Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Royalus

Marquis
M&BWBWF&SNWVC
Taleworlds cukkayı topladı. Oyun 9 yıllık yapım aşamasındayken bir sürü böyle tahmini rakip oyunlar çıktı. Hiçbiri Mount&blade yerini dolduramadı. Gaza gelmeyiniz. Oyunun tam sürümünün efsane olacağını düşünüyorum. Ama ea'daki oyun iç açıcı değil. Warbandla temelde aynı oyun. Warbanddan devam ediyormuşum gibi geliyor hatta warbandı özlüyorum. Umarım Bannerlorda warbandda göre farklı bir hava verebilirler. Yoksa modlara kaldık
Rekabet çözer bizim işi :grin: bol bol çıksın böyle oyunlar dileğim.

Unique

Master Knight
WB
Forumu bu aralar pek takip edemiyorum da. Neden bu kadar eminsiniz ? içeriden bir bilgi mi geldi ?
Bundan sonra bir özellik gelmeyeceğini tam dediğim gibi olmasa da söylediler. Oyunu Haziran gibi çıkarmak istiyorlarmış ki şuanki oyun bu kadar sıkıntılıyken yeni bir şey gelmeyeceğini tahmin etmek de pek zor değil. Zaten yayımladıkları yeni planlamalar burada da paylaşıldı Türkçe olarak, orayı okuyabilirisiniz.

Lamkrin

Knight at Arms
M&BWBWF&SNWVC
Ben böyle oyunların çıkma taraftarıyım. Rekabet iyidir. Rekabetin olmadığı yerde strateji de yoktur demişler.

Royalus

Marquis
M&BWBWF&SNWVC
Manor lordsu yaklaşık bir senedir takip ediyorum ve bekliyorum. Çok yukseldigim bir strateji oyunu. Umarım çıkarda oynarız. Strateji janrasini yarı domine etme şansları var gibi görünüyor.
Hayal ettiğim çoğu renklere ve tonlara sahip alpha hali ile birlikte bile.Görselliği ve animasyonlarıda daha iyi ve gerçekci bir görünüşü yapacaklarındanda eminim.Bekleyip göreceğiz :smile:

dijiTurk

Sergeant Knight at Arms
WBNWVCM&BWF&S
@Lucon tek elli ve çift elli silahlarda aşağıdakine benzer şekillerde silahları tutmak mümkün olacak mı? Bu farklı konumlandırmaların isabet oranına etkisi olacak mı? Bir de birini yakalayıp asma, yahut bir süre rdr2deki gibi bağlayıp taşıyabilme vs söz konusu olabilir mi S&M de?

XlJFC.jpg

Son paylaştığınız görselden hareketle bunları sormak istedim.

Lucon

Subforum Moderator
WBWF&SNWVC
@Lucon tek elli ve çift elli silahlarda aşağıdakine benzer şekillerde silahları tutmak mümkün olacak mı? Bu farklı konumlandırmaların isabet oranına etkisi olacak mı? Bir de birini yakalayıp asma, yahut bir süre rdr2deki gibi bağlayıp taşıyabilme vs söz konusu olabilir mi S&M de?

XlJFC.jpg

Son paylaştığınız görselden hareketle bunları sormak istedim.

Şu anda yapmayı hedeflediğimiz şeyler arasında söylediklerin yok, o bakımdan bu tür şeylerin olma ihtimalinden öte, olmama ihtimali daha yüksek çünkü olabildiği kadar bu tarz şeylerden kaçınıyoruz.

Ayrıca, 1789-1812 yılları arasında Çift Horozlu Piştov'u elinde tutan bir subayın gangsterler gibi silahı yamuk tutması, veya yine kendi boyu kadar olan bir Piyade Musketi'nin tek elde tutması pek komik olur açıkçası, yapılamaz/yapılabilir diyemem çünkü bundan daha önemli değerlendireceğimiz farklı şeyler var, çünkü bunlar aşırı küçük detaylar.

Bu arada, bizim SP'de idamlar olacaktır. hatta giyotin ile adamın kafasını kesip herkese göstermeye çalışacağız. Kurgu bakımından SP'de ki senaryoyu ben hazırlamaktayım. Bu idam sahnesi geldiğinde, darağacında asılı olan ve giyotin ile kafası kesilen bir adamı herkese ve özellikle de sana göstereceğim. Umarım bundan ibret alıp, bir daha bu tarz ufak düşünceler ile karşıma gelmezsin. 😏

Lamkrin

Knight at Arms
M&BWBWF&SNWVC
Şu anda yapmayı hedeflediğimiz şeyler arasında söylediklerin yok, o bakımdan bu tür şeylerin olma ihtimalinden öte, olmama ihtimali daha yüksek çünkü olabildiği kadar bu tarz şeylerden kaçınıyoruz.

Ayrıca, 1789-1812 yılları arasında Çift Horozlu Piştov'u elinde tutan bir subayın gangsterler gibi silahı yamuk tutması, veya yine kendi boyu kadar olan bir Piyade Musketi'nin tek elde tutması pek komik olur açıkçası, yapılamaz/yapılabilir diyemem çünkü bundan daha önemli değerlendireceğimiz farklı şeyler var, çünkü bunlar aşırı küçük detaylar.

Bu arada, bizim SP'de idamlar olacaktır. hatta giyotin ile adamın kafasını kesip herkese göstermeye çalışacağız. Kurgu bakımından SP'de ki senaryoyu ben hazırlamaktayım. Bu idam sahnesi geldiğinde, darağacında asılı olan ve giyotin ile kafası kesilen bir adamı herkese ve özellikle de sana göstereceğim. Umarım bundan ibret alıp, bir daha bu tarz ufak düşünceler ile karşıma gelmezsin. 😏
İdam bannerlord ile aynı mı olacak? Demek istediğim bir şehirde mesela ufak bi kalabalik ile idamı seyredebilecek miyiz, yanlış mı anladım?

dijiTurk

Sergeant Knight at Arms
WBNWVCM&BWF&S

İşte aradığım ruh :smile: Anlaştık.

Lucon

Subforum Moderator
WBWF&SNWVC
İdam bannerlord ile aynı mı olacak? Demek istediğim bir şehirde mesela ufak bi kalabalik ile idamı seyredebilecek miyiz, yanlış mı anladım?

Bizde şehirler, kaleler ve köyler yok yani Sandbox haritamız yok. Her şeyi bir film gibi sahne üzerinde yapmayı planlıyoruz. Sizler sadece tarihsel olarak filmi izler gibi oyunu oynayacaksınız. Sadece tarihsel olarak idam edilen kişilerin idamını göreceksiniz, ama sadece göreceksiniz.

Örnek: 1789 tarihli Fransız İhtilali'nin ardından tahttan indirilen Fransa Kralı XVI. Louis, vatana ihanet suçlamalarından 21 Ocak 1793 günü devrimciler tarafından giyotinle idam edildi.

İşte aradığım ruh :smile: Anlaştık.

👍

Lamkrin

Knight at Arms
M&BWBWF&SNWVC
Bizde şehirler, kaleler ve köyler yok yani Sandbox haritamız yok. Her şeyi bir film gibi sahne üzerinde yapmayı planlıyoruz. Sizler sadece tarihsel olarak filmi izler gibi oyunu oynayacaksınız. Sadece tarihsel olarak idam edilen kişilerin idamını göreceksiniz, ama sadece göreceksiniz.
Anladım. Farklı bir deneyim bekliyor bizi. (y)

Middovah

Sergeant at Arms
WB

Örnek: 1789 tarihli Fransız İhtilali'nin ardından tahttan indirilen Fransa Kralı XVI. Louis, vatana ihanet suçlamalarından 21 Ocak 1793 günü devrimciler tarafından giyotinle idam edildi.

👍
Reis biz hikayeli bir RPG oyunu oynayacağız yani SP modunda, haksız mıyım?

bodoglimt

Recruit
Arkadaşlar merhaba, bir sorum var yardımcı olursanız sevinirim. Oyun sürekli güncel kalsın diye betalardan "hiçbiri" seçeneğini seçmiştim. 1 5 8 geldi ama benim oyun hala 1 5 7 görünüyor. Ne yapmam gerek. Ayrıca yine steam'den bu oyunu hep güncel tut seçeneğini seçtim.

Valtoin

Grandmaster Knight
Arkadaşlar merhaba, bir sorum var yardımcı olursanız sevinirim. Oyun sürekli güncel kalsın diye betalardan "hiçbiri" seçeneğini seçmiştim. 1 5 8 geldi ama benim oyun hala 1 5 7 görünüyor. Ne yapmam gerek. Ayrıca yine steam'den bu oyunu hep güncel tut seçeneğini seçtim.
betalara girin ve oradaki 1.5.8 betayı seçin.

Top Bottom