( Medieval Dynasty yi erken erişimden beridir takip edenler ne demek istediğimi, bir firmanın nasıl çalışması gerektiğini anlar ve adamlar 3 gün sonra yani 24 eylülde tam sürüme çıkıyor. bannerlord a benzer nitelikte savaş değil de biraz daha hayatta kalma mücadelesi verilen bir ortaçağ oyunu tam sürüme çıkıyor bizimkiler hiç onlarla yarışalım biraz onlara yaklaşalım bir miktar işleri hızlandırıp içerik koyalım... umurlarında değil !!! ) bir de modları oynayamıyoruz şimdi tekrar modların güncellenmesini bekleyeceğiz. 1 haftaya modlar güncellenirse 2 gün daha oynarız sonra 1.6.2 yi ana sürüm yaparlar sonra gene bekle mod güncellencek diye... modculara da yazık adam modunu mu geliştiricek yoksa senin neyi değiştirdiğini bulup ona göre modunu mu entegre edicek? zaten ayda bir iki ayda bir güncelleme getiriyorsun bu 13 mb nedir ??? gelde sövme aaa bbb ccc ...

Resim

zaten forumda bitmiş. hergün belki 100 mesaj atılırdı toplamda Türkçe konulara yeni konular açılırdı şu bu herkes umudunu yitirmiş, pes etmiş vaziyette. tw foruma girse baksa neler oluyor diye anlaması lazım çıkartacağım oyunu kim alacak acaba diğer oyunlarımı oynayan kişilerden diye...
TW de ben bir oyuna 13 MB patch atarken diğerini de geliştirebilme yeteneği olduğundan şüpheliyim.

Segrek1234

Sergeant at Arms
TW de ben bir oyuna 13 MB patch atarken diğerini de geliştirebilme yeteneği olduğundan şüpheliyim.
sen koca bina kurup o kadar masraf yapıp 100 kişiye ayda 13 mb patch için 2 sene maaş öder misin?
2 ay sonra hepsi kapının önüne... şirket bu devlet dairesi değil :wink:

madem para ödücem 10 adam maaşı bloc a veririm 2 senede yaptıklarından daha iyi iş çıkarttı tek başına sadece 2 mod ile...

Last edited:

WaziG

Knight
WBNWWF&S
sen koca bina kurup o kadar masraf yapıp 100 kişiye ayda 13 mb patch için 2 sene maaş öder misin?
2 ay sonra hepsi kapının önüne... şirket bu devlet dairesi değil :wink:

madem para ödücem 10 adam maaşı bloc a veririm 2 senede yaptıklarından daha iyi iş çıkarttı tek başına sadece 2 mod ile...
Mantıklı :smile: , ben biraz ironimsi yaklaştım.

fatihbaz

Regular
steam i açtım,betadan çıkıp normal sürüme geçmiş görünüyor 1.6.2,beta olarakta 1.6.3 var.ama betadan normal sürüme geçmesi 5-10 sn sürdü ancak.öyle 7-8gb bi update yok bende.7.7 gb dediginiz 1.6.3 betası mı?

Sanberk

Knight
WB
steam i açtım,betadan çıkıp normal sürüme geçmiş görünüyor 1.6.2,beta olarakta 1.6.3 var.ama betadan normal sürüme geçmesi 5-10 sn sürdü ancak.öyle 7-8gb bi update yok bende.7.7 gb dediginiz 1.6.3 betası mı?
ben betaya katılmadım. 1.6.1'dan 1.6.2'ye geçiş 7.7 oldu

fatihbaz

Regular
ben betaya katılmadım. 1.6.1'dan 1.6.2'ye geçiş 7.7 oldu
anladım,ondandır heralde.benimki 1.6.2 betaydı,sürekli 12-13mb update yapıp duruyordu.şimdide olsa olsa iyne o kadar bişey ekledi heralde çünkü 10sn filan sürdü 1.6.2 betanın normal sürüme geçmesi :smile: demekki işe yarar bi degişiklik yok,direkt 1.6.3 betaya geçeyim ben o zaman.

trhan12

Sergeant
Genellikle oyunlar da 1.7 sürümü çok bereketli geçer, tam sürüm, beta vb aşamalar içerisinde fark olmaksızın, umarım bu savım da koltuklanmış kargı yemez 😁

Yasinrip

Veteran
Genellikle oyunlar da 1.7 sürümü çok bereketli geçer, tam sürüm, beta vb aşamalar içerisinde fark olmaksızın, umarım bu savım da koltuklanmış kargı yemez 😁
Yemez büyük ihtimalle. 1.7 sürümü 1.5-2 yıl sonra geleceği için :grin:

Segrek1234

Sergeant at Arms
Hani bi perk var mızrak vuruşu kafaya vurdu mu %50 fazla hasar verir diye.
Taleworlds açmış o perki doğrultmuş zamazingoyu sana doğru üzerine doğru koşturuyor :grin:

İşin güzel yanı tw nin koşturduğu bir nokta bulduk çok sevindirik oldum

Valtoin

Grandmaster Knight
uzun zamandır forumu ve oyunu salmıştım. gelen güncellemeye bakınca doğru bir karar olduğunu bir kez daha gördüm. zaten benden çok şirket oyunu salmış gibi görünüyor. agalar şu oyunu tam sürüme salın, siz de kurtulun biz de. bir halt yapamadığınız açık.

Lucon

Subforum Moderator
WBWF&SNWVC
uzun zamandır forumu ve oyunu salmıştım. gelen güncellemeye bakınca doğru bir karar olduğunu bir kez daha gördüm. zaten benden çok şirket oyunu salmış gibi görünüyor. agalar şu oyunu tam sürüme salın, siz de kurtulun biz de. bir halt yapamadığınız açık.

Bir oyunu tam sürüm yapmak için gerekli efor harcamaları gerekiyor. Şu anda parça parça atıyorlar topluluğa bazı şeyleri, gözlemlediğim tek olay bu.

Segrek1234

Sergeant at Arms
Bir oyunu tam sürüm yapmak için gerekli efor harcamaları gerekiyor. Şu anda parça parça atıyorlar topluluğa bazı şeyleri, gözlemlediğim tek olay bu.
geliştiripte atmadıkları bir çok şey olduğunu mu söylüyorsunuz ?

Top Bottom