Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

AlpKhan

Veteran
WBWF&SNW
Her güncellemeden sonra foruma girip yorumlara bakardım. Şimdilerde ne tıkırtı vaar ne sıkırtı... Artık toplulukta da heves, beklenti falan kalmamış oyuna dair haklı olarak 😔
Sebebi betaya 2 ay önce gelmesi. Herkes orda deniyor, tüm hype ı gidiyor. 2 ay sonra güncellemenin kendisi geliyor esprisi kaçıyor. Bence bu beta olayı son bulmalı. Tüm hevesimi kaçırıyor.

Tam diyorum aylar sonra indiriyim yeni bi seriye başlıyım hop bi beta çıkıyor. Eski sürümle oynamıyım seri çöp olmasın diye onun resmi güncelleme olarak gelmesini bekliyorum. 2 ay bekliyorum 1.5.10 u beklediğim gibi. Gelince sevinemiyorum çünkü bu sefer 1.6.0 geldi. Ben şimdi 1.5.10la seriye başlasam mod kurma vs , 1.6.0 da çöp olacak. Yani bu işin son bulması lazım. Rust gibi 10 sene betada kalmaz umarım oyun. Erken erişimin devam etmesine eyvallah ama betayla güncelleme arası 2 ay olmamalı. Max 1 hafta olmalı. Varsa sorunlar çözülüp düzeltilmeli. Kendi adıma konuşuyorum böyle hiçbir hevesim kalmıyor. Bence benim gibi çok kişi vardır. Örneğin güncelleme ile ilgili video yayınlamış tw ama bunlar betaya 2 ay önce geldi. Hiçbir cazibesi ilgi çekiciliği yokki bunun. Videonun izlenmesinin düşüklüğünden de anlaşılıyor bu. Vallahi emeğe yazık. Çok çok verimsiz çalışıyorlar sovyet rusyası gibi.

Okuyan yetkili olur illaki.

AslanAmca

Recruit
Yeniden girip takılmak istiyorum, bu patch iyi midir yoksa 1.6.0 versiyonunu beklemeli miyim? Tabi çok şey fark etmeyecek ama yine de sormuş olalım..

Emre Rekt

Recruit
Sebebi betaya 2 ay önce gelmesi. Herkes orda deniyor, tüm hype ı gidiyor. 2 ay sonra güncellemenin kendisi geliyor esprisi kaçıyor. Bence bu beta olayı son bulmalı. Tüm hevesimi kaçırıyor.

Tam diyorum aylar sonra indiriyim yeni bi seriye başlıyım hop bi beta çıkıyor. Eski sürümle oynamıyım seri çöp olmasın diye onun resmi güncelleme olarak gelmesini bekliyorum. 2 ay bekliyorum 1.5.10 u beklediğim gibi. Gelince sevinemiyorum çünkü bu sefer 1.6.0 geldi. Ben şimdi 1.5.10la seriye başlasam mod kurma vs , 1.6.0 da çöp olacak. Yani bu işin son bulması lazım. Rust gibi 10 sene betada kalmaz umarım oyun. Erken erişimin devam etmesine eyvallah ama betayla güncelleme arası 2 ay olmamalı. Max 1 hafta olmalı. Varsa sorunlar çözülüp düzeltilmeli. Kendi adıma konuşuyorum böyle hiçbir hevesim kalmıyor. Bence benim gibi çok kişi vardır. Örneğin güncelleme ile ilgili video yayınlamış tw ama bunlar betaya 2 ay önce geldi. Hiçbir cazibesi ilgi çekiciliği yokki bunun. Videonun izlenmesinin düşüklüğünden de anlaşılıyor bu. Vallahi emeğe yazık. Çok çok verimsiz çalışıyorlar sovyet rusyası gibi.

Okuyan yetkili olur illaki.

Çok haklısınız. Bende tam yeni oyuna başlayayım diyorum, bir bakıyorum beta gelmiş. Şimdi başlasam emek versem daha sonrasında beta gelecek ve save çöp olacak. Dayanamadım başladım. 1.5.10 geldi save yine çöp oldu. :grin:

Reserfer5

Veteran
AD 1257 de warband değildi zaten.Ayrı bir oyundu.Ondaki kuşatma zorluğunu bannerlordda yaşamadım daha.Tımar sistemi filan çok güzeldi 😁

Makaveli23

Knight at Arms
Bir oyun düşünün ki modların geliştirme süreci asıl oyundan daha fazla hype yaptırsın. Okumama gerek bile yok casus belli özelliğini gördüm denemem için yeter de artar bile. Hani şu geliştiricilerin oyunun mekaniklerine uymadığı için yapılmadığını söylediği özellik. Bannerlord online gibi :grin:

edit: "Komutan Yakalama: Bir lordu atından "yakalama" ve onu yakalama ve ellerini birbirine bağlama, bazen savaşı sona erdirme (eğer tek komutan ise), Düşman komutanları bunu size yapmaya çalışabilir" bu özelliğe bayıldım. Gerçek hayatla birebir mekaniklerin olması müthiş. Türklerin atının üstüne çıkıp komutanların atına atladığı tarihi bir gerçek. Bunu düşünmüş olmaları ayrı, oyuna getireceği soluk ayrı güzel.

BetoffeN

Knight at Arms
M&BWBWF&SNWVC
Bir oyun düşünün ki modların geliştirme süreci asıl oyundan daha fazla hype yaptırsın. Okumama gerek bile yok casus belli özelliğini gördüm denemem için yeter de artar bile. Hani şu geliştiricilerin oyunun mekaniklerine uymadığı için yapılmadığını söylediği özellik. Bannerlord online gibi :grin:

edit: "Komutan Yakalama: Bir lordu atından "yakalama" ve onu yakalama ve ellerini birbirine bağlama, bazen savaşı sona erdirme (eğer tek komutan ise), Düşman komutanları bunu size yapmaya çalışabilir" bu özelliğe bayıldım. Gerçek hayatla birebir mekaniklerin olması müthiş. Türklerin atının üstüne çıkıp komutanların atına atladığı tarihi bir gerçek. Bunu düşünmüş olmaları ayrı, oyuna getireceği soluk ayrı güzel.
Yakalama muhabbeti bence olası. Gayet güzel ve keyifli vaadlerde bulunmuşlar.

havvy

Banned
Oyun erken erişimde olduğu için bulunduğu durumun normal olduğunu savunan tayfadan olduğumu düşünüyorsan foruma 40 yılda bir uğruyorsundur
Foruma bakmak önceliklerim arasında değildi :grin: Uzun zaman sonra foruma girip bu mesajla karşılaşınca yanlış anlamışım kusura bakmayın.

Valtoin

Grandmaster Knight
Callum adı gözükmeyen bir konuya girmeye devam ediyor. Sanırım yakın bir zamanda gelecek planlarını yayınlayacak. Bakalım altından neler çıkacak

sniparsexe

Knight at Arms

Genelde ben hep modlar için oyundan daha fazla heyecanlanırım, ama son olaylara baktığımda TW modcuları pişman ettirmiş galiba :grin:

kargicii

Recruit
Sleeping dogs oyununda bindiğimiz araba/motordan yoldaki arabaların üstüne atlayıp kapıdan adamı düşürerek iiçine biniyorduk. Bunun gibi ata atlayarak komutanı yakalama/indirme olursa tadından yenmez.

Top Bottom