Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Currently viewing this thread:

dijiTurk

Sergeant Knight at Arms
WBNWVCM&BWF&S
Senin dediğin noktada işler eşitlikten çıkıyor. Eskiden okuldan kaçıp kaçıp internet kafelerde sabahlardık knight metin2 hesaplarımız için çünkü sen uyusan arkadaşın uyumuyordu :grin: Ama bir oyunun hedeflediği şey bu olmamalı bence. Ben bu oyuna işten geldikten sonra biraz hayattan kafayı uzaklaştırmak için giriyorum. Keyif için mesai harcamak çok mantıklı gelmiyor bana. Gerçi ben artık multi oyunlar oynamıyorum uzun zamandır. Aktif oyuncuların fikri daha önemli tabii.
Tamam 100 olmasin, 50de olmasin. 15 saate tekabul edecek kadar mac bitiren biri, 500 yetenek puani ve 500 u.esyasi puani alsin, yani iki taraf da fullensin. Sadece 15 saatte. Yavas yavas istedigin kombinasyonu olusturup istedigin noktaya gelmeyi deneyimleyecek sekilde oynayacaktin, istersen sifirlayip farkli bir kimlige burumek uzere sahaya cikarticsn katakterini tekrar.

Surekli farkli karakterde dost/dusmanlar gorurduk. Surekli bir kesim olarak sifirlama sonrasi gelisen newbieler(15saatte max noktaya gelecek sekilde) gorurduk. Capcanli, koordinasyona iten bi Battlefield.

Yani gercekten, ilgini ceker senin de. Donersin inan, mpye. Şevkle.
(* ince dusunulmesi lazim bu tarz bi iki ayakli ustalik sisteminin. puf noktalar iskalanmamali. or; 6 u.esyasindan biri fonksiyonel degil, yetenek katkisi sunmali, digeri fonksiyonellik+jatki, kalani salt fonksiyonellik gibi. yahut ters orantida tercihe bagli kotasi degisen anlamli katki oranlari vs )

ExiLex

Sergeant at Arms
WB
Tamamen tahmin üzerine burada bannerlord ile birşey göreceğiz sanırım. İntrosunda bannerlord vardı.
Dün yapılan etkinlikten anladığımız üzere bahsi geçen firma oyunu konsol tarafında yayınlayacak, konsolda yayınlamak için tam sürüm olması lazım kalan zamanda oyunu içeriklerle doldurabilirler mi? hiç sanmıyorum Bannerlord tam sürümde dahi içerikten yoksun olmaya devam edecek oyuna karşı umudum artık tamamen yok olmuş durumda.

Yayında bir şey göreceğimizi sanmıyorum kısaca firma kendini tanıtıp he birde bu oyunları konsolda yayınlayacağız diyor.

Unique

Master Knight
WB
Dün yapılan etkinlikten anladığımız üzere bahsi geçen firma oyunu konsol tarafında yayınlayacak, konsolda yayınlamak için tam sürüm olması lazım kalan zamanda oyunu içeriklerle doldurabilirler mi? hiç sanmıyorum Bannerlord tam sürümde dahi içerikten yoksun olmaya devam edecek oyuna karşı umudum artık tamamen yok olmuş durumda.

Yayında bir şey göreceğimizi sanmıyorum kısaca firma kendini tanıtıp he birde bu oyunları konsolda yayınlayacağız diyor.
Kol desteği yerlerde sürünüyor, şimdiden konsol oyuncularına Allah sabır versin.
Hayatımda hiçbir oyunda bu kadar kalitesiz ve rezalet bir gamepad desteği görmedim.

argon45

Baron
Şu yazının bir kaynağı var mıdır bilmiyorum ama okurken tuhaf bir şekilde gülümseyen sadece ben değilimdir herhalde; özellikle "erken erişim sürecinin oldukça başarılı geçtiği" kısımda.

Unique

Master Knight
WB
Şu yazının bir kaynağı var mıdır bilmiyorum ama okurken tuhaf bir şekilde gülümseyen sadece ben değilimdir herhalde; özellikle "erken erişim sürecinin oldukça başarılı geçtiği" kısımda.
Tam sürüm olduğunda bu lafı tüm youtuberlardan duyacağız, şimdiden kanser oldum. Oyun yapımcıları da aynısnı yapıcak tabii

ExiLex

Sergeant at Arms
WB
Bu tarz siteler genelde tıklanma almak için her yıl "GTA6 gelebilir" tarzında yazılarla dikkat çekmeye çalışıyor o yüzden içerisinde yazdıkları yazılara da güvenim yok, ya yazar haber çok kısa oldu dolu gözüksün kafasında bir şeyler yazmıştır yada erken erişimin ilk zamanlarında 1-2 aylık süreç için söylenen bir sözü şimdi demiş gibi yazmıştır diye düşünüyorum.

trhan12

Sergeant
Oyunu beğeniyorum, çok başarılı diyen insanların oyunun sadece en temel olarak sunduğu şeyleri sevdikleri için böyle oluyor hep, "kılıç alıp ordu toplayıp ülke kuruyorum daha ne olsun" gibi düşünce yapısında olan insana sen sadece "x kılıcının hasarı ×× değerden ×× değerine yükseltildi" gibi bir güncelleme sunsan adam ohhh oyun gelişiyor diyecek, bu çok sinir bozucu...

Ne diyeyim ki, umarım sonra ki güncelleme ile şehir içinde çuvaldan kaval ile yılan çıkartan adam senaryosu eklenir, nasıl olsa tavşan şapkasından sürpriz çıkmayacak, yılan çıksın izleriz yani.

Royalus

Marquis
M&BWBWF&SNWVC
Şu an en büyük eksiklik diyalog kısmı ve 15 ay geçmesine rağmen hala bir gelişme yok şaşkınlıkla izliyorum.Eşimle ilişki 0 oğlanla 0 klan üyelerine hala boşver diyebiliyorum.

Valtoin

Grandmaster Knight
Şu an en büyük eksiklik diyalog kısmı ve 15 ay geçmesine rağmen hala bir gelişme yok şaşkınlıkla izliyorum.Eşimle ilişki 0 oğlanla 0 klan üyelerine hala boşver diyebiliyorum.
Diyalog yok, seslendirme yok, senaryo eksik, kuşatma yapay zekası bitik. Fil modeli yapacaklarına şunlara el atsalar bir arpa yol giderlerdi belki.

3 tane özellik listesi yayınlamışlardı hala daha çoğu özellik yok. Bu oyun nasıl tam sürüme gidecek anlamadım. Bir anda bütün özellikleri salamayacaklarına göre kafadan 1 yıl daha var gibi çıkışa.

Lamkrin

Knight at Arms
M&BWBWF&SNWVC
Diyalog yok, seslendirme yok, senaryo eksik, kuşatma yapay zekası bitik. Fil modeli yapacaklarına şunlara el atsalar bir arpa yol giderlerdi belki.

3 tane özellik listesi yayınlamışlardı hala daha çoğu özellik yok. Bu oyun nasıl tam sürüme gidecek anlamadım. Bir anda bütün özellikleri salamayacaklarına göre kafadan 1 yıl daha var gibi çıkışa.
1 yıl daha uzamaz artık. Yılbaşında çıkacak oyun. :/ Nasıl yetiştirecek orası muamma.

Unique

Master Knight
WB
Multiplayer sunucularını adam etseler bari de orada takılsak. Almışlar dandik sunucuyu acı çekiyor millet, cimrilik başa bela.

WaziG

Knight
WBNWWF&S
Tamamen tahmin üzerine burada bannerlord ile birşey göreceğiz sanırım. İntrosunda bannerlord vardı.

Bu aralar değilde biraz daha uzun süre sonra eğer sadece kutulu satış olayı değilse bir şeyler ortaya çıkar ama şuan bi trailer görmek çok düşük ihtimal.

Ayrıca Battlefield gameplay trailer bugün geliyor hype hype

Lamkrin

Knight at Arms
M&BWBWF&SNWVC
Bu aralar değilde biraz daha uzun süre sonra eğer sadece kutulu satış olayı değilse bir şeyler ortaya çıkar ama şuan bi trailer görmek çok düşük ihtimal.

Ayrıca Battlefield gameplay trailer bugün geliyor hype hype
Kutulu satış ve konsollara geleceğini duyurmuşlar o kadar.

FromNight

Veteran
Herkesin olabildigince esit ve olaylarin tekduze oldugu şimdiki halden mi yanasin yani? Neden istemezdin?
Oyunun odağindan ve amacından çok uzak şeyler istiyorsun saydiğin şeylerden 1 i bile bu oyuna gelse oyundan soğurum .
Bunlari istiyorsan bannerlord warband yerine mmorg oynayabilirsin ama oyunun mantiğindan bu kadar uzak şeyleri bannerlord için istemen bana çok saçma geliyor.

Top Bottom