Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

2889-1619047322-1898675557.jpeg
Ahem, Ahem. TW, bu yay ile ilgili feedback EA'si açıkladığınız gamecom videosundan sonra verilmişti. Modcular düzeltmiş geyiği yapmak istemiyorum ancak bu yayın native'deki hali göz acıtıyor.

Oyunun gece gündüz döngüsü bozulmuş bu arada dikkat ederseniz güneş batarken gölgelerin ilerlemesi duruyor, anında yok oluyor sonrasında.

Oyunun gece gündüz döngüsü bozulmuş bu arada dikkat ederseniz güneş batarken gölgelerin ilerlemesi duruyor, anında yok oluyor sonrasında.
Keşke biz şehirde gezmeye başladığımız da , han a girdiğimizde vs hem oyunun dünyası hem de gün döngüsü devam etse. Böyle kalenin dışında değil de surlarda bir güneş batışı doğuşu izlemek isterdim barış döneminde yada şehir de vakit geçirdiğimde. Tam uymaz gibi şöyle bir düşününce ama biraz yarım hissettirse de sorun olmaz gibi. Surlardan bakarken biri kaleni kuşatırsa gibi olaylarda küçük pürüzler olur fazlası değil.

Keşke biz şehirde gezmeye başladığımız da , han a girdiğimizde vs hem oyunun dünyası hem de gün döngüsü devam etse. Böyle kalenin dışında değil de surlarda bir güneş batışı doğuşu izlemek isterdim barış döneminde yada şehir de vakit geçirdiğimde. Tam uymaz gibi şöyle bir düşününce ama biraz yarım hissettirse de sorun olmaz gibi. Surlardan bakarken biri kaleni kuşatırsa gibi olaylarda küçük pürüzler olur fazlası değil.
Bu mod döngüyü sağlıyor ama gün batımı-gün doğuşu sahneler içinde mümkün değil daha önce konuşulmuştur ama kaçırmış olabilirsin. Bu modda sen gezerken kalelere ne oluyor bir fikrim yok gerçi tam kuşatmaya beş kala gezip denediğini sanmıyorum mod sahibinin.

Bu mod döngüyü sağlıyor ama gün batımı-gün doğuşu sahneler içinde mümkün değil daha önce konuşulmuştur ama kaçırmış olabilirsin. Bu modda sen gezerken kalelere ne oluyor bir fikrim yok gerçi tam kuşatmaya beş kala gezip denediğini sanmıyorum mod sahibinin.
Teşekkürler. Bence de denememiştir :grin:.

Böyle kalenin dışında değil de surlarda bir güneş batışı doğuşu izlemek isterdim barış döneminde yada şehir de vakit geçirdiğimde.
bannerlord online tam bu şekil
zaman sabit akıyor. bir kere öğleden sonra savaşa girdim akşam üzerine yürüdü vakit çok keyifliydi.
tarlada çalışırken sabah başladık taaa ertesi güne kadar...

Oyun oynarken hiç tuhaf npc isimlerine denk geldiniz mi ? Aserai şehirlerinden birinde asker aldığımız karakterlerden birisinin soyadı veya lakabı etli börek diye geçiyordu mesela ?

bannerlord online tam bu şekil
zaman sabit akıyor. bir kere öğleden sonra savaşa girdim akşam üzerine yürüdü vakit çok keyifliydi.
tarlada çalışırken sabah başladık taaa ertesi güne kadar...
Gece gündüz döngüsünü Bannerlorda getirmiş miler yani? Bulunduğun sahnede değişim oluyor mu çık gir yapmadan?

şimdi öğlen vakti tarla ekmeye başladım sularken akşam üstüne doğru gitti gölgeler büyüdü bilmem ne sonra battı güneş gece oldu falan fistan
Tam olarak ne oynadın emin değilim ama Bannerlord Online'a benzermiyor bahsettiğin şey
Sırf eklediler mi diye bakmak için şöyle bir gezindim Twitchte falan.
Bu arkadaş 2 gün önce yayın yapmış. 03:44 gibi köye giriyor 04:10'a kadar ekiyor biçiyor, yarım saat sahnede kalıyor yani, çıktığında sabah olmuş oluyor haritada ama sahnede değişim yok.

Tek sahne için bunu yapma şansınız var bu arada. Aynı Campaign haritasında olduğu gibi olur ama, saniyelik değişimler ile her saat hava değişir. Bu da bulutların vs olduğu bir atmosferde çok sırıtır. Kütük Warband'a bile şu eklenmişken neden Bannerlord içinde bu yok yahu? Diyebilirsiniz

Cevap zaten oyunda gizli. Savaş için bile maksimum 10 dakika aynı sahnede duruyorsunuz - bu yüzden bu tarz bir şeye çaba sarf etmek önemsiz gözükmüş kendilerine sanırım. Sahnelerde durmak için sebep yok hatta çoğu zaman sahneye girmek lüzumsuz bile oluyor.

Cevap zaten oyunda gizli. Savaş için bile maksimum 10 dakika aynı sahnede duruyorsunuz - bu yüzden bu tarz bir şeye çaba sarf etmek önemsiz gözükmüş kendilerine sanırım. Sahnelerde durmak için sebep yok hatta çoğu zaman sahneye girmek lüzumsuz bile oluyor.
Yine de AAA oyun fiyatına satılan 2021 çıkışlı olacak bir oyunun gökyüzünü dinamik yapmak yerine hazır fotoğraf kullanmaları çok saçma geliyor. Oyunun odak noktası orası değil ama yine de bunlar olması gereken detaylar artık yıl olmuş 2021 yapmayın be. Hele son güncellemeden sonra gece gündüz döngüsü de bozulmuş gölgeler olması gerektiği gibi değişmiyor bile bir tek ben mi görselliğe önem veriyorum oyunda anlamadım

aynen oluyor
şimdi öğlen vakti tarla ekmeye başladım sularken akşam üstüne doğru gitti gölgeler büyüdü bilmem ne sonra battı güneş gece oldu falan fistan
Olay yerine intikal edip bizzat deneyeceğim. Büyük sifirlamaya kadar oynamayacaktim ama bunu görmem gerek.

fZtRz.jpg

Sunucular 2000 kişilik olmuş. Her bölgeye bir sunucu ataması yeterli olacaktır(gelecek güncelleme ile 2k dolsa bile). Kapasite iyi iyi iyi.

Döngüye gelince. 15dk kasabada. 15dk da köyde karakteri beklettim. Tık yok. Değişim yok. Daha uzun bir sürede geçiş olmuyorsa, bahsettiğin gece-gündüz döngüsü söz konusu değil @Segrek1234 .
Çık gir yapınca(anında) hemen her 2 sahnenin de atmosferi değişti(döngü ilerlemesi).

Last edited:
Olay yerine intikal edip bizzat deneyeceğim. Büyük sifirlamaya kadar oynamayacaktim ama bunu görmem gerek.

fZtRz.jpg

Sunucular 2000 kişilik olmuş. Her bölgeye bir sunucu ataması yeterli olacaktır(gelecek güncelleme ile 2k dolsa bile). Kapasite iyi iyi iyi.

Döngüye gelince. 15dk kasabada. 15dk da köyde karakteri beklettim. Tık yok. Değişim yok. Daha uzun bir sürede geçiş olmuyorsa, bahsettiğin gece-gündüz döngüsü söz konusu değil @Segrek1234 .
Çık gir yapınca(anında) hemen her 2 sahnenin de atmosferi değişti(döngü ilerlemesi).

çık gir şeklinde de olmuş olabilir bilemiyorum o an öle gelmişte olabilir

Meydan muharebelerini kast ediyorsan bence de çok tatmin edici, hatta bazen f6'ya devrettiğimde hiç aklıma gelmeyen şeyler falan yapıyorlar kazanıyoruz savaşları hoş olmuş; ama kuşatmalarda bazı yerlerde sıkıntı var, bazılarında ise yok.

Evet beyim bu arada merdiven sorunundan kurtulmak isteyen arkadaşlar bu mod düzeltiyor durumu.Farklı bir damage optimizasyonu var mod gayet güzel geldi bana özellikle taş ile tek yememek gibi :smile:

Last edited:
Bannerlord Online eskisi gibi değil. Oyuncuların bir çoğu onu bıraktı sadece belli başlı klanlar gruplar halinde oynuyor ki hepsini toplasanız 500 kişi tutar. Klanı olmayan ise 200-300 kişi ha var ha yok fakat aktifliğe bakınca düşük. İlk çıktığı zamanlarda binlerce kişi vardı ve şimdi aktifliği tutmak için etkinlikler yapıyorlar.

Bannerlord Online eskisi gibi değil. Oyuncuların bir çoğu onu bıraktı sadece belli başlı klanlar gruplar halinde oynuyor ki hepsini toplasanız 500 kişi tutar. Klanı olmayan ise 200-300 kişi ha var ha yok fakat aktifliğe bakınca düşük. İlk çıktığı zamanlarda binlerce kişi vardı ve şimdi aktifliği tutmak için etkinlikler yapıyorlar.
Klan kurma , krallıklar ve fetihler olsa beyim cidden çok değişir umarım tamamlayabilir yapan kişi cidden online bir oyun o zaman olur.Şahsen o yüzden hiç başlamadım bekliyorum sessizce :smile:

Back
Top Bottom