Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Currently viewing this thread:

MachiavelIi

On probation
WBWF&SNWVC
Oyunda var olan bütün haritaları ezbere bilemediğim için ve üzerinde çalışmadığım ve bilgi sahibi olmadığım konularda cevap veremediğim için hatalıyım sanırım. ¯\_(ツ)_/¯ Bu dil kimseye yardımcı olmuyor, olmayacak. Umarım ileride bir gün anlatmaya çalıştığım ama belli ki başarısız olduğum bu durumu bir şekilde anlayabilirsin.
Sevgiler.

Öncelikle tam zamanlı işinizin bu olmasına rağmen topluluğun duygusal tepkilerine, davranış ve üsluplarına ayrı ayrı hassasiyetle yaklaşmanın ve aynı zamanda da işi istikrarla sürdürüyor olmanın meşakkatinden dolayı sizi takdir ediyor ve emeğinize saygı sunuyorum. Oyunu çıktığı ilk gün almış ve ertesi gün Steam'de de yorumlamıştım bahsim şu şekildeydi; pandeminin tam olarak insan hayatında olumsuz psikolojik etkisine başladığı noktada bir girişim gerçekleştirildi. Bu hem bir risk hem de ciddi bir sorumluluktu. İnsanlara sadece para karşılığı bir mal değil aynı zamanda yıllarca bahsi geçirilmiş bir umut da pazarlanmıştı. Dünyanın ahvali, projenin önemi ve insanların ciddiyeti mukabilinde bence bekleneni kısmen de olsa karşıladı. Asla tükaka yapılacak bir proje değildi, değil. Kötü eleştiri yapan insanlara şöyle bir göz ucu ile bakacak olursak da M&B evrenine yıllarını vermiş, kemik kadrodan ibaret. TW ekibini yakinen tanıyan, bilen, onlara muhabbet besleyen insanlar. Esasen yapılan kötü eleştirilerin sebebi de bundan kaynaklı. TW ekibine olan güvenin boşa çıkmasıdır. Biliniyor ki TW Ekibi çok iyi projelere imza atabilecek donanımda. Hem madden hem manen bu desteğe mukabiller. Ama neden bekleneni karşılamıyor. Bu, içinde bulunduğumuz şartlarda ve muhatap alındığımız yetkililerle asla alamayacağımız bir cevabın sorusu. Herkes gibi postlarınızı takip ediyorum. Bizlerin ferahı için giriştiğiniz çabadan dolayı tenzih etmek ihtiyacı hissettim. Anlamayanlar elbette olacaktır. Ama anlaşıldığınızı bilin. Evet bizzat bende nefsime yeniliyor ve sitemkâr olabiliyorum. Ama niyetimin ya da kısmen niyetlerimizin çamur atmak olmadığını bilin. Başarınız, başarımız. Sevinciniz, övüncümüzdür. Öz bir şekilde hislerimi ve beklentilerimi ifade etmeye çalıştım. Umarım iletişebilmişimdir. Sevgiler.

WaziG

Knight
WBNWWF&S
En son 180. sayfaya girmişim bu konuda. 318. sayfaya kadar gelmiş ve birkaç sayfa yorumlara baktım hala çok boş yorumlar(?) var. Allah yapımcılara sabır versin. :razz:
Aahahah sen gene mi geldin kral hani şu haydut , tüccar falan ne isterse olan :grin:, nasıl gidiyor?

Bazen ısrarla fazla sitemkar yorumlar geliyor diye yorumlara bos demek dogru degil. Kac yildir kendisinin de oyunu oynayip takipte oldugunu soyleyen birine, tartismayi buyutup buradan git demek de dogru degil.

Buka buyutmeye gerek yoktu

Bloc

Archduke
WB
Bir de pijama ve çıplak elle savaş meydanında dövüşen yiğit lordlar var haberiniz olsun
Onun sebebi yüksek ihtimalle şu olay
Konuyu isyancı lordlar olarak açmıştım ama ana taslak okuma kodunda bi yanlışlık var, bunu engellemeleri de bir iki satır koda bakıyor, açıklamasını yaptım konuda umarım kısa zamanda düzeltirler.

King Arthur

Knight at Arms
Bence siz fazla normalleştirmişsiniz bazı şeyleri. Biri öyle bir şey yazsa ve düzgün bir yorum yazan birisi olsam üzerime alınmam. Yine erken erişim kartını oynayacağım ama burada oynayamayacağımı biliyorum.
Buyrun efenim.
OFcclx.png

blwpark

Recruit
Bana kalırsa şu noktadan sonra oyunda yapılacak ekleme ve değişikliklerin oyuna özel bir sevgisi ve ilgisi olan bizim gibi oyuncuları tatmin etme şansı bulunmuyor.
Royalus sağolsun mod listesini güncelleyip paylaşarak çok güzel bir iş yaptı. Oyun şu an arada açıp biraz takıldığımda neredeyse peker videoları kadar keyif verebiliyor :smile:
Ama işlerin istenildiği şekilde ilerlemediği de çok açık. Oyunun durumu hakkında karar veren abiler gayet old school olduğu için de olabilir başka nedenleri de olabilir bilemiyorum ama bloc gibi, royalus gibi arkadaşlar sayesinde foruma girip bakmayı oyunda farklı şeyler denemeyi seviyorum böyle takılacağız gibi görünüyor.

not: yahu bir senedir foruma girip çıkıyorum, yazıyorum falan niye hala recruitim? recruit olmakla ilgili bir sorunum yok bu arada da neye göre değişiyor onu merak ettim :smile:

Last edited:

Royalus

Marquis
M&BWBWF&SNWVC
Royalus sağolsun mod listesini güncelleyip paylaşarak çok güzel bir iş yaptı. Oyun şu an arada açıp biraz takıldığımda neredeyse peker videoları kadar keyif verebiliyor :smile:
Ama işlerin istenildiği şekilde ilerlemediği de çok açık. Oyunun durumu hakkında karar veren abiler gayet old school olduğu için de olabilir başka nedenleri de olabilir bilemiyorum ama bloc gibi, royalus gibi arkadaşlar sayesinde foruma girip bakmayı oyunda farklı şeyler denemeyi seviyorum böyle takılacağız gibi görünüyor.
Çok teşekkür ederim beyim.Modcular gereken herşeyi yapıyorlar çok sağolsunlar.Bloc başkan gibi kişilerin her zaman değeri bilinmesi gerekir çünkü kabiliyetleri ve emekleri harici cidden gönül insanları hepsi.Benim yapabildiğim anca forum üyelerine mod konusunda kolaylık sağlamaya çalışmak keşke fazlasını yapabilsem cidden çok isterdim.
O1L1Mv.png
not: yahu bir senedir foruma girip çıkıyorum, yazıyorum falan niye hala recruitim? recruit olmakla ilgili bir sorunum yok bu arada da neye göre değişiyor onu merak ettim :smile:
12 saat 18 dakika sonra rütbe atlayacaksın bu arada :smile:
OFB1ov.png

Last edited:

Bolgesel hava olayları, bir suru hayvan, yeraltindan maden cikarma, iyilestirilecek animasyonlar vs. Arads bir bu oyunun haberlerine bakmakta yarar var gibi gözüküyor. At ve kilici cok farkli kullandiracaklar sanırım.

Top Bottom