Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Currently viewing this thread:

dijiTurk

Sergeant Knight
WBNWVCM&BWF&S
-Karakter oluşturma sistemi;
ya dahili kullanımlar için kullanımda olmalı ve harici karakter ekleme imkanı tanınmalı
ya da aynı sistem içerisinde ön-tanımlı bu warband karakterleri/diğer bazı karakterler vs bulunmalı

-Oyuna aynı desen/renk/türde vs kıyafet setleri eklenmeli

Hembu özel karakterler hem de bu kıyafetler için seçenek sunulmalı. İster tek oyuncuda ister çokoyuncuda olsun, tercihe göre bu özel karakter ve kıyafetler aktif/deaktif edilebilmeli.

Şimdi denk geldi. Bir başka köyde yoldaşım bir köylü ile sohbet ediyor ve izlerken adam cidden dertli gibi. Yoldaşlar bile halktan bilgi toplayıp bize aktarabilir. Aynı Warbandda bilgi edinmek veya destek toplamak için yoldaş göndermemiz gibi. Yapılır mı, eklenir mi, erken mi, geç mi bilmiyorum ama anlatması bile hoşuna gidiyor insanın..
Sanki yapmışlar ama daha bize göstermiyorlar gibi, ortam müsait gözüküyor. :smile:

Şimdi denk geldi. Bir başka köyde yoldaşım bir köylü ile sohbet ediyor ve izlerken adam cidden dertli gibi. Yoldaşlar bile halktan bilgi toplayıp bize aktarabilir. Aynı Warbandda bilgi edinmek veya destek toplamak için yoldaş göndermemiz gibi. Yapılır mı, eklenir mi, erken mi, geç mi bilmiyorum ama anlatması bile hoşuna gidiyor insanın..
Sanki yapmışlar ama daha bize göstermiyorlar gibi, ortam müsaşt gözüküyor. :smile:
Bende bugün denk geldim ilk defa köye bir girdim tarlada benim en havalı adamım elalemin tarlasında çalışıyor.Bu tip durumların düzeltilmesi lazım.

dijiTurk

Sergeant Knight
WBNWVCM&BWF&S
Siyahibir dayı da olacak calradia topraklarında.. Ona denk gelen oldu mu? Henüz oyuna eklenip eklenmediğinden emin değilim ama o ve diğer 3'lüyü merak ediyorum. Nerde,ne üzere, nasıl kiyafetlerle, nasıl görevlerle görecez acep.

sniparsexe

Knight at Arms
Random world eventler Mount & Blade türüne gitmez bence, eklenebilecekse eklensin ama onu yapıcaz diye başka bir şeyleri kıracaklarını bildiğimden korkuyorum
------
Bunun dışında, Warband zırhlarının birebir olmasına gerek yok bence. Genel olarak yapılacak bir 15. yüzyıl Avrupa modunda yeterince kaliteli plaka zırhlar, great helmler falan alırız büyük ihtimalle.

3D uzmanı değilim fakat zırhların veya genel olarak 3D assetlerin Bannerlordda en yavaş yapılan şey olduğunu düşünüyorum. Eğer 3D artistler başka bişeyler üzerine çalışmayıp sadece zırhlara çalışlıyorlar ise 3 updatede bir Battanian mail çok yavaş bence, umarım sadece zırhlara çalışmıyorlardır ondan yavaştır

Allesnichtgut

bence warband zırhlarıda eklenirse güzel olur, ne kadar eşya o kadar iyi ve çeşitlilik demek

sniparsexe

Knight at Arms
bence warband zırhlarıda eklenirse güzel olur, ne kadar eşya o kadar iyi ve çeşitlilik demek
Warband zırhları düz oyuna eklenirse kötü olur bence, çünkü Bannerlord Warbandden 200 yıl önce geçiyor ve ağırlıklı olarak 11-13. yy arası ekipmanlar bulunuyor (15-16. yüzyıldan veya 8 9. yüzyıldan bile bazı zırhlar veya silahlar var ama çoğunlukta değiller) Warband zırhları çoğunlukla 15. yüzyıl zırhları

dijiTurk

Sergeant Knight
WBNWVCM&BWF&S
Warband zırhları düz oyuna eklenirse kötü olur bence, çünkü Bannerlord Warbandden 200 yıl önce geçiyor ve ağırlıklı olarak 11-13. yy arası ekipmanlar bulunuyor (15-16. yüzyıldan veya 8 9. yüzyıldan bile bazı zırhlar veya silahlar var ama çoğunlukta değiller) Warband zırhları çoğunlukla 15. yüzyıl zırhları
Aynı Aralık'ta olanlar eklensin o zaman? °^°

Makaveli23

Knight at Arms
6 ayda adam etseler sonraki 6 ayda içerik yağmuruna tutmaları lazım. Ancak böyle bir yere gelebliir.
Yüzümde acının tatlı tebessümü :smile:
maxresdefault.jpg

Emre DANACI

Sergeant Knight
WB
Aynı Aralık'ta olanlar eklensin o zaman? °^°
Hocam zaten o oyunda o kadar büyük bir çeşitlilik yok ki, ve bulunan zırhlar da öyle çok özel görünümlü şeyler değil yani onun yerine yapımcıların yapacağı rastgele bir zırh modeli daha iyi olur bence.

Allesnichtgut

Aynen bu açıdan bakarsak mantıklı, en azından modernize edipte koyabilirler maksat içerik olsun diye düşündüm

sniparsexe

Knight at Arms
Aynen bu açıdan bakarsak mantıklı, en azından modernize edipte koyabilirler maksat içerik olsun diye düşündüm
Bu konuda en güzeli opsiyonel yapmak olur, istersen oyunda olsunlar istersen olmasınlar gibi. Gerçekleşmesi çok zor bişey ama güzel olabilir

veya sıfırdan bir oyun modu Warband döneminde geçen Bannerlord (bunun modu kesin çıkar zaten)

Lamkrin

Knight at Arms
M&BWBWF&SNWVC
Bu konuda en güzeli opsiyonel yapmak olur, istersen oyunda olsunlar istersen olmasınlar gibi. Gerçekleşmesi çok zor bişey ama güzel olabilir

veya sıfırdan bir oyun modu Warband döneminde geçen Bannerlord (bunun modu kesin çıkar zaten)
Sıfırdan warband modu kulağa şahsen daha iyi geliyor. Kral harlaus u birde öyle görmek daha iyi olurdu.

dijiTurk

Sergeant Knight
WBNWVCM&BWF&S
Ok tuşlarıyla kayaları ne kadar ileri atabilecegimizi, istikamet on gosterim iziyle görüp ayarlayabilsek..

Sonra mevcut ileri atma mesafesinin 3 katı uzağına kadar atabilsek(ama uzaklaştıkça on gosterim alanında düşebileceği potansiyel alan buyumeli)..

Bu kayaları üretip getiren birileri olsa ve kayalarin stoklandigi yeni yerler inşa edilip/kaldırılabilir olsa;

hem kocbasina vb yapilara normal saldirilara gore biraz daha fazla hasar vermek icin hem de düşman askerlerini katledebilmek icin daha fazla kullanilirlardi.

Benim hatrimda var birkaç vaka bu konuda.. Kocbasi oldukça yakın oluyor ama kayayı firlattiginda yetisemiyor asla. Kayayı, örneğin, 50 adım öteye taşınan gerek ki kocbasi hedeflenebilsin. Bu da riskli ve oradaki kaya blogunu/stoğunu atıl bırakıyor.

Yapılsın bi meslek birimleri, olsun hammadde tedarikçisi, nakliyeci ve mühendis takımlarda.. Ayarlanabilir fırlatma menzili ile birlikte mesafe arttikca genişleyen potansiyel düşme alanı ekranda belirsin.. Mastery system ile birlikte sunulsun hatta tüm bunlar.. O taşlar/kayalar olması gerektiği gibi savaş alanında görünür olur.

1:39 - 1:45 arasında, kayaları fırlatmadan önceki istikamet ön gösterimine benzer bir ön gösterim yapılmış. Bu ve bu istikametin zeminle temas ettiği potansiyel düşme alanı(daha ileri arttıkça biraz daha büyüyecek şekilde) oluşturulabilir, yakışır. 3x mesafe ile.

Top Bottom