Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Bence oyunda genel manada piyadeler güçsüz. Hep en çok kayıp piyadelerden gidiyor benim. En çok ölenin onlar olması normal haliyle yakın dövüşe giriyorlar ama bu Sturgiya’ya yansıyor sanırım.
Bu sorun agroda bence. Bam güm dalınmasından, belli bir unite saldıramamaktan ve çarpışma hattı yaratamamaktan kaynaklanıyor bence. Savaş alanı çok dağılıyor. Okçular inanılmaz rahat kalıyor

Bence oyunda genel manada piyadeler güçsüz. Hep en çok kayıp piyadelerden gidiyor benim. En çok ölenin onlar olması normal haliyle yakın dövüşe giriyorlar ama bu Sturgiya’ya yansıyor sanırım.
Sturgiya piyadeleri hızlı olduklarından çabuk dağılıyolar ve kalkanları da güçsüz (seviye olarak, canlarını tam bilmiyorum) bu yüzden hücum emri verildiğinde çok hızlı eriyorlar okçular karşısında.

Bu aralar oyunu oynamak istiyorum ama fazla sarmayacağını düşünerek başlayamıyorum. Youtube üzerinde izleyebileceğim tavsiye ettiğim güncel bir seri var mı? Hem yenilikleri de görmüş olurum..

Bu aralar oyunu oynamak istiyorum ama fazla sarmayacağını düşünerek başlayamıyorum. Youtube üzerinde izleyebileceğim tavsiye ettiğim güncel bir seri var mı? Hem yenilikleri de görmüş olurum..
Uzun bir aradan sonra başladım oyuna, ekrana garip garip suratlar geliyor. Diğer güncellemeyi bekle bence :grin:
g0xvjpe.png

1.6.2 yi her açtıgımda farklı bi gariplik çıkıyor karşıma :smile: bi açıyorum,şehrin içinde/lord salonunda nöbet tutan elemanın eli havada duruyor yani eldeki mızrak var gibi tutuyor elini ama mızrak yok.başka bi gün açıyorum o sorun yok,iyi diyorum düzelmiş.bukezde hana giriyorum,çalgıcılar elinde müzik aletleri var gibi elini kolunu sallıyor ama ellerinde bişey yok.başka bi gün giriyorum oyuna,handaki çalgıcılar düzelmiş ama içecek dolduran kadın var hani,o gitmiş bukezde :smile: kadın içkiyi bardaga doldurur gibi boşaltıyor ama ortalıkda bardak yok.varolan bardagında dışına döküyordu bu sabah.önceki versiyonlarda bunlara rastlamadım hiç.bu sürüm bi acayip oldu.biçok şey,olması gereken yerde yok...

Warhammer evrenini oyuna taşıyan The Old Realms modu yarın açık beta olarak yayımlanacak. Videolarını izledim fena gözükmüyordu. Göz atmak isteyenler için youtube videosu . Bu da mod sayfası.
Videoyu izledim de haritası küçük duruyor. Ön yargılı olmamak lazım tabi. Büyüler idare eder. Silahlar güzel ama hasarları fazla gibi.(400 dmg vuruyor videoda) İndirip denemek lazım. Saat kaç gibi açılır acaba. Bu arada teşekkürler.

Bu yoldaşlarımız için birlik kuruyoruz fakat yoldaşımız biriyle savaşa girip kaybettiğinde bir şehre gidiyor. O şehirden kendi birliğine al tekrar onun için birlik oluştur zor oluyor. Bu yoldaşı o şehirden almadan kendisi otomatik birlik oluşturması için bir mod veya bir yol var mı?

Bu yoldaşlarımız için birlik kuruyoruz fakat yoldaşımız biriyle savaşa girip kaybettiğinde bir şehre gidiyor. O şehirden kendi birliğine al tekrar onun için birlik oluştur zor oluyor. Bu yoldaşı o şehirden almadan kendisi otomatik birlik oluşturması için bir mod veya bir yol var mı?
Kervana yolladıysan düşman şehrine giriyor bekliyor sinir oluyorum :grin:

Eski sürümlerde yoldaşı birliğine almadan, klan ayarlarından birlik kurdurabiliyorduk. Sanırım güncellemelerle buglanmış. Ama otomatik birlik kurma mod olarak değil ana sürümde de olması gereken bir şey bence.

Eski sürümlerde yoldaşı birliğine almadan, klan ayarlarından birlik kurdurabiliyorduk. Sanırım güncellemelerle buglanmış. Ama otomatik birlik kurma mod olarak değil ana sürümde de olması gereken bir şey bence.

Şu videoya denk geldim. Birlik oluşturmayı 1.6.2 de düzeltmişler. Dediğin gibi buglanmış. 1.6.2 ne zaman yayınlanır acaba.

Herkese tavsiye ederim gayet güzel bir mod bu Old Realms.
Modun biraz daha geliştirilmesini beklemek lazım. Yayıncının birini izledim bir buçuk saatte 2 kere oyun çöktü. Oynadığı ırk necromancerdı. 30 saniye de bir 5-6 asker çıkarıyor. Askerleri de geliştirebiliyorsun. Güzel mod.

Back
Top Bottom