Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Çokta farklı sayılmazlar. Ayrıca oyundan beklenen en basit en temel şey Warband'deki mekanikleri geliştirip üzerine yenilerin eklenmesiydi; "Bu Warband değil Bannerlord" zihniyetiyle bu mekanikleri kaldırıp çöpe atıp daha "geri" bir oyunu AAA fiyattan satmaları değil.
En çok şu cevap zaten modumu düşürüyor benim ''bu başka bir oyun''.
dezavantajlarından başka elle tutulur bir şey geldi mi?
Çeşitlilik geleceğini söylediler ama zaman işte.

Çok abartı. Burada en çok eleştiren dahi muhtemelen bir 100 saat harcamıştır oyuna. O kadar da çöpmüş gibi yazmayın , binlerce insan steamde olumlu oy vermiş bot mu bu insanlar ? Ara sıra foruma geliyor böyle tipler anlamıyorum madem 3 saatte iade edecek kadar kötüydü hiç mi videosunu izlemedin alırken :grin: -- pintipanda ikinci defa seri çekti hala bitmedi , son attığı video 1 gün dolmadan 30k izlenmiş o kadar ölü oyun olsa millet neden izlesin , yayıncı mı yok oyun mu yok. Tamam oyunda eksikler çok , şu an ben de kenara koydum öyle duruyor da ara sıra adeta düşmanlık yapıyor bazı kişiler suyunu çıkıyor.
100+ saatim var steamde olumlu verdim oyunun ne olduğunu 3 saat içinde anlamıştım hocam.Derinlik yok bir şey yok kusura bakmayın ama diyalog diplomasi vs. yokken bu oyunu nasıl saatlerce dolu dolu olduğunu söyleyebiliriz ki?
Düşmanlık değil warbandi yıllarca oynadım ve bannerlordun da yerini tutmasını daha iyi olmasını istiyorum ama getirdikleri yenilik fil modeli,diyalog-mekanik falan değil

Tümüyle denemedim fakat başlangıçta aldığınız siparişler en fazla 1000 dinar ediyor. Fakat yanılmıyorsam forumda birileri fiyatların hala yüksek olduğunu yazmıştı.

Mod hala çalışır durumda. Demircilikteki tüm parçaları açıyor.
50-60k lık sipariş gördüm ben dün siparişler içerisinde.bide kendimi gördüm,o garipti.sipariş verenler listesinde ben vardım.kendi kendime,2 elli 27klık kılıç siparişi veriyordum :smile: yapmaya kalksam,heralde hata verirdi :grin:

düzeltme : şimdi oyuna tekrar girdim ve ilk iş bunu kontrol etmek oldu.demircilik bölümündeki siparişler içerisinde,şuan karşımda 124301 dinarlık bi çift elli gönderli silah siparişi var.demekki bahsedilen olay hala devam ediyor...

Last edited:
Çok abartı. Burada en çok eleştiren dahi muhtemelen bir 100 saat harcamıştır oyuna. O kadar da çöpmüş gibi yazmayın , binlerce insan steamde olumlu oy vermiş bot mu bu insanlar ? Ara sıra foruma geliyor böyle tipler anlamıyorum madem 3 saatte iade edecek kadar kötüydü hiç mi videosunu izlemedin alırken :grin: -- pintipanda ikinci defa seri çekti hala bitmedi , son attığı video 1 gün dolmadan 30k izlenmiş o kadar ölü oyun olsa millet neden izlesin , yayıncı mı yok oyun mu yok. Tamam oyunda eksikler çok , şu an ben de kenara koydum öyle duruyor da ara sıra adeta düşmanlık yapıyor bazı kişiler suyunu çıkıyor.
Hocam hiç bu işe girme, streaming yada youtuber işi öyle bir iş ki adam oturduğu video yu atsa yada oturduğunu yayınlasa bile aynı şekilde izleniyor. Burda bir içeriği ayrıştırmak için çok fazla izlenmesi gerekiyor diğerlerinden. Yani pintipanda bannerlord u izletiyor , bannerlord pintipanda yı değil.

konuşma ekranları keşke böyle sesli olsa hatta arayüz olarak da sanki şuankinden iyi gibi (bannerlord 2015)

Başka bir oyun gibi gerçekten.

Fil mevzusuna gelirsem, Savaş filleri + Hint kültürü taşıyan bir faction 3-4 görev ve kozmetik yenilikler ile Dlc olma potansiyeline sahip bence. Çok pahalı olmaması şartıyla tabi. Ama insanlar eleştirmekte gayet tabii haklılar oyunun 4. veya 5.ayında falan görsek bu yeniliği herkes çok mutlu olurdu ama elimizde 1-1.5 yıl geçmesine rağmen düzgün bir alt metinden yoksun ve çeşitlilik göremediğimiz diyaloglar var, kesinlikle derin olmayan ve hepsi birbirinden farksız hissettiren klan sistemi var, Hiçbir role kendinizi adapte edemediğiniz evrende yaptığınız değişikliklerin size diyalog olarak bile dönmediği bir oyun var, içi boş canlılık belirtisi göstermeyen yoldaşlar var, 2 kelam edemediğiniz sözde eşiniz var, ha bir de berber falan var unutmayalım : p

Size de oluyordur belki arada oyunun eski videolarını izleyince bir mutlu oluyorum, hayallerim canlanıyor sanki oyun çıkmamış gibi.

4. ay da ciksa gene "yaw nenoluuyoruz oyun istedigimiz gibi degil" diyenler olurdu. Oyun EA ya da respawn tarafından gelistirilmiyo, buyuk aksamalar var ama durmuyorlar sürekli bir seyler icin çalışıyor TW. Bunu anlatip 4. ayda da 44. ayda da dlcyi sevdiremezsin herkese. Bazilari hickirsa da bence genel iyilik ve Entertainment gözetilerek hickirtici cesur gelistirmeler/destekleyici-benimsetici dlcler vs gelmeli. Fiyatlari uygun olur, ya da supporter pack gibi packlerinnicindekiler haricinde; kalan kosmetikler ücretsiz dlc olarak sunulur vs tamam iste. Nasıl yapilacagi ve ne kadar kaliteli(gorunum, sekil değişikli, canli renk, afif efekler) olacagi onemli, dlcninngelip gelmemesi mesele degil.

Bu arada hepsi birbirinden farksiz hissetiren klan sistemi vs demişsin o yeyeye, evet, birbirinden farksiz hissetiren/birbirine benzetilen seyler; farkli ve karakterli olanla hic bir olur mu. Birbirine benzemeyen, kendini benimseten karakterlerle battlefiledda gorusmek umidiyle brkliyorum şahsen butterlord un gelismesini ben de.

Enson varsa klavye baglicam tele. Olmuyor böyle, bir yandan harfler kucuk basilmiyor, diger yandan kelimelerim degisiyor....

Last edited:
elephant dlc free update degilde parali dlc olarak cikacaksa zaten @armagan kendi kendini yalanlamis olucak.

ilk6dkyi izledim.

suan uzerinde calistiklarimiz oyununa sıkı sıkıya bagli icerikler, bunlar dlc olmayacak diyor.

dlcye yonelik icerikler olursa, dlc olarak yayinlanir, suan erken erisime cikmakla ugrasiyoruz ve bunlari henuz fazla degerlendirmedik diyor.

kabaca bunu demis.

dolayısıyla dlc gelmeyecegine dair bir sey soylememis.

dk6 dannsonra dediyse dkyi ver bakayim oraya da.

elephant dlc free update degilde parali dlc olarak cikacaksa zaten @armagan kendi kendini yalanlamis olucak.
Bence yanlış anladın. Crafting, factions gibi şu an üstünde uğraştığımız şeyler DLC olmayacak demiş. İlerde release sonrası neler eklersiniz diye sormuş Naval Warfare demiş. Bu DLC olabilir core feature değil demiş. Özetle core feature = bedava, diğer şeyler = DLC. Zaten Bannerlordun yüzde sekseninde olduğu gibi "üstüne çok düşünmemişler" belli ki.

Bir de hiç açıklanmamış bilgi vereyim. Bu 2019 yılındaki Armağan abi. Gerçek Armağan abi 2019 Agustosta öldü. Yerine yahudi iş adamı Yossi Kohen geçti. Kendisi Masondur. Fırsat buldukça tıraş olur ve gülerdi. Amacı Mount and Blade serisini bitirmekti.

Bir de hiç açıklanmamış bilgi vereyim. Bu 2019 yılındaki Armağan abi. Gerçek Armağan abi 2019 Agustosta öldü. Yerine yahudi iş adamı Yossi Kohen geçti. Kendisi Masondur. Fırsat buldukça tıraş olur ve gülerdi. Amacı Mount and Blade serisini bitirmekt.
Bu iyidi :grin: İzahı olmayan şeylerin mizahı olur!

Hala 'mızrak duvar' ve 'battle terrain' özelliğinin eklenmesini bekliyorum. Dev Update videosu çıkalı neredeyse yarım yıl geçti. Şimdi eleştirmeyim de ne yapayım ben?

@Bloc
valla benim videodan anladigim su,
röportaji yapan, halihazirda var olan seyleri kesip ileride dlc olarak satip satmayacagini soruyor.
Armagan da üzerinde calistigimiz (burada kast edilen full release a kadar olan süre) seyler oyunun icinde olacagindan bahsediyor. E ben bu dlc dosyasini 1.6 da indirdim hem oyunun icinde olan bir content oldu hemde bu 1.5.1 de tam 9 ay önce hazirlanmis. (steamdb) (Belki daha önce baslandi) (DLC leri Release den sonra düsünmeye baslayacagiz diyor) Ben her türlü yanlis olayim fakat burada garip bir durum var. Oyun daha yeni 1. senesini doldurdu EA olarak yani Tw bize diyorki (benim bu olaylardan anladigim) biz oyunu ea olarak cikarttik ama cikarttiktan 3 ay sonra hemen dlc iceriklerini üretmeye basladik iste ana oyunada anca yeni sheep texture attik. (buda bizim bildigimiz en erken, belki daha önceden basladilar?)

Benim komigime giden Paradoxdan bahsedilince bile sinirlenen bir adamin, Paradoxtan beter bir hale dönüsmesi. Bu elephant dlc olayinin paradox oyununda oldugunu düsünün. CK 3 ea cikmadi ama ea ciktigini düsünün ve gelistirilirken bi patch geliryor ve o dosyayi sonra kaldiriyorlar biz bunu sonra dlc olarak sunucaz diye. PDX bile bu kadar düsmüyor dlc politikasinda. Bence pdx in Armagan Yavuza ödül vermesi lazim bu konu hakkinda. Yossi Kohen olaylari bence dogru olabilir, yada icten ice böyle biriydi biz yanlis tanidik. Warriderden geldigimiz nokta bu.

dolayısıyla dlc gelmeyecegine dair bir sey soylememis.
DLC gelmeyecegini demiyorum ki ben zaten release den sonra. Önemli olan dedigim gibi, oyun cikana kadar gecen sürede yaptiklari.

edit:
Artik bannerlarda dlc olarak cikarsa sasirmam yani.

@Bloc
valla benim videodan anladigim su,
röportaji yapan, halihazirda var olan seyleri kesip ileride dlc olarak satip satmayacagini soruyor.
Armagan da üzerinde calistigimiz (burada kast edilen full release a kadar olan süre) seyler oyunun icinde olacagindan bahsediyor. E ben bu dlc dosyasini 1.6 da indirdim hem oyunun icinde olan bir content oldu hemde bu 1.5.1 de tam 9 ay önce hazirlanmis. (steamdb) (Belki daha önce baslandi) (DLC leri Release den sonra düsünmeye baslayacagiz diyor) Ben her türlü yanlis olayim fakat burada garip bir durum var. Oyun daha yeni 1. senesini doldurdu EA olarak yani Tw bize diyorki (benim bu olaylardan anladigim) biz oyunu ea olarak cikarttik ama cikarttiktan 3 ay sonra hemen dlc iceriklerini üretmeye basladik iste ana oyunada anca yeni sheep texture attik. (buda bizim bildigimiz en erken, belki daha önceden basladilar?)

Benim komigime giden Paradoxdan bahsedilince bile sinirlenen bir adamin, Paradoxtan beter bir hale dönüsmesi. Bu elephant dlc olayinin paradox oyununda oldugunu düsünün. CK 3 ea cikmadi ama ea ciktigini düsünün ve gelistirilirken bi patch geliryor ve o dosyayi sonra kaldiriyorlar biz bunu sonra dlc olarak sunucaz diye. PDX bile bu kadar düsmüyor dlc politikasinda. Bence pdx in Armagan Yavuza ödül vermesi lazim bu konu hakkinda. Yossi Kohen olaylari bence dogru olabilir, yada icten ice böyle biriydi biz yanlis tanidik. Warriderden geldigimiz nokta bu.

DLC gelmeyecegini demiyorum ki ben zaten release den sonra. Önemli olan dedigim gibi, oyun cikana kadar gecen sürede yaptiklari.

edit:
Artik bannerlarda dlc olarak cikarsa sasirmam yani.
tam surume kadar dlc cikarmayacagiz demiyor iste. su an erken erisimi cikarmak icin çalışıyoruz ve calistiklarimiz dlcyemyonelik degil diyor. Ea cikinca ne oluyor ozaman? dlc icin calisirlarsa dlc gelir. :wink:
Ayrica nasil geldigi onemli. Gelmesi sorun degil.

Ne kadar kaliteli olacak görünt(doku ve animasyon kalitesi, sekil değişikliği olup olmadigi, canli renkler, duman işima efekleri[hafiften efekt krsinlikle olmali] vs tabu bunlarin tumu legendary kilsmandakiler icin). Kaca olacak. Tek tek mi satılacak (supporter packler ücretli ve kostumlu, kalan tum kozmetik dlcler ucretsiz mi olacak) vs bunlar onemli.

Teknik olarak doğru ama bu yine de.
Oyunun içinde planlanan bir şeyi sonradan çıkarıp DLC olarak satmıyorlar, o plan yok. Filler Dev Bloglarda bahsedilmiş olsaydı ve şimdi DLC olduğunu görmüş olsaydık dediğin doğru olurdu. Veya Minor Faction inlerini DLC olarak satsalar release sonrası, o da dediğini yalanlamak olurdu. Hiç bahsi geçmemiş bir şeyi in-house yapmaları dediğini yalanlamıyor.

Etik mi bu? Değil. Daha yarısı bitmemiş oyuna internal DLC üstüne çalışmak en kibar tabiriyle boş iş. Burada mizahi sorduğum "3D takımı napıyor çay sigara mı takılıyor" sorusunun da cevabını vermiş oldu Callum "Arkadaşın başka işi yoktu" diyerek. Harbiden çay sigara yapıyorlarmış da birisi iş vermiş herhalde adamlara. 3 ayda 2 miğfer çıkaracaklarına 10 miğfer çıkaracakları yerde buna uğraşmak... garip.
Bunun leak olması ise tam amatör işi. Internal testte bile utanmadan DLC denilmesi falan ayrı komik zaten.

Ben sonuca bakicam, surece değil. Surec belliki beklenenden cok daha uxun olarak istemedigimiz sekilde geciyor. Ama tekrar soyleyim, Tw respawn ya da Rockstar degil @Bloc . İşlerin dağınık yürümesi vrya cok uzamasi, ilerlemedikleri anlamina gelmiyor.

Teknik olarak doğru ama bu yine de.
Oyunun içinde planlanan bir şeyi sonradan çıkarıp DLC olarak satmıyorlar, o plan yok. Filler Dev Bloglarda bahsedilmiş olsaydı ve şimdi DLC olduğunu görmüş olsaydık dediğin doğru olurdu. Veya Minor Faction inlerini DLC olarak satsalar release sonrası, o da dediğini yalanlamak olurdu. Hiç bahsi geçmemiş bir şeyi in-house yapmaları dediğini yalanlamıyor.

Etik mi bu? Değil. Daha yarısı bitmemiş oyuna internal DLC üstüne çalışmak en kibar tabiriyle boş iş. Burada mizahi sorduğum "3D takımı napıyor çay sigara mı takılıyor" sorusunun da cevabını vermiş oldu Callum "Arkadaşın başka işi yoktu" diyerek. Harbiden çay sigara yapıyorlarmış da birisi iş vermiş herhalde adamlara. 3 ayda 2 miğfer çıkaracaklarına 10 miğfer çıkaracakları yerde buna uğraşmak... garip.
Bunun leak olması ise tam amatör işi. Internal testte bile utanmadan DLC denilmesi falan ayrı komik zaten.
Geçen Epic e update i atmayı unutmuşlar agahahahaggss

Ben sonuca bakicam, surece değil. Surec belliki beklenenden cok daha uxun olarak istemedigimiz sekilde geciyor. Ama tekrar soyleyim, Tw respawn ya da Rockstar degil @Bloc . İşlerin dağınık yürümesi vrya cok uzamasi, ilerlemedikleri anlamina gelmiyor.
Neden TW bu kefeye konuluyor? CD project Witcher ı Rockstar olarak mı yaptı? Hayır TW gibi , tabi ünvan da TW gibi yoksa TW CD project in anca Cypeberpunk projesinde çalışır.

Back
Top Bottom