Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

s&m modunda tren, atlı arabalar vs neden olmasın?
Bunu modun konusuna yazarsan hayatın daha kolaylaşır.

Bu arada, belli bir noktayı izleyen tren yapmak şu an Bannerlord içinde 0 kodlama ile bile mümkün. O yüzden böyle şeyler görebilirsin, absürt bir istek değil - ama dediğim gibi modun konusuna yazmalısın bunları. Veya ilerde DLC geleceği haberi gelirse oraya fikir verebilirsin.

Bunu modun konusuna yazarsan hayatın daha kolaylaşır.

Bu arada, belli bir noktayı izleyen tren yapmak şu an Bannerlord içinde 0 kodlama ile bile mümkün. O yüzden böyle şeyler görebilirsin, absürt bir istek değil - ama dediğim gibi modun konusuna yazmalısın bunları. Veya ilerde DLC geleceği haberi gelirse oraya fikir verebilirsin.
Hocam warband lotr modunu oynamışsındır, sence bannerlord için geliştirdikleri modda ne gibi yenilikler gelebilir? Sen bu konulara hakimsin modlama konusunda bizleri şaşırtırlarmı?

Last edited:
Hocam warband lotr modunu oynamışsındır, sence bannerlord için geliştirdikleri modda ne gibi yenilikler gelebilir? Sen bu konulara hakim son modlama konusunda bizleri şaşırtırlarmı?
Neye şaşırdığına göre değişir :smile:
Bannerlord Warband'ın sıkıntılı module sistemine göre kat ve kat daha esnek şeyler yapmaya olanak sağlıyor. Özellikle OOP veya doğrudan C# bilgin varsa içine dahil olman kolay. Kingdoms of Arda gibi modlar daha EA'nın ilk zamanları başladıkları için çok şaşırtıcı şeyler çıkartacaklarına eminim ben. Aynı şey GoT modları için de geçerli. Bunun dışında modların plugin tipi olması o tarz büyük modların işine de yarayacaktır.
Mesela bazı kodlar OSP olarak paylaşılmadan bazı modlarda bulunmuyordu. Artık OSP olarak paylaşmak yerine o modülün üstüne yazılabilir diğer büyük modlar. Kendimden örnek vereyim mesela, benim yazdığım yağma modunu doğrudan alıp LotR modu içine koyabilir ve sıkıntı olmadan oynayabilirsin. Çünkü yeni sistem bunu olası kılıyor. Böylelikle bazı şeyler daha rahat halledilebilir ( mesela birileri filleri eklediyse mod olarak, Lotr modu bunu içine alıp Mûmakil ile değiştirebilir ve bir aylık geliştirme sürecinden kazanabilir vs gibi.

Neye şaşırdığına göre değişir :smile:
Bannerlord Warband'ın sıkıntılı module sistemine göre kat ve kat daha esnek şeyler yapmaya olanak sağlıyor. Özellikle OOP veya doğrudan C# bilgin varsa içine dahil olman kolay. Kingdoms of Arda gibi modlar daha EA'nın ilk zamanları başladıkları için çok şaşırtıcı şeyler çıkartacaklarına eminim ben. Aynı şey GoT modları için de geçerli. Bunun dışında modların plugin tipi olması o tarz büyük modların işine de yarayacaktır.
Mesela bazı kodlar OSP olarak paylaşılmadan bazı modlarda bulunmuyordu. Artık OSP olarak paylaşmak yerine o modülün üstüne yazılabilir diğer büyük modlar. Kendimden örnek vereyim mesela, benim yazdığım yağma modunu doğrudan alıp LotR modu içine koyabilir ve sıkıntı olmadan oynayabilirsin. Çünkü yeni sistem bunu olası kılıyor. Böylelikle bazı şeyler daha rahat halledilebilir ( mesela birileri filleri eklediyse mod olarak, Lotr modu bunu içine alıp Mûmakil ile değiştirebilir ve bir aylık geliştirme sürecinden kazanabilir vs gibi.
Fikir anlamında ufuk açıcı oldu hocam. Umarım şaşırırız ki bende katılıyorum şaşıracağımıza eminim...

Belki oyunun erken erişime çıkış tarihinde, özel sunucular açılır. Bakalım ne tür güzellikler görecez modlarda..

Sadece twitche göz atmadım, steam sayfasını da inceledim. Önceden de nasıl olduğunu bildiğim için bana yeterli. Sorun yok merak etme.

@Emre DANACI onu da pek beğenmemiştim zamanında. Fazla incelemedim gerçi onu. Ücretsiz olarak epicte ya da steamde eklemiştim, hiç oynamadim. Şu an Bannerlord yetiyor. Rdr2 kadar olmasa da iyi ve beklentimi karşılayabilir bir at ve silahli oyun.

Last edited:
devler bile bitmeden çıktı diyor?
Testing olarak bitmeden çıkmak kast ettikleri. İçerik olarak diyorum ben. Yine Cyberpunk içine eklemek istedikleri şeyler varsa ne iyi ama oyundaki görevlerin yüzde 98ini çıkarmadan oyunu piyasaya sürmediler.
Birisi sandbox oyun, birisi storyline oyunu, o yüzden karşılaştırmak ne kadar doğrudur ona girmeyeceğim ama içerik olarak Bannerlord'u dörde katlar, net.

Bannerlord ilk çıktığında al, maksimum 2 saat sonra tüm olası görevleri bitirmiş olursun, snowballing ile harita silinmiş olur. Aynı şeyleri yaptığın hissine kapılmış olursun. Cyberpunk ilk çıktığında öyle değildi. Konusunda istediğin kadar tartışabiliriz bunu ama durum ortada. Herkesin aylardır söylediği şey, Bannerlord Warband'a göre bile çok statik, çok sabit bir oyun. Bir yerden sonra hep click simulator hissi veriyor. İnsanlar bundan kurtulmasını istiyor.

Cyberpunk optimizasyon olarak çok sıkıntı çıktı. Özellikle konsollarda fiyasko oldu. Bitirmeden çıkardılar, bug fixler, optimizasyonlar vs. Aksini iddia edecek yoktur da, hikaye ve görevler açısından son zamanlarda çıkmış en kaliteli oyunlar arasında benim gözümde.

Birisi sandbox oyun, birisi storyline oyunu, o yüzden karşılaştırmak ne kadar doğrudur ona girmeyeceğim ama içerik olarak Bannerlord'u dörde katlar, net.

Bannerlord ilk çıktığında al, maksimum 2 saat sonra tüm olası görevleri bitirmiş olursun, snowballing ile harita silinmiş olur. Aynı şeyleri yaptığın hissine kapılmış olursun. Cyberpunk ilk çıktığında öyle değildi. Konusunda istediğin kadar tartışabiliriz bunu ama durum ortada. Herkesin aylardır söylediği şey, Bannerlord Warband'a göre bile çok statik, çok sabit bir oyun. Bir yerden sonra hep click simulator hissi veriyor. İnsanlar bundan kurtulmasını istiyor.
Altına imzamı atarım.

Testing olarak bitmeden çıkmak kast ettikleri. İçerik olarak diyorum ben. Yine Cyberpunk içine eklemek istedikleri şeyler varsa ne iyi ama oyundaki görevlerin yüzde 98ini çıkarmadan oyunu piyasaya sürmediler.

Cyberpunk optimizasyon olarak çok sıkıntı çıktı. Özellikle konsollarda fiyasko oldu. Bitirmeden çıkardılar, bug fixler, optimizasyonlar vs. Aksini iddia edecek yoktur da, hikaye ve görevler açısından son zamanlarda çıkmış en kaliteli oyunlar arasında benim gözümde.
Cyberpunk bitmeden çıktı reis...
Oyun içerik olarak da yarım, vaad edilen çoğu şey yok :grin:

Dostum sanırım 2 karşılaştırma videosu izleyip (ea vs real tarzı) yorum yaptın :grin: Oyun içi görevler, hikaye inanılmaz kaliteli ve güzel. Adamların yapmadığı şeyler de öyle çok büyük önemi olan şeyler değil. Birazdan hepimiz uyarı yiyeceğiz orası da ayrı konu :grin:

Oyunu oynamadığını tahmin ediyorum. Ben oyunu oynadım. Bitmeden çıkan bir şey yok ortada. Optimizasyon vs onlara girmiyorum. Veya hatalara vs. Onlar Bannerlord içinde de var. Ama görev zenginliği ve oyunda tutuş olarak Bannerlord ile kıyaslanamaz bile. Neyi vaat ettiklerini bilmiyorum, sonuçta beklemedim oyunu o kadar takip ederek. Oyun kendi içinde saatlerce gayet keyifle oynanacak bir oyun. Yan görevlere falan sararsan benim gibi bu saatleri katlayabilirsin. Atmosfer gayet harika. Bannerlord bu kadar içine çekmiyor beni. Seni çekiyorsa ne ala, sevinirim senin adına.

Birazdan hepimiz uyarı yiyeceğiz orası da ayrı konu
Yemeyiz, konu iki oyunu karşılaştırmak ve birisi Bannerlord. Oyun ile alakalı sonuçta. TW updateler ile Cyberpunk'dan daha iyi iş çıkarıyor demek TWyi fazla yüceltmek bence. TW iyi iş çıkarıyor ama güncellemeler çok yavaş ve tatmin edici değil. Her konuya ( ingilizce ve türkçe ) forumda yarım ağızla cevap vermeleri de oyuncuları sıkmaya başladı. O 8 sene önceki gizem perdesi yok artık. Açık açık konuşmalarında fayda var.
Deniz Savaşları olacak mı sorusuna olabilir belki demek yerine - bak oyunda şu şu şu olacak. EA'dan çıktığında bunlar kesinlikle olacak. EAdan sonra, release içinde bazı DLCleri düşünüyoruz veya free content vereceğiz, bunların arasında bunlar olabilir. Ama şimdilik detaylı planımızı yok. demeleri lazım. Olabilir cevabı benim vereceğim cevap ile aynı kalitede çünkü.

. O 8 sene önceki gizem perdesi yok artık. Açık açık konuşmalarında fayda var.
Deniz Savaşları olacak mı sorusuna olabilir belki demek yerine - bak oyunda şu şu şu olacak. EA'dan çıktığında bunlar kesinlikle olacak. EAdan sonra, release içinde bazı DLCleri düşünüyoruz veya free content vereceğiz, bunların arasında bunlar olabilir. Ama şimdilik detaylı planımızı yok. demeleri lazım. Olabilir cevabı benim vereceğim cevap ile aynı kalitede çünkü.
Çok doğru, artık ne yapacaklarsa söylemeleri gerekiyor. Sanırım evet olacak diyip heveslendirmek istemiyorlar ama böyle de bir yere varılmıyor sürekli bir belirsizlik var.
Yemeyiz, konu iki oyunu karşılaştırmak ve birisi Bannerlord. Oyun ile alakalı sonuçta.
Aynen doğru diyosun.

https://www.cyberpunk.net/en/news/37373/patch-1-1 şuna bir bakınca bannerlord updateleri bayağı büyük gözüküyor gözüme ya :grin:

bunun içinde 1 ay beklendi bu arada
Böyle olacağını tahmin ediyordum. İki büyük patch gelecek ve genellikle sorunlar çözülecek demişlerdi. Bu kadar buglı oyundan bu kadar mı bug temizlendi? Birde bugların yanında bir kaç yeni features falan eklenecek muhabbetleri dönüyordu bir yerde hatırlamıyorum. Fiyasko... Ama ortada bir emek var ona saygım sonsuz.(ne kadar belirtilen özelliklerin karşıtı bir emek olmasada) Bu oyunu bitiren hisse sahipleri oldu.

Yapım aşamasında olan, planlanan türk yapımı bir total conversion modu var mı?

Ayrıca bununla ilgili bir thread açayım dedim onaylanmak için bekleniyor denildi ve ne reddeddildi ne onaylandı. Onaylanma mevzusunu bu forumda ilk defa yaşıyorum. Bunun nedeni nedir?

Hayır, gayet daha bitmemişti diyorlar hem içerik olarak hem bug fix olarak. Oyunun 2022 yılının ortalarında hazır olacağını düşünüyorlarmış hatta. Şu an çıktığından 1.5 yıl sonra. Ne kadar kesilmiş özellik olduğu zaten her yerde görülüyor. Hikaye ve görevler zaten öznel olduğundan bir şey diyemem. Bannerlord hakkında konuşmadım bile. Hatta şeyi falanda görmüşsündür yakın takip ettiysen, oyun RDR2 kadar cilalanmış çıkacak falan diyorlardı. Onu geçtim, direkt Jason Scherier'a eksik özelliklerimiz eklenecek falan diyorlardı. Hani bizzat devler oyunun eksik çıktığını söylüyor içerik olarak. Çok fazla eksik içerik var. Eğer sadece trailerı izleyip ha tamam çıkınca oynanır dediysen yapılacak denilen bir sürü şeyin oyunda olmadığı, ve yalan pazarlamayı görmemiş olman doğal

Back
Top Bottom