Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
-Çocuk yapma mekaniği aşırı saçma evlendikten sonra rastgele gelişiyor ayıptır söylemesi 2 senede 5 çocuk yaptı benim karakter nasıl oldu bilmiyorum :grin: Hamile kaldığı ve doğurduğunu bildirim veriyor oyun sırf 2 sene nasıl büyüdüğünü görmek için bekledim sadece klanlar sekmesinde yaşı yazıyor tip vs hiçbir bilgi yok.

- Ölmeyi defalarca denedim başaramadım hepsinde esir alındım kaçmayı başardığımda envanterimdeki herşey duruyordu. Esir alanlar beni salmak için benden para istedi :grin:

-Evlilik için tören göremedim bile bi baktım benim evlendiğim kadın atını almış adam topluyor. Oyunun size rastgele çocuk vermesinden başka hiçbir özelliği yok oyunda ziyafet seçeneğini bile göremedim klana subay atadım bende hanımı bi işe yarasın diye ( o da bir işe yaramıyor hava olsun )

- Haritada 40 fps alıyorum kuşatmalarda yarım fps i gördüm.

-Başlarda krallık seçmenin ailenin geçmişin neredeyse hiçbir önemi yok bir bakmışsın imparatorluğun eğitim alanına spawn olmuşsun oyun sana eğitimi anlatıyor.

-Npc ler aşırı boş diyaloglar yok denecek kadar az bir şehrin lordu olduğunda da başı boş gezen biri olduğunda da çapulcular şehirdeki npc ler sana aynı davranıyor aynı şeyleri söylüyor.

-Şehirlerin kalelerin aynı olması bir yerden sonra insanın gözüne batıyor.Şehirde derdinden başka birşey konuşamayacağımız eşraflardan öte kışlayı ambarı yaptığımız geliştirmeleri görmek isterdim(ayrıyeten yapılan geliştirmeler işe yaramıyor bir bakmışsın herşey tıkırındayken kıtlık başlıyor garnizondan 20 adam gidiyor sonra geçiyor). Orta yerde kılıç salladığımda beni görmezden gelmezden gelmeleri de bana warbandı anımsattı.

-Modlarda bile olan devriye atama olayı yok. Şehrin amiri mühendisi yok vali olarak birini atıyorsun nası gidiyo işler dediğin zaman valla yuvarlanıp gidiyoz diyo başka birşey yok.

Çok uzun bir bekleyişin ardından oyuna girince ilk saatler farketmedim görmezden geldim ama klan harici yeni bir özellik göremedim warbandın iyi grafiklisi demiyorum ama çok daha iyisini bekliyordum.
Dostum yazdıklarına göre biliyorsun oyunu baya. Ben 19.000 para biriktirdim ve 15.000 e Kervan alacağım. Bir yoldaş bulamadım diye bana kervan vermiyorlar. Bu ** yoldaşı nasıl bulunuyor? Oyun bu konuda çok zayıf. Yönlendirmeler sıfır.

Dostum yazdıklarına göre biliyorsun oyunu baya. Ben 19.000 para biriktirdim ve 15.000 e Kervan alacağım. Bir yoldaş bulamadım diye bana kervan vermiyorlar. Bu ** yoldaşı nasıl bulunuyor? Oyun bu konuda çok zayıf. Yönlendirmeler sıfır.
Şehirlerdeki hanlardan bulabilirsin

Birim ağacını detaylı inceleyen olmamış sanırım ama eminim orada da bir sürü eksiklik-dengesizlik vardır. Bu ilk duyurulduğunda da çok tepki göstermiştim, askerlerinizi süvari yapmak için illa tek tek at bulmanız gerekiyor, hala oyundaymış bu sistem; keşke olmasaydı.

EA olarak duyurulduğunda bunların yaşanacağını söylemiştik burada ve satın alım için tam sürümün beklenmesini de ama beklediğimden daha sorunlu çıktı EA. Bir sürü dengesizlik, bug, glitch, crash vb. sorunlarla boğuşuyor hemen herkes, yukarıdaki evlilik/çocuk örnekleri bunlardan sadece bazıları. EA'yı duyurduklarında bir yandan da kapalı bir SP betası yapsalardı belki bu kadar sorun olmazdı şuan.

Bu arada moral sistemi hala çok kötü.

Last edited:
-Çocuk yapma mekaniği aşırı saçma evlendikten sonra rastgele gelişiyor ayıptır söylemesi 2 senede 5 çocuk yaptı benim karakter nasıl oldu bilmiyorum :grin: Hamile kaldığı ve doğurduğunu bildirim veriyor oyun sırf 2 sene nasıl büyüdüğünü görmek için bekledim sadece klanlar sekmesinde yaşı yazıyor tip vs hiçbir bilgi yok.

- Ölmeyi defalarca denedim başaramadım hepsinde esir alındım kaçmayı başardığımda envanterimdeki herşey duruyordu. Esir alanlar beni salmak için benden para istedi :grin:

-Evlilik için tören göremedim bile bi baktım benim evlendiğim kadın atını almış adam topluyor. Oyunun size rastgele çocuk vermesinden başka hiçbir özelliği yok oyunda ziyafet seçeneğini bile göremedim klana subay atadım bende hanımı bi işe yarasın diye ( o da bir işe yaramıyor hava olsun )

- Haritada 40 fps alıyorum kuşatmalarda yarım fps i gördüm.

-Başlarda krallık seçmenin ailenin geçmişin neredeyse hiçbir önemi yok bir bakmışsın imparatorluğun eğitim alanına spawn olmuşsun oyun sana eğitimi anlatıyor.

-Npc ler aşırı boş diyaloglar yok denecek kadar az bir şehrin lordu olduğunda da başı boş gezen biri olduğunda da çapulcular şehirdeki npc ler sana aynı davranıyor aynı şeyleri söylüyor.

-Şehirlerin kalelerin aynı olması bir yerden sonra insanın gözüne batıyor.Şehirde derdinden başka birşey konuşamayacağımız eşraflardan öte kışlayı ambarı yaptığımız geliştirmeleri görmek isterdim(ayrıyeten yapılan geliştirmeler işe yaramıyor bir bakmışsın herşey tıkırındayken kıtlık başlıyor garnizondan 20 adam gidiyor sonra geçiyor). Orta yerde kılıç salladığımda beni görmezden gelmezden gelmeleri de bana warbandı anımsattı.

-Modlarda bile olan devriye atama olayı yok. Şehrin amiri mühendisi yok vali olarak birini atıyorsun nası gidiyo işler dediğin zaman valla yuvarlanıp gidiyoz diyo başka birşey yok.

Çok uzun bir bekleyişin ardından oyuna girince ilk saatler farketmedim görmezden geldim ama klan harici yeni bir özellik göremedim warbandın iyi grafiklisi demiyorum ama çok daha iyisini bekliyordum.

oyunu henüz deneme fırsatım olmadı, internet problemleri yüzünden

yazınızı okudum da gerçekten çok can sıkıcı, hala keşfedilmemiş şeyler olabilir/aktif edilmemiş özellikler yüzünden olabilir/ yada erken erişim nasıl olsa diye umut mu edeyim?

lütfen şu oyun 8 yılın hakkın versin :S

Hızlı savaşta 160v160 hiçbir sıkıntı çıkarmazken sp'de 3 çapulcu vs 6 köylüm bilgisayarı yakmaya çalışıyor :lol:

Renklendirelim buraları biraz.

10 saat oynadıktan sonra yazıyorum ilk olarak herhangibir kasma ve takılma olmadan oynadım optimizasyonla ilgili bir problem yaşamadım
Oyunun mekanikleri gayet iyi çok keyif veriyor ama görev çeşidi ve sayısı az erken erişim olabilir ama bu kadar az görev çeşidi ve sayısı kabul edilemez warbandın görevlerini buraya koysaydılar daha iyiydi mesela oyunun başında 2 şehir 3de köy gezdim görev yok haritada görev aramak sinir bozucu duruma gelmiş görevlerden çok para alıyoruz görev paraları fazla yüksek bu görev sayısının azlığından kaynaklanıyor sanırım ama asıl sorun savaştan sonra çok fazla ganimet elde etmemiz Mesela oyunun ilk saatlerinde 30 kişilik bir birliği yendim 25 at ve onlarca kıyafet verdi pazarda satınca 10000 altın aldım bu kadar kolay olmamalı para kazanmak ekonomik bir derdim olmayıcada görev yapmama gerek kalmıyor ayrıca oyunun başinda warbanddaki gibi oyuna başlayacağım ülkeyi seçebilmeliyiz Yoldaşlar gerçekten çok yüzeysel kalmıs warbandda bile derinlik vardı oyuna bir çok yeni özellik gelmiş ama oyun daha önce iyi yaptığı temel şeyleri yapamamış beni zorlamıyor param kalmadığı icin köy yağmalamak zorunda kalmıyorum yada görev yapmak zorunda bırakmıyor.

Benim oyunun ilk 10 saatlık deneyiminde gördüğum eksiklikler bunlar

Şehirlerdeki hanlardan bulabilirsin
Çok teşekkür ederim. Sonunda bir kervan kurdum :smile: Evlilik vs için neler yapılıyor acaba? Krallığa girmekte olabilir. Oyun yeni olduğu için kaynak gerçekten çok az. Eski oyuncuları biliyor oyunu. Bu sorularıma da cevap verebilirseniz çok sevinirim.

Çoğu arkadaş görevlere takılmış, eksikliklerinden bahsetmişler ama mount and blade serisi hiç bi zaman görev üzerinden gitmediki zaten. Bannerlord da görevler sadece yeni başlayanların oyuna hazırlık ve tanıtma olarak konulduğu düşünülmeli.

Bir arkadaş yukarıda belirtmiş ama tekrardan belirtmekte fayda var ses ayarları bölümünden ses kanalını 256kb’ tan 128’e indirmeyi ihmal etmeyin, mantığını oturtamasamda iyi bir performans artışı yakaladım denebilir.

1 günde yaklaşık 12 saat falan oynadım. Optimizasyon dışındaki en büyük sıkıntı bence görev sayısının azlığı olabilir (erken erişime göre normal) umarım oyun bir an önce çeşitlilik kazanmaya başlar oyun kendini tekrar etmeye başlayacak çünkü.

Arkadaşlar benim karşılaştığım sorun ise ticaret veya bir çapulcu savaşı sonrasında bitti kısmına veya iptal kısmına tıkladıktan sonra oyun crash veriyor.Bunun çözümü nedir acaba

Çoğu arkadaş görevlere takılmış, eksikliklerinden bahsetmişler ama mount and blade serisi hiç bi zaman görev üzerinden gitmediki zaten. Bannerlord da görevler sadece yeni başlayanların oyuna hazırlık ve tanıtma olarak konulduğu düşünülmeli.
Enis kirazoğlu izlenmiş :smile: Haklı da bence. Oyunu henüz oynamadım ama erken erişim hali warband remastered diyebilirim. Zaten ne bekliyorduk ki değil mi?

bu ps4 e ne zaman gelecek daha cd nin türkiyeye gelmesi 1 2 ay sürüyor hadi artık çıkarın yetkililer!! millet oynuyo ben m0l gibi izliyom kafayı yiyecem oynayamıyolar da oto bloklama da getirin kanser olurum ben oto bloksuz pc olsa neyse... bu oyunu alabilmek için günlük 20 tl ye çalıştım 2 3 ay boyunca ayıp yaptığınız! getirin getirin getirin
#ps4egetirevdekalalım#ps4egetirevdekalalım#ps4egetirevdekalalım

Enis kirazoğlu izlenmiş :smile: Haklı da bence. Oyunu henüz oynamadım ama erken erişim hali warband remastered diyebilirim. Zaten ne bekliyorduk ki değil mi?
Haklı mı? Gelir elde etmenizin en büyük yolu görevler zaten. Oyunun ilk 10 saatini görevleri yaparak harcıyorsun ayrıca bu görevler sayesinde de ün kazanıyorsun ee durum böyle olunca insan birazda olsa çeşitlilik istiyor. Bu arada oyunda 16 saatim var ve bir çok nokta eksik, evliliği yukarıda söylemiş arkadaş zaten. İşin garip tarafı da krallıkar savaşa girdiği zaman Warband'da olduğu gibi bir bildirim gelmiyor kim kiminle savaşta bilemiyorsun gidip krallıklar sekmesinde diplomasiye girdiğin görebiliyorsun. Yani bu tarz şeylerin yapılması çok basit ama es geçilmiş.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom