• Please note that we've updated the Mount & Blade II: Bannerlord save file system which requires you to take certain steps in order for your save files to be compatible with e1.7.1 and any later updates. You can find the instructions here.

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Grimmjow

Veteran
M&BWBWF&SNWVC
Ben hala sancakların bu kadar basit olmasına dert yanıyorum 5(salladım) çeşit renk 5 çeşit arka plan rengi falan her şeyi çok basite indirgiyor warbanddeki modlar bunlardan bin kat kaliteliydi
sancakların basitliği hakkında bir açıklama yapmıştı armağan yavuz sanırsam. ama hangi röportajda hatırlamıyorum maalesef. Ben basitlikten ziyade çeşitliliği az buluyorum. farklı ve ihtişamlı sancak armaları olsaydı keşke. Veya ejder sancağını kullanabilseydik en azından. Bunun gibi bir yakındığım nokta savaş boyaları. Standart hep aynı boyayı kullanıyorum. İstediğim tarzda pek boya yok maalesef. Aynı zamanda bu savaş boyalarını ne trooplar kullanıyor ne de soylular, hükümdarlar (ya da ben hiç denk gelmedim). Eskiden Caladog'un suratında vardı bir şeyler savaş boyası olarak o da kalktı sonradan.

Last edited:

NordicEarl

Veteran
WBNW
sancakların basitliği hakkında bir açıklama yapmıştı armağan yavuz sanırsam. ama hangi röportajda hatırlamıyorum maalesef. Ben basitlikten ziyade çeşitliliği az buluyorum. farklı ve ihtişamlı sancak armaları olsaydı keşke. Veya ejder sancağını kullanabilseydik en azından. Bunun gibi bir yakındığım nokta savaş boyaları. Standart hep aynı boyayı kullanıyorum. İstediğim tarzda pek boya yok maalesef. Aynı zamanda bu savaş boyalarını ne trooplar kullanıyor ne de soylular, hükümdarlar (ya da ben hiç denk gelmedim). Eskiden Caladog'un suratında vardı bir şeyler savaş boyası olarak o da kalktı sonradan.
Evet savaş boyalarını kullanmayı tercih etmiyorum ama trooplar kullansa çok iyi olabilirdi.Sturgiyalılar ve Batanyalılar çok elverişli ama oyundaki kültürleri birbirinden ayıran tek şey kıyafetlerinde kullandıkları boyalar.Bu ayrımın çok iyi olduğu tek kültür Aseray bence,hepsi esmer ve saçları darmadağınık falan:smile:

Şu sıralar Bannerlorddan sonra benzeri medieval combatlara sardım. Tabi başta warband oynadım, sp harici hâla MP giriyorum. Kingdom come deliverance 60küsür saat oynadım ve doydum. Şimdiyse baska alternatif yok boşlukta kaldım. Total War'a falan girişmek istemiyorum amacım kendim savaşmak ama mecbur kalıcam gibi. Var mı acaba güzel bir tavsiye?
chivalry 2 isteğini fazlasıyla karşılayacaktır.

trhan12

Sergeant
Sandbox modunda daha özgür olmak isteyen arkadaşların içi rahat olsun, zaten sırada olan veya ondan sonra ki (genel sürüm) güncellemesi ile sandbox da Kral-lord-avvam seçenekleri ve ufak tefek kısıtlamaları halletmiş olurlar.

Benim beklediğim şeyler diplomasinin tamamlanması, yz'nin adam edilmesi, kuşatma da parçalanmaların gelmesi, birliklerimi nerede kullanacağımın bana bırakılması, ha bir de oluru varsa biraz da diyalog eklenmesi..

BetoffeN

Knight at Arms
M&BWBWF&SNWVC
Sandbox modunda daha özgür olmak isteyen arkadaşların içi rahat olsun, zaten sırada olan veya ondan sonra ki (genel sürüm) güncellemesi ile sandbox da Kral-lord-avvam seçenekleri ve ufak tefek kısıtlamaları halletmiş olurlar.

Benim beklediğim şeyler diplomasinin tamamlanması, yz'nin adam edilmesi, kuşatma da parçalanmaların gelmesi, birliklerimi nerede kullanacağımın bana bırakılması, ha bir de oluru varsa biraz da diyalog eklenmesi..
Diplomasinin gelişmesi, diyalogların düzeltilmesi, karakterlerin mesleğine uygun diyalogların eklenmesi, yani bir haydutun bana İstanbul beyefendisi gibi konuşmaması, haydut hissiyatını vermesi, yapay zekanın düzeltilmesi geliştirilmesi, sandbox modun çeşitlendirilmesi, zırhların çeşitlendirilmesi, oyun içi farklı rpg aktivitelerin eklenmesi, görevlerin optimize edilmesi ve farklı gorevler gelmesi, sancak-bayrak eklenmesi, oyun içine sadece belli anahtar kelimelerden oluşan (merhaba, hoş geldin, selam olsun) karakter seslendirmeleri gelmesi,

Valtoin

Grandmaster Knight
Diplomasinin gelişmesi, diyalogların düzeltilmesi, karakterlerin mesleğine uygun diyalogların eklenmesi, yani bir haydutun bana İstanbul beyefendisi gibi konuşmaması, haydut hissiyatını vermesi, yapay zekanın düzeltilmesi geliştirilmesi, sandbox modun çeşitlendirilmesi, zırhların çeşitlendirilmesi, oyun içi farklı rpg aktivitelerin eklenmesi, görevlerin optimize edilmesi ve farklı gorevler gelmesi, sancak-bayrak eklenmesi, oyun içine sadece belli anahtar kelimelerden oluşan (merhaba, hoş geldin, selam olsun) karakter seslendirmeleri gelmesi,
öncelikleri bu iletiyi beğenmedi :smile:

NordicEarl

Veteran
WBNW
Kaynak ne hocam bu dediklerinin bile gelmesi çok zor gibi geliyor bana çünkü şehirde ben değil caladog yürüse o bile avam 80 tane haydut keser kafasını

argon45

Baron
Okçu yapay zekasına ne yaptılar da şimdiki berbat hallerine geldi bilen var mı? Önceden dağın ardındanki "görmediği" hedefe dahi ok atan okçular, dibindeki düşmanlara bön bön bakıyor nedense, işe yaramaz hale geliyorlar. Ayrıca cephaneleri de azaltılmış gibi sanki.

WaziG

Knight
WBNWWF&S
1.5.10'u geri indirip oynadım da, performans acayip artmış gerçekten. O açıdan bu patch çok başarılı.
Bir kaç geri dönüş daha gelmezse maalesef inanamam çünkü sende etki eden olay bende yada başkasında etmiyor belki bir ayar sayesinde arttı belki başka bir şey sonuçta sende olan bende olmuyorsa bir olay var demektir. Ben bunu çokça tecrübe ettim genel oyunlarla ilgili forumlarda.

ErdemliYns

Recruit
Bir kaç geri dönüş daha gelmezse maalesef inanamam çünkü sende etki eden olay bende yada başkasında etmiyor belki bir ayar sayesinde arttı belki başka bir şey sonuçta sende olan bende olmuyorsa bir olay var demektir. Ben bunu çokça tecrübe ettim genel oyunlarla ilgili forumlarda.
1.6.0, 1.5.10 sürümüne göre çok stabil olmuş oyunda baya bir performans artışı var. 1.5.10 da haritada gezerken bile oyun hayvan gibi kasıyordu, envanter ekranı açılırken 3-4 saniye bekletiyordu hepsi düzelmiş şimdi.

davut177

Sergeant
WBWF&S
Performans artışı var dostum.

blwpark

Recruit
https://forums.taleworlds.com/index.php?threads/bannerlord-was-a-grift.443728/post-9709560
mexxico mükemmel bir insanmış.
mexxico iyi ve güvenilir bir insan diyerek değer veriyorsa, armağan yavuz benim için de öyledir. hiç tanımasam da oyunda sürekli bir gereksiz frene basma halinde olduğunu düşündüğüm için kızıyordum. artık kızmıyorum. çünkü konunun sosyo-politik bağlamda da bir yere oturduğunu söylüyor mexxico. bunu anlıyorum. hatta bu dil benim açımdan anlaşılabilir tek dil :smile:

sevgili tw ekibi kırıcı eleştirim olduysa affola.

sevgiler.

WaziG

Knight
WBNWWF&S
Performans artışı var dostum.
Peki umarım bir gün denerim :grin: bu arada benim dediklerinizden anladığım :200v200 ler artık daha rahat, ( normalde 50 ama vuruşma yerinde 20 ye düşüyordu ) menüler de donmalar geçti, harita 60-70 fps veriyor artık daha fazla verecek. Ben bunları anlıyorum siz performans artışı dediğinizde çünkü benim başka bir sorunum olmamakla beraber performans dan anladığım ve ilgilendiğim konular bunlar. Bellek az kullanılması ilgilendiğim bir konu değil.

Last edited:

mexxico

Sergeant Knight
@blwpark bu konuda hem buradaki arkadaşlarla yaptığımız discord yayınında da hem o yazıda da benzer şeyleri anlattım. TW'nin başındakilerin iyi ve güvenilir insanlar olduğu konusunda zaten hem fikiriz - ha tabii benim kişisel hayal kırıklıklarım oldu ama bu konuda ben de yeterince zeki davranmadım ve ön almadım o konular karışık. Ancak sorun olarak yazdığım şeyler de önemli ve iyi bir oyun üretmenin önünde gelecekte ve bugün de TW'nin önünde engel olacak / oluyor. Bunları zaten defalarca da tartıştık siz de biliyorsunuz. Şirket büyüdükçe araya giren katmanların çoğalması oyuncu ile son kararı veren arasında iletişim kopukluğuna neden oluyor (Warband'da böyle değildi, oyuncu direkt son karar verenle muhattap oluyordu) bu katmanların çoğalması da ürünün kalitesini gameplay'i oyuncu memnuniyetini direkt baltalıyor. Bu noktada ya sorumluluklarınızı şirkette güvendiğiniz insanlara dağıtıp geri çekileceksiniz ki bu bizde olmadı yoksa bu yapılmazsa bence ürün kalitesi direkt kötü etkilenebilir zamanla. Yani iyi bir ürün yaparsanız şirket kazanıyor ve büyüyor ama sonraki oyunlarınızda işler zorlaşıyor çünkü uğraşmak zorunda kaldığınız formalite işler artıyor katmanlar çoğalıyor belki başarma hırsınız ve oyunlara ayırmak istediğiniz zaman azalıyor (zaten başarılı oldunuz artık, gençlikteki kadar istek / enerji / hırs kalmadı) ve oyundan oyuncudan kopuyorsunuz. Karışık konular. Discord yayınında uzun uzun konuştuk bunları.

Oh be Türkçe yazmak ne kolaymış:smile:

Last edited:

WaziG

Knight
WBNWWF&S
1.6.0, 1.5.10 sürümüne göre çok stabil olmuş oyunda baya bir performans artışı var. 1.5.10 da haritada gezerken bile oyun hayvan gibi kasıyordu, envanter ekranı açılırken 3-4 saniye bekletiyordu hepsi düzelmiş şimdi.
Bahsettiğim şey de bu işte sen 1.6.0 dan bahsediyorsun arkadaşlar 1.5.10 dan , bende harita hayvan gibi kasmıyordu sadece küçük kasmalar vardı yani kişiye özel bazıları. Yanlış anlamayın ben bunları bazı şeyler açık olsun diye soruyorum, önceden bir çok kez tecrübe ettiğimi söyledim forumlarda , herkesin performans artışı var diye görerek hüsrana uğramasını istemiyorum.

Top Bottom