• Please note that we've updated the Mount & Blade II: Bannerlord save file system which requires you to take certain steps in order for your save files to be compatible with e1.7.1 and any later updates. You can find the instructions here.

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

e222143

Sergeant at Arms
büyük bir şey yoktur. sürülmesini engelleyen buglar vardır. o yüzden gelmemiştir. beklentiyi en dipte tuttuyorum :sad:
 

yedisekiz

Recruit
bence şuan oyundaki en büyük en eksik son gelen güncelleme ile okçuların düzeni bozulmuş okçuları savaş esnasında sabit bir şekilde dağınık şekilde uzunlamasına sıraya diziyorum etrafında dönmesinler diye de düşmana bak diyorum ama karşıdan piyade birlikler orduya biraz yaklaştıktan sonra okçular dip dibe girmeye başlıyor böyle oluncada dip dibe giren okçular ok fırlatmıyor ve beni çıldırtıyorlar o düzene girdikten sonra oyun bitinceye kadar düzeltemiyorum
 

havvy

Banned
Beklentileri dipte tutmaktan sıkıldım artık, yeni beta sürüm battle terrain gibi büyük şeyler getirmezse final sürüme kadar yanından yöresinden geçmem oyunun. Tam oyun deneyimine yakın olacak dendi aldık, kaç ay beta testerlığı yaptık.
 

Valtoin

Grandmaster Knight
performans ve oynanışla ilgili değişiklik yok diyosun yani? eyvallah hala merdivenlere yığılıyor demekki askerler
ben ilk geldiği zaman yeni save açıp 15 dakika falan oynadım, sonra sıkılıp kapadım oyunu. yakın zamanda oynayan arkadaşlar söylerse daha iyi olur hocam
 

WaziG

Knight
WBNWWF&S
performans ve oynanışla ilgili değişiklik yok diyosun yani? eyvallah hala merdivenlere yığılıyor demekki askerler
Performans adı altında FPS in artmayacağından emin olabilirsin. Diğer konuları illa ki gelişecektir ama FPS max 5-8 civarı gibi küçük bir değer olur olmaz.
 

barlas01

Veteran

Main e1.5.9​

Singleplayer​

Crashes

  • Fixed a crash that occurred when opening the launcher.
  • Fixed a crash that occurred when talking to an army member.
  • Fixed a crash that occurred when trying to edit the gold amount on the barter screen.
Fixes

  • Fixed a bug that prevented the colour grade selection from working correctly in photo mode.
  • Fixed the incorrectly displayed name of the army leader in the pillaging menu which occurred if the army leader had died during the siege.

Multiplayer​

Changes

  • Improved stability of the intermission screen.

Hotfix gelmesine tamam ama dişe dokunur bir şey olmayınca 1 hafta beklediğime üzüldüm açıkcası.
 

dijiTurk

Banned
WBNWVCM&BWF&S
Yeni mp haritasını oynadım dakikalar önce. Beklediğim gibi pek büyük değil harita, yerleşimlerin kapladığı alan yeterinci büyük değil, fakat içine girilebilir/mevzi olarak kullanılabilir kule/bina sayısı fazla ve özellikle en son bayrağın olduğu yerde; bu bina ve kuleler yoğun kullanılmış. Bu da çarpışmayı daha renkli hale getirmiş. Oynarken bir yandan bayrağı savunmaya çalışırken diğer yandan bina/kule temizliğine gittim. Bol çatışma, hafif kaos halinde geçti son 10dk. Güzeldi. Haritayı eksikleriyle birlikte ayrı bir konuda, besleyici bir içerikte incelemek niyetindeyim.

Sonraki diğer siege haritasında, oyun 2-3 kere kısa donmalar yaşadı. Hotfix gereksinimi tam giderilememiş sanırım.


Ufak birkaç bir şey karaladım.

Görsel olarak güzel gözüksün diye yer yer kayalıklar konmuş yeni mp haritasında bazı sur diplerine. Bu kayalık konan yerlere de ulaşılamıyor, hiç kayalık olmayan yerlerdeki surlara da hiç ulaşılamıyor. Sadece görsel süs olarak kayalık var.. Oysa kayalık olmayan her yere merdiven dayayabilmemiz lazım ki kayalık olup olmadıgının anlamı da olsun.
 
Last edited:

yedisekiz

Recruit
performans ve oynanışla ilgili değişiklik yok diyosun yani? eyvallah hala merdivenlere yığılıyor demekki askerler
ahahaha konuda bi miktar yol kat ettiler ama hala kanser derecesinde geçen gene oyunda şahmerdanlar kapıyı kırdı sonra oradaki bütün askerler geri dönüp merdivenlerin oraya yığıldı tabi yığılmakla kalmadı merdivenden çıkan sadece 1 takım var gerisi bekliyor
 

Bloc

Archduke
WB
eyvallah hala merdivenlere yığılıyor demekki askerler
Aynen öyle.

Modumun testlerini yapmak için savaşlara katılmak durumunda kalıyorum - çoktan çözülmüştür çoğu sıkıntı diye düşünüyordum da kuşatmalar hala rezillik. Madem düzeltemiyorlar bari bağdaş kurup karpuz kesme animasyonu eklesinler oyuna da en azından merdiven önüne geldiği zaman askerler bir şey yapıyormuş gibi gözüksün.

Sadece saldıran taraf değil savunan tarafın yapay zekası da üç yaşındaki çocuktan hallice. Kapının arkasında Acun'un kutu açmasını bekler gibi bekliyorlar. Hasbelkader surlara çıktıysan tek başına, iki tane adam geliyor, seni falan takmadan devam ediyor tek görevi o çatal ile merdiveni itmek. Seni takmadığı için öldürüyorsun geldiği an. O ölünce bir tane daha gönderiyor yapay zeka. Bu şekilde dört dakika sabırla tek tek hepsini kesme şansın var bir süre sonra diğerleri kapıyı bırakıp kaçıyor zaten.
Tüm ayarlar Realistic iken böyle oluyor bir de. Easy falan yapsam birbirlerini keserler sanırım biz kaleye girmeden önce zeka geriliği yüzünden.
 
Top Bottom