• Please note that we've updated the Mount & Blade II: Bannerlord save file system which requires you to take certain steps in order for your save files to be compatible with e1.7.1 and any later updates. You can find the instructions here.

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Unique

Master Knight
WB
Köy modelleri leş gibiydi şimdi düzeltmişler diyorum bana da spam atıyor :grin: Neyse hadi bidaha at içinde kalmasın

Kiron

Archivist
Global Moderator
WBNWM&B
Yukarıdaki Flaming'lere ceza vermedigim müddetçe, verdiklerimin hakkına girerim.

Bir de ben sizin tam olarak global forum cenneti imajınızı anlamıyorum. Kimse o forumda sizden vize istemiyor. Gidip kendiniz diğer moderatörleri tecrübe edin. Açıkçası kural setleri olarak farklılık gösterdiğimiz doğru ancak bu tarz konularda müdahaleler aynı. Türk milleti olarak argo hassasiyeti olduğu konularda onlara göre daha az tolerans gösteriyoruz sadece. Fark var da atla deve de değil. Onların tolere etmediği şeylere biz tolerans gosterebiliyoruz. Burada bir trade-off var. Biri birinden dibine kadar iyi diye bir şey yok. Biz de onlar tarafından denetime tabiyiz. Onlar da bizim tarafımızdan. Kısaca tüm moderatörler birbirlerini denetler.

TW elestirilerine karşı olan bizim hassas olduğumuz konu hakkinda; uzun süredir görüyorum bu argümanı. Böyle bir şey mümkün değil. Yukarıdan bize emir gelmiyor. Gelse de TW çalışanı değiliz.

Homerøs

Section Moderator
Yapılan hiçbir hicve tahammül edememek, en ufak bir yetki verildiğinde orantısız kullanmak aşağılık psikolojisinin, egoistliğin ve özgüvensizliğin âlâsıdır. Burada "insanlar neden sürekli aynı şeyi konuşuyor?" "neden güncellemelerimizden inek modeli geldi mi diye bahsediyorlar?" "Bir şeyi mi yanlış yaptık" diye soracaklarına hiçbir açıklama fırsatı vermeden insanları gereksizce cezalandırıyorlar.
Şirket çalışanı değilim. Güncellemeler hakkında bilgim yok, ne konuşulduğu da zerre umurumda değil. Oyuna bile sahip değilim çoğu konu hakkında fikrim yok. Gündelik işler arasında foruma girip bakıyorum. Ben "şirket çalışanı değiliz, sadece forumdan sorumluyuz" lafını kırk kere ettim. Daha kaç kere edeceğim? Forumun kuralları var. Cezayı aldın, kendini açıklama fırsatın da var kardeşim. Özel mesaj yoluyla bize ulaşırsın, durumu izah edersin tekrar bakılır. Beni inek modeli gırgırı alakadar etmiyor. Cezayı spamdan aldınız. Hicve ceza vermedim, spam yapıyorsun; ona verdim.
Kalanların da elinde konuşacak bilgi kırıntısı dahi olmadığı için bu başlık altında toplanmış, Bannerlord çerçevesinde sohbet ediyorlar. Fakat birileri duyguları incindiği için sürekli laf sokup mute atıyor.
Spam uyarısı verdim, spam! Sohbet etmek var sohbet etmek var. Konuyu dağıtacak şekilde sohbet etmişsiniz, niye ceza vermeyeyim? Duyguları incinen ben değilim, sensin. Ayrıca elinizde konuşacak bilgi kırıntısı yoksa ben ne yapayım? Sizin elinizde konuşacak konu yok diye forum kurallarını esnekleştirmek zorunda mıyım?
Üstüne bir de terbiye dersi vermeye kalkılmış. -Öyle bir şey imkansız da- TW moderatörlerinden terbiye dersi alacak olsak, alacağımız en son kişi sen olurdun. İstersen eski defterleri tekrar açmayalım. Aynı şeyleri konuşa konuşa dilimizde tüy bitti.
Ayrıca bkz.: https://www.migros.com.tr/dana-billur-kg-p-18e413c Ne kadar terbiyesiz bir site. Sana karşı nasıl böyle kelimeler kullanırlar.
Kimliğini belli ettin, onu geçtim de... Çok komiksin :grin: Hakikaten, dana billur sitesinin linkini koymak müthiş bir fikir. Ben senin o kelimeyi kullanış amacını bal gibi biliyorum. Billur kelimesini yumurtalık değil de o anlamda kullanmadın mı? Daha sonrasında billur kelimesi üzerinden başka espriler çevirdiniz " dişi develerde de billurun" gibi cümleler kurdunuz. Bu mu sizin hiciv seviyesiniz, sohbet anlayışınız? Önce kendi davranışlarına bak. Sanki ortamda çok iyi bir sohbet dönmüş de ben bunu görünce yalnızlığımı hatırlayıp ağlayarak herkese mute atmışım.
Bizim forumu Zeki Müren yönettiği için en ufak bir tartışmada herkes mute yiyor.
Yıllardır forumdasın da burada dönen tartışmaları gördün. Sadece bu konuda değil, bütün forum genelinde efsane tartışmalar döndü. Her anlamda. Gereksiz yere kimse mute yemedi. Sen yemeyi hak ettin.
Eğer bizim yakamızı salacaksan toplanıp sana Allah falan diyelim. Şu egonu tatmin et, biz de kurtulalım sen de. Gereksiz triplere giren sınıf başkanı gibi en ufak hata yapanı tahtaya yazıyorsun. Kafanı kullanıp inisiyatif alamıyorsun dönen muhabbetlerin hiçbirinden haberin yok. Biri kuralları en ufak aşsa da ceza versem diye bakıp duruyorsun. Yazık.
"Kuralları şöyle böyle eğip bükeyim, esnek olsunlar bana ceza vermesinler" Yok ya, başka? Hata değil, kural ihlali yapıyorsun. Dönen muhabbetlerden haberim var, merak etme sen. Foruma o kadar uzak değilim. Bugün 2dk gireyim de ceza vereyim demiyorum.
Eğer gerçekten bir işe yarayıp saygı görmek istiyorsanız "inek modeli" diyen insanlara mute atacağınıza sorunlarını nasıl çözeriz, nasıl fikirlerini değiştiririz diye düşünün. Şuanki hükümet gibi insanların ne sorunu olduğuna değil kime ne dediğine bakıyorsunuz. Üyelerin içinde umut zerresi kalmadığı için Bannerlord tartışma konusunda Bannerlord tartışamıyor. Buna biz vesile olduk diyemiyorsunuz. Tartışma konusunda ne faydası olacak diyorsunuz. Sanki sayfalarca konuşulacak bir konu var da insanlar başka şey konuşuyor. Beşik modelinin ne kadar hoş olduğunu mu konuşalım 1.5 sene?
Sorunun ne olduğuna bakmam, çünkü görevim bu değil. Kime ne dediğine bakarım, aynen dediğin gibi. Aylardır forumdasın, bunu öğrenemedin mi? Biz neye vesile olmuşuz? Twitter kullanır gibi sohbet çeviriyorsun, sonra bizi bıktırdınız diyorsun. Tartışma konusunda deve billurundan espri yaptığını zannediyorsun.
konuşulacak bir konu var da insanlar başka şey konuşuyor.
Şu yorum, SPAM cezası almanızın nedenidir. Beni ilgilendirmez konuşacak konu bulamamanız. Spam yaptın mı yaptın, ben buna bakarım. Sen konuşacak konu bulamıyorsun diye forum kurallarında esneklik mi istiyorsun yani? E-mail ile önerini yetkililere ilet. Konuşacak konu yoksa saçma sapan bir konu yaratmayacaksın.
Köy modelleri leş gibiydi şimdi düzeltmişler diyorum bana da spam atıyor
Özel mesaj yoluyla ulaşıp "bana spam atmışsınız, itiraz ediyorum" gibi bir şey deseydin? Zincir mi vurdum sana? Böyle bir hakkınız olduğunu söylemedik mi?

Unique

Master Knight
WB
Özel mesaj yoluyla ulaşıp "bana spam atmışsınız, itiraz ediyorum" gibi bir şey deseydin? Zincir mi vurdum sana? Böyle bir hakkınız olduğunu söylemedik mi?
Yazacaktım zaten fakat muteli olduğumdan olsa gerek yazamadım özelden bile. Şükür o kadar salak değiliz

Unnamed0

Banned
Kimliğim belli zaten biraz kafası olan kimin yazdığını gayet net anlar. Vereceğiniz cezayı da asıl hesaba ekleyebilirsiniz. Kelimelerini cımbızlayarak tek tek cevap vermeyeceğim. Bu fikirlerde olan sadece ben değilim yalnızca bunu bil. Ayrıca dediğim lafları 10x elekten geçirilmiş bir şekilde söyledim. Sadece yöneticilerle iletişime geçebilirsiniz dediğiniz boş muhabbete cevap vericem. Arkadaşımın profiline takılmak için attığım mesajdan mute yemem üzerine iletişime geçtiğimde herhangi bir sorun yok denilip ek açıklamama görüldü atıldı :grin: Bilginize.

e222143

Sergeant at Arms
Sadece duello modunu denedim. Fena durmuyor ama daha cilalanmaya ihtiyacı var modun. Ama eğlenceliydi. diğer modlarda baya bekledim ama oyun bulmayınca çıktım.

King Thranduil

Sergeant at Arms
WBWF&SNW
merhabalar dün 1.6.1 kurdum lakin askerleri konumlandırdığımız bayrak ben de bug lı duruyor yetkililere duyrulur
ayrıca sağ altta kalkan simgesi de sıkıntılı duruyor işaretledim (teknikl destek kısmına bakılmadığı için buraya yazıyorum)

AlpKhan

Veteran
WBWF&SNWVC
1.6.0 ve 1.6.1'de kuşatmada yapay zeka sapıtması ile ilgili kayda değer bir gelişme var mı? İndirip deneyenler tecrübelerini paylaşabilir mi? Ona göre indiricem. Hala merdivenden çıkamıyorsalar oyunu tekrar indirip sinir harbine girmek istemiyorum.

Grimmjow

Veteran
M&BWBWF&SNWVC
1.6.0 ve 1.6.1'de kuşatmada yapay zeka sapıtması ile ilgili kayda değer bir gelişme var mı? İndirip deneyenler tecrübelerini paylaşabilir mi? Ona göre indiricem. Hala merdivenden çıkamıyorsalar oyunu tekrar indirip sinir harbine girmek istemiyorum.
Benim gözlemlediğim (oynamadım lakin oyunu 1.6.1 üzerinden oynayanlardan izlediklerim üzerine konuşuyorum) merdivenlerde mevcut problem hâla devam ediyor, azalmış şekilde. Ne yazıkki tam anlamıyla bir çözüme kavuşmuş değil. Hele ki kuşatma kulesinde hiçbir değişiklik göremedim, 3 merdiveninde de bi çıkıyorlar bir iniyorlar diğerleri de alttan öylece izliyor. Acaba kuşatma kulelerini yeni bir güncelleme ile Warband'deki (Multiplayer) gibi mi yapsalar? Çünkü bu problemin bu kadar uzaması akıllarda soru işareti bırakıyor.

Last edited:

AlpKhan

Veteran
WBWF&SNWVC
Benim gözlemlediğim (oynamadım lakin oyunu 1.6.0 üzerinden oynayanlardan izlediklerim üzerine konuşuyorum) merdivenlerde mevcut problem hâla devam ediyor, azalmış şekilde. Ne yazıkki tam anlamıyla bir çözüme kavuşmuş değil. Hele ki kuşatma kulesinde hiçbir değişiklik göremedim, 3 merdiveninde de bi çıkıyorlar bir iniyorlar diğerleri de alttan öylece izliyor. Acaba kuşatma kulelerini yeni bir güncelleme ile Warband'deki (Multiplayer) gibi mi yapsalar? Çünkü bu problemin bu kadar uzaması akıllarda soru işareti bırakıyor.
Katılıyorum merdiven işini belliki çözemiyorlar çünkü bu warbandda da böyleydi. 15 senedir çözülememiş durumda. Tüm merdivenleri kaldırıp rampa mı yapsalar acaba veya merdiven şeklini mi değiştirseler.

Ben askerlerin 3 merdivenden sadece 1ini kullandığını görünce tamamen atmosferden soğuyorum. Benim için tüm gerçekçiliğini yitiriyor. Sağa sola koşanlar, ne yaptığını bilmeyenler. Gidip gidip geri dönenler. Tam bir fiyasko.

Savunma tarafı da pek farklı değil. Onlar da çok kötü savunuyor. Genel olarak çok rezalet bir savaş dönüyor, epic bir sahne olmuyor.

Defalarca örnek verdim ama yine vermek istiyorum. Allah aşkına conquerors blade in kuşatma savaşına baksın yazılımcılar, girip 1 maç atsınlar. Ordaki yapay zeka askerlerin nasıl düzgün bir şekilde sura çıktığını, kaleye girdiğini, hücum ettiğini görsünler. Bazı noktalarda insanlardan bile iyiler. Savunma da aynı şekilde.

Bu oyunun en önemli noktası başından beri kuşatma idi. Bu sorunu çözemedikleri sürece benim için tam sürüme ulaşmış olmayacak. Diğer her şey kuşatmanın yanında garnitür. Vaktimizin çoğu kuşatmalarda geçiyor oyunun ortalarından itibaren.

barlas01

Veteran
1.6.1 de köprü ayakları ağaç gövdeleri çadırlar savaş içi ve haritada her yer yine eski pembe doku ile kaplanmış. :sad:

AlpKhan

Veteran
WBWF&SNWVC
1.6.1 de köprü ayakları ağaç gövdeleri çadırlar savaş içi ve haritada her yer yine eski pembe doku ile kaplanmış. :sad:
Performans için grafiklerden ufak ufak kırpılıyor diye düşünüyorum. Daha önceki sayfalarda da oyunun çıkmadan önceki görsellere göre grafiğinin düşürüldüğünden bahsediliyordu.

Performance

• Optimisations to the campaign map party icon loading, reducing spikes.
  • Improved thumbnail render performance.
  • Additional minor UI memory improvements.
  • Dead notables and wanderers are now removed from object manager after 7 game days.

Unique

Master Knight
WB
Performans için grafiklerden ufak ufak kırpılıyor diye düşünüyorum. Daha önceki sayfalarda da oyunun çıkmadan önceki görsellere göre grafiğinin düşürüldüğünden bahsediliyordu.
Nehirlerin suyunu boşaltmaları dışında gözle görülür bir şey göremedim pek. Özellikle sefer haritasında dağların içine gemi koymak yerine gemileri alıp nehirlere su verseler daha iyi olacak

MArdA TaleWorlds

Community Support & Localization
Community Support
M&BWBWF&SNWVC
merhabalar dün 1.6.1 kurdum lakin askerleri konumlandırdığımız bayrak ben de bug lı duruyor yetkililere duyrulur
ayrıca sağ altta kalkan simgesi de sıkıntılı duruyor işaretledim (teknikl destek kısmına bakılmadığı için buraya yazıyorum)

Oyun dosyalarını doğrulamayı denediniz mi?

MArdA TaleWorlds

Community Support & Localization
Community Support
M&BWBWF&SNWVC
Oyun dosyaları indirilirken bir sorun olmuş olabilir. Bizim tarafımızda böyle bir sorun yoktu. Oyun dosyalarını doğrulamayı denediniz mi?

Bannerlord steam sayfasında nasıl çok olumlu olur yahu? 😳 Enteresan gerçekten. Aynı ürünle muhatap olduğumuzdan şüphelenmeye başladım.

fatihbaz

Regular
dün biraz arenaya girdim,bendede duvarların alt kısımları pembeydi.ne alaka anlamadım,acaba oyuna bi renk,bi güzellik olsun diye mi eklendi diye dahi düşündüm :grin:

Bannerlord steam sayfasında nasıl çok olumlu olur yahu? 😳 Enteresan gerçekten. Aynı ürünle muhatap olduğumuzdan şüphelenmeye başladım.

bence normal orası çünkü çogunluk warbandı bilmeyen kesim.biz yani bannerlorddan memnun olmayan çogunluk,warbanddan gelenler gördügüm kadarıyla.biz bekliyoruz ki en azından biçok şey warbandın gelişmiş hali olarak çıksın hatda bagzılarında ordaki gibi olsa dahi dünden razıyız ama o dahi yok.bu yüzdende şikayetciyiz oyunun içinde bulundugu bu durumdan.oyunu hiç oynamamış bi insan için muhteşem.ben oyunu denerken gelip ayaküstü izleyen,oynayan bikaç arkadaşımın aklı gitti oyunu görünce.bayıldılar oyuna,bende alayım süpermiş dediler.bana sorarsan warband hala daha iyi :smile:

dün biraz arenaya girdim,bendede duvarların alt kısımları pembeydi.ne alaka anlamadım,acaba oyuna bi renk,bi güzellik olsun diye mi eklendi diye dahi düşündüm :grin:

bence normal orası çünkü çogunluk warbandı bilmeyen kesim.biz yani bannerlorddan memnun olmayan çogunluk,warbanddan gelenler gördügüm kadarıyla.biz bekliyoruz ki en azından biçok şey warbandın gelişmiş hali olarak çıksın hatda bagzılarında ordaki gibi olsa dahi dünden razıyız ama o dahi yok.bu yüzdende şikayetciyiz oyunun içinde bulundugu bu durumdan.oyunu hiç oynamamış bi insan için muhteşem.ben oyunu denerken gelip ayaküstü izleyen,oynayan bikaç arkadaşımın aklı gitti oyunu görünce.bayıldılar oyuna,bende alayım süpermiş dediler.bana sorarsan warband hala daha iyi :smile:
Gerçi doğru durum aynen böyle düşününce. Yıllar önce serinin ilk oyununu arkadaşta gördüğümde ben de benzer tepkiler vermiştim 🙂

Top Bottom