Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Currently viewing this thread:

dijiTurk

Sergeant Knight at Arms
WBNWVCM&BWF&S
Onu kastetmiyorum, genel olarak atın kendisi (zırhı olmasa daha net belli olurdu belki) mevcut oyundakilerden farklı görünüyor, 2017'dekilere benzettim o yüzden soruyorum. Tanıyan birisi sorabilirse güzel olurdu aslında.
moddin kitindeki horse_brown adli atmis o. kitteki her sey oyunda olmayabiliyor dedi.

Royalus

Marquis
M&BWBWF&SNWVC
İki gündür adam akıllı foruma bakamadım iş güçten.Ne oluyor arkadaşlar beta yüklen-geri çekildi falan ne oluyor yahu! :grin:
Hahahhahaha :grin: :grin:
Lamkrin öldümü? @Lamkrin
Yok o bayıldı.
Wazig:Bu tw kedi kesip yiyor. @WaziG
Valtoin:O armağana söyle bana bir görünsün. @Valtoin
Dijitürk: Ustalık sistemi yine gelmedi. @dijiTurk
https://forums.taleworlds.com/index.php?threads/beta-patch-notes-e1-6-0.443898/post-9708055 Yeni yükleme ekranları çizimleri ve imparatorluk için gelen aksesuarlar. Sonunda Tac gelmiş
Sesimiz ulaşmış sonunda biryerlere :grin:
Şu fil beni gram heyecanlandıran bir şey değil. Ben daha oyunda lorduma Warband'deki gibi şu tarafa git diyemezken, şuna niye insanlar heyecanlanıyor anlayamıyorum.
Kesinlikle beyim.Fil çok şaşırttı beni ama asıl meseleler hala nasıl yok anlamadım gitti.Hala boşver sadece.
@Unique Neler oluyor? :grin:

Last edited:

dijiTurk

Sergeant Knight at Arms
WBNWVCM&BWF&S
@Makaveli23
[Avantaj ve dezavantaj dagilimini kendimizin belirleyecegi, anlamli oranlara ulasabilen, farkli yetenek dagilimlarindan birini geliştirerek belirlemek] + [bir veya birkac ustalik esyasi seceneginden bir tanesini perk secer gibi secmek(ayrica buradaki esyalara satin alinabilir ozel kaplamalar da sunulmali)(ayrica buradaki esyalardan bazisi ek yetenek katkidi da sunmali, fonksiyonellik harici olarak) ]

Bu ikisini yapmak ne kadar zor olabilir? İster ayri ayri secilsin bu iki ayak, ister ayni yerde, ister ana menude, ister secim penceresinde. İster sunucularda aktif efilebilir sekilde olsun, isterseler de direk yeni bi mod olarak yer bulsun..

Sonucta, yapilabilitesi de eglendirebilitesi de cok yuksek bence. Bunu dusunmeden sahada iyi var olamam ki.

dijiTurk

Sergeant Knight at Arms
WBNWVCM&BWF&S
Kral tacını 1 yıl sonra eklemek kadar zor olabilir
:sad: Peki, eger ekleseler, (hangi yetenek dagiliminda ve hangi ustalik esyasi ile oynsyacagina karari kendinin verdigi, farkli farkli yetkinlikte dost ve rakiplerin oldugu bu sekildeki bir oyun modunda) oynamak ister miydin?

Unique

Sergeant Knight at Arms
WB
Herkesin olabildigince esit
Durumlar eşit olucak ki, millet neyde profesyonelse onu oynayacak. Etrafına bakıp bu tür oyunları incelediğinde, Mordhau veya For Honor olabilir. Hiçbir oyunda zamanını verdikçe karakterin güçlenmez, karakterin gücü hep aynı kalır. Sadece sen daha çok tecrübe edinirsin ve dövüşmeyi öğrenirsin.

dijiTurk

Sergeant Knight at Arms
WBNWVCM&BWF&S
Durumlar eşit olucak ki, millet neyde profesyonelse onu oynayacak. Etrafına bakıp bu tür oyunları incelediğinde, Mordhau veya For Honor olabilir. Hiçbir oyunda zamanını verdikçe karakterin güçlenmez, karakterin gücü hep aynı kalır. Sadece sen daha çok tecrübe edinirsin ve dövüşmeyi öğrenirsin.
Yani, oyunu ogrenmis iki kisiden hangisi once hamle yaparsa o dövüşü bilir ve kazanir. Dovusmeyi bilen kazanmali, herkesin esit oldugu bir ortamda diyorsun degil mi?

Bu gorunus disinda karakterlerlerin birbirine benzemesi demek, surekli ilk hamle yapabilenin kazanmasi demek. Sıradanlık demek.

Ayrica, 10pingi, mekanik klavyesi vs vs olanin her zaman 60pinge karsi tecrubeli olmasi demek.

Ben buna karsiyim. Benim onerim, karakterlere ruh vermek demek. Secimlerinle kendini yansitman demek. Degisken, hep siradisi cevre demek. Ve bu cevrede, dostlarinla hareket ederek yasayacagini bilmen demek.

Herkes atiyorum 50saat puan kasip, 1000 puana sahip olacak. Herkes esit puanda, herkes eşit secim hakkinda olacak . Ama secimlerinle/hareket tarzinla, takim olmayi ogrenir, eglenceli bir sekilde dovusursun boylece. Sans veya ping ile degil, taktik becerilerinle dovusursun.

Unique

Sergeant Knight at Arms
WB
Yani, oyunu ogrenmis iki kisiden hangisi once hamle yaparsa o dövüşü bilir ve kazanir. Dovusmeyi bilen kazanmali, herkesin esit oldugu bir ortamda diyorsun degil mi?

Bu gorunus disinda karakterlerlerin birbirine benzemesi demek, surekli ilk hamle yapabilenin kazanmasi demek. Sıradanlık demek.
Ben bannerlord'u profesyonel olarak oynayan birisi değilim, For Honor için konuşacak olursam söylediğin yanlış. İki oyun da vurma oyunu değil, vurmaktan çok savunma yapmayı bilmen gerekiyor. İlk vuran kazanır mantığı saçmalıktan ibaret, Bannerlord'un multiplayer modunu oynayıp oynamadığın konusunda şüphelenmeye başladım.
Ayrica, 10pingi, mekanik klavyesi vs vs olanin her zaman 60pinge karsi tecrubeli olmasi demek.
Ne yaparsan yap her oyunda pingi düşük olan zaten üstün olucak buna çare bulamazsın. Mekanik klavyeyle de alakası yok bu işin, gamepad ile oynayan insanlar da var. Bunu mordhau ve honor için söylüyorum.

Bİ zahmet oyuna 2000 saatini veren adam tecrübeli olsun da 2 saati olan adamı alsın değil mi?

Top Bottom