Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

1.6.2'ye göz attım, doğal olarak çok fazla sorunu var. 1.6.2 oynayacaklara tavsiyem boşuna indirmesin.

Ne gibi sorunlarla karşılaştın. Ben bi 10 saat oynamışımdır bir sıkıntı yaşamadım
Klasik crashlerden yedim sebebini bilmediğim. Bir de arenaya girince shader error, haydut sığınağına girince error, envanter de font hataları, oyunda kilitlenmeler sebebini bilmediğim bir şekilde. Bir de companionlara rol atayamadım klasik bug.

Edit: doğrulama falan yaptım bu arada.

1cuqvkd.png

@MArdA TaleWorlds sürüm 1.6.2 beta. Envanteri açınca böyle oluyor.
Bu durumun tek bir frame de olup sonra düzelmesi gerekiyor. Düzelmiyorsa ayrı bir sorun, ama biliniyor.

Burada yine uzun uzun aynı konular tartışılmış gibi. Kendi düşüncemi eklemem gerekirse, her ne kadar Taleworlds'ün son değişimleri kararları hoşuma gitmiyor olsa da Bannerlord başarısız bir oyun değil. Taleworlds'ün hitap etmek istediği kitlenin değişmiş olması normalde adı sanı belli olmayan bir oyunun bu kadar fazla satmış olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Yani kendi açısından kesinlikle bir başarı elde etti. Bu sürdürülebilir bir başarı mı bunu zaman gösterecek. Warband ve öncesi oyunları oynamış olan oyuncuların sevmeyeceği çok fazla eksik şey var Bannerlord içinde ama bunları bilmeyen kişiler için bu zaten problem değil.
Cyberpunk ile kıyaslamak veya konuya onu dahil etmek anlamsız çünkü her anlamda farklı oyunlar. Witcher 3 gibi düz bir storyline izleyen eski bir oyunun bile aynı chart içinde Bannerlord'dan hala yukarıda olması da Bannerlord'un abarttığınız kadar başarılı olmadığını gösteriyor ( Birisi güya sandbox çünkü ) Aynı zamanda hem Cyberpunk hem Witcher'ın çoğu kullanıcı kitlesi Steam üstünde değil, yani takip edilmeyen büyükçe bir oyuncu kitlesi de diğer platformlarda var, GoG gibi.
Ama dediğim gibi, Taleworlds kendi açısından başarılı hareket ediyor gibi satışlara bakılırsa. 2042 yılında Mount and Blade III çıktığı zaman görürüz elbette bu yeni hitap etmek istedikleri kitlenin ne kadar işe yaradığını.

Gelen 1.6.1 güncellemesi ile bir baktım oyuna. Fena olmamış bence - kuşatmanın biraz kuşatmaya benzemesi falan güzel gelişme. 1 sene sonra düzeltilmesi acıklı durum ama o gemi çoktan kalktı zaten. Gelecek Planlarda gösterdikleri şeyler de aşağı yukarı beklediğimiz şeylerdi zaten ama yapılacak olması güzel. Burada "zaten biliyorduk, boş güncelleme" demeye gerek yok, yani bunu diyorsanız hala naif bir şekilde TW'nin hiç beklemediğiniz inanılmaz bir güncelleme atacağına inanıyorsunuz demektir ki bence bu kadar inançlı olmayın. Çoğu verdikleri cevaplarda, tavırlarında böyle bir şey olmayacağını indike ettiler zaten. Beklentiniz yüksek olmazsa oyundan da soğumazsınız o kadar çabuk.

@MArdA TaleWorlds : 1.6.1 içinde şöyle küçük bir hata buldum, boyun kısmından karakterin için gözüküyor, bunun için konu açmaya gerek yok sanırım. Üstümdekinin adı sanırım Commoners Shirt idi - Vlandia Recruit'leri ne kullanıyorsa o işte, bi varyasyon yok zaten armor konusunda bu asker tipinde gördüğüm kadarıyla. Karakterim yaklaşık 20 yaşında bu arada, belki onun da bir etkisi vardır kafa modeli küçükse yani.
jcXvR.jpg
9lVja.jpg
Bir de bazı savaş alanlarında da uçan variller var, sanırım harita hazırlanırken limit için koyuldu ama onun görüntüsünü almadım nasılsa battle terrain sistemi ile değişeceği için.
Grafik ayarları nedir buradaki? LoD ile alakalı olabilir diye düşündüm ama emin de olamadım. İletiyorum.
Uçan varillerin olduğu sahnelerin adını verebilme şansın var mı? Hangi şehir/kale? Oran belirlemek için sahne tasarımcılarımız modelleri kullanabiliyorlar, unutulmuştur.

Klasik crashlerden yedim sebebini bilmediğim. Bir de arenaya girince shader error, haydut sığınağına girince error, envanter de font hataları, oyunda kilitlenmeler sebebini bilmediğim bir şekilde. Bir de companionlara rol atayamadım klasik bug.

Bu shader sorunu da çözüldü henüz gitmedi.

Özel birliklerin fazla spamlandığı gerçeğini değiştirmiyor. Eski hali gerçekten iyi değildi çok zor toplayabiliyorduk ama bu halinde de ayar ters yönde kaçmış. Daha hiçbir birliğe bağlı değilim Vigla Acemsi görünce yüzümü çeviriyorum o derece.

İlla kalelerin bir işlevi olması isteniyorsa kalelere bağlı köylerde üretilen ürünlerin bi faydası olmasını sağlayabilirler.
Hocam aslında benim bu konuda ki beklentim MB Fire and Sword daki gibi askeri birlikler belli sürelerde çıkmalıydı.(Komutan görevlendiriyoduk kaleye ya da şehire spawn oluyordu) Köylerden sadece milis asker alınmalıydı. Bu devlet anlayışını düzenli ordu mantığını daha çok ortaya koyuyordu. Sonuçta o zamanlarda köylünün şövalye olması beklenmiyordu. Ayrıca bu sistem olsaydı krallıkların habire ordu toplayıp sefere çıkmasıda engellenirdi bence . Hissiyat olarak da devlet olmanın askeri anlamda mantıklı bir açıklaması olurdu.

@MArdA TaleWorlds oyunda biri kuşatma yapıp savaşa girdiği zaman, normalde yeşil kırmızı diye iki tablo vardı. Savunan ve saldıran taraf. Şimdi o tablo yok. Kuşatılmamış gibi gözüküyor şehir ama kuşatılıp alınıyor. Sıkıntı oyundan mı, benim savemde mi?

Ekran görüntüsü atabilir misin?

Bu şekilde, normal yaralılar geliyor fakat kırmızı ve yeşil tablo yok. Saldıran ve savunan taraf gibi. Şu anda savaştalar aslında. Bunun aynısı kuşatmada da var fakat savaşılan bir kuşatma bulmam zordu. Bunu buldum. Ek olarak lordlarım nedense asker toplamıyor, barış yaptırdım fakat hala 4-5 askerle devam ediyorlar. 1.6.1 sürümünde oynuyorum.

Ben de bi kere shader error aldım ama oyun çökertmemişti. Diğer konular dikkatimi çekmemişti. Teşekkür ederim

Edit: Ben de bir kaç bildirim yapayım o zaman. Bozkır haydutlarında içeri girince soldaki merdiven hala bozuk oyunun başından beri. Ve yukardaki powerbardaki siyah renk içerde belli olmuyor. O renk değişirse iyi olur.

1.6.2'yi bilmiyorumda 1.6.1'de benim bilgisayarım helikoptere dönüyor fanlar ciddi sekilde hiç susmuyor ve oyunda hâla takılmalar droplar yaşıyorum hem sahnelerde hemde sefer haritasında ve menülerde. Böyle giderse bu oyun yüzünden işlemci ekran kartı her şey perte cıkacak gibi

Back
Top Bottom