Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Flaming
Koyun gibi düşünüyorsun tarzı flaming çabanı bir yana bırakıyorum. Belli ki oyun yapımı ile alakan yok. Bilgin yok ama fikrin var. TW hak etmiyorsa iflas eder zaten. 8 yıldır oyun çıkarmamalarına rağmen, sana göre "remastered" oyun yapmalarına rağmen iflas etmediklerine göre hak ediyorlar değil mi? Evet. O zaman uzatmanın anlamı yok.

Oyunu beğenmiyorsan beğenmeme şansına sahipsin. İstersen öneri verirsin, dinlenir dinlenmez o kısım da TWnin bileceği iş. Yok bana ne kardeşim ben öneri falan vermem diyorsan da verme. Almazsın oyunu biter. Burada kraldan çok kralcı var tarzı saçma flaming yapmanın da gereği yok - oyun sektörüne bakarsan görürsün ellerinde kaynaklar ile iyi iş çıkardıklarını. Bannerlord ile ciddi bir meblağ para girişi de sağladılar kendilerine. Bunun yatırımını nasıl yapcakları kendilerine kalmış. Para sana bana gelmiyor nasılsa.
Konuya dönüp Bannerlord ile alakalı neyi beğenmediğini söylersen daha mantıklı bir şekilde forumu kullanmış olursun
oyunun içi boş zaten neyini eleştireyim? aaa fiyatında neredeyse. sadece ama sadece yüzeysel bir çekiciliği var o da sadece o orta çağ atmosferi, savaş atmosferi falan filan. OYUNUN içi boş booooş. firma yönetimi bozuk. armagan yavuz şirket yöneticisinden çok yazılımıyla ilgilenen bir çocuk gibi. bunlar hep yazılmış şeyler zaten.

Art arda ileti
Hayır, yamuk bir remaster yok, üstelik illa aynı oyun diyorsan da remake de bari, remastered m&b ve m&b warband için olurdu belki ama bannerlord için olmaz
haha bal gibi de olur.
Hocam.. Warband remastered istiyorduk, değiştirmişsiniz diye şikayet eden o kadar fazla kişi var ki...
Onu 2012-2013 de teaser-trailer çıkınca diyecektin. trailerde bal gibi mount and blade 2 yazıyordu..

"Don't play Warband anymore, Bannerlord will be released soon." -From A Wise Man to His Friend in 2013

oyunun içi boş zaten neyini eleştireyim? aaa fiyatında neredeyse. yüzeysel bir çekiciliği var o da sadece o orta çağ atmosferi, savaş atmosferi falan filan. OYUNUN içi boş booooş. firma yönetimi bozuk. armagan yavuz şirket yöneticisinden çok yazılımıyla ilgilenen bir çocuk gibi. bunlar hep yazılmış şeyler zaten.
Kardeşim belli ki @Bloc un dediği gibi bir bilgin yok, içi boş şöyle böyle deme? Neden içi boş onu söyle belki hak veririz, üstelik hiç Warband oynamamış birisine göre Erken Erişim olarak yeterli bir oyun hiç yoktan 40-100 saat arası gömersin, neresi boş?

haha bal gibi de olur.
Hayır olmaz, zaten remastered kavramına uymuyor...

Kardeşim belli ki @Bloc un dediği gibi bir bilgin yok, içi boş şöyle böyle deme? Neden içi boş onu söyle belki hak veririz, üstelik hiç Warband oynamamış birisine göre Erken Erişim olarak yeterli bir oyun hiç yoktan 40-100 saat arası gömersin, neresi boş?
Warbandı 3000+ saat oynadım. bannerlordu +80 saat anca oynadım. firmaların da hep genelde glassdoor yazılarını okurum.

bilgim yoksa da yok. beni takmak zorunda değilsiniz zaten. içimi döktüğüm şeyleri foruma yazarım çokta umurumda değil zaten.

Onu 2012-2013 de teaser-trailer çıkınca diyecektin. trailerde bal gibi mount and blade 2 yazıyordu..

"Don't play Warband anymore, Bannerlord will be released soon." -From A Wise Man to His Friend in 2013
Bazen yazmadan önce anlamaya çalışmak gerekiyor tabi, önemli şeyler bunlar. Oyun farklı bir oyun zaten, argüman bile sunmadan "aynı oyun" iflas etseler falan diyorsun ya, neyse devam etmeyeyim.

Demek istediğim şey, oyunda farklı sistemler olduğu için bile kızan çok kişi var, dümdüz warband with better graphics yazarsan bu küçük forumda bile isteyen kaç kişi çıktığını görürsün. Hatta full değişmediği için kızanlardan daha fazlalar :grin:

Steam Arama (steampowered.com)
Bu linkteki 2 oyun(3. yoldaymış) hoşuma gitti. Eski tip mesajlaşmaları canlandıran güzel oyunlar.. Bannerlorda da eski tip "mektuplaşmaları" canlandıracak;ı NPClerle yazışmamızı/onlardan haberler almamızı saglayacak basit mektuplaşma sistemi gelir mi acaba? Tüm şehirlerde bir (tavern benzeri) odaya girip mektup bıraksak ya da alsak.. Yahut direk şehir etkileşim ekranından mektup yazma/alma mumkin olsa(seçenekler bazında konuşma-haberleşme vs mektuplaşarak görev yapma vs).

Tercihen ilk method tabi.

Eklemeler:

Her bir kültürün npcsinin farklı yazım şekli olabilir(6). Bizimki 6sindan farklı olur. Soyluların kralların vs mektupları da normal mektuplara göre farklı kağıtlarda, muhurlerle tasarlanabilir. Seceklerden birini seçer yazarız mektuba yollarız?

Bir de üsteki oyuna benzer adla çıkmış: emmily wants play & .... too korku oyunları da varmış.. Basit ama ürkütücülermis belki denerim hepsini..

Last edited:
Flaming
Saydırıp saydırıp ortadan kaymak olmuyor ama. Sözünün arkasında dur madem, ya da konuşmadan önce 2dk düşün.
sözümün arkasındayım zaten. ortadan kaydığım yok.
Bazen yazmadan önce anlamaya çalışmak gerekiyor tabi, önemli şeyler bunlar. Oyun farklı bir oyun zaten, argüman bile sunmadan "aynı oyun" iflas etseler falan diyorsun ya, neyse devam etmeyeyim.

Demek istediğim şey, oyunda farklı sistemler olduğu için bile kızan çok kişi var, dümdüz warband with better graphics yazarsan bu küçük forumda bile isteyen kaç kişi çıktığını görürsün. Hatta full değişmediği için kızanlardan daha fazlalar :grin:
sana aslında gerçekte içi boş olan masturbasyon gibi olan oyunlarla bol şans dilerim o zaman. senin tercihin.

mektup yazmak değil de, mektup almak gelirse gelir. Skyrimdeki gibi olabilir, bir şehir sahnesine girince bir ulak gelse ve bu size falan dese envanterde bir mektup bulsan okusan hoş olabilir aslında
Bu tür rastgele eventleri ben de istiyorum. Skyrim'de çok hoşuma gidiyordu, Bannerlord'a da yakışır bence. Ayrıca Warband'da bile ziyafet için vs. mektup getiriyorlardı. Bannerlord'da tamamen soyut kalmış, her şey 21. yy hızında ilerliyor. Mesela ansiklopedide herkesin yerinin anlık gösterilmesi, o devirde Kalradya'da internet mi vardı diye düşündürüyor.

Spam
Ya
Bazı kişilerin yanıt veriş şeklinden anlaşılıyor zaten ne kafada oldukları, hiç yanıt vermemek lazım aslında. Neyse, blok tuşu boşuna yok
arkadaş neyin kafasını yaşıyorsunuz bana göre taleworlds bannerlordan sonrasına gidemeyecek kendi potansiyelini bitirdi yazık etti böle bı oyuna 10 yılda bannerlord erken erişim ve warbandan daha az özellik valla tw bu kafayla giderse iflası görür çünkü vizyon yok vizyon herşeyde bahane aramayın doğruya doğru demesini bilin tw bin avukatlığını bırakın realist düşünün.

Ya
arkadaş neyin kafasını yaşıyorsunuz bana göre taleworlds bannerlordan sonrasına gidemeyecek kendi potansiyelini bitirdi yazık etti böle bı oyuna 10 yılda bannerlord erken erişim ve warbandan daha az özellik valla tw bu kafayla giderse iflası görür çünkü vizyon yok vizyon herşeyde bahane aramayın doğruya doğru demesini bilin tw bin avukatlığını bırakın realist düşünün.
Kimse avukat değil. Sana göre gidemeyecek, sana göre. Oyunun ne kadar sattığından haberin var mı? Uzun uzun açıklama yapmayı gerçekten çok isterdim ama şuan zamanım yok, bir dahaki sefere inşAllah.

Ya
iflası görmez iflas için bir neden yok.daha oyun ea dan çıkmadan ve konsola girmeden dünya kadar sattı,ne diye iflas etsinler onu anlayamadım.
bir de neden sürekli sanki burada herkes tw guardıymış gibi davranıyosunuz hocam? neredeyse buradaki herkes oyunu eleştiriyor ve eksikleri,yanlışları söylüyor.kimse tw den para almıyor veya bir çıkarı yok.iyi birşey varsa taktir ediyor,kötü birşey varsa eleştiriyor üzerine öneri bile sunuyor kendince.

bak yukarıda arkadaşımız eleştirilerini yaptı haklıdır haksızdır eleştirilerine bir lafım yok,ancak tw yi sırf eleştirmek için eleştiriyor.türkiye de kaç tane aa oyun çıkarabilen bir firma var allah aşkına? yanlışı yok mu var ve her zamanda vardı.oyunu erken duyurması,iletişimin eksik ilerlemesi(son zamanlar hariç),son güncelleme hariç 9 ayda doğru dürüst bir gelişme olmaması.bunların hepsine katılabilirim şahsen.ama biraz da olaya mantıklı bakmak lazım gibi.

Last edited:
Karışmayayım dedim de, şu "avukat" kelimesi olmasaydı forumun yarısı cümle kuramayacaktı herhalde. Adamın mantıklı bir şey dediği yok, öneri sunduğu yok, eleştirdiği de yok düzgünce. Varsa yoksa boş sallamış. Oyun kötü diye de Armağan Yavuz'a kadar sallamış. Düzgünce, argümanlarla konuşmak varken "hahahahaoyun kötü şirket daha da kötü batsınlar zuahahahah xd" şeklinde konuşup, sallayıp boş yapmaya gerek yok. Forumda aylardır yazıyoruz zaten. Kimse oyunu sıvazlamıyor burada.

Foruma her ay düzenli olarak gelip "avukat/fanboy" kelimelerini kullanıp gidiyorlar. Bunları diyenlerin alayı da en erken Aralık 2019 kayıtlı olanlar. Denildiği gibi şu iki kelimeyi çıkartsak cümle kurmakta zorlanacaklar.

Back
Top Bottom