Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Ben durumu anladım Steam'deki satışına oranla belli miktarda keyi Steam'den talep edip başka veya kendi sitelerinde satabiliyorlarmış yani Steam keyi bunlar aslında. Aynı keyleri kendi sistemlerine de geçirerek bu şekilde kendi sitelerinde de aktivasyon sağlıyorlar. Bu sayede Steam kendi ekosistemine yeni potansiyel müşteriler katmış oluyor, reklam gibi düşünün. Yani Steam'in kârı bu, bu işten. Burada böyle yazsa bile yine de kendi partnerlik sözleşmelerinde geçen maddelere bağlı bu anlaşma. Keylerin ücretsiz üretildiği söyleniyor ama satışı üzerinden para kazanılıp kazanılmadığı söylenmiyor. Sözleşmelerde kelimelerin neyi ima ettiği çok önemlidir. Yine de bilgi için teşekkürler. Ergen gibi "of puf" yapmasaydın da düzgünce açıklasaydın ama daha iyi olurdu. Ben kaynağını bulamadığım için mantığıma da sığmadığı için yanlış bilgi dedim, sen de kaynağınla doğrusunu bildiğini düzgünce açıklasaydın keşke, atar yapmaya lüzum yok. Neden forumlarda insanlar bu kadar gergin oluyor anlamış değilim. @fame0606

Bir iki kişiden daha duydum bunu, kesin doğru ya da yanlış diyen var mı ya da niye öyle bir olay var? Mantıksız değil mi dışarıdan aldın diye atölyeye ulaşamaman?
Keyi Steam üzerinden aktifleştirebiliyormuşsun yani atölyeye ulaşabileceksin. Sadece Epic üzerinden alanlar ulaşamayacak. Çünkü atölye Steam'in atölyesi. Modçular modlarını sadece oraya koymak istiyorsa koyar istemiyorsa siteye manual olarak koyar. Sen de alır mod dosyasına kopyalarsın launcher'dan aktif edersin bu kadar. Çok uzun veya zor bir süreç değil. Dert edecek bir şey yok bence.

Ben durumu anladım Steam'deki satışına oranla belli miktarda keyi Steam'den talep edip başka veya kendi sitelerinde satabiliyorlarmış yani Steam keyi bunlar aslında. Aynı keyleri kendi sistemlerine de geçirerek bu şekilde kendi sitelerinde de aktivasyon sağlıyorlar. Bu sayede Steam kendi ekosistemine yeni potansiyel müşteriler katmış oluyor, reklam gibi düşünün. Yani Steam'in kârı bu, bu işten. Burada böyle yazsa bile yine de kendi partnerlik sözleşmelerinde geçen maddelere bağlı bu anlaşma. Keylerin ücretsiz üretildiği söyleniyor ama satışı üzerinden para kazanılıp kazanılmadığı söylenmiyor. Sözleşmelerde kelimelerin neyi ima ettiği çok önemlidir. Yine de bilgi için teşekkürler. Ergen gibi "of puf" yapmasaydın da düzgünce açıklasaydın ama daha iyi olurdu. Ben kaynağını bulamadığım için mantığıma da sığmadığı için yanlış bilgi dedim, sen de kaynağınla doğrusunu bildiğini düzgünce açıklasaydın keşke, atar yapmaya lüzum yok. Neden forumlarda insanlar bu kadar gergin oluyor anlamış değilim. @fame0606

Keyi Steam üzerinden aktifleştirebiliyormuşsun yani atölyeye ulaşabileceksin. Sadece Epic üzerinden alanlar ulaşamayacak. Çünkü atölye Steam'in atölyesi. Modçular modlarını sadece oraya koymak istiyorsa koyar istemiyorsa siteye manual olarak koyar. Sen de alır mod dosyasına kopyalarsın launcher'dan aktif edersin bu kadar. Çok uzun veya zor bir süreç değil. Dert edecek bir şey yok bence.
Hocam elinizde hiç bir bilgi olmadan sırf mantığınıza uymuyor diye yanlış bilgi diyorsunuz ister istemez gerginleşiliyor, üstüne link veriyorum hala aynı tavır devam ediyordu k.bakmayın sert çıktıysam. Oyunları incelemişler genelde %75 steam %25 retail key olarak satılıyormuş yani steam satılan oyunların %25'inden bazı oyunlarda %30'undan kesinti yapamıyor ama dediğiniz gibi gelen kullanıcı steam ekosistemine dahil oluyor daha çok oyun satın alıyor daha bağımlı hale geliyor o yüzden pek umursamıyorlar.

Saolsunlar son ay garibanlar üzülmesin diye dağıtmışlar. Teşekkür ederiz.
Yalnız bir sorum olacak, oyundan 100-150 fps alıyorum. Fakat sorun şu ki fps değerleri ne kadar yüksek olursa olsun oyun sanki 30 fpsmiş gibi his veriyor. Yırtılmadandır deyip Vsync ile fps'i 60'a sabitlemeyi denedim fakat sorun hala devam ediyor. High ayarlarda da, low ayarlarlarda da fps 60'da sabit olmasına rağmen bu sorun mevcut. Benim donanımdan mı yoksa oyundan mı kaynaklı bilmiyorum bu sorunu başka yaşayan var mı?

Last edited:
Saolsunlar son ay garibanlar üzülmesin diye dağıtmışlar. Teşekkür ederiz.
Yalnız bir sorum olacak, oyundan 100-150 fps alıyorum. Fakat sorun şu ki fps değerleri ne kadar yüksek olursa olsun oyun sanki 30 fpsmiş gibi his veriyor. Yırtılmadandır deyip Vsync ile fps'i 60'a sabitlemeyi denedim fakat sorun hala devam ediyor. High ayarlarda da, low ayarlarlarda da fps 60'da sabit olmasına rağmen bu sorun mevcut. Benim donanımdan mı yoksa oyundan mı kaynaklı bilmiyorum bu sorunu başka yaşayan var mı?

Steam dosyalarını doğrula muhtemelen düzelecektir.

Taleworlds'ün kendi sitesinden, Steamden ve epicden alınınca, 3ü arasında ne gibi farklılıklar olacak acaba? Taleworldsün kendi sitesinden alınca güncellemeler ve mod desteği nasıl olacak, kendi sunucuları olacak mı ayrıyeten?

Sen çok güzel bi insansın. gelmiş.
sen de öylesin teşekkür ederim.

Taleworlds'ün kendi sitesinden, Steamden ve epicden alınınca, 3ü arasında ne gibi farklılıklar olacak acaba? Taleworldsün kendi sitesinden alınca güncellemeler ve mod desteği nasıl olacak, kendi sunucuları olacak mı ayrıyeten?
Muhtemelen taleworlds'ten alınan keyler steam'e eklenebilecektir. Öyle tahmin ediyorum.

Steam'in en büyük avantajı atölye desteği olacaktır bence. Sunucuların ise aynı olacağını düşünüyorum. Modlarda da illaki manuel kurulum olacaktır. Epic'ten alanlar manuel kurulum yaparlar,Steam'den alanlar ise atölyedeki modları direkt indirebilirler. TW'nin kendi sitesinden alınan key Steam'de aktifleştirilebiliyorsa en mantıklı alım seçeneği TaleWorlds'ün kendi sitesinden almak galiba.

Steam'in en büyük avantajı atölye desteği olacaktır bence. Sunucuların ise aynı olacağını düşünüyorum. Modlarda da illaki manuel kurulum olacaktır. Epic'ten alanlar manuel kurulum yaparlar,Steam'den alanlar ise atölyedeki modları direkt indirebilirler. TW'nin kendi sitesinden alınan key Steam'de aktifleştirilebiliyorsa en mantıklı alım seçeneği TaleWorlds'ün kendi sitesinden almak galiba.

Atölye olayı gerçekten çok cezbedici, bu yüzden ben de steamden alacağım çıkar çıkmaz.

"Yes,Your Grace" diye bir oyun çıkmış, yakın zamanda almayı düşünüyorum; bir kralın krallığı yönetmesi, aldığı kararlar ve sonuçları üzerine kurulu, hikayesi de olan bir oyun. Taleworlds, Bannerlord'un krallık yönetimi, lordların bölgesel yönetimi vb. konularda bu oyundan örnekler alsa çok çok iyi olur.

Betayı test ettim bugün. 1080p + High ayarlarda 30-40 fps veriyor. Asıl oyun çıktığında alacağımız fps miktarı artar mı ne dersiniz betada bu değerler normal mi ?

dün beta key verildi 1-2 gündür oynuyorum at kullanımı rezalet olmuş pes den fifa ya geçmiş gibi oldum karakterler ağırlaşmış hadi onu anlarım gerçekçilik katıyor ama en sevdiğim süvarileri ellemeseydiniz keşke at doğru düzgün komutlara uymuyor geç tepki veriyor o da gerçekçilik için diyelim ama atı kullanan birimimiz normal mızrağı sanki 5 metrelik sarrisa kargısı kullanıyormuş gibi ağır,yavaş ve geç tepki veriyor işte bu olmamış süvarinin olayı hız atlar zaten hızlı at alsan bile gerçekçi yapalım derken hareketleri ve hızı yavaşlamış lütfen bu süvari olayını düzeltin.

At sürmesi,animasyonları ve yeni at sürme özellikleri(hemen hızlanma ya da durma) bence çok keyifli ama şu mızrak konusunu bende deneyimlemiştim. Sen komutu verdikten 2 saniye sonra vuruyor gibi oluyordu. Ama zamanla alışmıştım ona.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom