Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Sadece player düzgün kullanır ilk başta ve kabak tadı verir bence ,YZ olayı oyun tam sürüme çıkmadan düzeltilmeye bile başlanmayacak galiba.
Yapay zeka daha sıkıştığı zaman kendi kalesine, şehrine kaçamıyor maalesef. Savaş alanı sistemini avantajına kullanmasını beklemek şu aşamada hayalcilik olur bence. Yine de bu özellikler geldiğinde oyuncu olarak daha çeşitli savaş stratejileri belirleyebilecek olmamız bile bir süre idare edecektir bizi.

Onu bunu boşver de şuna bak

Çok beğendim.

Devleri de pek sevdim, offikil siege sunucusunda elimde ağaçla kapıyı koçbasi gibi sarsip 3erli5erli düşman oyuncuları devirmek, çok zor ölmek(ört 40ok veya 25 kılıç darbesi vs) sonra tekrar tekrar spawn olmak isterdim.. (savunan takımda da özel karakterler/avantajlar vs dengelemek için olabilir tabi)

Çok beğendim.

Devleri de pek sevdim, offikil siege sunucusunda elimde ağaçla kapıyı koçbasi gibi sarsip 3erli5erli düşman oyuncuları devirmek, çok zor ölmek(ört 40ok veya 25 kılıç darbesi vs) sonra tekrar tekrar spawn olmak isterdim.. (savunan takımda da özel karakterler/avantajlar vs dengelemek için olabilir tabi)
Güzel fikir. L4D2 tankı gibi 1 kere doğuyor ama öldürmesi zor oluyor. Sayı avantajı olsa bile doğru oynanırsa rakiplerini alt edebilir. Bu tarz içerikleri modcular tarafından görmek güzel olur. Zaten tek beklentimiz onlar.

Güzel fikir. L4D2 tankı gibi 1 kere doğuyor ama öldürmesi zor oluyor. Sayı avantajı olsa bile doğru oynanırsa rakiplerini alt edebilir. Bu tarz içerikleri modcular tarafından görmek güzel olur. Zaten tek beklentimiz onlar.
Umarım custom sunucularda bunlar için altyapı yeterince esnek olur.

Resmi sunuculara gelince.. Ben aylar önce karakter boyut aralığı artsın diye konu aciyordum/tartışmalara giriyordum; daha kısa ve daha uzun karakterler oluşturup resmi sunucularda oynayabilelim, diyordum.. Sonra bı baktım mevcut en uzun karakter boyut sınırını daha da azalttilar.. Karakter boyut araligi biraz daha fazlasıni sunmaliyken, sunulan daha da azaldı...

Neden?

Fantastik olmayan resmi modlarda bile; savaş alanında kısa boylulari da sırık gibi olanları da görmek çok ama çok normal ve kisisellesme/karakter benimsenmesi için de çok gerekli..

Buna rağmen karakter boyut aralığı daha da sınırlandırıldı..

Neden?

Ben nedenini bilmiyorum.. Soruyorum..:

Vurma alanlari da karakter boyutuyla birlikte büyüyüp kuculemezmiydi?

Fonksiyonel dengelemeler yapılabilirdi karakter boyut aralığını olabildiğince zenginleştirmek amaciyla.. Mesela daha uzun/dolayısıyla ağır karakter daha yavaş hareket edebilirdi vs.

Resmisunucularda görmüyoruz boyle kisisellestirici/benimsetici güzellikleri, en azından customlarin altyapısı uygun olur da oralarda görürüz umarım..

Güzel bir bugmuş bu ama düzeltmişler sanırım:
2oxrrh66x7m61.png
Bu arada -oyunda hala yok diye biliyorum- artık lord/leydilerle konuşurken ünvanları bu şekilde görünse iyi olur gibi; İmparator/Kral/Sultan/Kağan vb. Son olarak, daha önce de söylemiştim şu yeni getirilen yaş seçme kısmında 20 yaş görüntüsü düzeltilmeli, adolesan gibi görünüyor çok tuhaf, direkt yetişkin olarak ayarlanması çok daha iyi olur.

2oxrrh66x7m61.png
Bu arada -oyunda hala yok diye biliyorum- artık lord/leydilerle konuşurken ünvanları bu şekilde görünse iyi olur gibi; İmparator/Kral/Sultan/Kağan vb.
zaten böyle gözükmüyo muydu bende 2 versiyondur böyle yüce kral , bey falan gibi rütbeler var

2oxrrh66x7m61.png
Bu arada -oyunda hala yok diye biliyorum- artık lord/leydilerle konuşurken ünvanları bu şekilde görünse iyi olur gibi; İmparator/Kral/Sultan/Kağan vb. Son olarak, daha önce de söylemiştim şu yeni getirilen yaş seçme kısmında 20 yaş görüntüsü düzeltilmeli, adolesan gibi görünüyor çok tuhaf, direkt yetişkin olarak ayarlanması çok daha iyi olur.
Şu fotoğrafın arka planına bir de ordu eklense ellerin de sancak tutan askerler ilk seferler için çok çekici olurdu.

Oyun içerisinde bir kaç şeyin eksikliğini çekiyorum artık :

Oyun da yönetim biçimleri, ünvanlar artık yerine oturtulmalı, kültür ve siyasi yapı altında devlet yasaları gruplandırılmalı, tam olarak uygulanması veya kaldırması (halk, senato/meclis veya derebeylerin bunlara karşı olumlu/olumsuz geri dönüşleriyle) hissettirmeli.

Örnek : Ben kuzeyli bir Kral olarak gidip imparatorluk kanunlarından kültürel yapıma en ters olan ama bana ayrıcalık sağlayan bir kanunu onaylatıp geçirirsem karşılığında hoşnut olmayan beyler veya halk ile uğraşmak zorunda kalmak isteyebilirim. İşte özellikle karakterlerin kazandığı onur, cesaret, kurnazlık gibi kişisel olgular buralardan rahatlıkla kazanılabilir.

İkincisi ise artık derebeylerin tek tip bir asker ağacı kullanmasının asgari düzeye indirilmesi, her derebeyin kendi spesifik askeri ağacına sahip olması şart.

İmparatorluk asker ağacı konusunda çeşitlendirilmese de olur lakin derebeylik sisteminde olan haneler Krallık hanesinin askerlerini kullanmamalı, mesela Kral'ın ordusu düzenli birliklerden oluşabilirken benim kalem veya şehrim sahil bölgesinde olduğu için askerlerim daha çok denizden gelebilecek tehditlere göre şekillenmeli veya dağlık bir bölgedeysem oraya göre şekillenmeli, yani kültür içinde kültürü, coğrafya içinde koşullar oturtulmalı böyle şeylerle.

3. Eksiklik şehir, kale veya köy projelerinin daha etkili bir sisteme sahip olması. Şuan ki hali ile pasifin de pasifi gibi duruyor.

Biliyorsunuz ki Game of thrones de Kings landing şehrini koruyan altın pelerinli bir çeşit polis birliği var, bu tarz birimleri spesifik binalar ile üretebilmeliyiz, şehir garnizonuna hangi tip asker üreteceğimize ve ne kadar bütçe ayıracağımıza dair detaylar sunan yapılar eklenebilir.

Sivil binalar da yine din/kültür etkileri ile halkı etkikeyebileceğimiz bir odak noktası olabilir.

Ekonomik binalar ile vergi/bankacılık foksyonları getirilebilir mesela.

Daha da önemlisi biz bu binaları görmeli ve bunlarda yaşanabilecek rutinleri görebilmeliyiz.

Benim gözümde oyunu eksik hissettiren en temel şeyler bunlar, umarım hiç olmazsa aralarından birisini tam sürümle görebiliriz :sad:

Back
Top Bottom