Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Gerçek zamanlı hareket ediyorlar evet. Yani senin görüş alanında olmayan çok büyük savaşlar oluyor şehirler el değiştiriyor olabilir. O açıdan oyun güzel ve optimize işliyor aslında. Bine yakın farklı parti hareket ediyor ve kontrol ediliyor oyun kodu tarafndan bazen ( tüm şehir garnizonları vs de parti olarak sayılıyor oyunda )
Oyunun bu olayını seviyorum, ekonomi olarak da canlı bir sistem var yanılmıyorsam. Bunlar güzel detaylar

Yani erken erişim gelince tam sürüm olunca alırım demiştim ama uzun süre geçtiği için şans verip aldım. Forumu düzenli olarak takip ediyordum o yüzden beklentimi minimum düzeyde tutayım dedim. Bence oyunda bir içerik sıkıntısı olduğu doğru ancak oyundaki dünyanın yaşıyor oluşunu çok beğendim. Casual oyuncular için bence 10 üzerinde 6'lık bir oyun olmuş diyebilirim. Optimizasyon konusunda da oynadığım kadarıyla sıkıntı çekmedim herhalde ekipmandan ekipmana değişiyor.

Benim görüşüme göre şirketin oyundaki içeriğin ve dünyanın gelişmesi için çaba sarf edeceği şeklinde. İnşallah o konuyu modculara bırakmıyorlardır ama bunun oldukça yavaş bir süreçte gerçekleşeceğini düşünüyorum olsa bile. Şirkete hak verdiğimden değil ama genel olarak bir şeyi oturtmadan diğer şeye (çok basit gibi olsa bile) geçmeyen bir anlayışı var sanırım.

Son olarak tam sürümden önce en azından diyalog seslendirilmeleri gelse, şehirlerde ve köylerde birbirleriyle sessiz bir şekilde konuşuyormuş gibi yapan npc'ler anlam kazansa iyi olur, oyun içinde beni en rahatsız eden şey o oldu.

Bu söylediğim şeyi kimler sorun olarak görür ya da görmez bilmiyorum ama ilk karşılaştığımda beni hem şaşırtmış hem de üzmüştü. Bannerlord da turnuvalarda ödül sistemi olsun seyircilerin sesleri ve ortamda olmaları çok güzel detaylar bunları beğenmiştim ama neden gerçek silahlar kullanılıyor turnuvalarda? Warband da talim silahları kıyafetleri vardı tahtadan yarışmacılar birbirini bayıltıyorlardı. Bannerlord da kesip biçiyorlar gerçek silahlarla. Bana bu mantıksız gelmişti sizce neden böyle bir yola gidilmiş?

Bu söylediğim şeyi kimler sorun olarak görür ya da görmez bilmiyorum ama ilk karşılaştığımda beni hem şaşırtmış hem de üzmüştü. Bannerlord da turnuvalarda ödül sistemi olsun seyircilerin sesleri ve ortamda olmaları çok güzel detaylar bunları beğenmiştim ama neden gerçek silahlar kullanılıyor turnuvalarda? Warband da talim silahları kıyafetleri vardı tahtadan yarışmacılar birbirini bayıltıyorlardı. Bannerlord da kesip biçiyorlar gerçek silahlarla. Bana bu mantıksız gelmişti sizce neden böyle bir yola gidilmiş?
Tahta kılıcı getirirler mi bilmiyorum ama, 2-3 güncelleme önce bunun düzeltileceği, herkes aynı zırh ve kılıçla girecek denilmişti. Ama yok :grin:

Tahta kılıcı getirirler mi bilmiyorum ama, 2-3 güncelleme önce bunun düzeltileceği, herkes aynı zırh ve kılıçla girecek denilmişti. Ama yok :grin:
Sorma zaten o da ayrı bir saçmalık eşit şartlarda kimse başlamıyor. Warband ın diplomacy 4 litdum modundaki detaylar harikaydı umarım ona benzer opsiyonlar ekleyip geliştirirler. Dediğim gibi turnuvalarda talim ekipmanları ( tahtadan) olmaması bana çok saçma gelmişti. Gladyatör müyüz ulan tepkisini vermiştim inşallah bu da düzeltilir zira mantığa atmosfere çok ters ?

Tahta kılıcı getirirler mi bilmiyorum ama
oyuna ilk başlarken(senaryo modunda) talim alanında tahta kılıç vs vardı aslında, hatta eğitmenle duello falan da yapıyorduk istersek. belki normal turnuvalara da bu gelir. zaten gerçek kılıç olunca karşıdaki hiçbir şekilde ölmüyor, pek anlamı da kalmıyor. o yüzden warband tipi olsa iyi olurdu.

oyuna ilk başlarken(senaryo modunda) talim alanında tahta kılıç vs vardı aslında, hatta eğitmenle duello falan da yapıyorduk istersek. belki normal turnuvalara da bu gelir. zaten gerçek kılıç olunca karşıdaki hiçbir şekilde ölmüyor, pek anlamı da kalmıyor. o yüzden warband tipi olsa iyi olurdu.
Evet değil mi ne güzel oyunun başında o talim alanı çıkınca ilk gördüğümde e bu çok güzel olmuş diye düşünmüştüm çok beğenmiştim. Oradakine benzer mantığı neden atıp gerçek ekipmanlar kullanırsın ki? Adı üzerinde turnuva. Gladyatör arenası gibi millet gerçekten birbirini doğuruyor çok saçma. Zor bir şey değil bence dediğiniz gibi halihazırda tahta ekipmanlar dizayn edilmiş zaten.

Evet değil mi ne güzel oyunun başında o talim alanı çıkınca ilk gördüğümde e bu çok güzel olmuş diye düşünmüştüm çok beğenmiştim. Oradakine benzer mantığı neden atıp gerçek ekipmanlar kullanırsın ki? Adı üzerinde turnuva. Gladyatör arenası gibi millet gerçekten birbirini doğuruyor çok saçma. Zor bir şey değil bence dediğiniz gibi halihazırda tahta ekipmanlar dizayn edilmiş zaten.
Orada bile mantık hatası var. Join the tournament diyorsun turnuvaya girerken ancak turnuva değil, arena. Turnuva dostça yapılır, arena gladyatörlerin savaştığı yer.

Aynen öyle. Mesela yine aynı örneği vereceğim ama Warband diplomacy 4 litdum da kültürlere göre arena tasarımları, kıyafetleri vs kısaca atmosferi değiştiriyordu.
Bannerlord'dan beklentim 1.si grafik kalitesi 2.si tasarımları ve 3.sü Warband dönemi 10 yıllık süreç içindeki modlardan tecrübeleri ile kendilerine yol çizmeleriydi.Grafikte sorunum yok gayet başaralı tasarımları bekliyorum ama 3.sü başından beri hüsran benim için ve herşeyi değiştirecek ve yeni bir M&B tadını en çok verecek kısım buydu.Sorun belki bendedir çünkü 2008'de tanıştığım oyun bana dünyaları verdi ve oyun dünyasında hiç adım atılmayan benzeri olmayan bir özgür bir rol oyunuma sahip oldum bir farka adım attı evet sanırım o yüzden beklentilerim büyük kaldı.

Last edited:
Bannerlord'dan beklentim 1.si grafik kalitesi 2.si tasarımları ve 3.sü Warband dönemi 10 yıllık süreç içindeki modlardan tecrübeleri ile kendilerine yol çizmeleriydi.Grafikte sorunum yok gayet başaralı tasarımları bekliyorum ama 3.sü başından beri hüsran benim için ve herşeyi değiştirecek ve yeni bir M&B tadını en çok verecek kısım buydu.
Benim bütün bu kötü gidişata rağmen karşı koyamadığım hep bir umudum beklentim oluyor ya bilmiyorum belki bu oyuna, bu seriye karşı inanılmaz tutkumdan kaynaklanan bir şey. Ezel misali "oyunu geliştireceğiz deme sakın çünkü inanırım." modunda dolanıyorum ? İlk kutulu oyunumdu warband ve steam le tanışmam haşır neşir olmam da bu seri sayesinde olmuştur. Hey gidi tey tey... ?

giphy.gif
Neler ile geliyor acaba, o daha çok ilgimizi çekerdi
Bu şekilde geliyormuş.

Back
Top Bottom