Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Acaba warband da olduğu gibi,ordumuz büyükken(veya yüksek namımız varken) gidip haydutlarla savaştığımız da diyalog ekranında diklenecekler mi bize.Ufak bir detay ama rahatsız edici olduğunu düşünüyorum umarım böyle ayrıntılara dikkat etmişlerdir. 100 şövalyem var çapulcu gelip benle diklenerek konuşuyor.
aynen bütün kalradyayı almışım 10 tane deniz yağmacısı bana şarabımı senin kafatasından içeceğim diyor :mrgreen:

Yorumlari gördüm azıcık düzeltmişler herhalde dedim. Girdim 2-3 skirmish atmaya. Atlar halen çok op oyunda. Feedback dinlediklerini hiç sanmıyorum. Piyadeler çok zayıf halen. Zıplama böyle nerflenmişken eskisi kadar atletik hareket edemiyorken atlar sürekli kamikaze giriyor. Mızrak 1 atlıyı tutuyor. Khuzait oynayan takım %90 kazanıyor çünkü random bir sağ bir sol yere yıkmaları yeter. Aylardır betada bu oyun 1 gr balance konusunda ilerlememiş. Bu ne abi oyundan 2 dkda nasıl soğutulur canlı örnek yemin ediyorum. Şu oyunda %60 kılıca ölüyorsam %40 at çarpmasına ölüyorum. Okçu ve süvari dışında oynanmayacak bir oyun. Multiplayer'da böyle değişikliğe gidilmeyeceğini sanmıştım. Multisi gram zevk vermiyor. Merdivenlerden çıkış da 3 yıl sürmese iyi olacaktı. 2 katlı bir yere çıkarken 2 okçu kalkanı 0ladı direkt. O kadar ağır çıkıyor. Bazen de bug yapıp zıplayarak çıkınca karakter süzülerek hızlı şekilde çıkıyor. Ben anlamıyorum. Bu oyun warbanddan daha mı kötü multiplayer konusunda yoksa ben çok farklı oyunlar oynadım bu tarz şeyler gözüme çok mu batıyor? Size de böyle hissettiriyor mu? Çünkü hangi oyuna girsem tek süvarilerin Kill sayısı Death sayısından fazla oluyor. Geri kalan hep 0,5 KD oynuyor herhalde. Ayrıca şu kill assist olayına bi düzeltme gelse. Adamın canını 10a indiriyorum. Biri geliyor atla çarpıyor kill gidiyor. Wtf :/

Yorumlari gördüm azıcık düzeltmişler herhalde dedim. Girdim 2-3 skirmish atmaya. Atlar halen çok op oyunda. Feedback dinlediklerini hiç sanmıyorum. Piyadeler çok zayıf halen. Zıplama böyle nerflenmişken eskisi kadar atletik hareket edemiyorken atlar sürekli kamikaze giriyor. Mızrak 1 atlıyı tutuyor. Khuzait oynayan takım %90 kazanıyor çünkü random bir sağ bir sol yere yıkmaları yeter. Aylardır betada bu oyun 1 gr balance konusunda ilerlememiş. Bu ne abi oyundan 2 dkda nasıl soğutulur canlı örnek yemin ediyorum. Şu oyunda %60 kılıca ölüyorsam %40 at çarpmasına ölüyorum. Okçu ve süvari dışında oynanmayacak bir oyun. Multiplayer'da böyle değişikliğe gidilmeyeceğini sanmıştım. Multisi gram zevk vermiyor. Merdivenlerden çıkış da 3 yıl sürmese iyi olacaktı. 2 katlı bir yere çıkarken 2 okçu kalkanı 0ladı direkt. O kadar ağır çıkıyor. Bazen de bug yapıp zıplayarak çıkınca karakter süzülerek hızlı şekilde çıkıyor. Ben anlamıyorum. Bu oyun warbanddan daha mı kötü multiplayer konusunda yoksa ben çok farklı oyunlar oynadım bu tarz şeyler gözüme çok mu batıyor? Size de böyle hissettiriyor mu? Çünkü hangi oyuna girsem tek süvarilerin Kill sayısı Death sayısından fazla oluyor. Geri kalan hep 0,5 KD oynuyor herhalde. Ayrıca şu kill assist olayına bi düzeltme gelse. Adamın canını 10a indiriyorum. Biri geliyor atla çarpıyor kill gidiyor. Wtf :/
Öncelikle şunu söylemek isterimki, Khuzait oynayan takım %90 kazanıyor sözüne katılmıyorum.Tamamen öyuncu becerisine bağlı.
Oyunu olabildiğince gerçeçki yapmaya çalışıyorlar bence. Atlar Beta'nın başlarında gerçekten op idi.Ancak şuan op denecek kadar değil. Ata karşı nasıl oynanacağını bilmek lazım. Evet, Custom Battle modunda 70 kişinin olduğu yerde, o hengamede birde atlara karşı koymak çok zor ama Skirmish modunda eğer takım olarak bilinçli oynanırsa atlara da karşı koyuluyor. Oyunda her Factionun neredeyse her birliğinde mızrak bulunuyor. Bu en son gelen patch ile atlara bir güncelleme yaptılar mı bilmiyorum ama, ben skirmish modunda oynarken atlar tek bile yiyor.Takım halinde oynamak önemli. Piyadeler hangi yönden zayıf, orasını anlamadım. Ama merdiven konusunda sana katılıyorum.Önceden merdivenlerden çok hızlı bir şekilde çıkılıyordu şimdi nerflemişler ama şimdi de çok yavaş çıkıyor

Ata karşı nasıl oynanacağını bilmek lazım.
Mızrak ve ok dışında çözümü yok ki. Atlar bir yere takıldığında hızlı çıkıyorlar bölgeden. Wbye göre atların recoverı çok hızlı ve en kötü zıplasa at kayarak bir şekilde alandan çıkıyor (bug sanırım o). Takım olarak düzgün oynanırsa her şeyin önüne geçiliyor zaten. Ama 1v1de bir piyadenin son hız gelen attan manevra yaparak kaçabilmesi gerekir. Mızrak yoksa direkt yerdesin zaten. Zıplama aşırı yavaş birşey bu oyunda. Onu geçtim mouse ile oyun arası hareket tepkisi de çok farklı. Animasyonlardan sanırım bir şey yaptığımda yavaş işliyor tepki süresi wbye göre. Bu pek sorun değil göz alışır zamanla 1 tık erken bırakırız. Gelelim at damageına. Ben max 12 gördüm. Bence gereksiz fazla vuruyor. Zaten yerde savunmasız kalıyoruz birkaç saniye. Bu kadar yüksek damage vurmasının mantığı yok.

Piyadeler hangi yönden zayıf, orasını anlamadım.
Yavaş kalıyorlar. Okçudan farkları yok şuan. Animasyonlarla birlikte iyice yavaşlamış zaten.

At sorunun çözümü için ya düşen adam az damage yiyecek diğer kaynaklardan ya da sadece 1 hit alacak. Yani 2 kişi varsa combolu vurmamaları lazım. Ayrıca ata bir damage nerf de gerekiyor. Max 5 vurmalı. Çünkü skill gerektirmeyen bir şey. Cheap dmg yemek istemiyorum. Eğer yüksek yapmak istiyorlarsa bari piyadeleri 1 tık hızlı ve ileri zıplamalarda 1 tık daha fazla mesafe katetmeli.

Sonuç olarak bu şekilde devam ederse Khuzait Bannerlord'un Khergiti olur maçlarda.

Mızrak ve ok dışında çözümü yok ki. Atlar bir yere takıldığında hızlı çıkıyorlar bölgeden. Wbye göre atların recoverı çok hızlı ve en kötü zıplasa at kayarak bir şekilde alandan çıkıyor (bug sanırım o). Takım olarak düzgün oynanırsa her şeyin önüne geçiliyor zaten. Ama 1v1de bir piyadenin son hız gelen attan manevra yaparak kaçabilmesi gerekir. Mızrak yoksa direkt yerdesin zaten. Zıplama aşırı yavaş birşey bu oyunda. Onu geçtim mouse ile oyun arası hareket tepkisi de çok farklı. Animasyonlardan sanırım bir şey yaptığımda yavaş işliyor tepki süresi wbye göre. Bu pek sorun değil göz alışır zamanla 1 tık erken bırakırız. Gelelim at damageına. Ben max 12 gördüm. Bence gereksiz fazla vuruyor. Zaten yerde savunmasız kalıyoruz birkaç saniye. Bu kadar yüksek damage vurmasının mantığı yok.

Yavaş kalıyorlar. Okçudan farkları yok şuan. Animasyonlarla birlikte iyice yavaşlamış zaten.

At sorunun çözümü için ya düşen adam az damage yiyecek diğer kaynaklardan ya da sadece 1 hit alacak. Yani 2 kişi varsa combolu vurmamaları lazım. Ayrıca ata bir damage nerf de gerekiyor. Max 5 vurmalı. Çünkü skill gerektirmeyen bir şey. Cheap dmg yemek istemiyorum. Eğer yüksek yapmak istiyorlarsa bari piyadeleri 1 tık hızlı ve ileri zıplamalarda 1 tık daha fazla mesafe katetmeli.

Sonuç olarak bu şekilde devam ederse Khuzait Bannerlord'un Khergiti olur maçlarda.

Warband kadar akıcı değil ama daha gerçekçi.Tamamen alışma meselesi biraz tecrübe edindikçe warband daki gibi rahat bloklanabilir. Dediğim gibi,daha gerçekçi yapmaya çalışıyorlar oyunu. Atların verdiği hasarı düşürebilirler dediğin gibi. Ama gerçekçi düşünürsek, ütümüze yardıra yardıra gelen bir ata kılıçla nasıl karşı koyabiliriz? Anca Daario Naharis gibi yürekli ve soğukkanlı olmak gerek atlıyı öldürmek için. Eğer mızrağımız ya da kalkanımız yoksa, elinde kargıyla üstümüze gelen süvariden kaçmanın yolu, manevralarla sıyrılmak ya da kaçmak . Tekrardan söylüyorum skirmish modu takım halinde oynamak lazım. Atlılara mızraklı piyadeler ya da okçular ilgilenmeli. Bu iki birlikle atlılara çok rahat karşı koyuluyor. İlerde Ranked maçları oynanacak.Ve yüksek ihtimalle bu maçlar skirmish modunda olur. Takımca girmek önemli. Bu buglar zamanla halledilir şeyler. önceden çok fazla bug ve lag sıkıntısı vardı ama rahat bir şekilde üstesinden geldiler. Gerçi şu son patche yine buglar arttı göze batıyor ama hallederler.

Betanın başlarında puan sistemi yoktu herkes süvari alıyordu piyadeler için oyun oynanmaz haldeydi puan sistemini getirdiler 2 kere üst üste ölen at alamıyor artık. Nerdeyse her sınıfa mızrak eklediler tek çözümü mızrak olduğu için eğer mızrak cirit vs yoksa da karşıdan gelen atlıyı ya dodgelarsınız ya da mızrağı tuttuğu taraftan diğer tarafa geçip vurursunuz

Bazı duvarlar mangonel ve trebuchet ile yıkılıyormuş.Umarım hasar verilebilir duvarlar biraz daha arttırılır.Şehir ve kale kuşatmalaında duvar yıktıktan sonra atlı hücumu olması mükemmel olurdu.Total War da çok etkili bir kuşatma metoduydu.

Ayrıca şöyle bir modda bile var.Umarım Bannerlord'a da eklenir.

Last edited:
Oyunu gönderdiğiniz beta keyi ile oynadım. Oyun hakkında düşüncelerimi kısaca belirteyim.

Oyunun dövüş mekanikleri güzel duruyor ve belli bir oranda usta ile acemi oyuncu arasında ödüllendirici bir dövüş yapısı var. Yani eskisi gibi yine kılıç, gürz vb. ile vuruyorsun oyun seni saçma sapan bir ton detayla sıkmıyor yani acemi birisi oynayabilir ama oyunu oynadıkça şu kılıcı ikinci kez sallama mevzusu yani salladın kılıcı ardından tekrar sallamak gerçekten süper bir detay olmuş. Acemi birisi bu hareketi yapabilir bu oyuna kendini adamış birisi de yapabilir ancak ne zaman yapması gerektiği o saniyelik vurma anları saniyelik kararların etkisini hissediyorsun. Eğer bir kez kılıcını boşa sallarsan bir kez rakibini vuramazsan rakibine sana karşı hamle imkanı sağlıyorsun. Bu nedenle oyun eski sevdiğimiz tadını kaybetmemiş ve üstüne biraz daha güzelleştirmiş. Tabi ben dövüşte büyük değişiklikler görmedim ama bence büyük değişiklikler olsaydı oyunun oynanışını değiştirirdi eski tadı olmayabilirdi.

Oyunda bariz şekilde ragdoll ve fizik gelişmiş birisinin ağzına gürz ile vurduğunuzda bunu hissediyorsunuz veya birisi size vurduğunda karakter sarsılıyor boynu sırtı el ayak herşeyi ile darbeyi hissediyorsun. Oyundaki atlar gelişmiş yine atların koşması tüyleri kuyruğu herşey yeterince iyi ve tatmin edici duruyor.

Sonuç olarak ben büyük bir problem bulamadım küçük detaylar ise çok rahatsız etmiyor. En benim ilgimi çeken problem yapay zekanın bazen o kadar 'zeki' olmaması bazen uzun süre dikkatli izlediğinde bir okçunun normalde vuracağı bir pozisyondaki düşmana bir süre baktığı ve bir süre sonra ''hee savaştaydık ayol vurayım şunu'' diyip ok attığını birkaç kez gördüm ama gerçekçi olalım bu neredeyse her oyunda var.

Herşeyin sonunda bu tahminen benle alakalı oyun eski oyuna göre daha yavaş ve daha ağır işliyor. O yüzden ilk 1 saat zorlandım sonra ise yavaş yavaş alışmaya başlıyorsun. Oyunu daha gerçekçi yapmaya çalışmış yapımcı ve bence daha gerçekçi olmuş. İlk başta çok dövdüler beni :sad: pühh size

Son 4 günde geliştirici ekip oyuna her ne yapmışsa pozitif yönde dokunmuş. Khuzaitler artık kaybedebiliyor. Milletler arası özellikler daha da belirgin olmuş Vlandialı bir Khuzaitli kadar hızlı silah savuramıyor mesela. En önemlisi oyunun performansı artmış. 4 Gün öncesine kadar low da kasan oyun medium da yağ gibi akıyor şu an. Sardı, Sarıyo.

Edit : oyun kendi kendine kapandı siege modundayken :grin:

Last edited:
Siege modunda oyun bitince tekrar siege serverine girmeye çalışıyorum. Ancak server yok oluyor. Siege modunun atmosferi harika olmuş. Ağzımdan salyalar aktı oyundayken. Tadını çıkaramadım :LOL:

gtx 1650 i5 9300h ve 8gm ram ile low da bile kasmadan oynayamıyorum. her update geldikçe benim performansım daha da düşüyor:sad:
Siege nasıl olmuş o yüzden bilemiyorum. Sadece çanları duyabildim çok hoş bir detay olmuş

gtx 1650 i5 9300h ve 8gm ram ile low da bile kasmadan oynayamıyorum. her update geldikçe benim performansım daha da düşüyor:sad:
Siege nasıl olmuş o yüzden bilemiyorum. Sadece çanları duyabildim çok hoş bir detay olmuş
Bana performans artmış gibi geldi. gtx 1050 i5 7300hq 16gb ram ile lowda 90 küsür fps ile oynadım diyebilirim. Fakat sorun şu ki yakın mesafe combat yaparken 30 fpslere kadar düşüyor ve takılmalar oluyor. Benden mi kaynaklı oyundan mı bilemedim.

Bana performans artmış gibi geldi. gtx 1050 i5 7300hq 16gb ram ile lowda 90 küsür fps ile oynadım diyebilirim. Fakat sorun şu ki yakın mesafe combat yaparken 30 fpslere kadar düşüyor ve takılmalar oluyor. Benden mi kaynaklı oyundan mı bilemedim.
Ayni sorun bende de var. Tam ayarlarımı yaptım fps mükemmel bu bana yeter diyorum. Yakın dövüşe girince fps acayip düşüyor üstüne atlı felan beni ezmeye felan gelirse 10 fpsleri bile görebiliyorum.

Yazdıklarınızı okuyunca bendeki sorunun da bu olduğunu anladım. Attan düşünce mesela 5 saniye kadar ekran hareketsiz, zaten o beş saniyede de işini bitiriyorlar adamın .

Aynı sistem bende de var ben high da kasmadan oynuyorum arada drop yiyorum 55 e falan düşüyor

Arkadaşlar ben de kasma drop vs yok fakat oyunun ortasında crash yiyor oyun kapanıyor. Birde 10 sn bazen 20 sn kadar donmalar oluyor. O anda oyunda ki herkeste oluyor sanırsam bu donma. Chat kısmında yazıyorlar çünkü. Var mı crash yiyen benim gibi? Çözümü var mıdır ? Nvidia grafik kartı var rtx20 60

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom