• Please note that we've updated the Mount & Blade II: Bannerlord save file system which requires you to take certain steps in order for your save files to be compatible with e1.7.1 and any later updates. You can find the instructions here.

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Bjorn The Hound

Grandmaster Knight
WBVCNWWF&SM&B
@MArdA TaleWorlds
Cevaplar için teşekkürler.

Burada olsun global forumda olsun çoğu kez dile getirildi, illa ki görmüşsünüzdür ama ben bir daha söyleyeceğim.
Bannerlord'daki npc lordlar sadece savaşmamız için oyunda olan varlıklar gibi. Hiç canlı gelmiyorlar. Oyuncunun oyuna koyduğu input'a hiç tepki vermiyorlar veya en azından benim gördüğüm bu. Misal Warband'da bir köye yardım ettiğimizde köyün lordunun kişiliğine göre tepki alıyorduk. O npc lord ile karşılaşınca, hayırdır kardeşim sen ne ayak benim köylülere yardım ediyon, kendi işine bak, gibi tepkiler alıyorduk. Romance için diyoloğa geçtiğimiz leydinin hali hazırda bir talibi var ise düello yapıyorduk. Right to Rule diye bir mekanik vardı mesala. Bu statı yeteri kadar yükseltmeden krallık kurduğumuzda lordlar, kardeşim senin krallık sözde krallık gibi tepkiler oluyordu veya soylu olmayan yoldaşı lord yaptığımızda yine benzer tepkiler alıyorduk. Başka bir örnek, bazen kişiliği iyi olmayan lordlar git başka devletin köyünü yağmala da savaş çıksın diye görev verebiliyordu. İşte, saydığım bu örnekler npc lordları kanlı canlı insanlar gibi hissettiriyordu oyuncuya. Ama Bannerlord'da lordlar sadece ordunuza çağırdınız savaş yaptığınız varlıklardan öteye gitmiyor. Warband'de duygusal bağ kurabildiğim lordlar oluyordu ama Bannerlord'da sevdiğim lordlar veya nefret ettiğim lordlar yok. Hepsi içi boş oyuncak gibi hissettiriyor insana. Bunları da gerekli kişilere iletirseniz sevinirim açıcası.

İnanın Steam'de review'u olumsuza çevirirken elim gitmedi, zor geldi yazmak bana ama ne yazık ki oyun şuan ki haliyle, daha önceden Warband oynayan birine tavsiye edilmeyecek durumda, tabi Bannerlord'un Warband'i geçtiği yerler var, bunu görmezden gelecek değilim. M&B oynamamış birine belki tavsiye edilebilir belki ama diğer türlüsü içimden gelmiyor açıkcası.

Yuro

Sergeant
En son 180. sayfaya girmişim bu konuda. 318. sayfaya kadar gelmiş ve birkaç sayfa yorumlara baktım hala çok boş yorumlar(?) var. Allah yapımcılara sabır versin. :razz:
180. sayfanın öncesinde olduğu gibi sonrasındada yorumları dolduracak bir içerik olmadığı içindir gördüklerin :grin:.Keşke ne isteyeceğimiz bildiğimiz birşeyler yayınlansada doldursak :smile:

Unique

Master Knight
WB
180. sayfanın öncesinde olduğu gibi sonrasındada yorumları dolduracak bir içerik olmadığı içindir gördüklerin :grin:.Keşke ne isteyeceğimiz bildiğimiz birşeyler yayınlansada doldursak :smile:
Oyun ve gelişmeler ile uzaktan yakından alakası olmayan şahısların arada buraya uğrayarak lafı sallayıp tekrardan gelmemek üzere gitmesi beni bitiriyor :grin:

, benim alanım daha çok MP olduğu için
Atlı menavlion piyade sağ taraftan chain attack yapamıyor, o animasyon girmiyor devreye sağdan vurulmaya çalıştığında, ayrıca son günlerde çoğu kişi kılıçların düşman içinden geçmesinden şikayetçi, damage vermiyor içinden geçiyor sadece. TDM Nord Town mapindeki duvarların çoğunda animasyon bozukluğu var, 3 boyutlu gibi saçma sapan dikkat dağıtan türden. Pugio atış moduna geçildğinde bazı karakterlerde animasyonlu oluyor bazılarında direkt ışınlanıyor.
Vuruş animasyonları bazen ışık hızında oluyor bazen slow motion girmiş gibi oluyor, tüm sunucuya etki ediyor

dijiTurk

Banned
WBNWVCM&BWF&S
Spye gelecek en onemli yenilik(en az isyandaki kadar ustune durulmasi gereken feature: ) uygun kriter icerisinde tetiklenen rassal ve dalgali olabilen dusman spawn sistemi. Buna, savas oncesi askerlerimizi tek seferlik konumlandirma da cok iyi gider. Bunlar, sp icin cok gerekli. Mp icin de cok gerekli seyler var tabi, simdi baska dolu seylerden bahsetmek istemiyorum.

Erozbey

Duke
M&BWBWF&SNWVC
Flaming
Oyun ve gelişmeler ile uzaktan yakından alakası olmayan şahısların arada buraya uğrayarak lafı sallayıp tekrardan gelmemek üzere gitmesi beni bitiriyor :grin:
Sen büyük ihtimal ilkokula giderken ben bu seriyi oynuyordum. Oyunu, gelişmeleri, geliştirmeyi senden daha iyi bilen birisi için böyle şeyler söyleme, tekrardan gelmemek üzere giderken üzersin beni. :sad:

Bjorn The Hound

Grandmaster Knight
WBVCNWWF&SM&B
bgDvjql.jpg

2aWj4Gb.jpg

DyVbqo1.jpg

Köylerini yağmaladığınız lordlar yeni tepkiler vermeye başlamış misal. Bunu gibi şeylerden bahsediyorum.

Unique

Master Knight
WB
Flaming
tekrardan gelmemek üzere giderken üzersin beni. :sad:
Yaşıyla kendini ön plana çıkarmaya çalışanlardan anca bu oluyor ne beklersin ki zaten? Umrumda değilsin mesajlarına da cevap vermeyeceğim, geliştirmeleri takip etmeye ömrün yeter umarım

Erozbey

Duke
M&BWBWF&SNWVC
Flaming
Çocuk beni 80 yaşında zannediyor herhalde. Canısı yaş ile ön plana çıkarmıyorum kendimi, bu oyuna olan bilgimi, ilgimi bil diye söyledim. 13 yaşında olsam ne fark edecek? O lafımı üzerine alındığına göre bence problem ben değilim. :smile:

Bloc

Archduke
WB
Köylerini yağmaladığınız lordlar yeni tepkiler vermeye başlamış misal. Bunu gibi şeylerden bahsediyorum.
Bu bir süredir var bildiğim kadarıyla, yeni bir şey sayılmaz. Bahsini geçirse bile bununla alakalı bir davranış yapmıyorlar maalesef. Sen yaktığın için senden öc almaya çalışmıyor yani. Bu tarz NPClere biraz daha karakter veren davranışlar güzel olurdu. Traitlerin de anlamı olurdu bu şekilde.
Galiba en "uç" yaptıkları şey, köy yağmalarken yağmalanacak köyler arasında en çok nefret ettiği klan liderinin köyünü seçmesi, o kadar

İlk lordun atar gider yaparken en yakın arkadaşını görmüş gibi sırıtması da garip bir durum ama bu küçük bir hata tabi düzeltilebilecek bir şey

Makaveli23

Knight at Arms
Sen büyük ihtimal ilkokula giderken ben bu seriyi oynuyordum. Oyunu, gelişmeleri, geliştirmeyi senden daha iyi bilen birisi için böyle şeyler söyleme, tekrardan gelmemek üzere giderken üzersin beni. :sad:
Gerçekten yaş muhabbeti yapacak kadar düşük bir insan mısın? 2-3 ayda bir gelip ortalığı bulandırıp gidiyorsun. Burada bir şeyler paylaşan insanlara "138 sayfa boş muhabbet yapmışsınız" diyorsun. Bir şeye faydan yoksa zararında olmasın. Burası askeriye değil kıdem muhabbeti de yapamazsın. 2008 yılında kayıtlı hesabımla girip yazsam senden daha mı üst seviye olacağım? Dediğine göre yaşıt sayılırız ama benim yaşımdaki biri böyle çoluk çocuk muhabbeti yapıp dursa ciddiye almam, bu zamana kadar da almıyordum zaten. Fakat birisi fikrini belirttiğinde fikrinden ziyade şahsına yönelik saldırıp, onlarca insanı "boş muhabbet" ile itham edersen orada dur derim.

Royalus ⚜

Marquis
M&BWBWF&SNWVC
Gerçekten yaş muhabbeti yapacak kadar düşük bir insan mısın? 2-3 ayda bir gelip ortalığı bulandırıp gidiyorsun. Burada bir şeyler paylaşan insanlara "138 sayfa boş muhabbet yapmışsınız" diyorsun. Bir şeye faydan yoksa zararında olmasın. Burası askeriye değil kıdem muhabbeti de yapamazsın. 2008 yılında kayıtlı hesabımla girip yazsam senden daha mı üst seviye olacağım? Dediğine göre yaşıt sayılırız ama benim yaşımdaki biri böyle çoluk çocuk muhabbeti yapıp dursa ciddiye almam, bu zamana kadar da almıyordum zaten. Fakat birisi fikrini belirttiğinde fikrinden ziyade şahsına yönelik saldırıp, onlarca insanı "boş muhabbet" ile itham edersen orada dur derim.
Katılıyorum.''Hadi bana saldırın'' gibi konuşmussunuz @Erozbey size yakışmadı.

Erozbey

Duke
M&BWBWF&SNWVC
Bence siz fazla normalleştirmişsiniz bazı şeyleri. Biri öyle bir şey yazsa ve düzgün bir yorum yazan birisi olsam üzerime alınmam. Yine erken erişim kartını oynayacağım ama burada oynayamayacağımı biliyorum.

Makaveli23

Knight at Arms
@Erozbey kimin düzgün yorum yazıp kimin yazmadığını sen mi belirliyorsun? Madem çok düzgün(!) yorum yazıyorsun:
isim verilmemiş bir yorumu niye kendi üzerine alınıyorsun? Senden kart oynamanı isteyen yok ortalıkta dolanma yeterli olur. 3 ayda bir gelip erken erişim deyip gidiyorsun. Yapımcılar düzgün düzgün cevap verirken sen triggerlanıyorsun. 138 sayfada seni muhattap alan bir yorum yok. Aksine geliştiriciler ile bir sürü fikir alışverişi ve dertleşme var. Bu konuyu yırtık don misali kullanmayı bırak.

BetoffeN

Knight at Arms
M&BWBWF&SNWVC
En son 180. sayfaya girmişim bu konuda. 318. sayfaya kadar gelmiş ve birkaç sayfa yorumlara baktım hala çok boş yorumlar(?) var. Allah yapımcılara sabır versin. :razz:
Bu yorum uyarı almayacak mı? Sen doldur biz içelim o zaman. Ne diyelim? Çok boş yorumlar var diye eleştiri yapmak, hmm.. güzelmiş. @Homerøs

BetoffeN

Knight at Arms
M&BWBWF&SNWVC
Aynen kanka senin yaşın küçükken cart curt. Bitmediniz bi' ya. Uyarı alırsam da alayım. Sizin gibilerle böyle konuşmak gerekiyor çünkü. Oyun bilginle ilgili birşey demiyorum, ama karşındakini tanımadan yok böyleyken ben böyleydim gibi ucuz söylemlerde bulunuyosun. Yayınlarına baktığımda sadece sahne tasarımı yapıyosun, gelmişsin ben oyun geliştiriyorum falan muhabbeti yapıyosun. Oyun geliştirmenin yarısından fazlası kodlamadır. Bloc nickli arkadaşı turkishplayer'ın yaptığı yayından tanıdık kendisi mühendis, yıllardır da modlamayla uğraşıyor. O bile burada gelip ben böyleydim şöyleydim demedi. Oyunun 1 yıldan fazladır dikkat çeken eksik kısımlarını fark edip modlar geliştirdi. Ortalığı durduk yere karıştıracak eleştiride bulunuyosun. Boş diye eleştiren birinden fazla birşey beklememek gerekiyor.

Erozbey

Duke
M&BWBWF&SNWVC
@Erozbey kimin düzgün yorum yazıp kimin yazmadığını sen mi belirliyorsun? Madem çok düzgün(!) yorum yazıyorsun:

isim verilmemiş bir yorumu niye kendi üzerine alınıyorsun? Senden kart oynamanı isteyen yok ortalıkta dolanma yeterli olur. 3 ayda bir gelip erken erişim deyip gidiyorsun. Yapımcılar düzgün düzgün cevap verirken sen triggerlanıyorsun. 138 sayfada seni muhattap alan bir yorum yok. Aksine geliştiriciler ile bir sürü fikir alışverişi ve dertleşme var. Bu konuyu yırtık don misali kullanmayı bırak.
Emrin olur paşam.

Top Bottom