Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Currently viewing this thread:

sniparsexe

Squire
Best answers
0
Oyunun çıktığı ilk ay oynayıp bıraktım o yüzden haberim yok, bir kaç sorum olacak şu an oynayan kişilere.

Bazı köyler, kaleler ve şehirler birbirinin aynısıydı. Bu durumda bir değişiklik yaşandı mı? Şehirler / kaleler / köyler özgün mü yoksa halen aynı mekanlar var mı?

Kuşatmalardaki tıkanma sorunları halen devam ediyor mu?

Bir ülkenin hızlıca her yeri almaya başlaması halen devam etmekte mi yoksa bu durum dengelendi mi?
Bazı yerler değişiyor sürekli görünüş olarak, sahne olarak sadece 5 tane köy eklendi diye biliyorum.

Evet

Şu an daha iyi durumda, 1.5.6 ile tamamen kalkacak o sorun büyük ihtimal

Lamkrin

Squire
M&BWBWF&SNWVC
Best answers
0
Oyunun çıktığı ilk ay oynayıp bıraktım o yüzden haberim yok, bir kaç sorum olacak şu an oynayan kişilere.

Bazı köyler, kaleler ve şehirler birbirinin aynısıydı. Bu durumda bir değişiklik yaşandı mı? Şehirler / kaleler / köyler özgün mü yoksa halen aynı mekanlar var mı?

Kuşatmalardaki tıkanma sorunları halen devam ediyor mu?

Bir ülkenin hızlıca her yeri almaya başlaması halen devam etmekte mi yoksa bu durum dengelendi mi?
Şehir köy kale hepsi aynı durumda. Şuan için hala hiç biri kendine has değil. Tıkanma sorunları ben hiç yaşamadım. Kartopu etkisi ise 1.5.6 ile büyük oranda düzeltilecek gibi duruyor, en azından mexxico baya çalışmış görünüyor üstünde.

davut177

Regular
WBWF&S
Best answers
0
Önceden 100 gün içinde khuzait kuzey imparatorluğundan en az iki şehir alıyor ve oyunu o saatten itibaren domine ediyordu. Yeni savemde 160 gün oynayabildim kuzey imparatorluğuna kaybetmek üzereyken zar zor toparladılar. Şuan harita stabil. Bir hata nedeniyle oyuna devam edemiyorum. Özgün kale ve şehirler hakkında pek dikkatlice incelemedim. Yani tam olarak çözdüler diyecek kadar oynamadım fakat yavaşlattıkları aşikar. Mesela batı imp. Battanyadan seonayı aldı güney kuzaitten baltakand ve chaikanı aldı. Savaşların sonunda battanya seonayı, kuzaitte kaybettikleri şehirleri geri aldı.

Emrehan

Count
M&BWB
Best answers
0
Teşekkür ederim arkadaşlar, 6 tane bildirim görünce şaşırdım pek çoğunuz vakit ayırıp cevap vermişsiniz. :grin: İlk oynadığımda oyun dengesiz olduğundan kolayca haritanın %70'ini aldıydım. Oynayasım geldi baya ama bir çok şey henüz tam düzelmemiş, bu durumda uzun bir süre daha oynamayıp beklemede kalacağım.

yeyeye

Regular
Best answers
0
Peki sadece bizim tarafımız istiyor diye barış yapılması ilginç değil mi? Savaşta olduğumuz krallık bu talebi reddedemez mi? Videoda öyle gördüm, yanlışsam düzeltin lütfen. 2-3 ay içerisinde büyük yeniliklerle gelen güzel bir diplomasi update görmek mutlu ederdi açıkçası. Bence diplomasi için çeşitli planlara sahiplerdir. Sizin ülkeler arası ilişkilerde görmek isteyeceğiniz şeyler var mıdır? Geçici ittifaklar gibi..

Ha bir de eski gamescom videolarına bakındım biraz, harita görselliği konusunda harika bir gelişim var. Şu an harita şahane gözüküyor, alkışlıyorum efendim. Ama geçen gün konuştuğumuz gibi harita üzerinde bulunan köy,kale,şehir tarzı yapıların modelleri üzerinde biraz daha çalışılabilir gibi hele ki köyler.

Last edited:

SnKagitbkc

Veteran
Best answers
0
Peki sadece bizim tarafımız istiyor diye barış yapılması ilginç değil mi? Savaşta olduğumuz krallık bu talebi reddedemez mi? Videoda öyle gördüm, yanlışsam düzeltin lütfen. 2-3 ay içerisinde büyük yeniliklerle gelen güzel bir diplomasi update görmek mutlu ederdi açıkçası. Bence diplomasi için çeşitli planlara sahiplerdir. Sizin ülkeler arası ilişkilerde görmek isteyeceğiniz şeyler var mıdır? Geçici ittifaklar gibi..

Ha bir de eski gamescom videolarına bakındım biraz, harita görselliği konusunda harika bir gelişim var. Şu an harita şahane gözüküyor, alkışlıyorum efendim. Ama geçen gün konuştuğumuz gibi harita üzerinde bulunan köy,kale,şehir tarzı yapıların modelleri üzerinde biraz daha çalışılabilir gibi hele ki köyler.
ticaret anlaşması, evlilikle klan birleşimi gibi şeyler iyi olurdu şuanda warbandla aynı diplomasi varmış gibi geliyo bana

yeyeye

Regular
Best answers
0
ticaret anlaşması, evlilikle klan birleşimi gibi şeyler iyi olurdu şuanda warbandla aynı diplomasi varmış gibi geliyo bana
Ticaret anlaşması baya sıkıntılı bir iş ya, oyunun ticaret sistemi dinamik ve dıştan pek belirlenemez olduğu için anlaşma sürecince yapılan ticari etkileşimler muhtemelen ürünlerde fiyat dalgalanması falan yaratıcak ya da anlaşma yapamayan devletler bazı ürünlere erişimi olmadığı için o ürünler o ülkede baya pahalılaşacak ve bu oyuncunun kolay yoldan para kazanmasına yol açacak. Diğer önerin için klan sayısı çeşitli olmalı, birleşme fikri buna ters düşüyor bence birleşme değil ama akraba olunan klanlar ile özel görevler yapsak falan ilginç olurdu başka krallıkların topraklarına gidip oradaki klanlarla gizli anlaşmalar falan yapmak :d neyse fazla hayal kurmayalım.

özetle hiç yoktan evlilik yolu ile kurulan bağın ayrı bir ilişki doğurmasını bekliyoruz oyuncular olarak, ordumuza falan daha zorluk çıkarmadan dahil edebilelim bari diyecem de şu an zaten alayını katıyorsun orduna. bunu değiştirin lütfen ama ya :/

umuteserr

Regular
Best answers
0
Bu ticaret antlaşması kervan üzerinden vergi şeklinde olursa sıkıntı olmaz sanki. Mesela biz khuzaitiz. Şehrimize başka ülke kervanının girişinin bedeli 100 dinar olsun anlaşma yaptığının 50 dinara girsin gibi. Ama bu sefer de ucuz ülkeye yönelim olabilir ama onu da çözmek dev'lerin işi :grin:

Emre DANACI

Sergeant at Arms
WB
Best answers
0
1.5.6 üzerinde yapılan snowball etkisini yok etmek için çalışılmış ve çözülmüş sorunun çözüm konusuna bakarsanız, ekonomi üzerinden çözülüyor büyük çoğunluğu. Bayağı bir uğraş verilmiş bu kartopu etkisini çözmek için ve büyük ihtimal oyunun ekonomisi belirli olduğu için çözdüler. Yani, ekonomide değişiklik yapacak herhangi bir yenilik gelmez büyük ihtimal oyuna dengeler tekrardan bozulacağı için.

yeyeye

Regular
Best answers
0
Bu ticaret antlaşması kervan üzerinden vergi şeklinde olursa sıkıntı olmaz sanki. Mesela biz khuzaitiz. Şehrimize başka ülke kervanının girişinin bedeli 100 dinar olsun anlaşma yaptığının 50 dinara girsin gibi. Ama bu sefer de ucuz ülkeye yönelim olabilir ama onu da çözmek dev'lerin işi :grin:
Mantıklı bir öneri ama sıkıntı şu ki kervanlar dünyanın tamamını gezip ülke topraklarına durmadan girip çıkıyorlar, vergi sistemi getirebilmek mümkün değil, ki ne kazanıyorlar ki ne versinler.. faydalı bir gelir seçeneği değil ülkeler için. @Emre DANACI ’nın dediği gibi ekonomide değişiklik pek mümkün değil gibi artık. Ama belki bazı klanların birbirleriyle olan gelişmiş hukukundan hareketle bir samimiyet ticaret ilişkisi düşünülebilir. Gerçekleşmeyecek öneriler köşemizde bugün konumuz ticaret;

-Kervanların rotası bizim tarafımızdan belirlenmeli keza mallar da öyle
-Kervan oluşturmak çok maliyetli olmalı yol uzadıkça maliyet artmalı ki sturgia’dan millet aserai’ye inmeden alternatif arasın alacağı ürüne.
-Ve bu sistemin getirdiği en güzel şey şu bence, komşu yerleşkelerle alım satım yapmak için kervan kurmak gerekmesin yani ticaret köylüler aracılığı ile yapılsın böylelikle komşu klanlarla arayı iyi tutmaya çalışalım ve bazı ürünleri onlardan ucuza alıp onlara uzak kalan yerleşkelere biz kervanlarla pazarlayabilelim. Bu bir krallığa savaş açarken düşünmemize neden olucak, ticari olarak iyi anlaştığın karşı krallık klanları ile savaşmamak için kendi ülkende etki sahibi olmak isteyeceksin bu savaşı önlemek için. Şimdi ise sadece topraktan olmayalım herifler bana yakın diye ‘’strateji’’ geliştiriyoruz yani ne dersen işte ya da. Ey @mexxico gör beni : ))

mexxico

Developer
Best answers
0
1.5.6 üzerinde yapılan snowball etkisini yok etmek için çalışılmış ve çözülmüş sorunun çözüm konusuna bakarsanız, ekonomi üzerinden çözülüyor büyük çoğunluğu. Bayağı bir uğraş verilmiş bu kartopu etkisini çözmek için ve büyük ihtimal oyunun ekonomisi belirli olduğu için çözdüler. Yani, ekonomide değişiklik yapacak herhangi bir yenilik gelmez büyük ihtimal oyuna dengeler tekrardan bozulacağı için.
Evet ticaret sisteminde her şey birbirine bağlı. En ufak değişiklik çoğu yeri kötü etkileyebiliyor. Yani kervan girdiği şehre x para versin dediğinizde işler çok değişiyor kodlar değişiyor kervan yapay zekası değişiyor bunların sonucu aslında krallık bütçelerini etkilemiyor pek de çünkü lordların kervanı yok ama oyuncuyu etkiliyor. Bir de kervan daha az kar etmeye başlayabilir aslında oyuncuyu bırakabiliriz kendi kervanının nereye gideceğini de ama şu var kervanlar zaten bayağı akıllılar siz kervana emir verdikçe kervanın karı düşebilir, tabii kervanın güvenliğini önceleyecekseniz onu bilemem. Başka örnek kervan uzağa gitmesin dediğinizde de keza öyle. Zaten kervanlar kuruldukları yakın şehrin çevresinde daha büyük olasılıkla takılıyorlar uzaklara daha nadir gidiyorlar. Bizim için en önemli şey itemlerin üretildikleri yerde çok ve ucuz olması ve üretim yerinden uzaklaştıkça yavaş yavaş pahallanması. En önemli şey bu ve başka şeylere getirilen eklentiler esas bunu tehlikeye atabiliyor. Oyuna eklenebilecek çok şey var evet ancak bizim bir yerde durmamız gerekiyor. Ticaretle ilgili bir mod sizin önerilerinizi deneyebilir.

Last edited:

Emre DANACI

Sergeant at Arms
WB
Best answers
0
Evet ticaret sisteminde her şey birbirine bağlı. En ufak değişiklik çoğu yeri kötü etkileyebiliyor. Yani kervan girdiği şehre x para versin dediğinizde işler çok değişiyor kodlar değişiyor kervan yapay zekası değişiyor bunların sonucu aslında krallık bütçelerini etkilemiyor pek de çünkü lordların kervanı yok ama oyuncuyu etkiliyor. Kervan uzağa gitmesin dediğinizde de keza öyle. Zaten kervanlar kuruldukları yakın şehrin çevresinde daha büyük olasılıkla takılıyorlar uzaklara daha nadir gidiyorlar. Bizim için en önemli şey itemlerin üretildikleri yerde çok ve ucuz olması ve üretim yerinden uzaklaştıkça yavaş yavaş pahallanması. En önemli şey bu ve başka şeylere getirilen eklentiler esas bunu tehlikeye atabiliyor. Oyuna eklenebilecek çok şey var evet ancak bizim bir yerde durmamız gerekiyor. Ticaretle ilgili bir mod sizin önerilerinizi deneyebilir.
Hocam sizin oyundaki ilgi alanınızı, yani ilgi alanı derken sorumlu olduğunuz bölümü çok merak ediyorum cevaplayabilir misiniz lütfen?

mexxico

Developer
Best answers
0
Hocam sizin oyundaki ilgi alanınızı, yani ilgi alanı derken sorumlu olduğunuz bölümü çok merak ediyorum cevaplayabilir misiniz lütfen?
Skilller perkler policyler multiplayer ui silah zırhlar questler (main-yan) ve crafting hariç her yer:smile: Bu saydıklarıma ekstrem durumlar hariç girmiyorum.

Ha tabii bir de combat animasyonlar sesler oyun motoru (motorun ayrı ekibi var zaten) vs bunlara da tabii girmiyorum.

Last edited: