• Please note that we've updated the Mount & Blade II: Bannerlord save file system which requires you to take certain steps in order for your save files to be compatible with e1.7.1 and any later updates. You can find the instructions here.

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Lucon

Subforum Moderator
WBWF&SNWVC
Ortam gergin.

@MArdA TaleWorlds benden be bi soru geldin madem, perk'lerı ne zaman dengelemeyı düşünüyorsunuz? Planlarda bu var mı? Misal Smithing absürt bir gelir sağlarken, trading gerçek zaman çabası bağlamında bence hiç ödül verici değil. Hatta buraya odaklandığım için önceki kayıtlarda tuzağa düşmüş gibi hissettim. Tüm gelir kapılarına da nerf gelmemesi gerekiyor ayrıca. Trading biraz başlarda kolay gelir oldu diye banhammer misali nerf geldi diye düşünüyorum. 3-4 ayda bir kendimi güncel tutmak için giriyorum genellikle ama bir değişiklik hala göremediğim için sorma ihtiyacı hissettim.

Ortam gergin dedin ya aklıma bu geldi. Az ortamı gerginlikten kurtaralım.

Peki MP için ne zaman perkleri eklemeyi düşünüyorsunuz? Yani bu konuda daha önce MP kısmında konusu açıldı diye hatırlıyorum ama buradan da sormak istiyorum. Yakın zamanda MP için böyle planlama var mı? @SadShogun

Emre Rekt

Recruit
Arkadaşlar oyuna gelecek olan yenilikler için nereye bakmamız gerek? Sürümlerle gelen yeniliklerden bahsetmiyorum. Gelecekte gelmesi beklenen büyük güncellemeleri kastediyorum.

WaziG

Knight
WBNWWF&S
Arkadaşlar oyuna gelecek olan yenilikler için nereye bakmamız gerek? Sürümlerle gelen yeniliklerden bahsetmiyorum. Gelecekte gelmesi beklenen büyük güncellemeleri kastediyorum.
Bu konuda tam 363 sayfanın 3 te 2 si bunu öğrenmeye çalıştık ama nafile...

SadShogun

A Furtherer of the Calradic Cause
Developer
Kesinlikle, "kazanç / oyuna harcanan gerçek zaman" formülünü hesaba kattığımızda Trading'in perkleri yetersiz kalıyor. Mevcut arz/talep dengesi değiştirmek yerine perklere daha fazla avantaj getirilse bahsettiğim formülde trading daha cazip olur. Şu anki haliyle yağmacılık veya trading pek avantajlı durmuyor. En azından bu oyunda yeterince savaştan sıkılmış biri olarak hadi bir de ticaret deneyeyim dediğimde hiç keyif alamadım. Bir amacı yok.

Yani, Smithing'in nerflenmesinden ziyade, ticaret yapmak isteyen oyuncular için biraz daha seçenek sunulması gerektiğini düşünüyorum. Akla da ilk olarak perk geliyor. Başka sistemler de getirilebilir tabi.
Kazanç / oyuna harcanan gerçek zaman üzerinde kapsamlı iyileştirmeler olacağını söyleyebilirim. Bu oyun çıkışından önce düzeltmek istediğimiz önemli alanlardan.

Oyundaki farklı alanların karakter (ve klan) gelişimindeki birim zaman maliyetini dengelemek için uzun vadeli çalışmalar yürütüyoruz. Bunun içinde uzun dönemli testler, buradaki harcanan zamanların gerçek kazanımlarla karşılaştırılması gibi yöntemler kullanılıyor. Bunlar maalesef zaman alan işler ancak üstünde çalışıldığı bilgisini vermek isterim. Öğrenme oranı üzerinde yakın zamanda yaptığımız değişiklik genellikle olumlu karşılandı bunun gibi sistemi daha anlaşılır kılan (basitleştirmeyi kastetmiyorum) değişiklerin üzerinde çalışıyoruz.
Bunların ne zaman görücüye çıkacağına dair bir bilgi şu an için veremiyorum.

Burada tabii ki, her şey anlamsızlaşana kadar "nerflemek" ilk çözüm değil. Yinede oyunu bozan/deneyimi kötü yönde etkileyen bir şeyleri hızlıca düzeltmek istediğimizde genelde "nerf" yolunu tercih ettiğimiz bence doğru. Bunun iki iyi sebebi var, ilki "nerf"'in diğer sistemleri de dengesizleştirmemesi açısından daha güvenli bir yol olması, ikincisi ise oyuncu beklentilerini gerçekçi olmayan seviyelere alıştırmaması.
Oyundaki kazanımlara değeri onlara harcanan çaba veriyor, amaç bu çabayı ortadan kaldırmadan sadece "amaçsız" ve "bitmek bilmez" bir his vermesini engellemek.

BetoffeN

Knight at Arms
M&BWBWF&SNWVC
Kazanç / oyuna harcanan gerçek zaman üzerinde kapsamlı iyileştirmeler olacağını söyleyebilirim. Bu oyun çıkışından önce düzeltmek istediğimiz önemli alanlardan.

Oyundaki farklı alanların karakter (ve klan) gelişimindeki birim zaman maliyetini dengelemek için uzun vadeli çalışmalar yürütüyoruz. Bunun içinde uzun dönemli testler, buradaki harcanan zamanların gerçek kazanımlarla karşılaştırılması gibi yöntemler kullanılıyor. Bunlar maalesef zaman alan işler ancak üstünde çalışıldığı bilgisini vermek isterim. Öğrenme oranı üzerinde yakın zamanda yaptığımız değişiklik genellikle olumlu karşılandı bunun gibi sistemi daha anlaşılır kılan (basitleştirmeyi kastetmiyorum) değişiklerin üzerinde çalışıyoruz.

Burada tabii ki, her şey anlamsızlaşana kadar "nerflemek" ilk çözüm değil. Yinede oyunu bozan/deneyimi kötü yönde etkileyen bir şeyleri hızlıca düzeltmek istediğimizde genelde "nerf" yolunu tercih ettiğimiz bence doğru. Bunun iki iyi sebebi var, ilki "nerf"'in diğer sistemleri de dengesizleştirmemesi açısından daha güvenli bir yol olması, ikincisi ise oyuncu beklentilerini gerçekçi olmayan seviyelere alıştırmaması.
Oyundaki kazanımlara değeri onlara harcanan çaba veriyor, amaç bu çabayı ortadan kaldırmadan sadece "amaçsız" ve "bitmek bilmez" bir his vermesini engellemek.
Tek isteğim oyun basitleşmesin şu saatten sonra artık. Şu smithing'i nerflemekle iyi yaptınız. Bi cida yapıp early game'de 160k kazandıktan sonra hiç bir amacım kalmıyordu.

Kiron

Archivist
Global Moderator
WBNWM&B

Açıklama için teşekkür ederim. İyi çalışmalar :smile:

Bjorn The Hound

Grandmaster Knight
WBVCNWWF&SM&B
@SadShogun Hocam peki oyunda loot üzerinden para kazanmaya bir nerf gelir mi? Late-game'de para o kadar değerini yitiriyor ki oyuncu açısından. EA ilk çıktığında influence da böyleydi. Şimdi en azından bana dengelenmiş gibi geliyor çünkü late game olsa da bazen influence nereye harcasam diye düşünüyorum.

MArdA TaleWorlds

Community Support & Localization
Community Support
M&BWBWF&SNWVC
Teknik olarak doğru olduğuna şüphem yok :smile:
Yalan borcumuz olduğunu düşünmüyorum. :smile: Forum kuralları konusunda aklınızda soru varsa bölüm moderatörleri ile iletişime geçebilirsiniz. Bizim tarafımızdan yapılan bir işlem söz konusu olmadı hiç bir zaman.

MArdA TaleWorlds

Community Support & Localization
Community Support
M&BWBWF&SNWVC
Temmuzdan itibaren yasaklar kalkıyor, acaba ofise geçecek misiniz yoksa evden çalışmaya devam mı?
Şimdilik bir gelişme yok ama aşı olmaya başladık yavaş yavaş. Ben bu sabah oldum mesela. Herhalde bir süre sonra tekrar değerlendirilir yaklaştıkça.

Homerøs

Section Moderator
Teknik olarak doğru olduğuna şüphem yok
Şu an moderasyonda görev alan arkadaşların hepsi, sizin gibi normal üye idiler. Yani forum yönetimi forum içindeki üyelerle şekillendi ve ileride de yine forum içinden moderasyona uygun üyelerin belirlenmesi/seçilmesi, görüş birliği ve gönüllülük esası gibi şeylerle şekillenecektir. Şirket ile hiçbir ilişkimiz yoktur.
Yapıcı eleştirilere cevap verdiklerine katılmıyorum, bir kaç gün önce iğneleme yaptığım için moderasyonu oyalamaktan 4 puan ceza verildi bana. Oyunun çıkmamasına tepki gösteren arkadaşlara "uğraşıyorlar vatan hainleri hepinizi reportluyorum" gibi şeyler yazmıştım fakat reportlamamıştım
Madem reportlamadın, bu neyin nesi?
Ekran görüntüsü ne kadar güzel bir şey, değil mi?(!) Raporlamışsın işte! Bizim hayatımız sadece forumdan ibaret değil ve işimizi ciddiye alıyoruz. Sen gelmişsin dalga geçer gibi raporlama yapıyorsun. Gördüğüm zaman sinirlendim ve 4 puan ceza verdim.
Beğenmediğiniz yorumları yapanları banlayın susturun ceza verin devam edin böyle başaracaksınız.
Önemsediğimiz tek şey forumun kuralları, işleyişi ve düzeni.

ajtunc

Recruit
Şu an moderasyonda görev alan arkadaşların hepsi, sizin gibi normal üye idiler. Yani forum yönetimi forum içindeki üyelerle şekillendi ve ileride de yine forum içinden moderasyona uygun üyelerin belirlenmesi/seçilmesi, görüş birliği ve gönüllülük esası gibi şeylerle şekillenecektir. Şirket ile hiçbir ilişkimiz yoktur.

Ekran görüntüsü ne kadar güzel bir şey, değil mi?(!) Raporlamışsın işte! Bizim hayatımız sadece forumdan ibaret değil ve işimizi ciddiye alıyoruz. Sen gelmişsin dalga geçer gibi raporlama yapıyorsun. Gördüğüm zaman sinirlendim ve 4 puan ceza verdim.

Reportlamışım hatırlayamadım pardon :grin: ceza puanı haklı moderasyonda ki bu konu hakkında özür dilerim.

WaziG

Knight
WBNWWF&S

Helal be Homeros en sevdiğim mod sensin hocam. :smile:

fatihbaz

Regular
Tek isteğim oyun basitleşmesin şu saatten sonra artık. Şu smithing'i nerflemekle iyi yaptınız. Bi cida yapıp early game'de 160k kazandıktan sonra hiç bir amacım kalmıyordu.

1.6.0da demircilikte siparişler arasında o seviyede bişey görmediniz mi hiç?ben 120k civarında kılıç siparişi gördüm onlarca defa.oyunda 100-120 gün geçti...

Top Bottom