Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Sonunda beta ulaştı elime ama bazı üzücü hususlar var.
Berserker'ların çok tehditkar kurt başlıkları vardı niye yoklar :sad:
Warband da yaman bir multi oyuncusuyumdur, burda kılıç kaldıramıyorum. Niye bu kadar yavaşlatılmış kombat :sad:
Gtx 1650 8gm Ram e rağmen low da anca kasmadan oynayabiliyorum bu da üzüyor:sad:
Ve sadece ben mi ping sorunu yaşıyorum? 200 den aşağısını görmedim 2 farklı internetle de bağlandığım halde. (Universite interneti ) Ping arttırmak için neler yapılıyor?

Sonunda beta ulaştı elime ama bazı üzücü hususlar var.
Berserker'ların çok tehditkar kurt başlıkları vardı niye yoklar :sad:
Warband da yaman bir multi oyuncusuyumdur, burda kılıç kaldıramıyorum. Niye bu kadar yavaşlatılmış kombat :sad:
Gtx 1650 8gm Ram e rağmen low da anca kasmadan oynayabiliyorum bu da üzüyor:sad:
Ve sadece ben mi ping sorunu yaşıyorum? 200 den aşağısını görmedim 2 farklı internetle de bağlandığım halde. (Universite interneti ) Ping arttırmak için neler yapılıyor?
Aynı sistemle ben very high'da 60fps, patch'de ya da dosyalarında sıkıtı olabilir. Dosyaları doğrulamayı ya da yeniden yüklemeyi dene

Captain ve Skirmish için mi bu ping sorunu yoksa sadece custom game'ler için mi? Belki CN server'ına bağlanıyorsundur. Genelde 150-250 arası alınıyor ordan.

Grafikler kötü değil. Dövüş sistemi güzel görünüyor. Keşfedeceğimiz yeni mekanikler var. Tek sıkıntı 150 lira bir öğrenci için vermesi zor bir mebla. O da birkaç hafta diş sıkılarak halledilebilir.

Captain ve Skirmish için mi bu ping sorunu yoksa sadece custom game'ler için mi? Belki CN server'ına bağlanıyorsundur. Genelde 150-250 arası alınıyor ordan.
evet hocam team deathmatch larda ping den oynanmıyor
Aynı sistemle ben very high'da 60fps, patch'de ya da dosyalarında sıkıtı olabilir. Dosyaları doğrulamayı ya da yeniden yüklemeyi dene
tamamdır deneyeceğim

Oyun sanki yeterince gerçekçi değilmiş gibi geliyor bana. Piyadelerin hareket hızı biraz fazla gibi, emir verildiğinde karınca sürüsü gibi çok ani ve hızlı hareket ediyorlar. Grafik olarak da karakterler biraz çocuksu görünüyor sanki. Tabi ben izlediğim kadarıyla konuşuyorum oynamadın.

Oyun sanki yeterince gerçekçi değilmiş gibi geliyor bana. Piyadelerin hareket hızı biraz fazla gibi, emir verildiğinde karınca sürüsü gibi çok ani ve hızlı hareket ediyorlar. Grafik olarak da karakterler biraz çocuksu görünüyor sanki. Tabi ben izlediğim kadarıyla konuşuyorum oynamadın.

3 aydır betasını oynuyorum cevap vermek isterim;
  • Piyadelerin hızları normal, haritalar uzun ve çapı geniş tutulduğu için belli bölgeleri tutmak için hamlede bulunmak zorundasın bu yüzden atlı birliklerin çok avantajı var üzerine gelirken ya kaçınmalısın ya da pozisyona girmelisin, bunun için gerçekçi bir piyade hızına gidilmesi ne kadar mantıklı? değil tabii ki zaten çokta gerçek dışı değil, keyif almanı engelleyen bir unsur hiç değil en azından benim için öyle.
  • Oyunu her grafik modunda test etmiş birisi olarak (en yüksek, yüksek, normal, düşük - hepsi 60fps üstüydü stabil şekilde) karakterlerin gayet iyi durduğunu söylemek isterim özellikle bölge krallıklarına göre zırhlar gerçekten çok başarılı dizayn edilmiş. Ölçümler ve hareketler yeterli seviye de çocuksu durduklarını düşünmüyorum.
Oyundan beklediğiniz gerçekçi unsur nedir? sadece merak ettim o yüzden soruyorum.

Oyunda herşey olması gerektiği gibi, bugün de yeni karakter sesleri eklenmiş olması çok sevindirici oldu, sesler ortama biraz daha gerçekçi hava kattı. Benim hoşlanmadığım tek nokta Skyrim gibi karakterlerin üzerinde ne kadar oynarsanız oynayın her türlü birbirlerine benziyorlar. Bakışları dumanlı gibi gözüküyor, eski ekran görüntülerinde insanların yüzleri çok karakteristikti.
JDiI4O.jpg

Oyunda herşey olması gerektiği gibi, bugün de yeni karakter sesleri eklenmiş olması çok sevindirici oldu, sesler ortama biraz daha gerçekçi hava kattı. Benim hoşlanmadığım tek nokta Skyrim gibi karakterlerin üzerinde ne kadar oynarsanız oynayın her türlü birbirlerine benziyorlar. Bakışları dumanlı gibi gözüküyor, eski ekran görüntülerinde insanların yüzleri çok karakteristikti.
JDiI4O.jpg

temel kalıbı kullnamadan ayarlar ile oynayınca o dumanlı havadan kurtulabiliyorsun bilmiyorum benim hoşuma gitti sadece daha fazla kozmetik eklenmeli diye düşünüyorum

Bunu daha önce de sormuştum da; oyuna neden Warband'da bulunan saç-sakal şekilleri eklenmemiş hala? Warband'dakilerin bazıları çok iyi görünüyordu ama Bannerlord'da göremedim çoğunu, umarım eklenir bunlar çıkışa yakın.
Ayrıca 2016'da "flip hair" diye bir seçenek vardı, onu da kaldırmışlar galiba. Bazı savaş boyaları çok çok abartı ve tuhaf görünüyor Bannerlord içerisinde, bunların bence kaldırılması lazım. Dragon Age Origins'dekiler gibi bir yüz/savaş boyası-boyaları yeter de artar bence Bannerlord için.

Bugün gelen güncellemeyle oyuna giremeyen var mı benim gibi? Açıyorum, launcher imleci geliyor ekrana ama launcher dahi açılmadan işlemi iptal ediyor.

Last edited:
yeni güncelleme ile vuruş hissi daha bi tatlı gelmeye başladı, ama hala hiçbir mode ve server de 300 ping den aşağısını göremiyorum ne yapmam gerek :sad: Avrupa sunucusundan eu serverine giriyorum yine 300 ping

Kale savaşlarında merdivenlerin orada hazır halde bulunması garip gelmiyor mu? Koç başını bile yürüterek getiriyoruz, merdivenleri de üç beş asker omzunda taşıyarak götürse savaş esnasında? Fazla yapay bir durum gibi hissettiriyor bana?

Işıklandırma işini çözmüşler gibi, önceden herşeyin rengi 3-5 ton atmış, bütün haritaya nur inmiş gibi görünüyordu, güzel görünüyor bu videoda. Ama zaman farkından böyle herhalde.

Merdiven önerisine katılıyorum bu arada, surların dibinde olması tuhaf; en azından kuşatma silahların bulunduğu hizada olabilir; oradan 2-4 asker merdivenleri alıp taşımaya başlar.

Acaba warband da olduğu gibi,ordumuz büyükken(veya yüksek namımız varken) gidip haydutlarla savaştığımız da diyalog ekranında diklenecekler mi bize.Ufak bir detay ama rahatsız edici olduğunu düşünüyorum umarım böyle ayrıntılara dikkat etmişlerdir. 100 şövalyem var çapulcu gelip benle diklenerek konuşuyor.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom