Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Currently viewing this thread:

sniparsexe

Squire
Best answers
0
İngilizce forumda yüklendinde yuklendin. Çok bişey demedim 2015 haritası daha güzel gözüküyor birde yeşilin tonu olsun kaleler köylerin yapıları olsun çok güzel duruyordu.
İstediğin şekilde yazmakta özgürsün fakat

"
The new map is not good enough in terms of graphics and texture, and it is not beautiful.
2015 Map ( The Beast ) 👏 "

şeklinde yazarsan istediği kadar yüklenebilir insanlar bence, yeni harita detay & kaplamalar & dağılım & coğrafi ve bir sürü daha şey olarak 2015 haritasından çok daha üstün. 2015 haritasına çok uğraşılmadığı bayağı belli. Stratejik bir kafayla düşünülmemiş mesela, büyük ihtimalle çok düşünmemişler üzerinde. 2020 haritasında farketmemiş olabilirsiniz fakat her şehir her kale çok stratejik konumlarda. 2015de rastgele dağıtılmış gibi duruyor, 2020de coğrafi şekillere düşünülmüş, 2015de neredeyse her yer düz ve rastgele yerleştirilmiş tepeler falan var.

Zaten 2015'in kaplamaları objektif olarak daha kötü. Sizin beğendiğiniz şey büyük ihtimalle renkleri, fakat onun kaplamayla (texture) alakası yok. Hem görünüş hem kalite olarak 2020 kaplamaları daha sağlam ve daha detaylı, rengi tercih zaten.

2020 haritasına grafik olarak güzel değil diyince kahkaha attım zaten :grin: Tamam öznel bir şey ama yani...

@Bloc hocam fotoğrafları çaldım sorun olmaz umarım, bu grafikli bu detayda bir harita varken karşınızda

Buna güzel demek... yani bilemedim.

Köy modellemelerine katılıyorum ama, köyler çok sağlam duruyor 2015 versiyonunda

Emre DANACI

Sergeant at Arms
WB
Best answers
0
İstediğin şekilde yazmakta özgürsün fakat

"
The new map is not good enough in terms of graphics and texture, and it is not beautiful.
2015 Map ( The Beast ) 👏 "

şeklinde yazarsan istediği kadar yüklenebilir insanlar bence, yeni harita detay & kaplamalar & dağılım & coğrafi ve bir sürü daha şey olarak 2015 haritasından çok daha üstün. 2015 haritasına çok uğraşılmadığı bayağı belli. Stratejik bir kafayla düşünülmemiş mesela, büyük ihtimalle çok düşünmemişler üzerinde. 2020 haritasında farketmemiş olabilirsiniz fakat her şehir her kale çok stratejik konumlarda. 2015de rastgele dağıtılmış gibi duruyor, 2020de coğrafi şekillere düşünülmüş, 2015de neredeyse her yer düz ve rastgele yerleştirilmiş tepeler falan var.

Zaten 2015'in kaplamaları objektif olarak daha kötü. Sizin beğendiğiniz şey büyük ihtimalle renkleri, fakat onun kaplamayla (texture) alakası yok. Hem görünüş hem kalite olarak 2020 kaplamaları daha sağlam ve daha detaylı, rengi tercih zaten.

2020 haritasına grafik olarak güzel değil diyince kahkaha attım zaten :grin: Tamam öznel bir şey ama yani...

@Bloc hocam fotoğrafları çaldım sorun olmaz umarım, bu grafikli bu detayda bir harita varken karşınızda

Buna güzel demek... yani bilemedim.

Köy modellemelerine katılıyorum ama, köyler çok sağlam duruyor 2015 versiyonunda
Hocam şu yeni haritada çimenler çok bulanık gözükmüyor mu ya? Sevmediğim olay o. Bir de, ağaçların yükleme mesafesi çok düşük en ufak uzaklaştırınca kare kare oluyor uyuz oluyorum. Görselliğe dikkat ettiğimden dolayı bu bazılarına göre ufak sayılabilecek şeyler beni oyundan soğutmaya çok yeterli oluyor ve gidip Warband oynuyorum.

sniparsexe

Squire
Best answers
0
Hocam şu yeni haritada çimenler çok bulanık gözükmüyor mu ya? Sevmediğim olay o. Bir de, ağaçların yükleme mesafesi çok düşük en ufak uzaklaştırınca kare kare oluyor uyuz oluyorum. Görselliğe dikkat ettiğimden dolayı bu bazılarına göre ufak sayılabilecek şeyler beni oyundan soğutmaya çok yeterli oluyor ve gidip Warband oynuyorum.
Renk paletinden işte o hocam, tamamen tercih meselesi, o ağaç yükleme mesafesi muhabbeti bende yok bilemiyorum düzgün görünüyor. Bir dahaki girişimde dikkat edicem var mı diye

Yuro

Recruit
Best answers
0
Ağaçlara +1 derim çam ağaçları hiç rahatsız etmiyorda şu yapraklı ağaçlar gerek yakın gerek uzaktan kötü görünüyor. O ağaçların içindeki boşluklar özellikle.

BeliveTheHype

Recruit
Best answers
0
Düzelteyim sağol hocam.

yeyeye

Regular
Best answers
0
Arayüz tartışmalarına ek olarak,

Eski yetenek ağacı arayüzü şu şekildeydi;

Şimdiyse bildiğiniz gibi böyle;

Önceki versiyon çok daha güzel görünüme sahip bence. Siz ne düşünüyorsunuz?

dijiTurk

Knight at Arms
WBNWVCM&BWF&S
Best answers
0
Yok..bea. Yetenek sütünü bugün çok daha iyi. O sayfada tek değişebilecek yer 2li seçenekler arasi seçim yaotigimiz yer.

O sarı bölge animasyonlu bir bayrakla betimlenebilir, bayrağı da oradaki karakter tutar elinde, beceri 275 level olduğunda, o beceride ustalık ilerleyişi tamamlanır ve karakterin bayrağı tamamen renklenmis olur.. Böyle bi değişim haricinde başka bir değişime gerek yok, yetenek sütünü iyi bence.

Sanberk

Squire
WB
Best answers
0
Arayüz tartışmalarına ek olarak,

Eski yetenek ağacı arayüzü şu şekildeydi;

Şimdiyse bildiğiniz gibi böyle;

Önceki versiyon çok daha güzel görünüme sahip bence. Siz ne düşünüyorsunuz?
Şimdiki versiyon daha okunabilir duruyor, hangisine ne kadar odak puanı verildiği anında görülüyor. Diğer türlü tek tek bakmak lazım gibi..
+
Yakınlaştırinca gözüküyormuş 😅 görmek için biraz emek lazımmış

Lamkrin

Squire
M&BWBWF&SNWVC
Best answers
0
Şimdiki versiyon daha okunabilir duruyor, hangisine ne kadar odak puanı verildiği anında görülüyor. Diğer türlü tek tek bakmak lazım gibi..
+
Yakınlaştırinca gözüküyormuş 😅 görmek için biraz emek lazımmış
Bence şimdiki arayüz daha güzel sadece orda ki yeteneklere bastığınızda karakterimiz o yeteneklere uygun hal alması gibi küçük bir ek olabilirdi. Oyunun başında karakterin hikayesini yaratırkenki gibi.

blua2

Regular
Best answers
0
Zaten bazı oyuncuları anlamak mümkün değil gibi duruyor. Sürekli bir yeniliklere karşı çıkma kafası var. Yok eski harita daha iyiydi, yok eski skill bölümü daha iyiydi, yok eski order menüsü daha iyiydi, yok warband armorları daha iyiydi gibi gibi bir sürü şey. O zaman yapılmasın yeni oyun falan yada güncelleme yapılmasın ne gerek var ki? Hiç ileri gitmeyelim kalalım olduğumuz yerde.

Valtoin

Knight
Best answers
0
Zaten bazı oyuncuları anlamak mümkün değil gibi duruyor. Sürekli bir yeniliklere karşı çıkma kafası var. Yok eski harita daha iyiydi, yok eski skill bölümü daha iyiydi, yok eski order menüsü daha iyiydi, yok warband armorları daha iyiydi gibi gibi bir sürü şey. O zaman yapılmasın yeni oyun falan yada güncelleme yapılmasın ne gerek var ki? Hiç ileri gitmeyelim kalalım olduğumuz yerde.
anlamak zorunda değilsin zaten.herkes kafasına göre kendi fikrini değişmez ve en doğru kabul ediyor burada ama kaç sene öncenin görüntüleri bugünkü oyunla niye kıyaslanıyor diye düşünmüyor.belki bir yerlerde oyun geri gitmiş olabilir mi? ya da herkes sizinle aynı fikirde olmak zorunda mı?

Sanberk

Squire
WB
Best answers
0
Yeni güncellemeyle (ana sürüm 1.5.4) sanki oyunun açılışı yavaşlamış gibi geldi, eskiden çok daha hızlı açılıyordu oyun. Dün aynı sorunu yaşadım benden kaynaklı diye çeşitli şeyler denedim düzelmemişti, şimdi tekrar girmeye çalışıyorum aşırı bekletiyor launcher dan sonraki ilk yükleme ekranında. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı?

SnKagitbkc

Veteran
Best answers
0
Yeni güncellemeyle (ana sürüm 1.5.4) sanki oyunun açılışı yavaşlamış gibi geldi, eskiden çok daha hızlı açılıyordu oyun. Dün aynı sorunu yaşadım benden kaynaklı diye çeşitli şeyler denedim düzelmemişti, şimdi tekrar girmeye çalışıyorum aşırı bekletiyor launcher dan sonraki ilk yükleme ekranında. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı?
bende de aksine 1.5.3'e göre baya hızlandı, 1.5.4'te girişi, şehirlere giriş falan

sniparsexe

Squire
Best answers
0
1.5 veya öncesinde hiç sorun yaşamıyordum fakat 1.5.4 ve 1.5.5 çok sorunlu bende, yavaş yükleniyor lag spikelar var falan hafiften bir kanser olmadım değil

Rkar

Veteran
M&BWBWF&SNWVC
Best answers
0
Oyunun
1.5 veya öncesinde hiç sorun yaşamıyordum fakat 1.5.4 ve 1.5.5 çok sorunlu bende, yavaş yükleniyor lag spikelar var falan hafiften bir kanser olmadım değil
Internet hızımda bir değişiklik olmamasına rağmen ping çok iniş çıkışlı olmaya başladı 1.5.4 ile hâla da devam ediyor. 1.5.5 ile ölümlerin kurukafa ile simgelenmesi ile sunucularda da lag olmaya başlamadı değil. Herkesin pingi 60 civarındayken dahi chat "Laggg"dan geçilmiyor, oyun bazlı bir sorun var belli ki.