Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Lamkrin

Knight at Arms
M&BWBWF&SNWVC
bu çok iyi olur inşallah görürler :smile:
Filmlerde falan gördüğümüz gibi savaş atmosferinde 100 lerce adamın çıkardığı kalkan sesi çok iyi olurdu. Oyuna yağmur eklenince yağışlı bir savaş ortamında hayal et sadece. :grin: Aslında özellikle MP kısmına böyle komut arayüzüne animasyonlar eklense güzel olurdu. Mordhaudaki gibi karşıdakiyle etkileşime geçecek animasyonlar iyi olabilir. Duel de mesela kılıcı kaldırarak anlaşıyoruz, bunun yerine mesela kılıcı kalkana vurup bağırsa ondan sonra başlasa fight falan. Bunlar küçük ama güzel hava katan detaylar.

Filmlerde falan gördüğümüz gibi savaş atmosferinde 100 lerce adamın çıkardığı kalkan sesi çok iyi olurdu. Oyuna yağmur eklenince yağışlı bir savaş ortamında hayal et sadece. :grin: Aslında özellikle MP kısmına böyle komut arayüzüne animasyonlar eklense güzel olurdu. Mordhaudaki gibi karşıdakiyle etkileşime geçecek animasyonlar iyi olabilir. Duel de mesela kılıcı kaldırarak anlaşıyoruz, bunun yerine mesela kılıcı kalkana vurup bağırsa ondan sonra başlasa fight falan. Bunlar küçük ama güzel hava katan detaylar.
aynen ya benimde aklıma spartacusdeki sahneler falan geldi mesela 1e basınca karakter soldiers diye bağırıyo ya o anda adamlarda kılıçlarını kalkanlarına vurup bağırsa falan harika olur dediğin gibi küçük ama etkisi büyük olur böyle detayların insanı havaya sokar baya :smile:

davut177

Sergeant
WBWF&S

yeni rakip geliyormuş
Görüntü Bannerlord ve conqueror's blade isim age of empires dlc si. Yorumlarda çinin her zaman ki gibi kopyacılığından bahsetmişler :ddd . Her neyse güzel olursa oynanır.

edit: yeni farkettim pvp oyunmuş yani bannerlorddan çok conqueror's blade'e rakip olur gibi duruyor.

Lamkrin

Knight at Arms
M&BWBWF&SNWVC
Görüntü Bannerlord ve conqueror's blade isim age of empires dlc si. Yorumlarda çinin her zaman ki gibi kopyacılığından bahsetmişler :ddd . Her neyse güzel olursa oynanır.

edit: yeni farkettim pvp oyunmuş yani bannerlorddan çok conqueror's blade'e rakip olur gibi duruyor.
Bunda da özel güçleriyle sağa sola uçan karakterler olmaz umarım.

yeni rakip geliyormuş
Umarım güzel olur. Bannerlordda olması gereken çok güzel şeyler var. İzlerken yine hayallere daldım. Oynanış biraz odun gibi duruyor ama içerik olursa sıkıntı olmaz..

Bazı sahneler (kuşatma savunması, atla meydan savaşı) neredeyse birebir mb. Başka oyun olduğunu bilmesem mod zannederdim. Ama benim için sıkıntı yok, zaten çoğu oyun birbirinin kopyası değil mi? :smile:

edit: bende bunu yeni farkettim :smile:

dijiTurk

Sergeant Knight at Arms
WBNWVCM&BWF&S
Hareket ve saldırılar basit gibi, kuşatma silahlarının yıkımı ve inşaat imkan cesitliligi iyi duruyor. Bakmak lazım.

Sesler twnin değilse veya güç birlikteliği söz konusuysa telif neden yesin.

Son olarak, ben bannerlord a büyük bir haritada, insaatli-grindli-meslekli, pvp ve pve unsurlu, tüm kutulardan çok ender eşya düşme şansı olan ve binlerce eşya, yüzlerce yaratikli bir mmorpg modu isterdim. Keşke olsa.

Bloc

Archduke
WB
yeni rakip geliyormuş
İkisinin pek alakası yok. Ki trailer'ın sonunda 5 FPS almaya başlıyor oyunu yapanlar bile. Çok bir şey beklememek lazım :smile:

Ama umarım Çinliler Mount&Blade'in birebir klonunu çıkarır da hem Asya hem Avrupa marketinde yayılır. Yoksa Taleworlds'ün akıllanacağı yok.

Kalitesiz warband.Bu seslerin kullanımı için TW telif atamıyor mu?
Ses kütüphaneleri olur bu tarz şeyler için. Aynı kütüphaneyi kullanıyor olmaları yüksek ihtimal. Telif olmaz o işlerde. Taleworlds 10 sene çay sigara içtiği için kendi ses kütüphanesini üretmek yerine oradan buradan toplamış demektir bu.
Mesela Battlefield serisinin seslerini başka oyunda göremezsin, çünkü tek tek stüdyo ortamında silahlar denenip kendi kütüphanelerini oluşturuyorlar. Ama Call of Duty'nin ilk oyunlarında bu durum böyle değildi.

Royalus

Marquis
M&BWBWF&SNWVC

yeni rakip geliyormuş
Bizdeki eksikler işte sosyal işleri görünce eridim.Bu kadar zor olmamalı ne bileyim onlar dahil olsa oyuna ölümsüz bir save olacak...
Geliyor gelmekte olan.
Beklentilerimi karşılayacak oyun bu sanırım.Neyse rekabet herşeyi daha güzel kılar.(Betası daha çıkmamış hali bu)

Last edited:

Middovah

Sergeant at Arms
WB
Ses kütüphaneleri olur bu tarz şeyler için. Aynı kütüphaneyi kullanıyor olmaları yüksek ihtimal. Telif olmaz o işlerde. Taleworlds 10 sene çay sigara içtiği için kendi ses kütüphanesini üretmek yerine oradan buradan toplamış demektir bu.
Mesela Battlefield serisinin seslerini başka oyunda göremezsin, çünkü tek tek stüdyo ortamında silahlar denenip kendi kütüphanelerini oluşturuyorlar. Ama Call of Duty'nin ilk oyunlarında bu durum böyle değildi.
Reis adamlar Skyrim ve Witcher'dan da ses çalmış diyorlardı yorumlarda, TaleWorlds'ün sesleri arakladığını sanmam, öbür türlü Bethesda ve CDPR'de ordan burdan toplamış olur...

Taleworlds cukkayı topladı. Oyun 9 yıllık yapım aşamasındayken bir sürü böyle tahmini rakip oyunlar çıktı. Hiçbiri Mount&blade yerini dolduramadı. Gaza gelmeyiniz. Oyunun tam sürümünün efsane olacağını düşünüyorum. Ama ea'daki oyun iç açıcı değil. Warbandla temelde aynı oyun. Warbanddan devam ediyormuşum gibi geliyor hatta warbandı özlüyorum. Umarım Bannerlorda warbandda göre farklı bir hava verebilirler. Yoksa modlara kaldık

Top Bottom