Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Oyunun hangi platform dan almanın ne gibi farkları olacak bilgisi olan paylaşabilir mi? Ben aslında taleworlds sitesinden doğrudan alarak ekstra katkı sağlamak istiyorum ama oyunu oynama açısında ne gibi farklar olacağından emin olmadığımdan karar veremiyorum. Detaylı bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Oyunun hangi platform dan almanın ne gibi farkları olacak bilgisi olan paylaşabilir mi? Ben aslında taleworlds sitesinden doğrudan alarak ekstra katkı sağlamak istiyorum ama oyunu oynama açısında ne gibi farklar olacağından emin olmadığımdan karar veremiyorum. Detaylı bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Şuan betasında Steam'deki online arkadaşlarını falan görebiliyorsun. İleride davet etme, oyununa katılma vesaire de gelecektir. Screenshot alıp paylaşmak, inceleme yazmak falan bu gibi sosyal farkları var. Güncelleme konusunda bir farkı olmaz, aynı anda gelir güncellemeler. Siteden alırsan da arkadaşlarını launcher üzerinden ekleyebileceksin sanırım. Sonuçta Epic de olsa, Steam de olsa, siteden de alsan, oyunu çalıştır dediğinde önce launcher gelecek karşına.

herhangi bir krallığın köyünü yağmalayınca o krallıkla düşman haline geliyorsun.

Köy yağmalayınca sadece düşman oluyorsun nasıl krallık kuracaksın ki. Alakayı kuramadım.

Last edited:
Düşman olunca kale fethetme özelliği geliyor. fethedersen krallık kurabiliyorsun
Anladım. O kadar oynamama rağmen bunu yapabildiğimizi bilmiyordum, başka yöntemi yok sanıyordum. Genelde kötü karakter roleplayi yapmadığımdan olsa gerek :xf-smile:

steamden alırsan atölye içeriklerine ulaşımın daha kolay olur diye biliyorum uğraşmazsın sadece abone ol seçeneğine tıklayıp içeriği otomatik yükleyebilrisin

steamden alırsan atölye içeriklerine ulaşımın daha kolay olur diye biliyorum uğraşmazsın sadece abone ol seçeneğine tıklayıp içeriği otomatik yükleyebilrisin
Taleworlds üzerinden aldığı key steam üzerinden aktifleştiriliyor zaten oradan almasına gerek yok %30 kesinti yapıyor steam.

Off bir bıkmadınız bilmediğiniz konular hakkında konuşmaktan. Al. https://forums.taleworlds.com/index.php?threads/how-can-we-support-tw.393211/

"All games you buy can be activated on Steam. For questions regarding the sales process please take a look at our Sales FAQ."

İyi de Steam'in bundan kazancı ne? Steam'den aktifleştirdiğinde %30 kesintiyi yine de yapacaktır. Sonuçta oyunun Steam'deki fiyatı belli, aktifleştirilen key başına şirketten temin edilecek para da belli. Adamların elindeki veri değişmiyor yani. Steam'de aktifleştirince şirketten %30 kesinti yapmadığının bir resmi açıklaması var mı?

İyi de Steam'in bundan kazancı ne? Steam'den aktifleştirdiğinde %30 kesintiyi yine de yapacaktır. Sonuçta oyunun Steam'deki fiyatı belli, aktifleştirilen key başına şirketten temin edilecek para da belli. Adamların elindeki veri değişmiyor yani. Steam'de aktifleştirince şirketten %30 kesinti yapmadığının bir resmi açıklaması var mı?
Hayır kardeşim hayır o keyleri üreticiler kendileri tamamen bedava olarak üretiyor. Steam sadece steam üzerinde satılan oyunlardan kesinti yapıyor.

"Steam anahtarları, oyun geliştiricilerin oyunlarını diğer çevrimiçi ve perakende mağazalarda satmasına olanak tanıyan araçlardır. Steam anahtarları ücretsizdir ve müşteriler bu anahtarı Steam'de etkinleştirerek ürünün lisansını elde edebilirler.

Valve'ın Steam anahtarlarını kullanan müşterilere sağladığı bant genişliği ve hizmetlerle lisansı doğrudan Steam üzerinden alan kişilere sağladığı bant genişliği ve hizmetler aynıdır. Sizden istediğimiz tek şey Steam anahtarını Steam dışı yerlerden satın alan müşterilere gösterdiğiniz aynı tavrı Steam müşterilerine de göstermenizdir. Steam üzerinde anahtar oluşturmanın bir ücreti yoktur; ancak partnerlerimizden bu hizmeti sağduyulu kullanmalarını bekliyoruz.

Anahtarların müşteri tarafında nasıl işlediğiyle ilgili daha fazla bilgi almak için müşteriler için hazırlanan destek sitemizdeki şu makaleyi ziyaret edebilirsiniz."

Last edited by a moderator:
kb alt kısmı sonradan gördüm:oops:
Önemli değil hocam ama herkes yanlış bir bilgiye sahip bu konuda %30 iyi bir oran bence geliştirici için, çok destek olmak isteyen herkes Taleworlds üzerinden satın almalı. Tabi o arada yine %8 civarı bir kayıp oluyordur aracı ödeme servisleri falan derken.

Last edited:
Bir iki kişiden daha duydum bunu, kesin doğru ya da yanlış diyen var mı ya da niye öyle bir olay var? Mantıksız değil mi dışarıdan aldın diye atölyeye ulaşamaman?

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom