Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Merak ediyorum, her yeni gelen şey, bir başka soruna sebep oluyor. Bu "fix"lerin sonunu nasıl getireceklerini cidden çok merak ediyorum umarım yıllar almaz, veya sonu gelmeyen bir kabusa dönmez.

Merak ediyorum, her yeni gelen şey, bir başka soruna sebep oluyor. Bu "fix"lerin sonunu nasıl getireceklerini cidden çok merak ediyorum umarım yıllar almaz, veya sonu gelmeyen bir kabusa dönmez.
Dostum valla onu bende merak ediyorum lakin emin ol her güncelleme geliştirme süreci sonrası oyunda ki işleyen bütün matematiksel fonksiyonlarını baştan sonra test ettiklerine eminim. Çünkü güncellemelerin geç gelmesinin tek sebebi budur diye düşünüyorum.

Benim merak ettiğim konu da bir şirkette doğal olarak çeşitli iş bölümleri var. Bu iş bölümlerinden grafik tasarımda çalışanlar şuanda ne iş yapıyorlar? Bu zamana kadar tabi ki binlerce şey çizildi. Fakat uzun zamandır güncellemelere bakıldığında aklımda kalan koyun, beşik, deve falan var ve bunlar 3 aylık süre içinde eklenenler. Bir iki yeni sahne ve görsel iyileştirme de var ama bu kadar az yenilik için geçen süre çok uzun. Şuan ne ile uğraşıyorlar keşke iletişime geçen olsa da öğrenebilsek.

Benim merak ettiğim konu da bir şirkette doğal olarak çeşitli iş bölümleri var. Bu iş bölümlerinden grafik tasarımda çalışanlar şuanda ne iş yapıyorlar? Bu zamana kadar tabi ki binlerce şey çizildi. Fakat uzun zamandır güncellemelere bakıldığında aklımda kalan koyun, beşik, deve falan var ve bunlar 3 aylık süre içinde eklenenler. Bir iki yeni sahne ve görsel iyileştirme de var ama bu kadar az yenilik için geçen süre çok uzun. Şuan ne ile uğraşıyorlar keşke iletişime geçen olsa da öğrenebilsek.
Bende merak ediyorum bunu, modcular 1-2 ayda çok sağlam zırhlar yaptılar

7:38'e bakar mısınız?

Güncellemeye bakın, her şey tamammış gibi oyundaki komut arayüzünü değiştirmişler. Komut seçenekleri ekranın sol tarafında gayet iyiydi. Göz var izan var, seçeneklerin yeni konumu resmen ekranın ortasını kaplıyor, karakter gözükmüyor.

Güncellemeye bakın, her şey tamammış gibi oyundaki komut arayüzünü değiştirmişler. Komut seçenekleri ekranın sol tarafında gayet iyiydi. Göz var izan var, seçeneklerin yeni konumu resmen ekranın ortasını kaplıyor, karakter gözükmüyor.

Aslında ben biraz daha makyajlanırsa daha iyi olacağı düşüncesindeyim. Bana f tuşları oynarken uzak geliyor, onun yerine fare tekerleğine veya herhangi bir tuşa(wasd tuşlarının yakınında) basarak emir sekmesi bu şekilde daire olarak açılsa ve pratik olarak emirleri seçebilsek. Mesela AC'de falan Q'ya basarak silah seçiyorduk aynı onun gibi. Daha akıcı deneyim sunardı gibi geliyor.

Atmayın şöyle şeyler yoksa azıcık isteğimi de kaybedeceğim.

Bu yeni komut sistemi eskisiyle değiştirilecek tekrar. Daha doğrusu seçim yapabileceksiniz. Şu an zorunlu çünkü geri dönüş bekliyorlarmış biraz. Büyük ihtimalle sonraki hotfix ile seçebiliriz ikisi arasında. O gelene kadar oynamıyorum oyunu çok net. Geri dönüşümü yaptım zaten. Rengi çok koyu çok büyük klavye mouse ile asla tercih etmem bunu ama kolla mümkün dedim yeterli

Bu yeni komut sistemi eskisiyle değiştirilecek tekrar. Daha doğrusu seçim yapabileceksiniz. Şu an zorunlu çünkü geri dönüş bekliyorlarmış biraz. Büyük ihtimalle sonraki hotfix ile seçebiliriz ikisi arasında. O gelene kadar oynamıyorum oyunu çok net. Geri dönüşümü yaptım zaten. Rengi çok koyu çok büyük klavye mouse ile asla tercih etmem bunu ama kolla mümkün dedim yeterli
Biraz cilalanıp üzerinde çalışılırsa benim için sorun değil ama şuan ki hali fazla baştan savma. Konsol sürümü için falan mantıklı. Ayarlardan çoğu şeyi özelleştirmeye uğraşırlarsa hem kendi yararlarına olur hem de kullanıcı dostu olur.

Normalde bu görünüşün gamepad kullanırken çıkması gerekiyordu ama klavyeden de bu şekilde çıkması ilginç

Aslında ben biraz daha makyajlanırsa daha iyi olacağı düşüncesindeyim. Bana f tuşları oynarken uzak geliyor, onun yerine fare tekerleğine veya herhangi bir tuşa(wasd tuşlarının yakınında) basarak emir sekmesi bu şekilde daire olarak açılsa ve pratik olarak emirleri seçebilsek.
+
Savaşın içine dalmışken gözümü ekrandan ayırmadan emir vermek bazen zorlu olabiliyor, yanlış komutlar veriyorum vs. bu şekilde kullanışlı olabilir. Denemek lazım.
Denilen gibi özelliği Aç/Kapat şeklinde yaparlarsa firmaya bakış açım için bir artı bana göre. Kimi eskisini seviyor, kimi yenisinden umutlu, oyuncuyu tek bir seçeneğe mahkum bırakmıyor. Güzel şeyler.

valla hocam ne yalan söyleyeyim bu komut arayüzü gerçekten rezalet olmuş :facepalm:

O kadar eksik varken gidip radial UI yapmışlar diye eleştirmek anlamsız olabilir çünkü UI kısmını yazan kişi ile diğer noktalara bakanlar aynı değil. Ama Taleworldsün yakın zamanda uyguladığı "Ya tamam şöyle az oynayın bakalım olmadı seçim yapmayı ekleriz ya" tavrı çok lüzumsuz olmaya başladı. Bunun opsiyonel eklenmesi gerektiğini bilmemek için oyun oynamayı falan bilmiyor olmak lazım. Geliştiricisi de farkında bunun.
I actually talked to @Callum about this before he posted the video. I understand PC users wanting the option to choose radial or the vertical bar system. I personally feel the same way. For the time being, in order to collect feedback I didn't implement it but it's certainly possible and I'll bring it up internally.
Meali: ( Video paylaşılmadan önce Callum ile bu konuyu konuşmuştum. PC kullancılarının radial veya eski sistem arasında seçim yapmak isteyeceklerinin farkındayım. Ben de aynı şekilde düşünüyorum. Şimdilik geri dönüş toplamak amacıyla seçim kısmını implement etmedim ama yapılması mümkün ve toplantılarda dile getireceğim bu isteği ) Hal böyleyken birilerinin geri dönüşünü beklemek çok anlamsız. MPde de bile bile lades oldukları durumlar var. Amaçlarını anlamak zorlaşıyor.

Callum'un konuyla olan alakasını anlamadım ama. Yani kendisi Community Manager, Product Manager değil. Oyunla ilgili kararları da o alıyorsa vah haline oyunun. Ama şu an ki garip durumlar daha anlaşılır olur benim için.

O kadar eksik varken gidip radial UI yapmışlar diye eleştirmek anlamsız olabilir çünkü UI kısmını yazan kişi ile diğer noktalara bakanlar aynı değil. Ama Taleworldsün yakın zamanda uyguladığı "Ya tamam şöyle az oynayın bakalım olmadı seçim yapmayı ekleriz ya" tavrı çok lüzumsuz olmaya başladı. Bunun opsiyonel eklenmesi gerektiğini bilmemek için oyun oynamayı falan bilmiyor olmak lazım. Geliştiricisi de farkında bunun.
Meali: ( Video paylaşılmadan önce Callum ile bu konuyu konuşmuştum. PC kullancılarının radial veya eski sistem arasında seçim yapmak isteyeceklerinin farkındayım. Ben de aynı şekilde düşünüyorum. Şimdilik geri dönüş toplamak amacıyla seçim kısmını implement etmedim ama yapılması mümkün ve toplantılarda dile getireceğim bu isteği ) Hal böyleyken birilerinin geri dönüşünü beklemek çok anlamsız. MPde de bile bile lades oldukları durumlar var. Amaçlarını anlamak zorlaşıyor.

Callum'un konuyla olan alakasını anlamadım ama. Yani kendisi Community Manager, Product Manager değil. Oyunla ilgili kararları da o alıyorsa vah haline oyunun. Ama şu an ki garip durumlar daha anlaşılır olur benim için.
Gerekli mi böyle bir yol izlenmesi UI için? Yani koy seçeneği işte seçen öyle oynasın bende gereksiz buluyorum

Back
Top Bottom