Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Bu yoldaşlarımız için birlik kuruyoruz fakat yoldaşımız biriyle savaşa girip kaybettiğinde bir şehre gidiyor. O şehirden kendi birliğine al tekrar onun için birlik oluştur zor oluyor. Bu yoldaşı o şehirden almadan kendisi otomatik birlik oluşturması için bir mod veya bir yol var mı?
Eski sürümlerde yoldaşı birliğine almadan, klan ayarlarından birlik kurdurabiliyorduk. Sanırım güncellemelerle buglanmış. Ama otomatik birlik kurma mod olarak değil ana sürümde de olması gereken bir şey bence.
 

Yasinrip

Regular
Eski sürümlerde yoldaşı birliğine almadan, klan ayarlarından birlik kurdurabiliyorduk. Sanırım güncellemelerle buglanmış. Ama otomatik birlik kurma mod olarak değil ana sürümde de olması gereken bir şey bence.
Şu videoya denk geldim. Birlik oluşturmayı 1.6.2 de düzeltmişler. Dediğin gibi buglanmış. 1.6.2 ne zaman yayınlanır acaba.
 

Yasinrip

Regular
Herkese tavsiye ederim gayet güzel bir mod bu Old Realms.
Modun biraz daha geliştirilmesini beklemek lazım. Yayıncının birini izledim bir buçuk saatte 2 kere oyun çöktü. Oynadığı ırk necromancerdı. 30 saniye de bir 5-6 asker çıkarıyor. Askerleri de geliştirebiliyorsun. Güzel mod.
 

davut177

Sergeant
WBWF&S
Videoyu izledim de haritası küçük duruyor. Ön yargılı olmamak lazım tabi. Büyüler idare eder. Silahlar güzel ama hasarları fazla gibi.(400 dmg vuruyor videoda) İndirip denemek lazım. Saat kaç gibi açılır acaba. Bu arada teşekkürler.
Rica ederim
 

davut177

Sergeant
WBWF&S
Modun denemesini yaptım. Savaşa girerken yükleme ekranları uzun sürüyor. Oyun donması atması falan oluyor. Sen deneyebildin mi?
Ben oyunu yeni sildim, 3 gün sonra modun betaya çıkısından haberim oldu. Videolarını felan izledim ve oyunu tekrar yükletecek seviyede değil bence. 2 tane felan büyük güncelleme alır adam olur o zaman yüklerim. Gerçi önce ana oyun adam olacak ki modda olsun neyse uzun lafın kısası denemedim kardeş
 

kargicii

Recruit
Son e sürümü oynayanlar düşünceniz nedir , 2 aydır oynamıyorum başlayasım geldi oynanır mı yoksa warband modu mu indireyim ?
 

Yasinrip

Regular
clan rol ataması çalışmıyor :grin: 1.6.3 bekle pazartesi gelir belki.En kötü fix gelir :smile:
Klandan atamak yerine birlikten atayabilirsin. O zaman çalışıyor. Ben bu şekilde atama yaptım.
Bazen bu çapulcular karınca ordusu gibi doluşuyor. Belli bir alanda çapulcu ordu sayısı maksimum değeri geçtiği zaman birleşiyorlar mı acaba?
 

Bloc

Archduke
WB
Türkçe forumdaki fikirler pek sallanmıyor, forum yapısı uygun değil yüksek ihtimalle bu yüzden.
Ama eğer Pusu/Tuzak mekaniği ve Kamp mekaniği nasıl olur diye düşündüyseniz geçenlerde bunu göstermek için küçük bir demo hazırladım.
Bu kamp halindeki düşmana baskın anı
Bu da gece ve öğle versiyonu - mantık aynı ama ordu sayıları farklı
,

Bu da uygun adımda belli bir sütun düzeninde hareket halindeki orduya saldırı
İkinci videoda daha belirgin ama acayip bir FPS düşüşü yaşadım başlarda, onun sebebi de High ayarlarda 400 kişilik ordu için pek güçlü olmaması bilgisayarımın. Üstüne bir de video kaydı yaparken iyice CPUya güç biniyor. Bir de tabi meşale ve bayrak eklenince iyice şenlendi FPS düşüşü.

Her şeyi yaklaşık 4 saatte yaptım, bu yüzden mükemmel değil ama genel fikri test etmek çok eğlenceli bence. Zamanında buna eğlenceli değil demiş olmaları absürt geliyor.
Temelde yaptığım şey kamp ve pusu mekaniği eklemek. Kamp mekaniği, oyuncuların birliklerini sabit durmaya zorluyor ama aynı zamanda askerlerini eğitmelerine izin verecek. Yani kamp konumu alarak üst seviye askerleriniz alt seviye askerlerinizi eğitip onların seviye atlamasını sağlayabilir. Bu tabi sizi sabit durmaya zorlayacak haliyle her zaman yapmak isteyeceğiniz bir şey değil.
Pusu ise daha farklı. Pusuda, oyuncular diğer düşman taraflar için bir pusu ortamı kurabilirler. Bu pusunun başarısı, kişinin niteliklere ve becerilere bağlı. Başarılı bir pusudan sonra, düşman ordusunun kampına saldırabilir ve sayıca üstün olmasanız bile kazanabilirsiniz.
Belirli koşullara (çömelme, gece, orduya olan mesafe ve görüş alanı vs) bağlı olarak sizi savaş alanında kolayca görebilirler veya belki de çok geç olduğunda birliklerinizi görebilirler. Fark edilmediğiniz sürece birliklerinizin savaş alanında olduğunun farkına varmayacaklar ve dağınık konumlarına devam edecekler. Bu süreçte oyun oynayan, yatan, uyuyan, uzanan, sarhoş olan, çevreyi denetleyen asker animasyonları göreceksiniz. Tüm "kamplar" otomatik olarak oluşturulur, bu nedenle içerik, birlik kültürü ve sayımı için rastgele ve dinamiktir (örneğin, yağmacıların dış koruma duvarları olmaz) ve tüm arazilerde oluşturulabilir. Kışın kış kampları ve yazın yaz kampları görebilirsiniz. Diğer pusu ise, ordu ilerleme halindeyken saldırmak. Diğer tüm mekanikler burada da geçerli fakat buradaki önemli olay, düşman birlikleri siz saldırana veya görünene kadar sizin nerede olduğunuzu bilmemesi. Haliyle size karşı savaş pozisyonu alamayacak ve sütun halinde karışık askerler ile ilerlemeye devam edecek. Siz farkedildikten sonra dalga dalga tüm birlikler sizin nerede olduğunuzu bilecek ve normal savaş pozisyonu almaya başlayacak fakat sizin yeteneklerinize göre çok geç kalmış olabilirler.

Konunun İngilizce kısmını şuradan görebilirsiniz
Google Translate iyi çeviriyor gibi.
Ana kısmın kopyala yapıştır kısmını şuraya atıyorum. Oyun EA sürecindeyken belki fikirleri sallarlar, en azından yıllar önce söyledikleri özelliği eklemeye sıcak bakarlar diye düşünüyorum. Bu özelliğin oyun içine rahatça entegre edilebilir olduğunu daha nasıl anlatabilirim bir fikrim yok. TWnin sallayacağını sanmıyorum ama küçük bir ihtimal olduğunu düşünüyorum.
Kamp:
Oyuncunun kampanya haritasında kamp kurmasını sağlar. Bu, kampanya haritasında da bir kamp çadırı gösterir. Kamp yapmak, erişemediğiniz belirli özelliklere erişmenizi sağlar (kamp bölümü henüz demo videolarında uygulanmadı)
- Birliklerinizi eğitin: Bu, birliklerinizi ya eğitim alanında onlarla birlikte eğitim alarak ya da sadece kendilerini eğitmelerine izin vererek eğitmenize olanak tanır (en üst seviyeler sadece alt seviyeleri eğitebilir. Herkes aynı seviyedeyse, bu çok etkili olmayacak)
- Dinlenme: Bu, dinlendikleri için parti moralini artıracaktır. Eğer bir ordudaysanız, bu aynı zamanda uyumu da artırmalıdır, böylece uzun mesafeli kuşatmalar/savaşlar yapmayı hedefliyorsanız durma ihtiyacı hissedeceksiniz.
- Pusuya Hazırlanın: Bu, pusu hazırlığını başlatır. Buna daha sonra geleceğim.
Dezavantajı: Durağan olacaksınız, diğer taraflara maruz kalacaksınız. "Kampı toplama/sökme" süresini (2-3 oyun saati) eklemek de kamp spam'lerini caydırmaya yardımcı olabilir.
AI ayrıca kamp yapabilir mi? Demo videolarında bunu yapamıyorlar. Ancak bir araya getirilmiş orduların sahip oldukları uyum temelinde bunu yapmalarının mantıklı olacağını düşünüyorum. Ordular aslında yolda zaman harcamadan uzun mesafeler gidemediği için bu aynı zamanda kartopu için bir sınır koyar.

pusu:
Videolardaki ana içerik budur. Aklımdaki pusu fikrinin iki tarafı olmasına rağmen - videolar sadece bir tarafı gösteriyor - düşman tarafı kamp yaparken ve hazırlıksız olarak pusuya düşürüyor. Bir pusu planı oluşturduğunuzda, yakınlarda herhangi bir düşman taraf varsa Saldırı'nın etkinleştirildiğini görebileceğiniz bir aralık vardır. Bunlardan birine saldırmak istediğinizi düşünüyorsanız, tek yapmanız gereken saldırıya tıklayıp partiyi seçmek. Bu pusunun başarısı, niteliklere ve becerilere bağlıdır. Pusu konumundayken, SADECE belirli becerileriniz parti liderinden daha iyiyse, düşman taraflara görünmez olursunuz. Bu, X karakterinin sizi görebileceği ve yetenekleri sizinkinden daha iyiyse, pusuya düşürülseniz bile size doğrudan saldırabileceği anlamına gelir. Bunun sizin için kötü yanı, kurulumunuzu anında sökemezsiniz çünkü zaman alır, bu nedenle AI sizi görür ve size doğru koşarsa, bir avcı avlanabilir. Ancak başarılı bir pusuda düşman ordusunun kampına saldırabilir ve sayıca üstün olsanız bile kazanabilirsiniz. Normal bir savaş alanı haritası açar. Ancak bu haritada, normal savaştan farklı olarak, konumunuzdan ve niyetlerinizden habersiz olacaklar. Belirli koşullara (çömelme, gece, mesafe ve görüş) bağlı olarak sizi savaş alanında kolayca görebilirler veya çok geç olduğunda birliklerinizi görebilirler. Tespit edilmezken birliklerinizin savaş alanında olduğunun farkına varmayacaklar ve düzensiz pozisyonlarına devam edecekler (uyumak, oyun oynamak, sarhoş olmak, yerde yatmak ve keşif yapmak vb.)
Tüm "kamplar" otomatik olarak oluşturulur, bu nedenle içerik, birlik kültürü ve sayımı için rastgele ve dinamiktir (örneğin, yağmacıların dış çitleri olmaz) ve tüm arazilerde - kar, çöl, orman - oluşturulabilir. Ayrıca kullandıkları öğeler açısından kültüre özgüdürler ve bu fikir daha kültüre özgü şeylerle genişletilebilir (kampları nasıl kurdukları, yapı şekilleri vb.)
- Artıları:
Oyunun gizli tarafını hissedebileceğiniz yeni bir mekanik.
Pusuya düşürülen düşmanlar daha düşük morale sahip olacak - kaçmaya daha hevesli.
Pusuya düşürülen düşmanlar düzensiz bir durumda olacak ve birlik bütünlüğüne sahip olmayacaklar.
Süvari başlangıçta yaya olacak (bu, demo videoda düzgün bir şekilde uygulanmadı)
- Eksileri:
Pusuda başarısız olabilirsiniz, bu da aşırı güçlü bir düşmanla savaşmanızı sağlayacaktır. Ve askerleriniz düşük moralle başlayanlar olacaktır.
İnşaat ve demontaj zaman alır. Becerileriniz kötüyse, sizi tespit edip avlayabilirler.
Pusu durumunda gizlenmeyi önlemek için fazladan yiyecek tüketimi ekleyebilir

AI da pusu kurabilir mi? Evet. Demo versiyonunda, bir POC olduğu için tam olarak uygulanmadı, ancak teoride AI aynı şeyi yapabilir. Ordudayken bunu yapmak mümkün olmamalı. Pusu, yapay zekaya ekstra özellikler/beceriler ekleyebilir ve/veya onlar tarafından kararlaştırılabilir.

Varyasyonlar: Demoda sadece kamp pusu ekledim, ancak düşman tarafının askerlerimizi savaş alanında tespit edene kadar veya biz saldırı. Bunu öğlen yapsak daha iyi olur ve kamp senaryosu gece/sabah erken/gündüz geç saatlerde kullanılabilir.
 

barlas01

Veteran
Klandan atamak yerine birlikten atayabilirsin. O zaman çalışıyor. Ben bu şekilde atama yaptım.
Bazen bu çapulcular karınca ordusu gibi doluşuyor. Belli bir alanda çapulcu ordu sayısı maksimum değeri geçtiği zaman birleşiyorlar mı acaba?
ana karaktere rol vermenin bir yolu var mı ?
 
Bu da uygun adımda belli bir sütun düzeninde hareket halindeki orduya saldırı
Şu olay çok güzel, kervan pususu görevlerinde gözümde canlanan hadise tam olarak bu (tabi sinematikleri saymazsak 😅). Eline, emeğine sağlık. Yabancı forumda da çokça bahsedilmiş ama bende yazayım, şu ilerleyen ordu + terrain system ikilisi harika olur. Çok gerçekçi pusular gerçekleştirebiliriz ve oyun zevkimizi katlar diye düşünüyorum. Ama denildiği gibi tw bunu ne kadar sallar orası sıkıntı..
 

Grimmjow

Veteran
M&BWBWF&SNWVC
Türkçe forumdaki fikirler pek sallanmıyor, forum yapısı uygun değil yüksek ihtimalle bu yüzden.
Ama eğer Pusu/Tuzak mekaniği ve Kamp mekaniği nasıl olur diye düşündüyseniz geçenlerde bunu göstermek için küçük bir demo hazırladım.
Bu kamp halindeki düşmana baskın anı
Bu da gece ve öğle versiyonu - mantık aynı ama ordu sayıları farklı
,

Bu da uygun adımda belli bir sütun düzeninde hareket halindeki orduya saldırı
İkinci videoda daha belirgin ama acayip bir FPS düşüşü yaşadım başlarda, onun sebebi de High ayarlarda 400 kişilik ordu için pek güçlü olmaması bilgisayarımın. Üstüne bir de video kaydı yaparken iyice CPUya güç biniyor. Bir de tabi meşale ve bayrak eklenince iyice şenlendi FPS düşüşü.

Her şeyi yaklaşık 4 saatte yaptım, bu yüzden mükemmel değil ama genel fikri test etmek çok eğlenceli bence. Zamanında buna eğlenceli değil demiş olmaları absürt geliyor.
Temelde yaptığım şey kamp ve pusu mekaniği eklemek. Kamp mekaniği, oyuncuların birliklerini sabit durmaya zorluyor ama aynı zamanda askerlerini eğitmelerine izin verecek. Yani kamp konumu alarak üst seviye askerleriniz alt seviye askerlerinizi eğitip onların seviye atlamasını sağlayabilir. Bu tabi sizi sabit durmaya zorlayacak haliyle her zaman yapmak isteyeceğiniz bir şey değil.
Pusu ise daha farklı. Pusuda, oyuncular diğer düşman taraflar için bir pusu ortamı kurabilirler. Bu pusunun başarısı, kişinin niteliklere ve becerilere bağlı. Başarılı bir pusudan sonra, düşman ordusunun kampına saldırabilir ve sayıca üstün olmasanız bile kazanabilirsiniz.
Belirli koşullara (çömelme, gece, orduya olan mesafe ve görüş alanı vs) bağlı olarak sizi savaş alanında kolayca görebilirler veya belki de çok geç olduğunda birliklerinizi görebilirler. Fark edilmediğiniz sürece birliklerinizin savaş alanında olduğunun farkına varmayacaklar ve dağınık konumlarına devam edecekler. Bu süreçte oyun oynayan, yatan, uyuyan, uzanan, sarhoş olan, çevreyi denetleyen asker animasyonları göreceksiniz. Tüm "kamplar" otomatik olarak oluşturulur, bu nedenle içerik, birlik kültürü ve sayımı için rastgele ve dinamiktir (örneğin, yağmacıların dış koruma duvarları olmaz) ve tüm arazilerde oluşturulabilir. Kışın kış kampları ve yazın yaz kampları görebilirsiniz. Diğer pusu ise, ordu ilerleme halindeyken saldırmak. Diğer tüm mekanikler burada da geçerli fakat buradaki önemli olay, düşman birlikleri siz saldırana veya görünene kadar sizin nerede olduğunuzu bilmemesi. Haliyle size karşı savaş pozisyonu alamayacak ve sütun halinde karışık askerler ile ilerlemeye devam edecek. Siz farkedildikten sonra dalga dalga tüm birlikler sizin nerede olduğunuzu bilecek ve normal savaş pozisyonu almaya başlayacak fakat sizin yeteneklerinize göre çok geç kalmış olabilirler.

Konunun İngilizce kısmını şuradan görebilirsiniz
Google Translate iyi çeviriyor gibi.
Ana kısmın kopyala yapıştır kısmını şuraya atıyorum. Oyun EA sürecindeyken belki fikirleri sallarlar, en azından yıllar önce söyledikleri özelliği eklemeye sıcak bakarlar diye düşünüyorum. Bu özelliğin oyun içine rahatça entegre edilebilir olduğunu daha nasıl anlatabilirim bir fikrim yok. TWnin sallayacağını sanmıyorum ama küçük bir ihtimal olduğunu düşünüyorum.
Kamp:
Oyuncunun kampanya haritasında kamp kurmasını sağlar. Bu, kampanya haritasında da bir kamp çadırı gösterir. Kamp yapmak, erişemediğiniz belirli özelliklere erişmenizi sağlar (kamp bölümü henüz demo videolarında uygulanmadı)
- Birliklerinizi eğitin: Bu, birliklerinizi ya eğitim alanında onlarla birlikte eğitim alarak ya da sadece kendilerini eğitmelerine izin vererek eğitmenize olanak tanır (en üst seviyeler sadece alt seviyeleri eğitebilir. Herkes aynı seviyedeyse, bu çok etkili olmayacak)
- Dinlenme: Bu, dinlendikleri için parti moralini artıracaktır. Eğer bir ordudaysanız, bu aynı zamanda uyumu da artırmalıdır, böylece uzun mesafeli kuşatmalar/savaşlar yapmayı hedefliyorsanız durma ihtiyacı hissedeceksiniz.
- Pusuya Hazırlanın: Bu, pusu hazırlığını başlatır. Buna daha sonra geleceğim.
Dezavantajı: Durağan olacaksınız, diğer taraflara maruz kalacaksınız. "Kampı toplama/sökme" süresini (2-3 oyun saati) eklemek de kamp spam'lerini caydırmaya yardımcı olabilir.
AI ayrıca kamp yapabilir mi? Demo videolarında bunu yapamıyorlar. Ancak bir araya getirilmiş orduların sahip oldukları uyum temelinde bunu yapmalarının mantıklı olacağını düşünüyorum. Ordular aslında yolda zaman harcamadan uzun mesafeler gidemediği için bu aynı zamanda kartopu için bir sınır koyar.

pusu:
Videolardaki ana içerik budur. Aklımdaki pusu fikrinin iki tarafı olmasına rağmen - videolar sadece bir tarafı gösteriyor - düşman tarafı kamp yaparken ve hazırlıksız olarak pusuya düşürüyor. Bir pusu planı oluşturduğunuzda, yakınlarda herhangi bir düşman taraf varsa Saldırı'nın etkinleştirildiğini görebileceğiniz bir aralık vardır. Bunlardan birine saldırmak istediğinizi düşünüyorsanız, tek yapmanız gereken saldırıya tıklayıp partiyi seçmek. Bu pusunun başarısı, niteliklere ve becerilere bağlıdır. Pusu konumundayken, SADECE belirli becerileriniz parti liderinden daha iyiyse, düşman taraflara görünmez olursunuz. Bu, X karakterinin sizi görebileceği ve yetenekleri sizinkinden daha iyiyse, pusuya düşürülseniz bile size doğrudan saldırabileceği anlamına gelir. Bunun sizin için kötü yanı, kurulumunuzu anında sökemezsiniz çünkü zaman alır, bu nedenle AI sizi görür ve size doğru koşarsa, bir avcı avlanabilir. Ancak başarılı bir pusuda düşman ordusunun kampına saldırabilir ve sayıca üstün olsanız bile kazanabilirsiniz. Normal bir savaş alanı haritası açar. Ancak bu haritada, normal savaştan farklı olarak, konumunuzdan ve niyetlerinizden habersiz olacaklar. Belirli koşullara (çömelme, gece, mesafe ve görüş) bağlı olarak sizi savaş alanında kolayca görebilirler veya çok geç olduğunda birliklerinizi görebilirler. Tespit edilmezken birliklerinizin savaş alanında olduğunun farkına varmayacaklar ve düzensiz pozisyonlarına devam edecekler (uyumak, oyun oynamak, sarhoş olmak, yerde yatmak ve keşif yapmak vb.)
Tüm "kamplar" otomatik olarak oluşturulur, bu nedenle içerik, birlik kültürü ve sayımı için rastgele ve dinamiktir (örneğin, yağmacıların dış çitleri olmaz) ve tüm arazilerde - kar, çöl, orman - oluşturulabilir. Ayrıca kullandıkları öğeler açısından kültüre özgüdürler ve bu fikir daha kültüre özgü şeylerle genişletilebilir (kampları nasıl kurdukları, yapı şekilleri vb.)
- Artıları:
Oyunun gizli tarafını hissedebileceğiniz yeni bir mekanik.
Pusuya düşürülen düşmanlar daha düşük morale sahip olacak - kaçmaya daha hevesli.
Pusuya düşürülen düşmanlar düzensiz bir durumda olacak ve birlik bütünlüğüne sahip olmayacaklar.
Süvari başlangıçta yaya olacak (bu, demo videoda düzgün bir şekilde uygulanmadı)
- Eksileri:
Pusuda başarısız olabilirsiniz, bu da aşırı güçlü bir düşmanla savaşmanızı sağlayacaktır. Ve askerleriniz düşük moralle başlayanlar olacaktır.
İnşaat ve demontaj zaman alır. Becerileriniz kötüyse, sizi tespit edip avlayabilirler.
Pusu durumunda gizlenmeyi önlemek için fazladan yiyecek tüketimi ekleyebilir

AI da pusu kurabilir mi? Evet. Demo versiyonunda, bir POC olduğu için tam olarak uygulanmadı, ancak teoride AI aynı şeyi yapabilir. Ordudayken bunu yapmak mümkün olmamalı. Pusu, yapay zekaya ekstra özellikler/beceriler ekleyebilir ve/veya onlar tarafından kararlaştırılabilir.

Varyasyonlar: Demoda sadece kamp pusu ekledim, ancak düşman tarafının askerlerimizi savaş alanında tespit edene kadar veya biz saldırı. Bunu öğlen yapsak daha iyi olur ve kamp senaryosu gece/sabah erken/gündüz geç saatlerde kullanılabilir.
Ben bu çalışmanızı çok beğendim. Tabi teknik işleri bilen biri degilim yalnizca oyuncu gözü ile yorum yapıyorum. Ayrıca bu mod izcilik ve serserilik perkleri ile entegre edilirse çok güzel bir iş ortaya konulabilir. Elinize sağlik
 

Bloc

Archduke
WB
Şu olay çok güzel, kervan pususu görevlerinde gözümde canlanan hadise tam olarak bu (tabi sinematikleri saymazsak 😅).
Sinematik olayı temelde güzel olsa da üçüncü kez gördükten sonra sıkmaya başlar diye düşünüyorum. Özellikle bu tarz bir savaşta. Ama denildiği gibi Battle Terrain daha gelmeden bu özellik düşünülürse haritalar buna göre tasarlanabilir ve daha güzel sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu tabi çok büyük bir varsayım.
Ayrıca bu mod izcilik ve serserilik perkleri ile entegre edilirse çok güzel bir iş ortaya konulabilir.
Aslında çoktan entegre ettim. Orada başarı oranın bunlara göre belirleniyor. Aynı zamanda mesela A lordunun bu özellikler senden daha iyiyse sen pusuya yatmış olsan bile seni görüp sana saldırabiliyor ama bu sefer ava giden avlanır durumu olduğu için senin askerlerinin morali bozuk başlıyorsun savaşa vs. Bir yerlere tuzak kurmadan önce iki kere düşünmeni de sağlıyor tabi bu tarz küçük eklentiler. Belki baskına getireceğin asker sayısını falan da ayarlayabilir bu özellikler - elbette bunların hepsi olur da bu tarz bir şey yapılırsa EA içinde dengelenir zaten.
 
Aslında çoktan entegre ettim.
yaptığın modlar gerçekten çok güzel. tw ye bazı şeylerin yapılabilir olduğunu, oyuna oynanabilirlik ve içerik anlamında basit şekilde yapılsa dahi çok dehşet yenilikler katacağını her an haykırıyorsun ve bunları göstere göstere yapıyorsun. freelancer ve pusu olayları ile oyunu gerçekten üst kademelere taşıyorsun. başarılar dilerim, tebrik ederim. tw %50 falan ihtimal veriyordum ancak bugün %99 söyleyebilirim ki yeni bir veya iki oyun üzerinde çalışıyor. bannerlord ile bütün ipleri koparmış durumda. bannerlord gerçekten umurlarında bile değil ne olursa olsun aha attık oynuyorlar gözüyle bakılıyor şuan. yani senin bu iki modunu koysalar, improved garrison ekleseler ana sürüme başka birşey yapmasalar gerçekten oyun çağ atlayacak.

bir başka nokta ise sürekli gelen güncellemeler. 2-3 gün önce realistic battle module ile improved garrisons indirip bir iki daha mod kurarak 1.6.1 oynayayım dedim. bi girdim freelancer çalışmıyor. sanırım sende, sürekli patch gelmesi ile modların bozulmasından sıkıldın bıraktın, gerçekten çok haklısın. senin gibi 1.5.8 ve 1.5.9 da bırakan o kadar çok modcu varki modlara bakarken farkettim saymakla bitmez. 2 gün önce kurdum modları oynadım save o kadar güzel oldu, bir şehrim oldu savaştık bir kale verdiler tam yanında sınır bölgede. savaşıyorum, kaçıyorum bir yandan para bitiyor para arıyorum mücadele derken hoooop dün akşam 13 mb patch ve modlar şimdi çalışmıyor... bu nasıl bir rezalettir arkadaş??? sen oyun yapamamışsın modlar ile oynanabilir şekle getirmeye çalışıyoruz 13 mb patch nedir? zaten ayda bir yeni patch getiriyorsun hiç bişeye yaramayan içi dışı bomboş 1.1 ile 1.6 arasında 2 yıllık değil 2 haftalık fark yok ( Medieval Dynasty yi erken erişimden beridir takip edenler ne demek istediğimi, bir firmanın nasıl çalışması gerektiğini anlar ve adamlar 3 gün sonra yani 24 eylülde tam sürüme çıkıyor. bannerlord a benzer nitelikte savaş değil de biraz daha hayatta kalma mücadelesi verilen bir ortaçağ oyunu tam sürüme çıkıyor bizimkiler hiç onlarla yarışalım biraz onlara yaklaşalım bir miktar işleri hızlandırıp içerik koyalım... umurlarında değil !!! ) bir de modları oynayamıyoruz şimdi tekrar modların güncellenmesini bekleyeceğiz. 1 haftaya modlar güncellenirse 2 gün daha oynarız sonra 1.6.2 yi ana sürüm yaparlar sonra gene bekle mod güncellencek diye... modculara da yazık adam modunu mu geliştiricek yoksa senin neyi değiştirdiğini bulup ona göre modunu mu entegre edicek? zaten ayda bir iki ayda bir güncelleme getiriyorsun bu 13 mb nedir ??? gelde sövme aaa bbb ccc ...

Resim

zaten forumda bitmiş. hergün belki 100 mesaj atılırdı toplamda Türkçe konulara yeni konular açılırdı şu bu herkes umudunu yitirmiş, pes etmiş vaziyette. tw foruma girse baksa neler oluyor diye anlaması lazım çıkartacağım oyunu kim alacak acaba diğer oyunlarımı oynayan kişilerden diye...
 
Top Bottom